[BIZTPOL] Közép-Ázsia (Kazahsztán, Kirgizisztán, Tadzsikisztán, Türkmenisztán, Üzbegisztán)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Kormány menesztve, üzemanyag ár be fagyasztva(majd lassabban emelik), a marhák kiiktatva, a vén ember el repült, a rendbontók le tudták a bevásárlást szerintem. Szóval már csak a Párizsi gyereket kell likvidálni aztán nyugi lesz
Nyugtával dícsérd a napot így szól a NAV-s üdvözlés..:):)
 
  • Vicces
Reactions: Vasgyar

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Napok óta csak nézem az eseményeket, hogy aztán mára megvilágosodjak (öregszik az ember, na). :rolleyes:
Ez igen! Most igazította be a répát az USA az oroszok seggébe. De szó szerint:)!
Hihetetlen mire nem képesek.
Egyszer, le a kalappal a stratégáik előtt.
Oroszország lágytestének telibe nekimentek ezzel a Kazah cirkusszal. Szerintem a Biden-Putyin találkozóra úgy megy az USA, hogy teljesen nyeregben lesz. Nem fog semmit engedni, sőt befenyíti a medvét, hogy ha nem enged, akkor feltolja neki a Kazah répát:oops:. Úgy, hogy a Kínai akcióval kapcsolatos semlegességért, semmit sem kell adjon.
Ezenkívül a medvének figyelnie kell arra is, hogy az ő bőrének leszedését is most készítik elő. Nagyon okosnak kell lennie Putyinnak. Eddig is sarokban volt, de most már a két falnak háttal, vigyázban áll. Ha a Kazahok teljesen átcsúsznak az USA kezébe, akkor, mondhatni, hogy Oo. bekerítése majdnem befejeződött. Hogy ebből, hogy jön ki jól Oo., azt én nem tudom. Én a helyükbe aznnal bevonulnék, mint békefenntartó. Persze, csak is a mostani - vesztésre álló - Kazah vezetés kérésére;). De sietniük kell, mert ha ez a vezetés bukik, a nyugatnak elkötelezettek, nem fogják jó szemmel nézni a békefenntartást.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Na ettől röhögőgörcsöt kaptam nem is tudtam, hogy
Aleksandar Vučić ezt is tudja:), én naív azt hittem,hogy az egész szerb államapparátus Djokovics "kiszabadításán" dolgozik, de úgy látszik még erre is van energiájuk.....:)
ha kicsit jobban temaban lennel, akor tudhatnad hogy o mindenhez is ert.

en szerencsemre kerulom egy ideje a hulyesegeit es a tv-s beszelgeteseit, nyugodtabb a lelkem, es kevesebbet faj a fejem mint amikor halgattam a sok hulyeseget.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 728
15 559
113
Én a helyükbe aznnal bevonulnék, mint békefenntartó. Persze, csak is a mostani - vesztésre álló - Kazah vezetés kérésére;). De sietniük kell, mert ha ez a vezetés bukik, a nyugatnak elkötelezettek, nem fogják jó szemmel nézni a békefenntartást.
Papi, te figyeled a híreket? Már reggel megérkeztek az orosz/örmény/belarusz/tadzsik békefenntartók :D
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Napok óta csak nézem az eseményeket, hogy aztán mára megvilágosodjak (öregszik az ember, na). :rolleyes:
Ez igen! Most igazította be a répát az USA az oroszok seggébe. De szó szerint:)!
Hihetetlen mire nem képesek.
Egyszer, le a kalappal a stratégáik előtt.
Oroszország lágytestének telibe nekimentek ezzel a Kazah cirkusszal. Szerintem a Biden-Putyin találkozóra úgy megy az USA, hogy teljesen nyeregben lesz. Nem fog semmit engedni, sőt befenyíti a medvét, hogy ha nem enged, akkor feltolja neki a Kazah répát:oops:. Úgy, hogy a Kínai akcióval kapcsolatos semlegességért, semmit sem kell adjon.
Ezenkívül a medvének figyelnie kell arra is, hogy az ő bőrének leszedését is most készítik elő. Nagyon okosnak kell lennie Putyinnak. Eddig is sarokban volt, de most már a két falnak háttal, vigyázban áll. Ha a Kazahok teljesen átcsúsznak az USA kezébe, akkor, mondhatni, hogy Oo. bekerítése majdnem befejeződött. Hogy ebből, hogy jön ki jól Oo., azt én nem tudom. Én a helyükbe aznnal bevonulnék, mint békefenntartó. Persze, csak is a mostani - vesztésre álló - Kazah vezetés kérésére;). De sietniük kell, mert ha ez a vezetés bukik, a nyugatnak elkötelezettek, nem fogják jó szemmel nézni a békefenntartást.

