[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Erről a piacvezetőségről tudnál valami forrást adni? Nekem a Hell mindig egy ilyen pályázati pénzzel kitömött, balkáni redbullnak tűnt, ahol az egyetlen komparatív előny az "eredetivel" szemben, hogy olcsóbb. Én nagyon örülnék neki, ha rengeteg országban lenne piacvezető, csak erről még nem hallottam - eddig.
Parancsolj:

2018-as cikk
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 911
7 609
113
Erről a piacvezetőségről tudnál valami forrást adni? Nekem a Hell mindig egy ilyen pályázati pénzzel kitömött, balkáni redbullnak tűnt, ahol az egyetlen komparatív előny az "eredetivel" szemben, hogy olcsóbb. Én nagyon örülnék neki, ha rengeteg országban lenne piacvezető, csak erről még nem hallottam - eddig.
nem csak az ára , az ár érték aránya is jobb , meg ami talán az ilyen termékeknél a legfontosabb árusítás szempontjából , az íz ... a hellnek sok fajta íze van és sokkal jobb mint a bomba , redbull vagy Monster ... eddig vagy 5 embert szoktattam át hellre más energia italokról , mert finomabb és jobb is

igaz apróság , de én a nyitófület se mondanám elhanyagolónak , pici dolog , de az hogy egy doboz sokkal könnyebben nyitható mint a vetélytársak dobozai , az tudatalatt megkimél minket a "mikro fusztrációktól" ... tényleg nem egy egetverő dolog , de ebben is jobb a hell és nem csak olcsó
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 422
113
nem csak az ára , az ár érték aránya is jobb , meg ami talán az ilyen termékeknél a legfontosabb árusítás szempontjából , az íz ... a hellnek sok fajta íze van és sokkal jobb mint a bomba , redbull vagy Monster ... eddig vagy 5 embert szoktattam át hellre más energia italokról , mert finomabb és jobb is
Kösz, valóban nem tudtam. Jól intézték az ügyeiket :cool:
 
K

kamm

Guest
Ez durva:
" Az illető részletes vallomást tett a kihallgatásán. Azt mondta, hogy szerinte a sértett jogosulatlanul tartózkodott a lakásban."

És akár még igaza is lehet, ha kap egy jó ügyvédet! De látva a tegnapi F1et, a végén még utólag megbüntetik Perezt és Verstappent a Hungaroringen történtek miatt, mert lelassítottak szegény Bottas előtt, és az beléjük ment ...

Dehogy lehet igaza. Majd @Kurfürst pontosít, de tudomásom szerint magyar jogban nincs olyan elmebeteg érvelés, mint mondjuk Floridaban.
Ha jogosulatlanul van ott (még a lakastulaj sem mehet be a bérlő lakásába engedély nélkül), akkor hivjon rendőrt. Ez minimum emberölés szerintem és meg is érdemli, ha bevarrjak jópár évre.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
7 745
26 199
113
Erről a piacvezetőségről tudnál valami forrást adni? Nekem a Hell mindig egy ilyen pályázati pénzzel kitömött, balkáni redbullnak tűnt, ahol az egyetlen komparatív előny az "eredetivel" szemben, hogy olcsóbb. Én nagyon örülnék neki, ha rengeteg országban lenne piacvezető, csak erről még nem hallottam - eddig.

"A HELL ENERGY a világ egyik leggyorsabban fejlődő FMCG márkája, amit gyors sikere és robbanásszerűen bővülő export piaca is bizonyít. A 100%-ban magyar brand 2006-ban született és 2010-re Magyarországon piacvezető lett, a nemzetközi energiaital-piacon pedig – mára közel 50 országból álló exportpiaccal – meghatározó szereplővé vált. Hazánkon kívül Azerbajdzsánban, Bulgáriában, Romániában, Bosznia-Hercegovinában, Szlovákiában, Horvátországban, Görögországban, Cipruson és Macedóniában is piacvezető. A HELL ENERGY sikereit a kiváló minőségnek, a márka jó ár-érték arányának, széles körű elérhetőségének (minden országban törekszünk 70%-os disztribúció kiépítésére), a nemzetközi marketingkommunikációs háttérnek, valamint a fogyasztói igényeknek megfelelő pozicionálásnak köszönheti. A HELL ENERGY az energiaital szektorban egyedüliként mondhatja el magáról, hogy több országban is piacvezető, erős márkával, saját tulajdonú modern töltőüzemmel és alumínium italdobozgyárral rendelkezik, ami páratlan stratégiai pozíciót jelent globális szinten is."

