[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 221
67 137
113
Magyarországnak sürgősen hadianyaggal kell támogatnia Ukrajnát, saját és szövetségi érdek az oroszok feltartóztatása.
Azon kárpátaljai hősök akik most az oroszokkal néznek farkasszemet nem várhatnak hogy a magyar kormány elárulja őket.
Minden magyar kézbe fegyvert.
Óóóó, hogy összeszarnátok magatokat ha minden magyar kézben fegyver lenne. :rolleyes:
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 787
30 562
113
Magyarországnak sürgősen hadianyaggal kell támogatnia Ukrajnát, saját és szövetségi érdek az oroszok feltartóztatása.
Azon kárpátaljai hősök akik most az oroszokkal néznek farkasszemet nem várhatnak hogy a magyar kormány elárulja őket.
Minden magyar kézbe fegyvert.
Meg se állj az orosz-ukrán határig, lélekben veled leszünk.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 764
17 855
113
Ha valaki azt hiszi, a kormâny eltúlozza a migrânsok számát: 2021-ben összesen 480000 migrâns kèrt menedèkjogot az EU területèn. Ez +26% 2020-hoz képest! :eek:
Ebböl 190000 Nèmetországban kèrt menedékjogot.
Mondjuk érdekes, hogyan utaztak, ha az egész világ "papíron" le volt zárva - legalábbis a fehérseggű emberek elől... (a kérdés költői persze)
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 029
32 465
113
Magyarországnak sürgősen hadianyaggal kell támogatnia Ukrajnát, saját és szövetségi érdek az oroszok feltartóztatása.
Azon kárpátaljai hősök akik most az oroszokkal néznek farkasszemet nem várhatnak hogy a magyar kormány elárulja őket.
Minden magyar kézbe fegyvert.

Eddig is ápoltuk a sebesültjeiket. Mit tudnánk most küldeni? M-zárolt cuccokat? Roncsokat?
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 595
7 665
113
Magyarországnak sürgősen hadianyaggal kell támogatnia Ukrajnát, saját és szövetségi érdek az oroszok feltartóztatása.
Azon kárpátaljai hősök akik most az oroszokkal néznek farkasszemet nem várhatnak hogy a magyar kormány elárulja őket.
Minden magyar kézbe fegyvert.
A magyar gyűlölő ukránok az ellenségeink, aki támogatja őket az magyar ellenes, nincs ezen mit szépíteni.
Az ukránok meg akarnak halni hát tegyék, nekünk semmi közünk a konfliktusukhoz.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 682
55 471
113
A magyar gyűlölő ukránok az ellenségeink, aki támogatja őket az magyar ellenes, nincs ezen mit szépíteni.
Az ukránok meg akarnak halni hát tegyék, nekünk semmi közünk a konfliktusukhoz.
Igy van. Se nem Natotag, se EUtag. Politikailag sincsenek hasonló hullâmhosszon. Egyék meg, amit föznek. Ha jugoszlâvia szeteshetett, akkor Ukrajna is szèteshet.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 682
55 471
113
Mellèkesen egy EU-orszâg egy része évtizedek óta meg van szâlva egy nem EU-orszâg által. Ott az EU-polgârok jogai evtizedek óta meg vannak sèrtve. És se Brüsszel, se Washington nem üzent hâborút, nem beszél bojkottról, még csak nem is nevezi nevén a megszâllót nevén, hanem vidâman köt uj szerzödéseket vele és évente milliârdokkal tâmogatja is. Ennyit az értékek ( embrri jogok, kissebbségek jogai stb vègtelen blablabla....) által vezrelt külpolitikâról, amit Ukrajna esetèben olyan fontosnak tart Brüsszel ès Washington.
Cyprusról és Törökorszâgról van szó. :)
 
W

Wilson

Guest
Magyarországnak sürgősen hadianyaggal kell támogatnia Ukrajnát, saját és szövetségi érdek az oroszok feltartóztatása.
Azon kárpátaljai hősök akik most az oroszokkal néznek farkasszemet nem várhatnak hogy a magyar kormány elárulja őket.
Minden magyar kézbe fegyvert.
Szóval anyukád pincéjéből osztod még mindig, akkor megnyugodtam.
Úgy néz ki, hogy a csehek meglépik, hogy az Ukránoknak hadianyagot adjanak ingyen....

