[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 848
113
Na gyerünk, kezd már el a háborút

-Vah3sSGipA.jpg
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
hm...

2022. 02. 12.
Az Ukrajna és Oroszország között az utóbbi napokban kialakult feszültségre tekintettel kérjük, hogy utazásuk szükségességét fontolják meg és lehetőség szerint halasszák későbbre.

Ismét felhívjuk az állampolgárok figyelmét, hogy ha mégis az utazás mellett döntenek, vagy a térségben tartózkodnak, kérjük regisztráljanak konzuli védelemre.

Az utazóknak és az országban tartózkodó honfitársainknak azt tanácsoljuk, hogy szorosan kövessék figyelemmel a helyi híreket és a közösségi médiát, és tartsák be a hatóságok utasításait.

Amennyiben bárki úgy dönt, hogy a Konzuli Szolgálat felhívása ellenére az országba utazik, vagy ott marad, vegye figyelembe, hogy a biztonsági helyzet következtében a Konzuli Szolgálat nem feltétlenül tudja garantálni a segítségnyújtást!
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Biztos megoldható :))) A helyzet az, hogy majd 10 éve jó barátom az illető, de sosem kérdeztem meg tőle, hogy milyn beosztásban vagy fegyvernemnél ezredes... Kicsit félek is megkérdezni mert a lakása Jaszenevó Moszkvai oldalán , a háza pedig Jaszenevótól kifelé van... Amúgy élő meghívásom van tőle, azt mondta, hogy amint lelépek a gépről onnantól rendben vagyok :)
Jahh ezeket kaptam az ezredes elvtárstól.
Oroszországból szeretettel :D
1b9d5bcfffb5e49f40fe68620db9786de11c310bb0e86152b241705fc5ef248d.jpg
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Furcsa volt OV évértékelőjében a háborús rész.
Ha 1 hónappal későbbi fejjel gondolkozom és tényleg kitör a balhé, akkor azt mondanám,
Elnyújtotta, felkészített elején, a Balkánnal, elrejtette az igazi mondanivalót, Ukrajnát és
1. ő már tudta, és nyugtatott, hogy nem kell bexarni, teljesen kontrolálja a helyzetet,
2. Ukrajnának beszélt, hogy ne legyen nagyobb zűr köztünk, illetve, hogy ő ebben tiszta, ezzel elejét vegye a választások elött vádnak
3. hozzátette, egyfajta megerősítésként, hogy milyen fontos nekünk Ukrajna, tehát nem is lehet lehetne érdekünk...
4. elmondta, hogy ő megnyitotta a tárgyalás kapuit, ("nem rajta múlott hogy nem éltek vele")
5. elmondta, a nyugati szövetségeseknek, hogy oda tartozunk

Próbáltam a sorok között olvasni és nekem ez jött le.
Egyszóval olyannak éreztem mint, ha már tudná mi lesz holnap és igy befolyásolta a hallgatóságát.
Természetesen az is lehet, hogy fogalma sincs, csak háborús helyzetre is bebiztosította magát.

Érdemes meghallgatni, aki szokott ilyenen filózni, próbál a sorok között olvasni, annak a véleménye érdekelne mit gondol.
18:30-tól kb., 25:40-ig, van benne.
Megyek is meglesem mennyi egy repjegy Moszkvába... :D
bokit láttátok ma?
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 658
19 016
113
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
A törökök baleset miatt ideiglenesen lezàrtàk a Boszporuszt.Akkor most Ukrajna gazdasági blokàd alatt van?Fegyveren kívül se-ki,se-be?Mindenki Putyinnak dolgozik!? :Dhttps://www.google.com/amp/s/sputni...ver-malfunctioning-cargo-ship-1092969272.html
Hát én jártam ott párszor, hajóval is vagy 20-30 alkalommal, brutális forgalom van.
Voltam úgy hajón, hogy éppen egy hadihajó keresztezett, mind a kettő dudált, de se kitérés, se lassítás.
Amikor látom az ide betett fotókat a hídnál, mindig az jut eszembe, hogy már a káoszos rész után van és itt lehet tiszta képet csinálni. Én csináltam párat hajóról, repülőről is, de nem adja vissza azt az elképesztő tömeget.
Nem hinném, hogy ennek köze van bármihez is.

MF1tYZG.png

K3Fp8Ll.png


És hogy én is dicsekedjek kicsit :D
0Zjh5C9.png
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 603
32 131
113
Hát én jártam ott párszor, hajóval is vagy 20-30 alkalommal, brutális forgalom van.
Voltam úgy hajón, hogy éppen egy hadihajó keresztezett, mind a kettő dudált, de se kitérés, se lassítás.
Amikor látom az ide betett fotókat a hídnál, mindig az jut eszembe, hogy már a káoszos rész után van és itt lehet tiszta képet csinálni. Én csináltam párat hajóról, repülőről is, de nem adja vissza azt az elképesztő tömeget.
Nem hinném, hogy ennek köze van bármihez is.

MF1tYZG.png

K3Fp8Ll.png


És hogy én is dicsekedjek kicsit :D
0Zjh5C9.png
Nyilván véletlen! ;)
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 213
29 267
113

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
713
3 096
93
Hát én jártam ott párszor, hajóval is vagy 20-30 alkalommal, brutális forgalom van.
Voltam úgy hajón, hogy éppen egy hadihajó keresztezett, mind a kettő dudált, de se kitérés, se lassítás.
Amikor látom az ide betett fotókat a hídnál, mindig az jut eszembe, hogy már a káoszos rész után van és itt lehet tiszta képet csinálni. Én csináltam párat hajóról, repülőről is, de nem adja vissza azt az elképesztő tömeget.
Nem hinném, hogy ennek köze van bármihez is.

MF1tYZG.png

K3Fp8Ll.png


És hogy én is dicsekedjek kicsit :D
0Zjh5C9.png
Nem gondolom, hogy ott egy műszaki hibás hajó meg tudná állítani a forgalmat...
 
  • Tetszik
Reactions: ghullaire