[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
707
3 020
93
Hát én jártam ott párszor, hajóval is vagy 20-30 alkalommal, brutális forgalom van.
Voltam úgy hajón, hogy éppen egy hadihajó keresztezett, mind a kettő dudált, de se kitérés, se lassítás.
Amikor látom az ide betett fotókat a hídnál, mindig az jut eszembe, hogy már a káoszos rész után van és itt lehet tiszta képet csinálni. Én csináltam párat hajóról, repülőről is, de nem adja vissza azt az elképesztő tömeget.
Nem hinném, hogy ennek köze van bármihez is.

MF1tYZG.png

K3Fp8Ll.png


És hogy én is dicsekedjek kicsit :D
0Zjh5C9.png
Nem gondolom, hogy ott egy műszaki hibás hajó meg tudná állítani a forgalmat...
 
  • Tetszik
Reactions: ghullaire

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 395
113
Sokkalta jobban megéri Grísának szimplán kivárni azt, hogy akkor az egész mostani Ukrajnának nevezett struktúra belülről a saját súlya alatt összeomoljon.

Egy végletekig csóró, legatyásodott országrészt, ahol a Krímhez hasonlóan 30 év befektetéseinek hiányát kellene pótolni. Egyszerűen annyira csóró lett mára Ukrajna - köszönhetően jórészt a saját oligarchikus elitjének -, hogy nettó veszteség lenne anyagilag az oroszoknak a területek puszta fenntartása.
csak én nem látom, hogy tökéletesen ellentmondasz saját magadnak.
Ha az a gond, hogy mekkora pénz lenne szintre hozni Ukrajnát, akkor minél később mennek be, annál több pénzbe kerülne nem??? :rolleyes:
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 537
113
Már januártól napi szinten tolja az idióta angolszász banda , hogy minden kész az orosz invázióra -bármikor indulhat. Hogy mennyii idióta van a világon -beleértve azokat is akik elhiszik.
Mar csak par napot kell varni 16-ig. Szerdan epp disznot vagok ugyhogy folyni fog a ver az biztos. :D
Kar hogy lemaradok a bevonulasrol, mire vegzek delutan mar lehet Csapnal lesz a magyar - orosz hatar...
 
W

Wilson

Guest

Az inváziót február 16-ra halasztották....:)


