[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 538
113
Abszolút nem értem( ez nem igaz sejtem:)), hogy miért a Ka-Bart, preferálták ilyen áron sokkal jobb késeket is beszerezhetek volna, akkor is ha elsősorban "gyilkolászásra," és akkor is ha "túlélésnek" is szerepelnie kell a kés "repertoárjában"...
Elvileg az amcsi segélyprogin keresztül jött ez is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 739
113
Magyar honvédségben tatán 2002-2013 semilyen késünk nem volt a kanálgépen kívül.
Dobozban láttam bajonettet.

Bár én egy normális túlélőkést jobban preferáltam volna. Meg arra oktatást.


Remélem ez változott, de 2010ben minden második-harmadik p9rc amit prt-ba vittünk volna, pár lövésenként akadájt generált.
Ezért a mi jelzésünk miatt cserélték mindenkinek.

És ugye a cz-kel is voltak bajok, amik a csapatokhoz kerültek. (gondolom te ezekről autentikusabb tapasztalatokkal rendelkezel)
Pár megmaradt katonatársammal azért beszéltem erről.
Itt sem a minőségellenőrzés, hanem a garancia segített.
Nincs olyan, hogy 100% hibamentes gyártás sehol a világon. Aki ezt várja el az buta mint a föld. A gépkarabélyoknál nincs lőkönyv mint a géppuskáknál, másfajta módszerekkel "számolják" a lövéseket.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 739
113
Abszolút nem értem( ez nem igaz sejtem:)), hogy miért a Ka-Bart, preferálták ilyen áron sokkal jobb késeket is beszerezhetek volna, akkor is ha elsősorban "gyilkolászásra," és akkor is ha "túlélésnek" is szerepelnie kell a kés "repertoárjában"...
Én sem hiszem, hogy akárcsa 1 Forintot ér ez a kés, de mi kaptuk ingyen, így megbocsájtható.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 641
14 990
113
Ez nem igaz....

x61d85533980d4179630556.jpg.pagespeed.ic.dbJonrix42.webp
Ez tényleg hihetetlen, hogy az alapokkal is ekkora gond van.
 
W

Wilson

Guest
Hazodok.
Azthiszem külszolgálat volt olyan ahol kaptunk svájci bicskát. Címereset.
Na ha az Victorinox (Forester special edition) meg van még neked a tokkal és a hozzávaló maglite zseblámpával viszonylag megkímélt állapotban és megválnál tőle,akkor jó pénzt kaphatsz érte mivel a Victorinox gyűjtők között keresett darab idehaza és külföldön is....
Annak idején az Extrametaltól rendelte a sereg limitált példányszámban (ha jól tudom elvileg a külszolgálaton résztvevő katonáknak adták) és a címer miatt értékes darab a gyűjtőknek..
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 641
14 990
113
Nincs olyan, hogy 100% hibamentes gyártás sehol a világon. Aki ezt várja el az buta mint a föld. A gépkarabélyoknál nincs lőkönyv mint a géppuskáknál, másfajta módszerekkel "számolják" a lövéseket.
Nem a 100% a cél.
De a rendszerszerű probléma ami pl párszáz lövés után lötyögőssé váló alkatrészek, ami már a pontosságot, esetleg megbízhatóságot veszélyezteti az nem fér bele az általad említett magasabbszintű katonai minőségellenőrzésbe.
 
W

Wilson

Guest
Nekem az első késem ugyanilyen volt. Csak bőr tokban.
1/3 fizetésem volt.
Szerintem iazonyat szép :rolleyes:
De annyira nem jött be túrázások alkalmával mint túlélő.
Kicsit nehéz/ormótlan.
Nem rossz de nem az igazi.
Bár a túlélőkés kinek mi jön be, nagyon egyéni izlés kérdése.
Mivel én vittem egy fiskars kisbaltát magammal(tudom az sem ideális súly miatt, olyan 600g volt) azzal a nagyobb műveleteket, sokkal hatékonyabban/gyorsabban elvégeztem mint egy késsel.
Amúgy már a túrázáshoz, túléléshez erdei környezetben már nagyon régen kitalálták milyen az ideális felszerelés, egy balta kés kombó ennél nincs jobb ....
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 641
14 990
113
Ez szép...
COL-MOSCHIN-BLACK.jpg

Szerintem irreálisan drága.
Izléseknés pofonok. Nem csúnya. :D

A legtöbb kés erre a piacra irreálisan drága.

Én ezért is váltottam olcsó vadászkésre.


Senki ne röhögjön. :hadonaszos:Ár érték arányban kjó.
Könnyű.
Tartós.
Mivel a zsákomon ott volt a balta a nagyobb dolgokat azzal csináltam.
 
W

Wilson

Guest
Izléseknés pofonok. Nem csúnya. :D

A legtöbb kés erre a piacra irreálisan drága.

Én ezért is váltottam olcsó vadászkésre.


Senki ne röhögjön. :hadonaszos:Ár érték arányban kjó.
Könnyű.
Tartós.
Mivel a zsákomon ott volt a balta a nagyobb dolgokat azzal csináltam.
A Morát vagy szereti valaki vagy nem köztes állapot nincs, amúgy már ők kezdik átalakítani a portfóliójukat megpróbálják magasabbra pozicionálni a márkát....
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 739
113
Nem a 100% a cél.
De a rendszerszerű probléma ami pl párszáz lövés után lötyögőssé váló alkatrészek, ami már a pontosságot, esetleg megbízhatóságot veszélyezteti az nem fér bele az általad említett magasabbszintű katonai minőségellenőrzésbe.
Az AK-ban gyárilag lötyög minden... Hacsak a cső nem lötyög akkor egy csap lötyögése nem lesz hatással a pontosságra. Amúgy nem értem, de tényleg. Nekem Made in Czech Republic fegyverem van és annak semmi baja. Nem lötyög, nem akadályos, pontos is, a tár se esik ki belőle amikor előreengedem a zárat...