uncsi ez a cia-s szoveg. kicsit termeszetfeletti kepesegekkel rendelkezik ugylatszik egyesek szerint a CIA, masikak szerint a mosad, vagy a harmadikak szerint a ruszki FSB.

ha ott minden rendben lenne, az atyaisten sem venne ra az embereket hogy tuntesenenek.

szoval, a kazak vezetes vagy igy vagy ugy, de sajat maga tehet az egeszrol.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Napok óta csak nézem az eseményeket, hogy aztán mára megvilágosodjak (öregszik az ember, na). :rolleyes:
Ez igen! Most igazította be a répát az USA az oroszok seggébe. De szó szerint:)!
Hihetetlen mire nem képesek.
Egyszer, le a kalappal a stratégáik előtt.
Oroszország lágytestének telibe nekimentek ezzel a Kazah cirkusszal. Szerintem a Biden-Putyin találkozóra úgy megy az USA, hogy teljesen nyeregben lesz. Nem fog semmit engedni, sőt befenyíti a medvét, hogy ha nem enged, akkor feltolja neki a Kazah répát:oops:. Úgy, hogy a Kínai akcióval kapcsolatos semlegességért, semmit sem kell adjon.
Ezenkívül a medvének figyelnie kell arra is, hogy az ő bőrének leszedését is most készítik elő. Nagyon okosnak kell lennie Putyinnak. Eddig is sarokban volt, de most már a két falnak háttal, vigyázban áll. Ha a Kazahok teljesen átcsúsznak az USA kezébe, akkor, mondhatni, hogy Oo. bekerítése majdnem befejeződött. Hogy ebből, hogy jön ki jól Oo., azt én nem tudom. Én a helyükbe aznnal bevonulnék, mint békefenntartó. Persze, csak is a mostani - vesztésre álló - Kazah vezetés kérésére;). De sietniük kell, mert ha ez a vezetés bukik, a nyugatnak elkötelezettek, nem fogják jó szemmel nézni a békefenntartást.
Azt a répát inkább magukba dugdossák akkor.
Sarokba szorított medve,nukleáris fegyverzet, " ...egy Oroszország nélküli világnak nincs értelme"-kijelentés nagyon nem jó mix.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 976
66 170
113
Halkan megjegyzem és ha válaszolni akarsz rá akkor a belpol topikban tedd az első részhez.
Elvileg én úgy tudom hogy a NATO ba csak olyan nemzetet lehetett felvenni akinek a szomszédos határain túl semmilyen konfliktus nem zajlott. Nos még 1997-ben is én azt tapasztaltam hogy a déli határnál azért ott voltunk rendesen. Igaz a Daytoni konferencia asszem addigra lezajlott viszont a fejlemények korántsem csitultak ott a szerbeknél. Nekünk akkor még yugok voltak.
Keleten ez meg így "szokás". Vagy erős kézzel Csapod az ostort vagy mehetsz idővel a picsába. Légy nyugod ott így szokás az egész térségben. Viszont azzal egyetértek hogy annyi eszük lehetett volna a nagyságos vezetőknek hogy lépésről lépésre fokozatosan emeljék azt a rohadt gáz árt egy elfogadható szintre. Amit a nép még képes elviselni. Persze ehhez nem ártana néha monitorozni is a közvéleményt. Igen sajnos a komcsi felsőbbrendű hozzánemértés visszaütött. Mert első a zsebb......... és legvégén a gondolkodás.
Tata 25. Klapka
99 januar: ekkor helyeztek at a honap vege fele
99 februar: holapatolas, homento csoport
99 marcius: arviz, arvizi csoport
99 aprilis: sika mika, nato csatlakozas
99 majus: irany le bugacpuszta alsora, az egesz dd kinyomott magabol kb egy 350 fos zhcs-t, mert a szerbeket mar egy honapja bombazta a nato Koszovo miatt.
Semmire nem voltunk valok, semmire nem voltunk alkalmasak, azert voltunk ott ha a szerbek bepipulnak a bombazasok miatt es atjonnek akkor legyen ellenuk valami ero. A nato bombazott mi meg neztuk ejjelenkent, teljesen le volt tiltva az egesz sereg barmi haborusdirol, de amugy se volt ra alkalmas. A nato a teruletunket hasznalta, cserebe bevettek minket, ennyi. A szerbekkel nem alltunk hadban, de a nato tolunk es rajtunk at bombazott. Szep nem? Ugy hogy nato tagok voltunk frissen. Csoro szerbeknek szerencsere legkisebb gondjuk volt velunk foglalkozno, orultek hogy beken vagyunk. Pedig nato nelkul a kisujjukbol kiraztak volna minket 8 ev haboruskodas utan. Valami 30-40 vadaszgepuk volt bevetheto a rajuk tamado 1000+ nato geppel szemben. Gusztustalan...
A nato akkor elte fenykorat, de nekik is kellett par honap mire osszealltak.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 606
16 325
113
uncsi ez a cia-s szoveg. kicsit termeszetfeletti kepesegekkel rendelkezik ugylatszik egyesek szerint a CIA, masikak szerint a mosad, vagy a harmadikak szerint a ruszki FSB.