A Cseh Köztársaság 152 mm-es tüzérségi lövedékeket szállít Ukrajnának......

Csehország 152 mm-es tüzérségi lövedékeket szállít Ukrajnának


"Ukrajna képviselőinek kérése alapján javaslatot fogunk tenni a cseh kormánynak, valamint a védelmi minisztériumnak, amely az általuk kért anyagi segítséghez vezet. Ez az ukrán erők jelenlegi műveleti szükségleteinek fedezésére szolgáló katonai hardver és felszerelés szállítása. Ez legfőképpen a 152 mm-es tüzérségi lőszer szállítását jelenti. Erről tárgyalunk a vezérkar képviselőivel, és ez egy "ajándék lesz" - mondta Csernohova.

Hozzátette, hogy a Cseh Köztársaság támogatja Ukrajnát. Felidézte, hogy Csehszlovákiának egykor közös határa volt vele. "Világosan megmondjuk Ukrajnának, hogy velük vagyunk".

Elmondta, hogy Ukrajna elküldte az Egyesült Államoknak az általuk igényelt haditechnikai eszközök és hadianyagok listáját, és Csehország tüzérségi lőszert választotta ki belőle. Az átadott lőszerek mennyiségét meg fogják határozni - mondta Csernohova.

Jan Lipavsky (Kalózok) külügyminiszter sajtótájékoztatón hozzátette, hogy Csehország nem hagyja magát megfélemlíteni Oroszországtól, és az ukrajnai katonai konfliktus alternatívájára is készül. El kell mondani, hogy a kelet-európai biztonsági helyzetről szóló tárgyalások az Orosz Föderáció nyomására és az ukrajnai katonai invázióval való fenyegetés zsarolási taktikája alatt zajlanak. "A cseh álláspont ebben a helyzetben szilárd és változatlan. Felkészülünk a legrosszabb forgatókönyvre, és készen állunk az Orosz Föderáció elleni szankciók támogatására" - mondta Lipavsky.

Arra a kérdésre, hogy mit tart a legrosszabb forgatókönyvnek, Lipavszkij azt mondta, hogy "az Orosz Föderáció katonai inváziója Ukrajna területén". A rendelkezésünkre álló hírszerzési adatok egy körülbelül 100 ezer fős, magas fokú harckészültségben lévő, támadásra képes hadsereg koncentrációját mutatják" - mondta a külügyminiszter.

image.webp

Műholdfelvétel orosz tankokról és tüzérségről az ukrán határ közelében fekvő Jelena város közelében január 19-én.

Fotó: EPA-EFE / Műholdfelvétel 2021 Maxar Technologies, Profimedia.cz

A cseh diplomácia vezetője február 7-én és 8-án szlovák és osztrák kollégáival együtt munkalátogatást tervez Ukrajnába.

Az Egyesült Királyság, Észtország, Lettország és Litvánia már bejelentette, hogy fegyverszállításokat indít Ukrajnának, amely amerikai gyártmányú páncéltörő és légvédelmi rakétákat szállít Ukrajnának.

Az elmúlt hetekben az orosz hadsereg megközelítette az ukrán határt; Moszkva azt állítja, hogy nem áll szándékában megtámadni Ukrajnát. Szergej Lavrov orosz külügyminiszter ellenséges hisztériakeltéssel vádolta a Nyugatot. Anthony Blinken amerikai külügyminiszter azzal érvelt, hogy a Nyugat álláspontja a történelmi tapasztalatokon alapul, például a Krím közelmúltbeli annektálásán.

Forrás: https://www.novinky.cz/domaci/clane...ana-lipavskeho-k-situaci-na-ukrajine-40384777
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
775
1 978
93
Úgy néz ki, hogy a csehek meglépik, hogy az Ukránoknak hadianyagot adjanak ingyen....

A Cseh Köztársaság 152 mm-es tüzérségi lövedékeket szállít Ukrajnának......
Akkor lehet, hogy mi sem maradunk ki a "jóból". Attól félek, hogy mivel ők V4 állam, már ezért is csattanhat rajtunk az orosz ostor. Lengyelek adnak/adtak valamit az ukránoknak? Vagy OV ezért is találkozik Putyinnal, hogy közölje: mi ebből a shitstorm-ból ki akarunk maradni...

