[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Igen ezt én is tudtam (mármint az anyját meg a feleségét) de nem hinném, hogy ezért, és nem is ebben az összefüggésben mondtam, hanem arra gondoltam, hogy meglepő, hogy Völnerhez hozzányúltak egyáltalán. Amúgy ez az egész kb nyílt titok volt a végrehajtók berkein belül. Két évtizede vagyok jogász sok kollégát ismerek, volt évfolyamtársaim egyike - másika végrehajtó lett tőlük ezt sztorit már egy jó ideje tudom, és meséltek még ennél cifrábbat is.
SAjnos ezt én is csak megerősíteni tudom a szoba társamat többször utasították el, mert nem találta meg azt az embert akinek viszketett az orra.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and plushun

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 015
54 010
113
Ne pánikoljatok, az ido megmutatja hamarosan, ha benne volt, akkor beszopta, mehet Baracskára, ha nem akkor meg kit érdekel?
Senki sem gondolja/gondolta, hogy ezek feddhetetlen emberek, itt is van elég balfasz aki lebukik(2-5 millió ft, egy szett gumi az o, meg az asszony x5-jére, ez ott taknyos zsepi max, semmi több), a kulonbseg, hogy innen többnyire kirúdás, esetleg Börtön jár érte, amott meg semmi.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 688
113
Áhhh, újlyobbikos vagy. A Városháza-ügy amiatt durva politikailag, mert a zöldséget és a korrupciót, amivel a full moslék henceg pakolja parkolópályára, bemutatva, hogy ezek kicsiben is fullra korruptak, és annyira zöldek, hogy közben veresek.
Nagyon hamar vontok le itt következtetéseket, az biztos. Én nem a városháza-ügyről beszéltem, hanem a budapesti városházáról, úgy egyáltalán.
Úgymint: nincs akkora jelentősége, hogy ki viszi a budapesti önkormányzatot (és így annak sincs, hogy hogyan), mint azt sokan vélik.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 808
113
Ne pánikoljatok, az ido megmutatja hamarosan, ha benne volt, akkor beszopta, mehet Baracskára, ha nem akkor meg kit érdekel?
Senki sem gondolja/gondolta, hogy ezek feddhetetlen emberek, itt is van elég balfasz aki lebukik(2-5 millió ft, egy szett gumi az o, meg az asszony x5-jére, ez ott taknyos zsepi max, semmi több), a kulonbseg, hogy innen többnyire kirúdás, esetleg Börtön jár érte, amott meg semmi.
Schadl túl mohó és túl pofátlan lett, plusz baromira elbízta magát, hogy ő érinthetetlen. Ezek szerint nem volt az.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 688
113
Mesélj haver oktass minket mucsaiakat csak ki jön a libernyák igaz vagy te vagy zsóti új nick je?
dc1b47a8d56565a5f6c8130fbea51a1ef37dc2e3a6a32f2e80db9ac437b37a81.jpg
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 688
113
Mesélj haver oktass minket mucsaiakat csak ki jön a libernyák igaz vagy te vagy zsóti új nick je?
És hogy érdemben válaszoljak: azért gondolom, hogy naiv vagy, mert miért is MOST kezdenének neki a nagy takarításnak? Lett volna idejük bőven. Illetve miért gondolod, hogy egy ilyen Völner csak úgy, egymagában, miniszterhelyettesként ilyen szintű ügyet tudna generálni maga körül?
Vagy ő is zsidó? Vagy fletóbérenc? Vagy maga fletó, csak álruhában??
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
És hogy érdemben válaszoljak: azért gondolom, hogy naiv vagy, mert miért is MOST kezdenének neki a nagy takarításnak? Lett volna idejük bőven. Illetve miért gondolod, hogy egy ilyen Völner csak úgy, egymagában, miniszterhelyettesként ilyen szintű ügyet tudna generálni maga körül?
Vagy ő is zsidó? Vagy fletóbérenc? Vagy maga fletó, csak álruhában??
Azért kezdenek bele, mert a tudomásukra jutott, hogy az ellenzék mikkel (ügyekkel) akar operálni és ezeket a méreg fogakat előre ki fogják húzni. Na ezért került a Völner ilyen helyzetbe!
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 688
113
Azért kezdenek bele, mert a tudomásukra jutott, hogy az ellenzék mikkel (ügyekkel) akar operálni és ezeket a méreg fogakat előre ki fogják húzni. Na ezért került a Völner ilyen helyzetbe!
Igen, ez lehetséges. Én csak azt kétlem, hogy egy másik, hasonló kaliberű pártkatonát beáldoznának még a választásokig. Ezért gondolom, hogy naiv vagy. Egy lesz, azon pont jól el lehet csámcsogni hosszú hónapokig.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Igen, ez lehetséges. Én csak azt kétlem, hogy egy másik, hasonló kaliberű pártkatonát beáldoznának még a választásokig. Ezért gondolom, hogy naiv vagy. Egy lesz, azon pont jól el lehet csámcsogni hosszú hónapokig.
Nem fognak szarozni senkivel a választások megnyerése fontosabb, tanulva a főváros esetéből. Egy kretént képesek voltak megválasztani a pestiek egy okos, tapasztalt mérnök és remek városvezető helyett.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 688
113
Nem fognak szarozni senkivel a választások megnyerése fontosabb, tanulva a főváros esetéből. Egy kretént képesek voltak megválasztani a pestiek egy okos, tapasztalt mérnök és remek városvezető helyett.
Hát, egy jogászt is immáron többedszer tesznek meg miniszterelnöknek.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 688
113
Kibaszott jó politikus, és szereti is amit csinál
Hm, még az is lehet, hogy az általad említett kreténre is igaz ez? Végülis megvert az önkormányzati választáson egy tapasztalt mérnököt, aki remek városvezető volt.

