[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 444
34 360
113
aki már találkozott lyannal hogy egy főelemet összecseréltek AKn (legyen az direkt zsákbadobálás vagy véletlen egymás melett szét összéből. az tudja hogy nem csereszabatos eggyik fegyver a másikával... :p ritka lego amikor igen az A sorozatúakhoz taáln csak a Psek a jók (de ps fegvyert még nem láttam.) ugyhogy a P lehet csak valami utángyártási kód ... velem 2X fordult elő hogy az elöttemlévők időmérésnél felcserélték... én meg csak szitkozódhattam tokfedél vólt mind2X de láttam már zárat másnál hát nem jött össze a buli.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 444
34 360
113
Az AK-63-ra nem találtam adatot. Az is tud ennyit?
A BREN-2-es nálunk 14" csővel került rendszeresítésre?
Ak szerintem sokkal többet :D csak egyre pontatlanabb...
AK ból az a jó amelyiket ha megrázod lötyög az egész... amég passzentos addig nehezen jár :D az szar :D nem is igazi AK ameddig nincs szrélőve. addig csak kölökak.
egyébként az AK a világ legbisztonságosabb karabélya... direkt aligképzett sorállományra lett tervezve.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 405
14 478
113
Az AK-63-ra nem találtam adatot. Az is tud ennyit?
A BREN-2-es nálunk 14" csővel került rendszeresítésre?
Én még csak olyat hosszal láttam. Persze ez nem jelenti, hogy így van.

Meg elméletben a csőcsere nem annyira bonyolult benne.

Ak szerintem biztos tud,elég strapabíró. De nem rémlik bármikor is oktatták volna.

Amúgy nemtudom ezeknél írják e a lövésszámot. Mennyire veszik komolyan.
Én is csak gepárdnál írtam, annak volt könyve.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 187
36 729
113
BRENre van bajonett? Egyáltalán van még értelme a bajonettnek a 21. században? Van bármi kiképzés rá?
 
  • Hűha
Reactions: Bubu bocs

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
940
2 332
93
kannibalizációt?
Ha van 100ezer AK-nk, abból csak össze lehet "legózni" harmad negyed annyi tartósan működőt...
Saját példa.
Amikor tarcsis voltam az ottani fegyver legósak voltak (mondták), némelyiket így lehetetlen volt szintidőre szét-össze szerelni mert ez-az szorult (pl. gázvezető kioldóját csak a helyretoló rugó végét fogóként használva lehetett elfordítani, kézzel nem), meg a pontosság se volt egy szinten. De ettől még mind működött, azért az AK bírja a strapát.
Később alakulatnál már gyári volt minden AK amit a határra kaptunk, nem is szorult rajtuk semmi.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 405
14 478
113
Miért ne lenne?
Bajonett nélkül nincs konzerv.
Nem tudod a bajonetted használni, az kb olyan mintha járni nem tudnál.
Magyar honvédségben tatán 2002-2013 semilyen késünk nem volt a kanálgépen kívül.
Dobozban láttam bajonettet.

Bár én egy normális túlélőkést jobban preferáltam volna. Meg arra oktatást.

A katonai minőségbiztosítás ennél sokkal szigorúbb,
Remélem ez változott, de 2010ben minden második-harmadik p9rc amit prt-ba vittünk volna, pár lövésenként akadájt generált.
Ezért a mi jelzésünk miatt cserélték mindenkinek.

És ugye a cz-kel is voltak bajok, amik a csapatokhoz kerültek. (gondolom te ezekről autentikusabb tapasztalatokkal rendelkezel)
Pár megmaradt katonatársammal azért beszéltem erről.
Itt sem a minőségellenőrzés, hanem a garancia segített.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 405
14 478
113
Nekem az első késem ugyanilyen volt. Csak bőr tokban.
1/3 fizetésem volt.
Szerintem iazonyat szép :rolleyes:
De annyira nem jött be túrázások alkalmával mint túlélő.
Kicsit nehéz/ormótlan.
Nem rossz de nem az igazi.
Bár a túlélőkés kinek mi jön be, nagyon egyéni izlés kérdése.
Mivel én vittem egy fiskars kisbaltát magammal(tudom az sem ideális súly miatt, olyan 600g volt) azzal a nagyobb műveleteket, sokkal hatékonyabban/gyorsabban elvégeztem mint egy késsel.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and Catles

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 456
120 880
113
Magyar honvédségben tatán 2002-2013 semilyen késünk nem volt a kanálgépen kívül.
Dobozban láttam bajonettet.

Bár én egy normális túlélőkést jobban preferáltam volna. Meg arra oktatást.


Remélem ez változott, de 2010ben minden második-harmadik p9rc amit prt-ba vittünk volna, pár lövésenként akadájt generált.
Ezért a mi jelzésünk miatt cserélték mindenkinek.

És ugye a cz-kel is voltak bajok, amik a csapatokhoz kerültek. (gondolom te ezekről autentikusabb tapasztalatokkal rendelkezel)
Pár megmaradt katonatársammal azért beszéltem erről.
Itt sem a minőségellenőrzés, hanem a garancia segített.
Amin meglepődtem, hogy az echte csehektől behozott korai darabok (made in checz republic felirattal) sokkal szarabbak mint a hazaiak, amíg nem beszéltem egy fegyveressel a felső fertályban aki azt mondta, hogy a cseheknél nincs akkora minőségbiztosítás mint nálunk, mivel pont a korai hibás darabok miatt az arzenál megszigorította a minőségellenőrzést a MH meg a minőségi átvételt.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 456
120 880
113
cutting-edge-of-cqb.jpg


Bren 2 szurony teszt (angol)
A neten kb 300 dodóért találtam meg.
 
W

Wilson

Guest
A felderítő ezred kapott ha jól tudom.
Abszolút nem értem( ez nem igaz sejtem:)), hogy miért a Ka-Bart, preferálták ilyen áron sokkal jobb késeket is beszerezhetek volna, akkor is ha elsősorban "gyilkolászásra," és akkor is ha "túlélésnek" is szerepelnie kell a kés "repertoárjában"...