Reklám helye: most olvastam Ken Follett-től a Soha című művet, sajnos tényleg úgy tűnik, hogy a történelem ismétli magát. Szvsz érdemes elolvasni, bár vannak benne logikátlanságok, felesleges szálak. link: https://www.libri.hu/konyv/ken_follett.soha--2.html

"Amikor kutatást végeztem a Titánok bukása című könyvemhez, rájöttem, hogy az első világháború egy olyan háború volt, amit senki sem akart. Egyik európai vezető sem szándékosan vett részt benne, de az uralkodók és miniszterek egyesével hoztak olyan döntéseket, melyek apró lépésekkel vittek közelebb minket a létező legszörnyűbb konfliktushoz a világon. Úgy érzem, az egész csak egy hatalmas tragikus baleset volt, és arra gondoltam: vajon megtörténhetne még egyszer?"

Tehát: létrehoztak egy olyan logikai láncot, melyen az egyes szemek érthetőek, észszerűek, nem tűnnek túlzásnak, egészen addig, amíg az egész a képünkbe nem robban... Pont, mintha a mostani történések lennének.

Ja, és hamarosan kb. elég lesz egy rossz helyen, rosszkor leadott lövés.
 
W

Wilson

Guest
Akkor lehet, hogy mi sem maradunk ki a "jóból". Attól félek, hogy mivel ők V4 állam, már ezért is csattanhat rajtunk az orosz ostor. Lengyelek adnak/adtak valamit az ukránoknak? Vagy OV ezért is találkozik Putyinnal, hogy közölje: mi ebből a shitstorm-ból ki akarunk maradni...

Reklám helye: most olvastam Ken Follett-től a Soha című művet, sajnos tényleg úgy tűnik, hogy a történelem ismétli magát. Szvsz érdemes elolvasni, bár vannak benne logikátlanságok, felesleges szálak. link: https://www.libri.hu/konyv/ken_follett.soha--2.html

"Amikor kutatást végeztem a Titánok bukása című könyvemhez, rájöttem, hogy az első világháború egy olyan háború volt, amit senki sem akart. Egyik európai vezető sem szándékosan vett részt benne, de az uralkodók és miniszterek egyesével hoztak olyan döntéseket, melyek apró lépésekkel vittek közelebb minket a létező legszörnyűbb konfliktushoz a világon. Úgy érzem, az egész csak egy hatalmas tragikus baleset volt, és arra gondoltam: vajon megtörténhetne még egyszer?"

Tehát: létrehoztak egy olyan logikai láncot, melyen az egyes szemek érthetőek, észszerűek, nem tűnnek túlzásnak, egészen addig, amíg az egész a képünkbe nem robban... Pont, mintha a mostani történések lennének.

Ja, és hamarosan kb. elég lesz egy rossz helyen, rosszkor leadott lövés.
Az a szerencsénk szerintem,és ezt már korábban is párszor elmondtam, hogy Oroszországot Putyin vezeti, ő biztosan nem tesz meggondolatlan lépéseket, a másik oldalon ezt már nem merném ilyen biztonsággal kijelenteni.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 470
17 885
113
Magyarországnak sürgősen hadianyaggal kell támogatnia Ukrajnát, saját és szövetségi érdek az oroszok feltartóztatása.
Azon kárpátaljai hősök akik most az oroszokkal néznek farkasszemet nem várhatnak hogy a magyar kormány elárulja őket.
Minden magyar kézbe fegyvert.
Szép beszéd volt elvtárs!
SilkySoupyEchidna-size_restricted.gif
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
833
4 229
93
Akkor lehet, hogy mi sem maradunk ki a "jóból". Attól félek, hogy mivel ők V4 állam, már ezért is csattanhat rajtunk az orosz ostor. Lengyelek adnak/adtak valamit az ukránoknak? Vagy OV ezért is találkozik Putyinnal, hogy közölje: mi ebből a shitstorm-ból ki akarunk maradni...