ha ott minden rendben lenne, az atyaisten sem venne ra az embereket hogy tuntesenenek.

szoval, a kazak vezetes vagy igy vagy ugy, de sajat maga tehet az egeszrol.
Minden társadalomban van pár százaléknyi hergelhető aljadék. Talán Jean-Lambert vagy Robespierre mondta, hogy adjatok 200 rablógyilkost és forradalmat csinálok.

 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 627
46 716
113
Napok óta csak nézem az eseményeket, hogy aztán mára megvilágosodjak (öregszik az ember, na). :rolleyes:
Ez igen! Most igazította be a répát az USA az oroszok seggébe. De szó szerint:)!
Hihetetlen mire nem képesek.
Egyszer, le a kalappal a stratégáik előtt.
Oroszország lágytestének telibe nekimentek ezzel a Kazah cirkusszal. Szerintem a Biden-Putyin találkozóra úgy megy az USA, hogy teljesen nyeregben lesz. Nem fog semmit engedni, sőt befenyíti a medvét, hogy ha nem enged, akkor feltolja neki a Kazah répát:oops:. Úgy, hogy a Kínai akcióval kapcsolatos semlegességért, semmit sem kell adjon.
Ezenkívül a medvének figyelnie kell arra is, hogy az ő bőrének leszedését is most készítik elő. Nagyon okosnak kell lennie Putyinnak. Eddig is sarokban volt, de most már a két falnak háttal, vigyázban áll. Ha a Kazahok teljesen átcsúsznak az USA kezébe, akkor, mondhatni, hogy Oo. bekerítése majdnem befejeződött. Hogy ebből, hogy jön ki jól Oo., azt én nem tudom. Én a helyükbe aznnal bevonulnék, mint békefenntartó. Persze, csak is a mostani - vesztésre álló - Kazah vezetés kérésére;). De sietniük kell, mert ha ez a vezetés bukik, a nyugatnak elkötelezettek, nem fogják jó szemmel nézni a békefenntartást.
Te valami bolondgombát ebédeltél?
Levezeted nekünk, hogy mi előnye származik az amerikaiaknak abból, hogy egy alibi zendülés hatására eltávolították az egyetlen embert, aki - lévén sajátjaként kezelte az országot - legfőbb akadálya lett volna a SZU 2.0-ba való belépésnek.
Emellett - a belorusz recept szerint - teljesen jogszerűen behívattak az országba jelentős orosz fegyveres erőt. Akik persze ideiglenes jelleggel tartózkodnak innentől az országban.... Jah, mint nálunk is 47 évig.
Ezzel párhuzamosan megnyílik a terület Üzbegisztán, és Türkmenisztán felé. Egyúttal megszűnik a különutas üzletelgetés Kínával.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 120
13 561
113
Sarokba szorított medve,nukleáris fegyverzet, " ...egy Oroszország nélküli világnak nincs értelme"-kijelentés nagyon nem jó mix.
" ...egy Szovjetúnió nélküli világnak nincs értelme" volt az ezt megelozo szólam, és az azért veszéjesebb volt, mert egy elvetemult "dzihádista" ideológia ált mogotte. És végul nem lett belole semmi. :oops: A mai orosz vezetés így vagy úgy, de ki akarja élvezni amivel telelopta magát.
Amúgy pegig egy oszeomlás és azzal járó szétesés után is valamilyen formában Oroszország tovább létezne.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 423
4 505
113
" ...egy Szovjetúnió nélküli világnak nincs értelme" volt az ezt megelozo szólam, és az azért veszéjesebb volt, mert egy elvetemult "dzihádista" ideológia ált mogotte. És végul nem lett belole semmi. :oops: A mai orosz vezetés így vagy úgy, de ki akarja élvezni amivel telelopta magát.
Amúgy pegig egy oszeomlás és azzal járó szétesés után is valamilyen formában Oroszország tovább létezne.
Oroszországnak nem kell eltűnnie, hasznos tagjai lehetnének Európának amennyiben nyugatosodnának. Sajnos mindennek ára van, fel kell adniuk azon autonóm köztársaságokat ahol önálló nemzetek élnek. Így tisztességes.
 
