Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Afrikát, Közép-és Dél-Amerikát ki fogja beoltani? Mivel? Is ki fogja a csekket aláírni, kifizetni?
https://mandiner.hu/cikk/20211125_az_egesz_vilagot_beoltana_fel_ev_alatt_az_eu_biztosa
"Sztella Kiriakídisz egészségügyi biztos szerint a járvány megállításához elengedhetetlen, hogy a világ teljes lakosságának beoltása a jövő év közepéig megtörténjen."

Ha nem ez a végtelenül korrupt uniós biztos mondaná, még el is lehetne gondolkodni rajta, de így teljesen mást jelent. :confused:
 
T

Törölt tag 1945

Guest
USA-ban a 100'000 főre jutó heti COVID halálozás:
18.44 - oltatlan
2.66 - J&J oltott
1.49 - Pfizer oltott
0.78 - Moderna-val oltott.
2021-12-05-18-43-15-Index-Tech-Tudom-ny-Aki-h-rom-olt-st-kap-szinte-biztos-nem-hal-bele-a-koron.jpg
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 789
30 573
113
Miért ne tudnád? Magyarországon voltak napok, amikor 100ezer feletti oltást beszúrtak egy nap. Ez alapján max 100 nap alatt az egész ország beszúrható kényelmesen. Ez bő 3 hónap, nem 6 vagy 12. Magyarán simán megoldaná az ország, ha akár 6 havonta mindenkit oltani kéne, folyamatosan, éveken át. És kb. semmi járvány nem lenne, semmi korlátozás nem kellene.

A probléma nem itt van, hanem ott, hogy azért nem tudod a népesség egészét beoltani a hatásosság ideje alatt, mert írtó sok a gyökér, aki ezt nem akarja. Egy együttműködő népességgel sima ügy lenne a védekezés, de a 10millió virológus országában ez lehetetlen, ahol minden harmadik ember oltásszkeptikus, és okosabb a szakembereknél. Ezek az emberek a vírus legfőbb támogatói, a védekezés ellehetetlenítői.
Nálunk is volt 100-200,000-es napi oltásszám, 3 napig, aztán alább hagyott az oltási kedv. Ne a rekordból indulj ki, mert az irreleváns, hanem abból amilyen adatokat látsz fél év alatt. Na annyira vagy lépes a korménykommunikáció, vakcinaellátás, hajlandóság, oltópontkapacitás édesnégyesével, és ez a következő félévekben sem fog változni. Ha ezalatt beoltottál egy olyan arányt, ami elég a jávány kivéreztetéséhez, akkor vége a járványnak, ha meg több idő kell akkor olyan vakcinára van szükséged, ami ennél jelentősen tovább hatásos.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 789
30 573
113
Bármilyen fura lehet neked, de a válasz az, hogy igen még a hat hónapig hatásos vakcina is a jelenleg létező leghatásosabb "megoldás" a járványra.....Lásd pl Magyarországot a negyedik hullámot sokkal jobban abszolválja az egészségügy mint pl a harmadikat, úgy,hogy nincs lezárva az ország....
Ez azért több tényezős, pl belejönnek az egészségügyi alkalmazottak, helyreáll a gyógyszerellátás, gyengül a következő vírusvariáns az előzőhöz képest stb. De a féléves vakcinákkal a negyvennegyedik hullámot is állniuk kell majd sajnos.
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick
W

Wilson

Guest
Ez azért több tényezős, pl belejönnek az egészségügyi alkalmazottak, helyreáll a gyógyszerellátás, gyengül a következő vírusvariáns az előzőhöz képest stb. De a féléves vakcinákkal a negyvennegyedik hullámot is állniuk kell majd sajnos.
Vagy nem, mivel van arra esély,hogy az omikron variáns csak enyhe megbetegedést okoz és mivel egyelőre úgy tűnik,hogy fertőzőképesebb mint a delta, így van arra esély,hogy az omikron lesz az "uralkodó" változat és így arra is van esély, hogy a nem immunizált népesség így kap védettséget.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 871
81 514
113
Az orosz Szputnyik V vakcinát kifejlesztő Gamaleja Járványügyi és Mikrobiológiai Kutatóintézet egyik vezető virológusa szerint az omikron koronavírus-variáns jelentheti a világjárvány végét, ugyanis a kórokozó genomjában immáron annyi mutáció jelent meg a vuhani változathoz képest, ami vélhetően a betegséget okozó képességének gyengüléséhez vezetett. Tehát a koronavírus – patológiai szempontól – folyamatosan veszíteni fog az „erejéből” innentől kezdve – írja a Russia Today angol nyelvű orosz hírportál.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 921
35 825
113