Reklám helye: most olvastam Ken Follett-től a Soha című művet, sajnos tényleg úgy tűnik, hogy a történelem ismétli magát. Szvsz érdemes elolvasni, bár vannak benne logikátlanságok, felesleges szálak. link: https://www.libri.hu/konyv/ken_follett.soha--2.html

"Amikor kutatást végeztem a Titánok bukása című könyvemhez, rájöttem, hogy az első világháború egy olyan háború volt, amit senki sem akart. Egyik európai vezető sem szándékosan vett részt benne, de az uralkodók és miniszterek egyesével hoztak olyan döntéseket, melyek apró lépésekkel vittek közelebb minket a létező legszörnyűbb konfliktushoz a világon. Úgy érzem, az egész csak egy hatalmas tragikus baleset volt, és arra gondoltam: vajon megtörténhetne még egyszer?"

Tehát: létrehoztak egy olyan logikai láncot, melyen az egyes szemek érthetőek, észszerűek, nem tűnnek túlzásnak, egészen addig, amíg az egész a képünkbe nem robban... Pont, mintha a mostani történések lennének.

Ja, és hamarosan kb. elég lesz egy rossz helyen, rosszkor leadott lövés.
Ken Follett jó író, és az emlitett könyvet olvastam is, bár a véleményem szerint a Katedrálishoz képest elmarad, sztem az az ő írói főműve. De nincs igaza, a könyv is olyan szemszögből íródott hogy kiadhassák minden országban, és hogy ne sértsen meg népeket 100+ évvel ezelőtti dolgok miatt. A gyarmatok és Európa feletti hegemónia megszerzése miatt mindenképp kitört volna egy nagy háború a 20. század elején. Ha mi nem töketlenkedünk , és nagyon gyorsan lerendeztük volna a szerbeket, akkor kitört volna más dolog kapcsán. A németeknek alig volt gyarmatuk, alig volt nyersanyaguk, és nem hagyhatták hogy az ősellenség franciák évtizedeken keresztül erősödjenek úgy, hogy ők meg el vannak vágva mindentől. 1914-ben egyéb óriási gyarmatok mellett lényegében az angoloké volt fél afrika, a másik fele meg a franciáké volt.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 911
91 532
113
Úgy néz ki, hogy a csehek meglépik, hogy az Ukránoknak hadianyagot adjanak ingyen....

A Cseh Köztársaság 152 mm-es tüzérségi lövedékeket szállít Ukrajnának......

Csehország 152 mm-es tüzérségi lövedékeket szállít Ukrajnának


"Ukrajna képviselőinek kérése alapján javaslatot fogunk tenni a cseh kormánynak, valamint a védelmi minisztériumnak, amely az általuk kért anyagi segítséghez vezet. Ez az ukrán erők jelenlegi műveleti szükségleteinek fedezésére szolgáló katonai hardver és felszerelés szállítása. Ez legfőképpen a 152 mm-es tüzérségi lőszer szállítását jelenti. Erről tárgyalunk a vezérkar képviselőivel, és ez egy "ajándék lesz" - mondta Csernohova.

Hozzátette, hogy a Cseh Köztársaság támogatja Ukrajnát. Felidézte, hogy Csehszlovákiának egykor közös határa volt vele. "Világosan megmondjuk Ukrajnának, hogy velük vagyunk".

Elmondta, hogy Ukrajna elküldte az Egyesült Államoknak az általuk igényelt haditechnikai eszközök és hadianyagok listáját, és Csehország tüzérségi lőszert választotta ki belőle. Az átadott lőszerek mennyiségét meg fogják határozni - mondta Csernohova.

Jan Lipavsky (Kalózok) külügyminiszter sajtótájékoztatón hozzátette, hogy Csehország nem hagyja magát megfélemlíteni Oroszországtól, és az ukrajnai katonai konfliktus alternatívájára is készül. El kell mondani, hogy a kelet-európai biztonsági helyzetről szóló tárgyalások az Orosz Föderáció nyomására és az ukrajnai katonai invázióval való fenyegetés zsarolási taktikája alatt zajlanak. "A cseh álláspont ebben a helyzetben szilárd és változatlan. Felkészülünk a legrosszabb forgatókönyvre, és készen állunk az Orosz Föderáció elleni szankciók támogatására" - mondta Lipavsky.

