Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 088
10 277
113
Lehet, hogy vótmá, lehet, hogy nem vót:


Kimazsoláztam néhány kommentet:

"Tizen x éve beszéltem Kanadában született velem egykorú sráccal akit 56-os magyar szülők Magyarországra küldtek haza gimnáziumba mert a szülőknek akkor ez tűnt jobbnak. Itt maradt suli után de időnként kilátogatva ő is elszörnyülködött a régi általános iskolájában tapasztalható multikulti leépülésen. A betelepülők gyerekeinek nagy része nem beszélte a nyelvet, így kb. az itteni óvodai szintet sem tudták tartani. Tanulás helyett rajzolgattak, énekelgettek a túlnyomórészt színes gyerekekből álló iskolai csoportok. Ez volt akkor, tizen x éve."

"Aki külföldön élt hosszabb ideig, az bizonyosan megérti Kada úrnak az életútját. Saját életem tapasztalata igazolja az elmondottakat. Igaz, nem Kanadában éltem, de a tendenciát illetően, 43 év után én is hasonló utat jártam be."

"Nagyon tetszett a műsor, Kada úr érdekes és egyben megdöbbentő dolgokat mond, hogy mi folyik az óceánon túl. Örülök, hogy visszatért magyarhonba, egyetértek szavaival: mi, magyarok kapaszkodjunk össze, ne hagyjuk, hogy nemzetünket eltörölje az agymosó, progresszív, hazug, kettős mércét használó "liberális/zöld/woke... stb.ideológia", ami a világban egyre jobban tör előre.

"Valahogy a riportot hallgatván, egy fajta "De ja Vu" érzésem támadt!
Én, ugyan így éltem, élem meg a Németországi életemet annyi különbséggel, hogy azért nálam (még) nem kopogtatnak éjjel a rendőrök, de a vérszívás a német állam, német szolgáltatók, hivatalos helyek részéről, bizony erősen érződik! A hollandoknál sem jobb a helyzet! Ott, vadásznak a rendőrök a magyar rendszámos autókra, de ott is van sok, rendes ember!
Csalódtam én is a "nagy, bezzeg nyugatban"!
Mikor idekerültem Németországba, az egyik magyar ismerősöm elbeszélései, miszerint a németek hülyék, meg a rendőrök köcsögök, stb..., már-már idegesítőek voltak és elképzelni nem tudtam, hogy ez így lenne! Aztán az idekint töltött évek lassan elkezdtek "felpofozni" és a valóságra ráébreszteni! Mindig hittem (még 5., 10. szívatás után is), hogy ez csak egyedi eset, nem ilyenek, stb...!
Dehogy nem! Vannak kivételek, sok német embert ismerek, akik első ránézésre is korektek, normálisak!
Sajnos, nem ez a jellemző!
Mondjuk, én már jó ideje lehetnék Német állampolgár, de soha nem lennék az!
A magyarságom, nincs az a pénz a világon, amiért lecserélném akár a németre, de bármelyik más nemzetiségűre!

Sokáig hittem azt, hogy "csak az én fejem felett esik az eső", de ahogy jobban elkezdek látni is (nem csak nézni), bizony, nem vagyok egyedül és nem tudom, hogy melyik a rosszabb érzés a kettő közül?!
Ez a világ már csak ilyen!
Én elfogadtam, hogy a nyugati társadalom önként és dalolva megy a saját maga okozta pusztulásba, de én ezt nem fogom megvárni, pedig..., nagyon közel vannak már ehhez a ponthoz (ha, már most nincs túl késő a számukra)!"


"Nemcsak Kanadában változik a helyzet, több országban lehetetlenítik el a külföldiek helyzetét (akik első generációsok, mert a többi már nem számít külföldinek, a 3. generáció teljesen betagolódik mindenhol). Világpolitikai változások zajlanak hosszú évek óta. Előtte becsalogatták a külföldit, sőt, otthonról kidobták szó szerint, hogy menjenek, most viszont vissza. Sok ember újrakezdi itthon, mert nincs haladása kint, stagnál, vagy rosszabbodik a helyzete. Azt ne felejtsük el, hogy Kanada nem szabad állam. Angol koronagyarmat, mint Ausztrália. Tehát az angolok az igazi vezetők. Anglia a gyarmataiból mindig kiszedi, ami kell, ásványi anyag, vagy művelt agyak - mindegy. A királynő vagyona gyarapszik. Úgyhogy AUS és UK pontosan ez. Ha egy kutató, aki már kanadai szinten keres, visszajön, mit szóljon egy melós, aki csak a minimum felett kap a gürizésért? De ez világtendencia, minden országban ez van vagy jön. Itthon is - csak itt itthon vagyunk, ez a hazánk, ide születtünk és gyökereztünk, itt vannak a barátok, rokonok. Van kivel összefogni. Külföldön egyedül vagy, mint az ujjam. és még idegen is vagy."
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
754
2 030
93
Lehet, hogy vótmá, lehet, hogy nem vót:


