[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 248
113
Ha jól értem akkor ez nálunk nincs rendszerben, igaz?
Kést mindenki magának oldja meg, mert MH nem ad?
nekem az övön egy
Hcbf6beaffdb1448ebc98fb8ded24c1aaG.jpg
ilyen kis szépségem van (nem nagy márkaegyáltalán nem drága de nagyon bevált már 6.éve.)
a táskámba meg egy
Most-Iconic-Pocket-Knives-0-Hero.jpg
Opinel France eredeti 2. világháborús. (iszonyat jó konstruktció önélező penével (nem a penge éle van becsiszolva hanem a teljes penge vékonyodik az élefele nincs külön élcsiszolva neki soha nem kell megélezni és mégis mindig pengeéles...
Megkéselelni nem tervezek senkit... :)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 642
15 001
113
Nem tudja hogy kell fogni a jobb kezével, a balt, ha balkezes és azzal lő ? Én úgy látom nem.
Nem tudja hogy kell fogni egy pisztolyt.
Ami egy katonánál elég gáz.
Meg kb 1 éve volt hasonló kép itt fent.

Ami a szomorú nem tanították meg?
Megtanították de béna?
Lövető miért nem szól rá?

De látszik ebből is semmi affinitása a fegyverekhez.
Reméljük szakács vagy radarkezelő.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 546
10 830
113
Tekintve, hogy a cég 90%-a mesében se látott még peltort nincs ebben semmi meglepő.
De végigmegy ez a kép a HM sajtón úgy, mintha szándékosan lenne kiemelve...Ezért raktam be a képet, nem azért mert egy ember rosszul lő. Ha ilyen képet fotóznék kitörölném de nem, ez telibe kimegy.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 546
113
De végigmegy ez a kép a HM sajtón úgy, mintha szándékosan lenne kiemelve...Ezért raktam be a képet, nem azért mert egy ember rosszul lő. Ha ilyen képet fotóznék kitörölném de nem, ez telibe kimegy.
A hm sajtó pont annyira ért a lövészethez mint az okkult rituálékhoz.
1 kezemen meg tudom számolni azokat a fotósokat akiknek egyáltalán fogalma van róla mit is kéne fotózni...
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 546
10 830
113

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 248
113
még lőtéren is bejátszik a találati pontosságba egy lötyögő váltámasz. (A fatusások ebbe verhetetlenek vóltak) az AK fatusával ajtót lehetett beverni úgy hogy semmi baja nem lett...

Az hogy a fegyver kisérleti tulajdonságai satubafogva toknál rögzítve mit tud. éles helyzetben viszont már a váltámasz is bejátszik.) és a kiképzés is. (kiképzéssel lehet kompenzálni a fegyver hiányosságait akár fizikális mutatóit.)

ugyhogy nem irreveláns az hogy a fegyver mit tud satupadba de az is fontos szempont hogy mit tud gyakorlótéren és mit harctéren.

és ebbe a tusrafogásnak (tusratartásnak) a tus állapotának minőségének is nagy szerepe van. (Pkm nélse mindegy hogy támasztod be.) pedig ott nem lötyög a tus.

a pkm, nél pl ezért jó a támasztó vas a tus végébe. (valakinek az a jó ha hozzáér valakinek az ha nem . valaki azt is tudja hogy automatikusan mennyit kell lejebbrántani a vállat ahhoz hogy a megfeélelő pozícióba legyen a fegyver.)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
még lőtéren is bejátszik a találati pontosságba egy lötyögő váltámasz. (A fatusások ebbe verhetetlenek vóltak) az AK fatusával ajtót lehetett beverni úgy hogy semmi baja nem lett...

Az hogy a fegyver kisérleti tulajdonságai satubafogva toknál rögzítve mit tud. éles helyzetben viszont már a váltámasz is bejátszik.) és a kiképzés is. (kiképzéssel lehet kompenzálni a fegyver hiányosságait akár fizikális mutatóit.)

ugyhogy nem irreveláns az hogy a fegyver mit tud satupadba de az is fontos szempont hogy mit tud gyakorlótéren és mit harctéren.