Arra a kérdésre, hogy mit tart a legrosszabb forgatókönyvnek, Lipavszkij azt mondta, hogy "az Orosz Föderáció katonai inváziója Ukrajna területén". A rendelkezésünkre álló hírszerzési adatok egy körülbelül 100 ezer fős, magas fokú harckészültségben lévő, támadásra képes hadsereg koncentrációját mutatják" - mondta a külügyminiszter.

image.webp

Műholdfelvétel orosz tankokról és tüzérségről az ukrán határ közelében fekvő Jelena város közelében január 19-én.

Fotó: EPA-EFE / Műholdfelvétel 2021 Maxar Technologies, Profimedia.cz

A cseh diplomácia vezetője február 7-én és 8-án szlovák és osztrák kollégáival együtt munkalátogatást tervez Ukrajnába.

Az Egyesült Királyság, Észtország, Lettország és Litvánia már bejelentette, hogy fegyverszállításokat indít Ukrajnának, amely amerikai gyártmányú páncéltörő és légvédelmi rakétákat szállít Ukrajnának.

Az elmúlt hetekben az orosz hadsereg megközelítette az ukrán határt; Moszkva azt állítja, hogy nem áll szándékában megtámadni Ukrajnát. Szergej Lavrov orosz külügyminiszter ellenséges hisztériakeltéssel vádolta a Nyugatot. Anthony Blinken amerikai külügyminiszter azzal érvelt, hogy a Nyugat álláspontja a történelmi tapasztalatokon alapul, például a Krím közelmúltbeli annektálásán.

Forrás: https://www.novinky.cz/domaci/clane...ana-lipavskeho-k-situaci-na-ukrajine-40384777
Nagyon birom, hogy az USA és az USA nyomására a baltiak, csehek, brittek kitömik fegyverekkel az ukránokat. Ha lenne orosz invázió Ukrajna valszeg oligarchiákra szétesik. Lesz mivel gyilkolni egymást és a határon átlőni. Ukrajna idiota felfegyverzése komoly nemzetbiztonsági kockázat Magyarország szemszögéből. Remélem a megfelelő szervek fű alatt dolgoznak.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 891
65 746
113
Akkor lehet, hogy mi sem maradunk ki a "jóból". Attól félek, hogy mivel ők V4 állam, már ezért is csattanhat rajtunk az orosz ostor. Lengyelek adnak/adtak valamit az ukránoknak? Vagy OV ezért is találkozik Putyinnal, hogy közölje: mi ebből a shitstorm-ból ki akarunk maradni...

Reklám helye: most olvastam Ken Follett-től a Soha című művet, sajnos tényleg úgy tűnik, hogy a történelem ismétli magát. Szvsz érdemes elolvasni, bár vannak benne logikátlanságok, felesleges szálak. link: https://www.libri.hu/konyv/ken_follett.soha--2.html

"Amikor kutatást végeztem a Titánok bukása című könyvemhez, rájöttem, hogy az első világháború egy olyan háború volt, amit senki sem akart. Egyik európai vezető sem szándékosan vett részt benne, de az uralkodók és miniszterek egyesével hoztak olyan döntéseket, melyek apró lépésekkel vittek közelebb minket a létező legszörnyűbb konfliktushoz a világon. Úgy érzem, az egész csak egy hatalmas tragikus baleset volt, és arra gondoltam: vajon megtörténhetne még egyszer?"

Tehát: létrehoztak egy olyan logikai láncot, melyen az egyes szemek érthetőek, észszerűek, nem tűnnek túlzásnak, egészen addig, amíg az egész a képünkbe nem robban... Pont, mintha a mostani történések lennének.