Kimazsoláztam néhány kommentet:

"Tizen x éve beszéltem Kanadában született velem egykorú sráccal akit 56-os magyar szülők Magyarországra küldtek haza gimnáziumba mert a szülőknek akkor ez tűnt jobbnak. Itt maradt suli után de időnként kilátogatva ő is elszörnyülködött a régi általános iskolájában tapasztalható multikulti leépülésen. A betelepülők gyerekeinek nagy része nem beszélte a nyelvet, így kb. az itteni óvodai szintet sem tudták tartani. Tanulás helyett rajzolgattak, énekelgettek a túlnyomórészt színes gyerekekből álló iskolai csoportok. Ez volt akkor, tizen x éve."

"Aki külföldön élt hosszabb ideig, az bizonyosan megérti Kada úrnak az életútját. Saját életem tapasztalata igazolja az elmondottakat. Igaz, nem Kanadában éltem, de a tendenciát illetően, 43 év után én is hasonló utat jártam be."

"Nagyon tetszett a műsor, Kada úr érdekes és egyben megdöbbentő dolgokat mond, hogy mi folyik az óceánon túl. Örülök, hogy visszatért magyarhonba, egyetértek szavaival: mi, magyarok kapaszkodjunk össze, ne hagyjuk, hogy nemzetünket eltörölje az agymosó, progresszív, hazug, kettős mércét használó "liberális/zöld/woke... stb.ideológia", ami a világban egyre jobban tör előre.

"Valahogy a riportot hallgatván, egy fajta "De ja Vu" érzésem támadt!
Én, ugyan így éltem, élem meg a Németországi életemet annyi különbséggel, hogy azért nálam (még) nem kopogtatnak éjjel a rendőrök, de a vérszívás a német állam, német szolgáltatók, hivatalos helyek részéről, bizony erősen érződik! A hollandoknál sem jobb a helyzet! Ott, vadásznak a rendőrök a magyar rendszámos autókra, de ott is van sok, rendes ember!
Csalódtam én is a "nagy, bezzeg nyugatban"!
Mikor idekerültem Németországba, az egyik magyar ismerősöm elbeszélései, miszerint a németek hülyék, meg a rendőrök köcsögök, stb..., már-már idegesítőek voltak és elképzelni nem tudtam, hogy ez így lenne! Aztán az idekint töltött évek lassan elkezdtek "felpofozni" és a valóságra ráébreszteni! Mindig hittem (még 5., 10. szívatás után is), hogy ez csak egyedi eset, nem ilyenek, stb...!
Dehogy nem! Vannak kivételek, sok német embert ismerek, akik első ránézésre is korektek, normálisak!
Sajnos, nem ez a jellemző!
Mondjuk, én már jó ideje lehetnék Német állampolgár, de soha nem lennék az!
A magyarságom, nincs az a pénz a világon, amiért lecserélném akár a németre, de bármelyik más nemzetiségűre!

Sokáig hittem azt, hogy "csak az én fejem felett esik az eső", de ahogy jobban elkezdek látni is (nem csak nézni), bizony, nem vagyok egyedül és nem tudom, hogy melyik a rosszabb érzés a kettő közül?!
Ez a világ már csak ilyen!
Én elfogadtam, hogy a nyugati társadalom önként és dalolva megy a saját maga okozta pusztulásba, de én ezt nem fogom megvárni, pedig..., nagyon közel vannak már ehhez a ponthoz (ha, már most nincs túl késő a számukra)!"