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 713
55 644
113
Becsben tegnap kb 40000 ember tüntetett vegyesen: kötelező oltàs ellen, covid intézkedések ellen, uj kormány ellen, uj választásokèrt, lockdown ellen, a teljes nyitàsert dec 13 után...
Volt egy kis verekedés is, de semmi kûlönös.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 789
30 573
113
Vagy nem, mivel van arra esély,hogy az omikron variáns csak enyhe megbetegedést okoz és mivel egyelőre úgy tűnik,hogy fertőzőképesebb mint a delta, így van arra esély,hogy az omikron lesz az "uralkodó" változat és így arra is van esély, hogy a nem immunizált népesség így kap védettséget.
Te tudsz-e értelmezni egyszerű magyar szöveget? Írom, hogy gyengűl a következő variáns, errefel azt írod, hogy vagy nem, mert csak enyhe megbetegedést okoz. Esküszöm ma csak azért voltatok itt, hogy belém kössetek bármit írok.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 789
30 573
113
Az orosz Szputnyik V vakcinát kifejlesztő Gamaleja Járványügyi és Mikrobiológiai Kutatóintézet egyik vezető virológusa szerint az omikron koronavírus-variáns jelentheti a világjárvány végét, ugyanis a kórokozó genomjában immáron annyi mutáció jelent meg a vuhani változathoz képest, ami vélhetően a betegséget okozó képességének gyengüléséhez vezetett. Tehát a koronavírus – patológiai szempontól – folyamatosan veszíteni fog az „erejéből” innentől kezdve – írja a Russia Today angol nyelvű orosz hírportál.
Erre kiváncsi leszek, amúgy egy itteni virológus még a járvány elején azt mondta, hogy az újabb variánsok egyre gyengébbek, mondjuk nem részletezte, hogy ez hány variánsot jelent hány hullámon és hónapon keresztűl.
 
W

Wilson

Guest
Te tudsz-e értelmezni egyszerű magyar szöveget? Írom, hogy gyengűl a következő variáns, errefel azt írod, hogy vagy nem, mert csak enyhe megbetegedést okoz. Esküszöm ma csak azért voltatok itt, hogy belém kössetek bármit írok.
Na akkor remélem felismered azt amit leírtál...

"De a féléves vakcinákkal a negyvennegyedik hullámot is állniuk kell majd sajnos."

A hozzászólásomat ezzel a kijelentéseddel kapcsolatban írtam....

És igen, tudok értelmezni "egyszerű magyar szöveget".Sőt egyszer állítólag sikerült bonyolult magyar szöveget is értelmeznem......:)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 789
30 573
113
Na akkor remélem felismered azt amit leírtál...

"De a féléves vakcinákkal a negyvennegyedik hullámot is állniuk kell majd sajnos."

A hozzászólásomat ezzel a kijelentéseddel kapcsolatban írtam....