Ui: Szerintem finomabb mint a redbull... + a tejeskávéi is finomak.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 561
80 922
113
Na, kb. ilyen szaGértelem jön nálunk is, HA ...

"Ott van a 2021-2027-es időszak pénzei (cca. 13 milliárd euró), a 2014-2020-as időszak forrásainak a felét sem hívták le, ebből cca. 8 milliárd eurót kellene elkölteni még 2023-ig, illetve ott van a 6 milliárdnyi összeg a megújulási alapból." :D

 

donpepe84

Well-Known Member
2013. március 5.
420
1 634
93
Azt vettem észre megy a kapkodás az Fidesz részéről, még mindig Karácsonnyal vannak elfoglalva, miközben az ellenzék továbbra is előnyben van. Nagyon elaludtak Orbánék. Az EU-nak már hátra kell dőlnie és kérnie egy kávét, teljesen szétesett a Fidesz stratégiailag.
Te valami standup-os vagy? Van ám humor topic, oda mehetnek az ilyen hülyeséget!
 
G

Galthran

Guest
20?Miota azeszemet tudom.......
Illetekes elvtars-Felkeszultunk a telre,csak arra nem szamitottunk,hogy ho is lesz..,....
jolvan na én csak 28 vagyok :D
A cikk se semmi, meg a fenti magyarázat hozzá sem.
ha jól látom a saját kis oldalát promózza
Ui: Szerintem finomabb mint a redbull... + a tejeskávéi is finomak.
én rühellem az energiaitalt, de örülök hogy komoly sikerei vannak
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 964
113
Ha jól tudom, a Bomba is magyar. Büki Üdítő kft.
Amúgy semmilyen energia italt ne igyatok, cukorbetegséget okoznak hosszú távon.
Nem magyar, Bukon gyartottak regebben par evig a regi palackozoban a furdo fele (Buki keseru akinek remlik meg) Osztrak ceg, de kb annyit er mint egy pohar tea. Mikor idejottek es ujra beuzemeltek a palackozot jol fizettek, de par evvel kesobb mar nem. Azota mar az evek alatt teljesen lepukkant, a csarnokot eladtak, lebontottak, reszeit a csepregi Uniriv uj csarnokaba epitettek be. A maradek epuleteket meg azt hiszem tavaly dozeroltak le, sok minden nem volt mar csak romok. Fogalmam nincs kie most, egyszer egy helybeli kisebbsegi gyerek eladta valami CBA tulajnak 20 millioert ugy hogy semmi koze nem volt hozza, az szep egy tortenet volt. :D Lehet hogy mar kiengedtek. Olyan 20 eve mar nem gyartjak itthon.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 651
113
Onnan tudod hogy kamu/ nagyon gyenge a fülesek / csak szörnyen buta ez a hadhazy hogy ha tényleg igy van , miért fecsegi ki :D fbi -ba is így szoktak nyomni ? Kedves mexikoi drog Kartel , van köztetek besúgónk , üdvözlettel a rendőrség :cool:
Sokszorosan beltenyészetből származó, kisebb(???)-nagyobb degenerációktól szenvedő 0.5 bites agyamentnek mit akarsz magyarázni?
Tök felesleges ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 651
113
Ez durva:
" Az illető részletes vallomást tett a kihallgatásán. Azt mondta, hogy szerinte a sértett jogosulatlanul tartózkodott a lakásban."

És akár még igaza is lehet, ha kap egy jó ügyvédet! De látva a tegnapi F1et, a végén még utólag megbüntetik Perezt és Verstappent a Hungaroringen történtek miatt, mert lelassítottak szegény Bottas előtt, és az beléjük ment ...
Mivel a faszi hónapok óta baszott lakbért fizetni, így azt kijelenteni hogy a tulaj tartózkodott ott jogosulatlanul... Hát azért az necces :)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 561
80 922
113
Hogy most a menekülő csak befújta, vagy tényleg benne volt, nem tudom, de durva lenne, ha benne lenne!