és ebbe a tusrafogásnak (tusratartásnak) a tus állapotának minőségének is nagy szerepe van. (Pkm nélse mindegy hogy támasztod be.) pedig ott nem lötyög a tus.

a pkm, nél pl ezért jó a támasztó vas a tus végébe. (valakinek az a jó ha hozzáér valakinek az ha nem . valaki azt is tudja hogy automatikusan mennyit kell lejebbrántani a vállat ahhoz hogy a megfeélelő pozícióba legyen a fegyver.)
A PKM-et egyszerűen nem tudtam megszokni. Mondjuk senki nem is javította a valószínű hibáimat.
Kiosztották. Szét-össze, hevederez, aztán meg kenjed neki! :rolleyes:
Én csak azt bírtam benne, hogy miatta sok puskalőszert vitünk ki. Én meg inkább lecsíptem vagy 20-at az SZVD-be. Sokkal hasznosabbnak éreztem magam azzal! :D

AK-63D-vel meg SzVD-vel minden fasz@ volt. A PKM- et meg hagyjuk...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
FN EVOLYS a franciáknak?
Hátha mi is ilyet kapunk váltótípusnak...
A "katonáink" szerint nem ez lesz - Minimi Mk3 a legesélyesebb.
Az EVOLYS-ban én is látnék amúgy fantáziát...
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 108
113
Az AK-63-ra nem találtam adatot. Az is tud ennyit?
A BREN-2-es nálunk 14" csővel került rendszeresítésre?
Szia,

Hivatalosan a VSZ-ben 15 000 loveses elettartam volt a minimalis elvaras, de ennel nyilvanvaloan sokkal tobbet birnak az AK-k.

Az meg egy teljesen mas kerdes, hogy ha elkopik, es ezert biztonsagos de pontatlan lesz, az mekkora valos problema tartalek fegyverek eseten.
(Ertsd: 100 m-rol a fejlovest tudnia kell egy AK-nak, de picit realis loteri loveszeten aki ezt meg tudja kozeliteni, annak szerintem mar reg tamogato-lovesz/rajmesterlovesz beosztasban van a helye)
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 323
113
Szia,

Hivatalosan a VSZ-ben 15 000 loveses elettartam volt a minimalis elvaras, de ennel nyilvanvaloan sokkal tobbet birnak az AK-k.

Az meg egy teljesen mas kerdes, hogy ha elkopik, es ezert biztonsagos de pontatlan lesz, az mekkora valos problema tartalek fegyverek eseten.
(Ertsd: 100 m-rol a fejlovest tudnia kell egy AK-nak, de picit realis loteri loveszeten aki ezt meg tudja kozeliteni, annak szerintem mar reg tamogato-lovesz/rajmesterlovesz beosztasban van a helye)

De más dolog a fegyver pontossága, és más a lövész pontossága.
 
  • Hűha
Reactions: ogretankHU

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 627
5 378
113
A PKM-et egyszerűen nem tudtam megszokni. Mondjuk senki nem is javította a valószínű hibáimat.
Kiosztották. Szét-össze, hevederez, aztán meg kenjed neki! :rolleyes:
Én csak azt bírtam benne, hogy miatta sok puskalőszert vitünk ki. Én meg inkább lecsíptem vagy 20-at az SZVD-be. Sokkal hasznosabbnak éreztem magam azzal! :D

AK-63D-vel meg SzVD-vel minden fasz@ volt. A PKM- et meg hagyjuk...
Mi bajod volt a PKM -el?
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 627
5 378
113
Maradjunk annyiban, hogy letámasztva is csak fedező területtűzre voltam vele alkalmas.
Számomra mindig nagyon vicces, ha egy géppuskán optikát látok... :rolleyes: :D
Én egyszer lőttem vele. Sokkal pontosabb volt, mint az AMD. Csodálkoztam, hogy mindent elsőre eltalálok, úgy, hogy messzebb voltak a célok, mint az AMD esetén. Természetesen villaállványról lőttünk vele. Az hogy kézből próbáltak vele lőni, az meg szerintem a vicc kategória. Az csak Schwarzenegger -nek megy, de neki is csak a filmben, ahol úgy tud lőni, hogy közben a lőszer sem fogy a fegyverből. :D