Hozzáteszem, álmomban sem gondoltam volna, hogy a fenti eset bekövetkezik, aztán meg lám.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: zeal and Wilson

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Hm, még az is lehet, hogy az általad említett kreténre is igaz ez? Végülis megvert az önkormányzati választáson egy tapasztalt mérnököt, aki remek városvezető volt.

Hozzáteszem, álmomban sem gondoltam volna, hogy a fenti eset bekövetkezik, aztán meg lám.
Nem is lesz második esélye és egy amatőr a szomszéd srác. Még egy dobrev is simán lenyomta. Mondjuk teljesen jogosan, még vele sem képvisel egy súlycsoportot.
 
W

Wilson

Guest
Igen, ez lehetséges. Én csak azt kétlem, hogy egy másik, hasonló kaliberű pártkatonát beáldoznának még a választásokig. Ezért gondolom, hogy naiv vagy. Egy lesz, azon pont jól el lehet csámcsogni hosszú hónapokig.
Valószínüleg ott lehet az igazság, hogy azért kapott az ügyészség "zöld utat" mert az ügy kiszivárgott ha lesz még olyan ügy aminél kikerültek az "adatok" akkor ugyanezt fogják csinálni.
De azt azért nem szabad elfelejteni, hogy a választási kampány alatt egyetlen hatalmon lévő párt sem fogja sehol a világon az ilyen ügyeket önként "feltárni" kivéve ha a körülmények erre rákényszerítik....
 
  • Tetszik
Reactions: Giskard

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 688
113
Nem is lesz második esélye és egy amatőr a szomszéd srác. Még egy dobrev is simán lenyomta. Mondjuk teljesen jogosan, még vele sem képvisel egy súlycsoportot.
Akkor DK neked imponál? Ő is szereti amit csinál, és ezek szerint jó politikus (ha még a kretént is lenyomta).
Illetve azt mivel magyarázod, hogy amatőr szomszéd srácként a tapasztalt városvezető mérnökúr elöl elvitte a babért? Valami itt nem kerek (többek közt az orrom se, mielőtt még megvádolsz vele).
 
Status
Not open for further replies.