[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 967
32 258
113
Miért szerinted nem nagyon kellemetlen ez az ügy a Fidesznek és Orbán Viktornak, hogy az a Völner van benne nyakig egy ilyen vesztegetési ügyben aki 2015-től az Igazságügyi Minisztérium miniszterhelyettese, parlamenti államtitkára?

Kellemetlen, de mivel úgy tűnik, a saját szakállára művelt ilyet, nem védik be.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 888
82 454
113
Még az is lehet, hogy a választásokig a kormányoldalon is hírbe hozzák Völnert, esetleg inszinuálva, hogy ő irányította a Pegasus lehallgatásokat? Vagy csak egyszerűen hitelteleníteni akarják, mondván bűnöző, összevissza hazudozik? o_O
Nincsenek Pegasus lehallgatások abban az értelemben, amiben az ellenzék kezeli! Ha vannak, ok is volt rá, lásd mit mondtak az ellenzéki médiáról!
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 649
113
Ez azért nem olyan egyértelmű, mint mondjuk a Városháza-ügy. Csak ennyi a különbség még ebben is. Ekézik Poltot, erre mentelmi jog felfüggesztést kér, akár Fideszes az illető, akár nem. Persze, az is lehet, hogy menekült a gazember Dubajba, elfogták, és hirtelen kitalálta, Völner kenőpénzt fogadott el. Ezt baromi egyszerűen meg lehet tudni, de csak hivatalosan. Kíváncsi leszek, hogy tényleg elfogadott-e. Ha igen, ebben a pozícióban az nagyon gáz.
Ez így van ezt írtam, hogy hulljon a férgese, ha ilyen telhetetlen fasz volt.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 888
82 454
113
Bárki máshoz, szó szerint. Azt nem veszik észre a véresszájú "nemzetvédő" (/fidesz)szavazók, hogy ezzel a gyurcsányozással két dolgot érnek el:
1. hülyét csinálnak magukból mindazok előtt, akik nem kérnek se a dinasztiából, se fletóból
2. hírbe hozzák fletót (aki meg csak röhög a markában)

De persze, csináld csak, valójában többnyire tét nélküli meccs ez.

UI. a budapesti városháza azért jóval kisebb jelentőségű (politikailag), mint ahogy azt itt sejteted.
Áhhh, újlyobbikos vagy. A Városháza-ügy amiatt durva politikailag, mert a zöldséget és a korrupciót, amivel a full moslék henceg pakolja parkolópályára, bemutatva, hogy ezek kicsiben is fullra korruptak, és annyira zöldek, hogy közben veresek.
 
  • Vicces
Reactions: cirqle

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 888
82 454
113
Egyébként, tudom hogyan működik az Igazságügyi Minisztérium, és mekkora befolyása van egy miniszterhelyettesnek. (semmi) Ezért is hülyeség a kenőpénz sztori. A bírói kar egyébként baromira független, lásd a szegedi felmentéseket, Czeglédyt, meg a megnyert sajtópereket. Szerintem, a dubaji menekülő fújhatta be, de túl nagyot fingott. Minden esetre arra számított, hogy akkora ívet kap a történet, hogy a választásokig mellé állhat a libsevik FOS, főleg, hogy Bajnai ellen is nyomoznak, és talán megússza, vagy nem kap annyit, amennyit. Viszont, ha Polték nyomozni kezdenek, két perc alatt kiderül, hogy volt-e kenőpénz, vagy sem. Egyáltalán belépett-e adott esetekben a rendszerbe. A zöld dossziés vadbarom óta kicsit máshogy működnek a belső dolgok.

Miniszter helyettesként nincs olyan, hogy a minisztered nem tud bármelyik ügyedről. Kizárt. Ráadásul azonosítóval jelentkezel be, naplózás, mint a NAV. Nekem elsőre és másodikra is az jön le, hogy Völner megvádolásával terelni próbálnak. Egy miniszter helyettes hatásköre kb. nulla. Varga az igazságügyi miniszter. Kizárt, hogy ilyenbe keveredjen a közvetlen helyettese!!!

Szóval fake, terelés, csak arra jó, hogy ezen csámcsogjanak, de alapja semmi.

Még akkor se, ha így hozza le a Blikk:
"Völner Pál államtitkár rendszeresen milliós kenőpénzt vett át a végrehajtói kar elnökétől"

Olyan, amit a hvg ír, nincs.

"Völner Pál a gyanú szerint a jogtalan előny ellentételezéseként – felügyeleti, hatósági, igazgatási jogkörével visszaélve – vállalta, hogy konkrét ügyeket intéz, a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnöke kérésének megfelelően." Nem tud konkrét ügyeket intézni egy miniszterhelyettes, max. olyan szinten, mint a Surdában Bob. De Völner nem Bob!
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 454
17 713
113
Hogy most a menekülő csak befújta, vagy tényleg benne volt, nem tudom, de durva lenne, ha benne lenne!



Ezen fog csipogni az ellenzéki média. Úgy kellett ez nekik, mint egy falat kenyér. Akár igaz, akár nem.
Megnyugtatlak, igaz. Sőt... van ez még feljebb is. Mondjuk azon felhúztam a szemöldököm, hogy Polt ezt megmerte húzni...
 
W

Wilson

Guest
Köszönöm. Nem tudom mi az a lada nick (vagy csak lemaradt az ékezet?). Akkor most fletóhoz tartozok?
Mivel látom, hogy a napokban regisztráltál, így segítek neked a lada nick alatt @ladagrant fórumtársukat értette, a második kérdésedre a válasz, pedig szerintem az, hogy igen, "besoroltak" a másik táborba, de szerintem ne nagyon foglalkozz vele, ez ne befolyásoljon abban, hogy elmond a véleményed....
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 888
82 454
113
Az, hogy Völner nyakig benne van, volt.
És Varga nem tudott róla?

A „lekapcsolt” elnök felesége is végrehajtó, édesanyja pedig Gyurcsány Ferenc titkárnője volt ... Ezért áldoznák be? Ez már akkora sci fi, mint a franc. Nem tud miniszterhelyettes konkrét ügyeket intézni Varga nélkül!!!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 888
82 454
113
És Varga nem tudott róla?

A „lekapcsolt” elnök felesége is végrehajtó, édesanyja pedig Gyurcsány Ferenc titkárnője volt ... Ezért áldoznák be? Ez már akkora sci fi, mint a franc. Nem tud miniszterhelyettes konkrét ügyeket intézni Varga nélkül!!!
Akkor Varga is benne lehet, viszont azonnal bukta így minden korábbi fejtegetés, mint Orbán utódja meg hasonlók.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 454
17 713
113
És Varga nem tudott róla?

A „lekapcsolt” elnök felesége is végrehajtó, édesanyja pedig Gyurcsány Ferenc titkárnője volt ... Ezért áldoznák be? Ez már akkora sci fi, mint a franc. Nem tud miniszterhelyettes konkrét ügyeket intézni Varga nélkül!!!
Igen ezt én is tudtam (mármint az anyját meg a feleségét) de nem hinném, hogy ezért, és nem is ebben az összefüggésben mondtam, hanem arra gondoltam, hogy meglepő, hogy Völnerhez hozzányúltak egyáltalán. Amúgy ez az egész kb nyílt titok volt a végrehajtók berkein belül. Két évtizede vagyok jogász sok kollégát ismerek, volt évfolyamtársaim egyike - másika végrehajtó lett tőlük ezt sztorit már egy jó ideje tudom, és meséltek még ennél cifrábbat is.