"Nemcsak Kanadában változik a helyzet, több országban lehetetlenítik el a külföldiek helyzetét (akik első generációsok, mert a többi már nem számít külföldinek, a 3. generáció teljesen betagolódik mindenhol). Világpolitikai változások zajlanak hosszú évek óta. Előtte becsalogatták a külföldit, sőt, otthonról kidobták szó szerint, hogy menjenek, most viszont vissza. Sok ember újrakezdi itthon, mert nincs haladása kint, stagnál, vagy rosszabbodik a helyzete. Azt ne felejtsük el, hogy Kanada nem szabad állam. Angol koronagyarmat, mint Ausztrália. Tehát az angolok az igazi vezetők. Anglia a gyarmataiból mindig kiszedi, ami kell, ásványi anyag, vagy művelt agyak - mindegy. A királynő vagyona gyarapszik. Úgyhogy AUS és UK pontosan ez. Ha egy kutató, aki már kanadai szinten keres, visszajön, mit szóljon egy melós, aki csak a minimum felett kap a gürizésért? De ez világtendencia, minden országban ez van vagy jön. Itthon is - csak itt itthon vagyunk, ez a hazánk, ide születtünk és gyökereztünk, itt vannak a barátok, rokonok. Van kivel összefogni. Külföldön egyedül vagy, mint az ujjam. és még idegen is vagy."
Én is Németországban dolgozok, és alig várom, hogy hazaköltözzek végre.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Azért vegyük már észre, hogy az egyik szélsőséges kilengésre, a woke baromságra nem az ultranacionalizmus a válasz.
Szerintem sem. Sokkal hatásosabb a szépelgés, megértés, virágcsokor :rolleyes: .
Sőt, önfelakasztás ha véletlenül mégis megsértjük a nyakunkon állókat :oops: !
Egyébként a szélsőség mindig szélsőséges választ szül. Lehet, hogy a nemlétező globalóelitnek ez is a célja. Jól összeugrasztani a köznépet. Legalább addig sem foglalkoznak az ők okult ügyeikkel.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
754
2 030
93
Azért vegyük már észre, hogy az egyik szélsőséges kilengésre, a woke baromságra nem az ultranacionalizmus a válasz.
Én az az ember vagyok akinek Magyarországon sok baràtja van, és jó társasági életet él. Hiába beszélek jól németül, évek alatt nem tudtam kinnt otthonra lelni, komoly barátságokat kötni. A kinti németek és magyarok is egyarànt zárkózottak (vagy irigy kutyák). Ez a fő okom a hazamenetelre, hisz ahol nem érzem jól magam, ott nem lelek otthonra. Ezen pedig egy milliós fizu sem változtat. Egyébként meg a családalapítás is lassan szóba fog jönni, és itt kinnt semmi pénzért nem lépném meg ezt a dolgot. Komplex kérdéskör ez, de nem az ,,ultranacionalizmus" miatt vélekedek így. Egyszerűen otthon érzem magam jól, mert magyar vagyok, ott az én hazám, s fertig.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Azért vegyük már észre, hogy az egyik szélsőséges kilengésre, a woke baromságra nem az ultranacionalizmus a válasz.

Most, hogy mondod pont jövőre lesz 90 éve, hogy a weimari köztársaság romjain létrejött vmi nacionalista államféle, volt is valami neve.
Azt is egy balos koalíció előzte meg, mint ami most van németéknél.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
754
2 030
93
Most, hogy mondod pont jövőre lesz 90 éve, hogy a weimari köztársaság romjain létrejött vmi nacionalista államféle, volt is valami neve.
Azt is egy balos koalíció előzte meg, mint ami most van németéknél.
Hát jelenleg itt az a téma, hogy hány szivárványos zászló legyen egy buszon, meg hány centire nyaljunk be a muszlimoknak, szóval nem hinném, hogy megtörténhetne ez a dolog itt újra. Tesóm itt kinnt járt gimibe és elég gyakran okosította a német tanárnő az amúgy 70% os bevándorlói háttérrel rendelkező osztályt, hogy: ,,nektek német gyerekeknek most is bűnhődnötök és bizonyítanotok kell a világháborús rémtettek miatt, szóval vàljatok toleráns, befogadó emberekké"...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 024
54 058
113
Hát jelenleg itt az a téma, hogy hány szivárványos zászló legyen egy buszon, meg hány centire nyaljunk be a muszlimoknak, szóval nem hinném, hogy megtörténhetne ez a dolog itt újra. Tesóm itt kinnt járt gimibe és elég gyakran okosította a német tanárnő az amúgy 70% os bevándorlói háttérrel rendelkező osztályt, hogy: ,,nektek német gyerekeknek most is bűnhődnötök és bizonyítanotok kell a világháborús rémtettek miatt, szóval vàljatok toleráns, befogadó emberekké"...




Az fasza.... :(
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 938
48 708
113
a woke baromságra
A woke kultúrát a jólét elviselhetetlen nyűgje, a jövöképtelenség és a dekadencia szülte.
Ez a szoftver, amely a populációt hivatott szabályozni:
  • mennyiségben (születésszámok Nyugaton, nem-produktív szexuális szokások elterjedése)
  • minőségben (befolyásolható, engedelmes, ultra-toleráns birkák kinevelése)
Nem merném megtippelni, hogy ez valamilyen "önmagától kialakult" program a kollektívatudatban, vagy valaki(k) szándékosan alakítják így a dolgokat.

Vicces látni, hogy a szentséges Nyugat mennyire öncsonkítósat játszik, a fejlettebb keleti országokkal szemben. Kínában, Japánban az ilyen témákat körberöhögik. Ahogy a sötétzöldségeket is, de az valójában a fentiek következménye.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 021
32 448
113
A woke kultúrát a jólét elviselhetetlen nyűgje, a jövöképtelenség és a dekadencia szülte.

