[HUN] Katonai ruházat és kiegészitő felszerelések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 962
113
Na urak örömmel jelentem be, hogy az új harcászati felszerelés elkezdett végre kikerülni az alakulatokhoz.

271854480_1056034914942375_7805050972792114944_n.jpg

271816253_1043621962849821_7226037562559437287_n.jpg
271729062_995062091386847_1217516578399350859_n.jpg

Az első 2 kép ugyan az a koma, az alsó másik, másik helyszínen.
A camelba ilyenkor raknak, teat vagy palinkat?
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 274
9 639
113
Szét lehet velük szedetni az egészet, cserélnek mindent, nagyobb tételben az irányzék/szálkereszt/reticle is cserélhető a megfelelő ballisztikához. Az elektromos részekre (már amelyikben van) 10 év garanciát vállalnak, a többire élettartam.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
Szét lehet velük szedetni az egészet, cserélnek mindent, nagyobb tételben az irányzék/szálkereszt/reticle is cserélhető a megfelelő ballisztikához. Az elektromos részekre (már amelyikben van) 10 év garanciát vállalnak, a többire élettartam.
Csak újat adnak, így felújításról szó sem lehet, csak olyat adnak ami rendszeresítve van náluk, ha át akarod alakíttatniés lehet is (amit kötve hiszek) az önköltséges.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 274
9 639
113
Csak újat adnak, így felújításról szó sem lehet, csak olyat adnak ami rendszeresítve van náluk, ha át akarod alakíttatniés lehet is (amit kötve hiszek) az önköltséges.
Rendes volumenben (az ő megtérülési pontjukon túl) biztos, hogy utángyártják a kért beosztással a szükséges lencséket, egy sima felújítás 200 dollár körül van náluk. Ha 300$/darab áron kijövünk, már megérte.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 989
113
Csak újat adnak, így felújításról szó sem lehet, csak olyat adnak ami rendszeresítve van náluk, ha át akarod alakíttatniés lehet is (amit kötve hiszek) az önköltséges.
Arra akar kilyukadni, hogy a Trijicon képes felújítatni de amúgy szerintem ha veszed a foreing military sales progi keretein belül még akkor olcsón lehet megcsinálják míg a segílyke progiban újat adnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and Szittya

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
Rendes volumenben (az ő megtérülési pontjukon túl) biztos, hogy utángyártják a kért beosztással a szükséges lencséket, egy sima felújítás 200 dollár körül van náluk. Ha 300$/darab áron kijövünk, már megérte.
Segély keretében nem.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
Arra akar kilyukadni, hogy a Trijicon képes felújítatni de amúgy szerintem ha veszed a foreing military sales progi keretein belül még akkor olcsón lehet megcsinálják míg a segílyke progiban újat adnak.
Segyíjjjjként nem bohóckodnak ilyesmivel, van egy lista ami azon szerepel megkapod. Ha más cagy mahogyan kell akkor lehet normál úton beszerezni.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 445
113
Arra akar kilyukadni, hogy a Trijicon képes felújítatni de amúgy szerintem ha veszed a foreing military sales progi keretein belül még akkor olcsón lehet megcsinálják míg a segílyke progiban újat adnak.

Segély keretében nem.
Én kimondottan az EDA programra gondoltam. Mert ugye egy csomóféle programjuk van. Az EDA program lényege, hogy a használt "szarjaikból" kiárúsítást rendeznek. (érdekes, hogy vagy 1,5 éve nem frissült a listájuk)
Ennek a keretén belül lettek beszerezve itthonra a SOC-R hajók, ennek keretében ajánlgatták az UH-1-es helikoptereket. Ebből lesz a Balkánon több államnak is Bradley-ja. Gyakorlatilag egy inkurrencia vásár. De azért érdekes dolgokat lehet kifogni. Mint a mi alig használt Mi-17-es szimulátorunkat is.
Ezért gondoltam, hogy a rengeteg leszerelt ACOG-gal valakinek valamit kezdenie kell. A program egyik sajátossága, hogy az eredeti ár hatodán/tizedén adják oda a cuccokat, de olyan is van, hogy tényleg csak jelképes összegekért. Viszont szinte minden esetben több kevesebb hazai ipari (USA) hozzájárulásnak is kell kötődnie az ügylethez, ezzel is tolva egy kicsit az amerikai hadiipar szekerén.
Egy ilyen ACOG beszerzés nagyon adná magát. Mivel különben egy eléggé drága mulatság a dolog, és az adott irányzékok még simán használhatóak lennének. De ugye az Armynak elég sok feleslege lett belőle. És még a Trijicon is kapna egy kis csontot, hogy az állapottól függően elvégezzen rajtuk egy állapotfelmérést /javításokat/felújítást/átalakítást.
 