És igen, tudok értelmezni "egyszerű magyar szöveget".Sőt egyszer állítólag sikerült bonyolult magyar szöveget is értelmeznem......:)
Ahogy írtam, vrárjuk ki a végét.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 926
8 276
113
Oltás nélkül is kvázi túléltük a COVID terjedését megfelelő maszkhasználattal és távolságtartással, higiéniás fertőtlenítéssel. A dolog lényege, hogy a demokráciákban az emberek (választópolgárok) elszoktak a fegyelemtől, a kötelesség és közösségtudattól valamint, úgy gondolja egy részük, nekik mindent szabad, de semmire sem kötelezhetőek.. Ezt úgy írom, le, hogy persze van három oltásom, és nem kaptuk el eddig a saját családommal, pedig van veszélyfaktor, 2 darab iskolás gyerek. 9 évesek. Amikor gáz volt a helyzet és nem zárták be a sulikat, akkor kivettem őket, (háziorvosi segítséggel, hogy meg vannak fázva) és otthon tanultunk, nekünk meg Home Office volt. De jártam is be dolgozni, és ősz óta általában 2-3 napot be is megyek, de állandóan maszk van rajta FFP2/3. Még inni is inkább kimegyek az épületből és a szabadban levett maszkkal iszok-eszek, figyelve a higiénés dolgokra. Úgy gondolom minden ellenére mindenki előbb-utobb elkapja - akár az influenzát - csak jó lenne akkor amikor már erősen szelidul. Talán az omikron az egyik első variáns amely kevéssé súlyos, de sokkal jobban fertőz..
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 823
2 543
113
Én épp itthon kuksolok karanténban, mert pozitív lett a PCR tesztem. Múlt hétvégét lázban fetrengve tengettem végig. Vasárnap negatív gyorsteszt. Hétfőn hívtam a háziorvost, mondom lázas voltam, de egyébb bajom noncs. Mondja, tuti nem Covid, ír antibiotikumot jobban leszek. Mondom csak kéne egy teszt, aszongya ok, szerdán mehetek ha kérem. Mondom ok, megyek szerdán. Kis köhögés semmi extra. Szerda gyors teszt a bódénál, negatív. Namégegyeszer orrturka, plussz garat, holnap értesítenek. Melóhelyen türelmesek, semmi gond. Csütörtökön egész nap a qrva ügyfélkapun bámulom, nincs eredmény. Péntek reggel jön a mail, pozitív, 10 nap helybentopi! Kisköhögés, semmi egyéb tünet. Kb itt tartok, két oltással, mert pont most akartam menni a harmadikra, de lázasan nem illik!
Bocs, gondoltam megosztom veletek ezt is!
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 718
28 251
113
Én épp itthon kuksolok karanténban, mert pozitív lett a PCR tesztem. Múlt hétvégét lázban fetrengve tengettem végig. Vasárnap negatív gyorsteszt. Hétfőn hívtam a háziorvost, mondom lázas voltam, de egyébb bajom noncs. Mondja, tuti nem Covid, ír antibiotikumot jobban leszek. Mondom csak kéne egy teszt, aszongya ok, szerdán mehetek ha kérem. Mondom ok, megyek szerdán. Kis köhögés semmi extra. Szerda gyors teszt a bódénál, negatív. Namégegyeszer orrturka, plussz garat, holnap értesítenek. Melóhelyen türelmesek, semmi gond. Csütörtökön egész nap a qrva ügyfélkapun bámulom, nincs eredmény. Péntek reggel jön a mail, pozitív, 10 nap helybentopi! Kisköhögés, semmi egyéb tünet. Kb itt tartok, két oltással, mert pont most akartam menni a harmadikra, de lázasan nem illik!
Bocs, gondoltam megosztom veletek ezt is!
Jobbulást!
 

hayate

Well-Known Member
2012. december 3.
342
1 748
93
Képzeljétek el ha a Pumák nem mennek fel az amcsik ellen ellen mondván:
  • kicsi az esély rá, de bármikor kigyulladhat a motor
  • a P-51B ellen egész jó, de a D variáns ellen nem olyan hatékony
  • Willy Messerschmitt, de legalább a Bayerische Flugzeugwerke AG felelősségvállalása kell hogy túlélem a csatát ha bevetnek a Messzerrel...
Vagy azzal harcolsz, ami van.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Igazából nem tudjuk még, hogy az omikron az armageddon kezdete, vagy a megváltásé.

Pont a bizonytalanság miatt vacillálok picit, mert leszállították az oltás korhatárát, most már az 5 éveseket is oltják, viszont a gyerek csak január végén tölti be a kort. A szervezete nyilván nem lesz lényegében más január végén, mint most, viszont már biztosan nyakunkon lesz az omikron is, és ha valahol, az óvodákban biztos nem tartanak be a gyerekek semmilyen távolságtartást. Elvileg a vakcinainfón az van, hogy a kort be nem töltöttek regisztrációját törlik, pedig az is felmerült, hogy akár beregisztrálom a születésnapját követő legközelebbi időpontra előre, de ezen közlés alapján regisztrálni is csak a születésnapja után lehet. Elég érdekes ez az egész, nem valóságszagú/realisztikus, de nyilván valahol valahogy meg kell húzni a határt, de akkor is gáz...