[HUN] Katonai ruházat és kiegészitő felszerelések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 115
45 416
113
De nem adják ilyen olcsón, nem hülyék.
Nem-e? :eek: :)
Marokkó 2019-ben kapott engedély 35.000 db M16A2-re. Összesen 2.621.500USD-t fizetett értük. (darabja 74,9 USD). Kicsivel korábban ugyan ezen az áron szereztek 3000db M16A4-et is.
Szerk.:
De m,i pl. a SOC-R hajókra csak valami harmad árat kaptunk.
 
  • Tetszik
Reactions: Busho3301

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 676
32 311
113
Nem-e? :eek: :)
Marokkó 2019-ben kapott engedély 35.000 db M16A2-re. Összesen 2.621.500USD-t fizetett értük. (darabja 74,9 USD). Kicsivel korábban ugyan ezen az áron szereztek 3000db M16A4-et is.
Szerk.:
De m,i pl. a SOC-R hajókra csak valami harmad árat kaptunk.
a marokkoiaknál gondolom meg a lőszer let túláras. (egy ak 63 d nek a HTK ja valami tizen páreer vólt ezelött 5-6 éve.) ha csak tört összeg is nem lehet egy 100 as sem a teljes ár.)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 974
113
Nem-e? :eek: :)
Marokkó 2019-ben kapott engedély 35.000 db M16A2-re. Összesen 2.621.500USD-t fizetett értük. (darabja 74,9 USD). Kicsivel korábban ugyan ezen az áron szereztek 3000db M16A4-et is.
Szerk.:
De m,i pl. a SOC-R hajókra csak valami harmad árat kaptunk.
Kevered az EDA-t meg a trijcon általi felújítást. Az EDA-ban megveszed az amcsiktól vagy ők megveszik az újat a gyártótól.

A gyártó viszont nem az EDA keretein belül újítja fel a terméket. Lásd horvát bradley.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 820
113
Nem-e? :eek: :)
Marokkó 2019-ben kapott engedély 35.000 db M16A2-re. Összesen 2.621.500USD-t fizetett értük. (darabja 74,9 USD). Kicsivel korábban ugyan ezen az áron szereztek 3000db M16A4-et is.
Szerk.:
De m,i pl. a SOC-R hajókra csak valami harmad árat kaptunk.
Ez nem is tétel.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Na urak örömmel jelentem be, hogy az új harcászati felszerelés elkezdett végre kikerülni az alakulatokhoz.

271854480_1056034914942375_7805050972792114944_n.jpg

271816253_1043621962849821_7226037562559437287_n.jpg
271729062_995062091386847_1217516578399350859_n.jpg

Az első 2 kép ugyan az a koma, az alsó másik, másik helyszínen.
Ékszert lehet hordani? :eek:
(Jó a varroda felvarró :) )
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 115
45 416
113
Kevered az EDA-t meg a trijcon általi felújítást. Az EDA-ban megveszed az amcsiktól vagy ők megveszik az újat a gyártótól.

A gyártó viszont nem az EDA keretein belül újítja fel a terméket. Lásd horvát bradley.
Én nem keverem! (Illetve nem ÉN keverem.)
Dudi írta, hogy:
De nem adják ilyen olcsón, nem hülyék.
Az "adni" igét akkor használjuk, ha adás-vételről van szó. A Trijicon felújításáról én egy szót sem szóltam.
Különben volt erre akciójuk is. 188USD-ért csináltak 2015-ben refurbishmentet, 10 év garival. Egyesével. Nem nagy tételű szerződésben!
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 115
45 416
113
Amit a felderítő ezred kapott mind új cucc és EDA segély.
Bocsánat, nem jól fogalmaztam.
Az újra úgy értettem, hogy nem olyan, mint a sima FMS ügyletek, hogy a Pentagon megrendeli a terméket, és direktbe szállítják le a külföldi kormányoknak, hanem az EDA-ba olyan dolgok vannak, amit valamikor a Pentagon bármelyik szervezete berendelt, és a raktáraiból árulja ki, mert már feleslegesnek nyilvánították. Tehát lehet az még gyári csomagolású, attól még, hogy 5-10 évet dekkolt valamelyik military depóban.
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
896
2 202
93
a marokkoiaknál gondolom meg a lőszer let túláras. (egy ak 63 d nek a HTK ja valami tizen páreer vólt ezelött 5-6 éve.) ha csak tört összeg is nem lehet egy 100 as sem a teljes ár.)
Egy AK-t hogy HTK-znak valakire? Ha elhagytad öt év kötél. Tönkretenni meg nem nagyon lehet, max ha felgyújtod de akkor szintén az előbbi lesz.
 
  • Vicces
Reactions: borisz

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Ékszert lehet hordani? :eek:
(Jó a varroda felvarró :) )
Nem értem ezen miért vagytok ledöbbenve többen.
Annyi, hogy járműre(teherautó, harcjármű) való szállás elött ellenőrzik, akkor le kell venni. Elakadhat.

Mondjuk én is inkább a péznztárcába beleraknám.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Nem értem ezen miért vagytok ledöbbenve többen.
Annyi, hogy járműre(teherautó, harcjármű) való szállás elött ellenőrzik, akkor le kell venni. Elakadhat.

Mondjuk én is inkább a péznztárcába beleraknám.
Pont ezért, mert volt rokon, akinek így szakadt le az ujja. Meg nem tartom praktikusnak, legalábbis engem nagyon zavar(na) munkában. Az iderakom-oda rakom meg a fene tudja. Nyilván nem naponta többször kell megcsinálni, de na... Szóval csak ezért.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Pont ezért, mert volt rokon, akinek így szakadt le az ujja. Meg nem tartom praktikusnak, legalábbis engem nagyon zavar(na) munkában. Az iderakom-oda rakom meg a fene tudja. Nyilván nem naponta többször kell megcsinálni, de na... Szóval csak ezért.
Ebben igazad van. Munkában én sem hordom mert zavar.
Nem tudom ezek a képek hol készültek. Mennyire dolgozgatnak.

De ezért van kezeket vizsgára, hogy ne fordulhasson elő olyan mint a rokonoddal.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 472
13 272
113
A szocializmus csodái. A személyi felszerelése a katonáknak szarabb lett mint a második világháborúban mert azon is spórolni akartak...
65 környékén nagyon sok embert kellett volna elzavarni a picsába...

A Kínaiak feltalálták a melltartót / Chest Rig-et / Chicom-ot, és mindenki átvette, addig nekünk ragaszkodni kellett a tártáskához.