  • Tetszik
Reactions: Busho3301

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
Én kimondottan az EDA programra gondoltam. Mert ugye egy csomóféle programjuk van. Az EDA program lényege, hogy a használt "szarjaikból" kiárúsítást rendeznek. (érdekes, hogy vagy 1,5 éve nem frissült a listájuk)
Ennek a keretén belül lettek beszerezve itthonra a SOC-R hajók, ennek keretében ajánlgatták az UH-1-es helikoptereket. Ebből lesz a Balkánon több államnak is Bradley-ja. Gyakorlatilag egy inkurrencia vásár. De azért érdekes dolgokat lehet kifogni. Mint a mi alig használt Mi-17-es szimulátorunkat is.
Ezért gondoltam, hogy a rengeteg leszerelt ACOG-gal valakinek valamit kezdenie kell. A program egyik sajátossága, hogy az eredeti ár hatodán/tizedén adják oda a cuccokat, de olyan is van, hogy tényleg csak jelképes összegekért. Viszont szinte minden esetben több kevesebb hazai ipari (USA) hozzájárulásnak is kell kötődnie az ügylethez, ezzel is tolva egy kicsit az amerikai hadiipar szekerén.
Egy ilyen ACOG beszerzés nagyon adná magát. Mivel különben egy eléggé drága mulatság a dolog, és az adott irányzékok még simán használhatóak lennének. De ugye az Armynak elég sok feleslege lett belőle. És még a Trijicon is kapna egy kis csontot, hogy az állapottól függően elvégezzen rajtuk egy állapotfelmérést /javításokat/felújítást/átalakítást.
Láttuk, hogy milyen kiváló konstukcióban adják ezeket a dolokat, biztos nagyon megérné ez is mi t a felajálott UH-1-ek...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 445
113
Láttuk, hogy milyen kiváló konstukcióban adják ezeket a dolokat, biztos nagyon megérné ez is mi t a felajálott UH-1-ek...
Igen, ez mindig eldöntendő dolog. Ők persze megpróbálják elhúzni a megéri/nem éri meg "határig".
De van amikor azt mondom, hogy simán vállalható a dolog.
Ha mondjuk az 1500 USD-s ACOG-ot megkapnánk 250-ért, és a Trijiconnal megállapodunk további 150 USD/db áron egy refurbishmentben.
Tehát kb. 400 USD-ből kijönne egy ilyen cucc, akkor én biztosan nem haboznék. Pláne, ha közben megegyeznék a Trijiconnal, hogy magát a process-t véletlenül ne a saját otthoni üzemében csinálja meg teljesen, hanem mondjuk idehaza csináljon egy leányvállalatot, ami elvégezhetné a teljes tétel felén.
Cserébe megrendelünk ebből 40-50.000 darabot. Meg kapna biztatásul az magyar üzemért egy komolyabb adókedvezményt.
Az amerikai kormány is jól járna, mert pénzt csinál a felesleges dolgaiból, és még otthon is lenne bevételük, mert csak a fele munkát hozatnánk át a Trijiconnal.
A Trijiconnak egyértelműen egy baromi jó üzlet lenne, továbbá az új telepén később - valószínűleg - olcsóbban csinálnák az újabb optikáikat. Plusz ebben az itthoni üzemben lehet későbbiekben a további supportot is biztosítani.