  • Vicces
Reactions: svajcibeka
T

Törölt tag 2361

Guest
Minden társadalomban van pár százaléknyi hergelhető aljadék. Talán Jean-Lambert vagy Robespierre mondta, hogy adjatok 200 rablógyilkost és forradalmat csinálok.

hat igazi forradalmat nem csinalhatsz 200 emberbol.
esetleg par napos cirkuszt.

ahoz hogy egy forradalom sikeruljon hosszabb idore es tenyleg valtozas legyem, ahoz a nep egy nagyobb retegere van szukseg. Ha ez nincs, es az orszagba minden ok, akor az atlagos polgarok csoportostul fogjak lappatal zavargazni ezt a 200 rabot orszagszerte (mert nekik jo igy, es nem akarnak valtozast).
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 245
67 211
113
Oroszországnak nem kell eltűnnie, hasznos tagjai lehetnének Európának amennyiben nyugatosodnának. Sajnos mindennek ára van, fel kell adniuk azon autonóm köztársaságokat ahol önálló nemzetek élnek. Így tisztességes.
Mint a nyutagosodó Spanyolországnak Katalóniát? Baszkföld? Romanoknak Erdélyt? Ukránoknak Kárpátalját? Hiszen így tisztességes. :rolleyes:
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 423
4 505
113
Papi, te figyeled a híreket? Már reggel megérkeztek az orosz/örmény/belarusz/tadzsik békefenntartók :D
Mi ez? Prágai tavasz? 1968? Haver, ezek után olyan gyűlölet lesz az orosz befolyás ellen szerte a FÁK területén hogy ihaj. Amikor megtámadták Ukrajnát pont ez lett, egy 60 milliós nemzet lelkületében lettek örök ellenségek. Ez így halálspirál az orosz külpolnak.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 871
81 514
113
Szaakasvili: Nálam találkozott a kazah ellenzék!


A rusztavi börtönben lévő ukrán állampolgár, Grúzia ex-elnöke, Mihail Szaakasvili, az ukrán reformok végrehajtó bizottságának vezetője kazah ellenzékiek találkozóját jelentette be kijevi otthonában.

Facebook-oldalán tett nyilatkozatában „üdvözöli a kazah nép szabadságharcát”, és megjegyzi, hogy „ez a hősiesség konkrét példája annak, hogy bármilyen elnyomást hajt végre a rezsim, bármilyen letartóztatást hajt végre, nem számít. milyen különleges erőket küld, az emberek mindenhol szabadságot akarnak, és nem fognak beletörődni az igazságtalanságba, a korrupcióba és az informális kormányzásba."

„Tavaly kazah ellenzékiek egy csoportja meglátogatott Kijevben” – mondta Szaakasvili.
Megjegyzi, hogy a velük való találkozás után "meg voltam győződve arról, hogy a kazah társadalom készen áll a nagy változásokra, amelyeknek most szemtanúi vagyunk".

„(Kazahsztán Nurszultán korábbi vezetője) Nazarbajev sokkal többet tett Kazahsztánért, mint (a kormányzó grúz Dream Bidzin alapítója) Ivanisvili Grúziáért, de ez nem ad jogot arra, hogy az országot személyes hűbéresnek tekintse és informálisan kormányozza, "– mondta a hatéves börtönbüntetését töltő Szaakasvili.