A woke kultúrát speciálisan az amerikai társadalom és annak "értelmisége" szülte, amely bár európai lakosok által kitalált ideológiákon nevelkedett, az amerikai viszonyokra és a saját helyzetére adaptálta azt.
Nem árt tudni, hogy az amerikai társadalom a wokeizmus felfutása előtt sok tekintetben "toxikus maszkulinabb" volt az európainál, beleértve az iskolai sport fontosságát (amerikai középiskolákban a helyi menő csávók mindig az iskolai sportcsapatok tagjai voltak leginkább, az ún "jock"-ok, persze a gazdag szülők "verető" gyerekei mellett - a wokeizmusba a "nerd"-ök menekültek). Persze hozzájárult a "jólét elviselhetetlen nyűgje" is, mert volt idejük ezeken pörögni, az iskolák elvégzése után is örök lázadó tinédzsernek maradni.

Nem merném megtippelni, hogy ez valamilyen "önmagától kialakult" program a kollektívatudatban, vagy valaki(k) szándékosan alakítják így a dolgokat.

Utóbbi nyilván, bár ezek a valakik sem uralnak minden folyamatot, de a tevékenységük rásegített. Nem tudom mennyire akarták pont azt, ami előállt, vagy csak próbáltak a lóról nem leesni (volt egy számukra dermesztő 12 év, amikor majdnem megtörtént a "leesés", azóta is annak a rémképét látják mindenben), és emiatt az élére álltak minden destruktív folyamatnak.

Vicces látni, hogy a szentséges Nyugat mennyire öncsonkítósat játszik, a fejlettebb keleti országokkal szemben. Kínában, Japánban az ilyen témákat körberöhögik. Ahogy a sötétzöldségeket is, de az valójában a fentiek következménye.

Demográfiailag ott sem jobb a helyzet, csak nem népességcserével akarják megoldani.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 021
32 448
113
Hát jelenleg itt az a téma, hogy hány szivárványos zászló legyen egy buszon, meg hány centire nyaljunk be a muszlimoknak, szóval nem hinném, hogy megtörténhetne ez a dolog itt újra. Tesóm itt kinnt járt gimibe és elég gyakran okosította a német tanárnő az amúgy 70% os bevándorlói háttérrel rendelkező osztályt, hogy: ,,nektek német gyerekeknek most is bűnhődnötök és bizonyítanotok kell a világháborús rémtettek miatt, szóval vàljatok toleráns, befogadó emberekké"...

Hát, kétlem hogy a muszlimok ezt nagyon a lelkükre veszik.
 
T

Törölt tag 467

Guest
Nem értem amúgy a népességcsere racionalitását.
Van egy ország, ami konkrétan bebizonyította, hogy a fehér irányítás lecserélése hová vezet, és ez Dél-Afrika. Nem látom be, hogy ez Európában miért hozna más eredményt.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 938
48 708
113
gyakran okosította a német tanárnő az amúgy 70% os bevándorlói háttérrel rendelkező osztályt, hogy: ,,nektek német gyerekeknek most is bűnhődnötök és bizonyítanotok kell a világháborús rémtettek miatt, szóval vàljatok toleráns, befogadó emberekké"...
Beszéltem pár éve egy német kollégával, nálam úgy 10 évvel lehet fiatalabb (30 alatti). Tanulságos volt...
Én: szerintem Németország eleget bűnhődött. A vh óta eltelt 70 év, mindent és mindenhogyan visszafizettettek már az országotokkal. Itt az idő azon gondolkodni, hogy az országotok hogyan marad erős ország.
Ő: Nemnemnem, mi még nem bűnhődtünk eleget. Szörnyű dolgokat csinált az országom!

(Nem tudta elmondani, hogy szerinte hol van a bűnhődés vége, mennyi elég...)
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
754
2 030
93
Beszéltem pár éve egy német kollégával, nálam úgy 10 évvel lehet fiatalabb (30 alatti). Tanulságos volt...
Én: szerintem Németország eleget bűnhődött. A vh óta eltelt 70 év, mindent és mindenhogyan visszafizettettek már az országotokkal. Itt az idő azon gondolkodni, hogy az országotok hogyan marad erős ország.
Ő: Nemnemnem, mi még nem bűnhődtünk eleget. Szörnyű dolgokat csinált az országom!

(Nem tudta elmondani, hogy szerinte hol van a bűnhődés vége, mennyi elég...)
Igen van ilyen bőven! De sok olyannal is találkozok akik Orbánt éltetik, és már nézik a dunántúli házakat a nyugdíjas évekre.
 
Status
Not open for further replies.