FLYpho5WYAYKXH9


1. Németország hivatalosan felszólítja az összes németet, hogy mielőbb hagyja el Ukrajnát, és bezárja a dnyipropetrovszki konzulátust.
2. Belgium azt ajánlja, hogy minden belga állampolgár hagyja el Ukrajna területét.
3. Nagy-Britannia hivatalosan kivonja a katonai oktatókat Ukrajna területéről. A Pentagon 160 embert von ki Ukrajnából.
4. A török külügyminisztérium azt javasolta, hogy török állampolgárok különösebb indok nélkül ne látogassák Ukrajna keleti határvidékeit.
5, Irán ukrajnai nagykövetsége arra kérte honfitársait, hogy szükség esetén készüljenek fel a vészhelyzetekre.
6. Zelenszkij bohóc pontosítást kér az amerikai állításokról, miszerint "Oroszország február 16-án megtámadja Ukrajnát". A kijevi bábuk szokás szerint bármiröl utolsóként értesülnek.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
csak én nem látom, hogy tökéletesen ellentmondasz saját magadnak.
Ha az a gond, hogy mekkora pénz lenne szintre hozni Ukrajnát, akkor minél később mennek be, annál több pénzbe kerülne nem??? :rolleyes:
Ár érték arány ! Megharcolni a majdnem működésképtelenért sokkal drágább mint egy bedőltet ingyen átvenni ! Ha harcolnak hódítók ha kivárnak megmentők lesznek nagyon nem mindegy ! És hát a világ megítélése se lesz mindegy !
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 868
27 425
113
Mar csak par napot kell varni 16-ig. Szerdan epp disznot vagok ugyhogy folyni fog a ver az biztos. :D
Kar hogy lemaradok a bevonulasrol, mire vegzek delutan mar lehet Csapnal lesz a magyar - orosz hatar...
Hogy meg fogsz lepődni, amikor 2-3 zöldbe öltözött udvarias emberke pálinkázni akar veled a körömből.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Nem gondolom, hogy ott egy műszaki hibás hajó meg tudná állítani a forgalmat...
Hát amit én tudok, meg tapasztaltam, hogy hosszában minimum "4 sávban" mennek a hajók 2-2 folyamatosan, közben keresztbe 5 ázsiai oldali és 6 európai oldali kikötőből hajó indul 5 percenként, mint vizi BKV, csak ezek 2 emeletes "BKV hajók" és nem csak a hosszában menő hajók útját keresztezik, hanem egymást is, és akkor még turista és magánhajók, "Bosborus tour" 3 irányban folyamatosan, Arany Szarv-ból ki-bejáró hajók, meg egyéb halász és motorcsónakok, hazafelé tartó magánhajók, kompok tömege. Kicsit nehéz elképzelni, de simán elmegy centikre egy "BKV hajó" két hatalmas konténerszállitó mellett, néha átmegy egy-egy hadihajó is.
Ott megáll egy ekkora hajó (közel 300m és 170.000t)az teljes káosz, olyan mint egy nyári péntek délután egy műszaki hibás autó az M7 belső sávjában, fél óra és Pestig áll a sor. Én simán el tudom képzelni, hogy egy ilyen és ko 1-2 napra.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 395
113
Az Egyesült Királyság bejelentette a csapatok sürgős kivonását
A brit katonák elhagyják Ukrajnát, és félnek egy orosz támadástól, a fegyveres erők minisztere nyilvánosságra hozza
a nyuszikák elszaladtak
Te miről beszélsz?
Az elejétől kezdve korlátozott volt a feladat. A legelején tudott volt, hogy még a harcok előtt kivonulnak. Ezt előre meg is mondták.
Ha bent maradnak, akkor pont ők jelenthetnék az apropót az oroszok részéről a NATO berántására.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 594
7 657
113
Te miről beszélsz?
Az elejétől kezdve korlátozott volt a feladat. A legelején tudott volt, hogy még a harcok előtt kivonulnak. Ezt előre meg is mondták.
Ha bent maradnak, akkor pont ők jelenthetnék az apropót az oroszok részéről a NATO berántására.
A Nyugaton kívül nem beszél itt senki háborúról..................
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 395
113
Ár érték arány ! Megharcolni a majdnem működésképtelenért sokkal drágább mint egy bedőltet ingyen átvenni ! Ha harcolnak hódítók ha kivárnak megmentők lesznek nagyon nem mindegy ! És hát a világ megítélése se lesz mindegy !
Az a gond, hogy Ukrajna elég sokáig elvegetálhatott volna nyugati segítséggel. Viszont minden egyes további nappal egyre több normálisan kiképzett tartalékos lesz. Az oroszok, erő nélkül sosem húzzák vissza a rendszerbe Ukrajnát.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Közben a dán, svéd, szlovák, szlovén és francia is bejelentette a hogy senki nem menjek Ukrajnába és aki ott van az jöjjön ki.

Már összeszedni se tudom ki lépett le onnan, mert 5 percenként van egy hír.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Ukrajna 30 éve egy gazdasági tragédia, ezért ennyire sérülékeny

"A látszólagos sikerekhez megfelelő cserearányokra volt szükség: amíg a bemeneti oldalon olcsón jött az ukrán üzemekbe az alapanyag, és az olcsó orosz energiával előállított termékeket viszonylag magas áron lehetett eladni, haszonnal termeltek a gyárak. Ám amint ez az egyensúly megbomlott, az évtizedek alatt sem modernizált üzemek profitja eltűnt."

"Mit exportál ma Ukrajna? Kukoricát, növényi olajat, vasércet és búzát, és ha csak ezt a négy terméket adjuk össze, akkor értékben megkapjuk a teljes ukrán kivitel 30 százalékát. Ez egy gyarmati jellegű gazdaságra jellemző exportszerkezet"