Ja, és hamarosan kb. elég lesz egy rossz helyen, rosszkor leadott lövés.
A csehek epp hanyagolni akarjak a V4-et, miert kellene barmit tennunk? Termeszetesen Usa kulugy hatasara kapnak majd az ukranok innet onnet kulonfele avitt szeretetcsomagokat, ez bevett dolog volt mindig is, pl afganisztan, irak, stb. Ezek jelkepes dolgok. Termeszetesen a masik oldalon egy vagyis ket nagyhatalom huzza a strigulat. Az hogy a csehek meg mennyiert futik ki a telet vagy mennyivel dragul a hame majkrem az az o bajuk, maganugy. Mi a nemetekkel tartunk, nem kuldunk semmi gyilkos holmit nekik, meg remelem semmit sem, nincs mit, es nincs okunk ra.
Jah es persze nekunk is kell mert hatar nato orszag vagyunk. Nem az "atlanti" parton lakunk.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 891
65 746
113
Amúgy megható látni hogy egyesül Európa az orosz veszély okán. Nem csak szájuk jár, hanem segítenek, mert tudják utána ők következnek.
Bár kaptak az ukránok modern légvédelmi fegyvert, szükség lenne még egy Patriotra csak a hatás kedvéért.
Inkabb budipapir kene nektek. Nagy volt a szatok most meg vegig rinyaljatok a fel vilagot, ugy hogy semmi sem tortent.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 417
4 479
113
Nagyon birom, hogy az USA és az USA nyomására a baltiak, csehek, brittek kitömik fegyverekkel az ukránokat. Ha lenne orosz invázió Ukrajna valszeg oligarchiákra szétesik. Lesz mivel gyilkolni egymást és a határon átlőni. Ukrajna idiota felfegyverzése komoly nemzetbiztonsági kockázat Magyarország szemszögéből. Remélem a megfelelő szervek fű alatt dolgoznak.
Magyarország érdeke egy bufferállam közte és Putyin között, egy egységes erős Ukrajna a magyar nemzet szempontjából elsőrendű dolog.
Amennyiben nem egy áruló képviseli a magyar kormányt, felettébb virágzó lenne a kapcsolat a két nemzet között.
Őszintén remélem az új magyar kormány első dolga lesz kilobbizni Ukrajna NATO csatlakozását, illetve fegyverrel való megsegítését.
A 24. órában vagyunk.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 787
30 562
113
Amúgy megható látni hogy egyesül Európa az orosz veszély okán. Nem csak szájuk jár, hanem segítenek, mert tudják utána ők következnek.
Bár kaptak az ukránok modern légvédelmi fegyvert, szükség lenne még egy Patriotra csak a hatás kedvéért.
Most arra gondolsz, hogy az USA megparancsolta, hogy adjanak fegyert az Ukránoknak, és sok ország nem mert ellent mondani, nehogy elkezdődjön náluk is egy majdan vagy valamilyen tavasz? Igen, nagyon megható, hogy az EU ennyire el van b*szva, hogy katonailag gyenge, mert meg van szállva sok országa, de ahoz, hogy legyen egy közös hadserege az még ennél is rosszabb, mert Brüsszel irányítása alá még egy zsaroló eszközt nem szabad adni.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 787
30 562
113
Magyarország érdeke egy bufferállam közte és Putyin között, egy egységes erős Ukrajna a magyar nemzet szempontjából elsőrendű dolog.
Amennyiben nem egy áruló képviseli a magyar kormányt, felettébb virágzó lenne a kapcsolat a két nemzet között.
Őszintén remélem az új magyar kormány első dolga lesz kilobbizni Ukrajna NATO csatlakozását, illetve fegyverrel való megsegítését.
A 24. órában vagyunk.
Eddig is ott volt Ukrajna Magyarország és Ororszország között, 30 éve ott van, nem ment onnan sehova. A magyarokkal baszakodást meg az ukránok kezdték, nem érdemelnek semmilyen segítséget.
Ha meg akkora a baj, akkor hol vannak az amerikai fegyverszállítmányok ingyen amiket Magyarország kap az USA-tól? Hát sehol. Uh el lehet dönteni, hogy vagy nincs itt semmi látnivaló és kamu az egész háborús hangulat, vagy szarnak magasról a gyakorlatilag szövetséges Magyarországra, miközben egy szövetségen kívülit ingyen milliárd dollár számra nyomnak katonai segéllyel. És akkor ennyit ér a NATO meg a tagság, hogy mehetsz "önkéntesen" Afganisztánba meg ahova az USA megparancsolja, meg oszthatod ingyen a fegyvereidet olyan szövetségen kívüli országoknak, ahol az USA saját érdekei megkívánják.