Ezen fog csipogni az ellenzéki média. Úgy kellett ez nekik, mint egy falat kenyér. Akár igaz, akár nem.
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Hogy most a menekülő csak befújta, vagy tényleg benne volt, nem tudom, de durva lenne, ha benne lenne!



Ezen fog csipogni az ellenzéki média. Úgy kellett ez nekik, mint egy falat kenyér. Akár igaz, akár nem.
Vagy inkább tisztáldozat! Bizonyíték, hogy függetlenül működik az igaZságszolgáltatás!
 
W

Wilson

Guest

Hivatali vesztegetéssel gyanúsítják Völner Pált, felfüggesztené a mentelmi jogát a legfőbb ügyészség...​


2021. december 07. – 09:28

Hivatali vesztegetéssel gyanúsítják Völner Pált, felfüggesztené a mentelmi jogát a legfőbb ügyészség


A fideszes parlamenti képviselő, igazságügyi államtitkár a megalapozott gyanú szerint rendszeresen, alkalmanként 2-5 millió forintot kapott a Bírósági Végrehajtói Kar elnökétől. A „bűnszövetség” szót is leírták a közleményben. Az ügynek tizenkét gyanúsítottja van, köztük nyolc végrehajtó.
A legfőbb ügyész kezdeményezte Völner Pál fideszes parlamenti képviselő, igazságügyi államtitkár mentelmi jogának felfüggesztését hivatali vesztegetés és más bűncselekmények miatt, közölte kedden reggel a Legfőbb Ügyészség.
„A Központi Nyomozó Főügyészség előtt folyamatban lévő nyomozásban megalapozott gyanú merült fel arra, hogy Völner Pál a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnökétől hosszabb időn keresztül, rendszeresen, alkalmanként 2-5 millió forintot kapott. Völner Pál a gyanú szerint a jogtalan előny ellentételezéseként – felügyeleti, hatósági, igazgatási jogkörével visszaélve – vállalta, hogy konkrét ügyeket intéz, a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnöke kérésének megfelelően”
– olvasható a közleményben.

Azt is hozzáteszik, hogy „Völner Pál cselekménye vezető beosztású hivatalos személy által az előnyért a hivatali helyzetével egyéb módon visszaélve, bűnszövetségben, üzletszerűen és folytatólagosan elkövetett hivatali vesztegetés elfogadásának bűntette megalapozott gyanúját kelti”.
Az ügynek jelenleg tizenkét gyanúsítottja van, közülük nyolc végrehajtó és egy végrehajtó-helyettes. Hatan letartóztatásban vannak, egy személy pedig bűnügyi felügyelet alatt áll.

Szombaton Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő számolt be arról, hogy a Központi Nyomozó Főügyészség kezdeményezte, hogy vegyék zár alá a Bírósági Végrehajtói Kar vezetőjének és feleségének ingatlanjait. Hadházy korábban már kérdezte Polt Péter főügyészt a témában, aki azonban minősített adatokra hivatkozva, alapvetően a büntetőeljárás sikere érdekében megtagadta a válaszadást.

Az Mfor.hu felidézte: Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter is tudott arról, hogy Schadl Györgyöt letartóztatták „valamilyen korrupciós ügy miatt”.


A kormány hivatalos honlapján közzétett életrajz szerint Völner Pál 2010 óta egyéni országgyűlési képviselő. Szintén 2010-ben nevezték ki a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium infrastruktúráért felelős államtitkárává. 2014 és 2015 között az Országgyűlés Gazdasági bizottságának alelnöke volt, 2015-től 2018-ig pedig Komárom-Esztergom megye fejlesztési biztosa. 2015-től az Igazságügyi Minisztérium miniszterhelyettese, parlamenti államtitkára.

A Fidesz–Magyar Polgári Szövetség Komárom-Esztergom megyei szervezetének 2006-tól, az esztergomi szervezetének pedig 2015-től az elnöke. A Magyar Hajózási Országos Szövetséget szintén 2015-től vezeti elnökként.