Nekünk meg:

- Jóval olcsóbban optikáznánk fel az összes szükséges fegyverünket - szerintem elfogadható szinten.
Az optika nem egy olyan dolog, mint egy helikopter, hogy annak kötött életciklusa van. Szándékosan írtam nagy darabszámot, mert abból lehet pótolni a később előforduló lemorzsolódást. De ha a felesleget letároljuk egy raktárban, akkor az 10 év múlva is optika marad a dobozában.

  • Munkahely, techtransfer jön létre
  • Itthoni adóbevételekben csapódik le a tetemes kiadás egy része. Hosszútávon akár a nullszaldót is elérhetjük.


Hogy ez mennyire működő dolog, azt mutatja a lengyel-lockhead évtizedes sikersztori. Ugyebár, ebben az üzleti modellben csinálták a lengyelek az F-16-os, valamint a C-130-as beszerzéseket. Pedig ott azért bejátszik a gépek élettartam faktora is!

Kétségtelen, hogy erősen kell gondolkodni, hogy milyen eszközt lenne érdemes elhozni az amerikai "garázsvásárról". De ha ez gazdasági, harci, és még politikai előnyökkel is jár....

Szóval, csak egy ötlet volt! :cool:
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
Igen, ez mindig eldöntendő dolog. Ők persze megpróbálják elhúzni a megéri/nem éri meg "határig".
De van amikor azt mondom, hogy simán vállalható a dolog.
Ha mondjuk az 1500 USD-s ACOG-ot megkapnánk 250-ért, és a Trijiconnal megállapodunk további 150 USD/db áron egy refurbishmentben.
Tehát kb. 400 USD-ből kijönne egy ilyen cucc, akkor én biztosan nem haboznék. Pláne, ha közben megegyeznék a Trijiconnal, hogy magát a process-t véletlenül ne a saját otthoni üzemében csinálja meg teljesen, hanem mondjuk idehaza csináljon egy leányvállalatot, ami elvégezhetné a teljes tétel felén.
Cserébe megrendelünk ebből 40-50.000 darabot. Meg kapna biztatásul az magyar üzemért egy komolyabb adókedvezményt.
Az amerikai kormány is jól járna, mert pénzt csinál a felesleges dolgaiból, és még otthon is lenne bevételük, mert csak a fele munkát hozatnánk át a Trijiconnal.
A Trijiconnak egyértelműen egy baromi jó üzlet lenne, továbbá az új telepén később - valószínűleg - olcsóbban csinálnák az újabb optikáikat. Plusz ebben az itthoni üzemben lehet későbbiekben a további supportot is biztosítani.

Nekünk meg:

- Jóval olcsóbban optikáznánk fel az összes szükséges fegyverünket - szerintem elfogadható szinten.
Az optika nem egy olyan dolog, mint egy helikopter, hogy annak kötött életciklusa van. Szándékosan írtam nagy darabszámot, mert abból lehet pótolni a később előforduló lemorzsolódást. De ha a felesleget letároljuk egy raktárban, akkor az 10 év múlva is optika marad a dobozában.

  • Munkahely, techtransfer jön létre
  • Itthoni adóbevételekben csapódik le a tetemes kiadás egy része. Hosszútávon akár a nullszaldót is elérhetjük.


Hogy ez mennyire működő dolog, azt mutatja a lengyel-lockhead évtizedes sikersztori. Ugyebár, ebben az üzleti modellben csinálták a lengyelek az F-16-os, valamint a C-130-as beszerzéseket. Pedig ott azért bejátszik a gépek élettartam faktora is!

Kétségtelen, hogy erősen kell gondolkodni, hogy milyen eszközt lenne érdemes elhozni az amerikai "garázsvásárról". De ha ez gazdasági, harci, és még politikai előnyökkel is jár....

Szóval, csak egy ötlet volt! :cool:
De nem adják ilyen olcsón, nem hülyék.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya and krisss