[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 201
33 609
113
valaki tett be ma egy jó kis satírozott térképet. de sajna nem találom meg újra. betudná valaki rakni újra megköszönném.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 454
10 551
113
Mármint neked kiadták, hogy az és toltad itt az előírt agitpropot.

A topik másik részének ha gondolod kikeresem a saját hszem meg nem. De nálad uez volt Krímnél is. Ott is ezt toltad ahogy a topik oroszok által fizetett / hasznos idióták része is fullba. Ja és Putyin uezt tolta Krímnél is. Belemondta a kamerába, hogy nincsenek is ott Oroszok... ja csak zöld emberkék.

Ezért is lep meg, hogy egyesek meglepődnek azon, hogy belehazudta minden második nap a kamerába, hogy nem lesz semmi, csak hadgyakorlat. Notorius hazudozó.
Nézd, ha csak nem egy orosz vezérkari tiszt vagy egy jol álcázott kém a mi @boki nk akkor miért is kellett volna tudnia a támadásról? Sok mindenkit meglepett. Fárasztó már hogy így köpköditek egymást mint az ovisok...
-"Te vagy a hazudós"
-"Nem is igaz mert te vagy!"
-"Te vagy a hazudós mert én mondtam elöbb"
-"Stipistopi,te vagy, én nyertem mert elöbb lestipistopiztam"
Na ez a kibaszott színvonal
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Nem tudom ismerős e a hidegháború.

US nélkül esély se lett volna az europai államoknak. Soha nem mert nekimenni a Szu+VSZ a nyugatnak nem véletlenül elhitték, hogy a NATO/US beleáll. Ez most sincs másképp.

Az biztos, hogy nem Ukrajna volt az utolsó amit Oroszo anektált. De NATO tagállam főleg ahol US csapatok vannak azt még hidegháború legsötétebb éveiben se történt meg még akkor sem amikor a katonai erőviszonyok masszívan a Szu+Vsznek kedveztek.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 867
27 416
113

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 471
19 099
113
"Február 24-én a VDV csapatai teljesen ellenőrzésük alá vonták a csernobili atomerőmű egész területét. A VDV erői a terület elfoglalása után megállapodást kötöttek az erőművet eredetileg védő ukrán önálló őr zászlóalj katonáival, amelynek értelmében az atomerőmű és a szarkofág őrzését közösen fogják ellátni a VDV-sek és az ukrán önálló őr zászlóalj. Az erőműben a dolgozók normál munkarendben folytatják a munkát, a sugárzási szint a normál határértékeket nem lépte túl. Az erőmű dolgozói folyamatosan mérik a háttérsugárzás szintjét. Az orosz deszantosok és az ukrán hadsereg önálló őr zászlóalljának a közös munkája garanciát jelent arra, hogy az ukrán nacionalista csoportosulások és egyéb terrorszervezetek ne tudják kihasználni a súlyosbodó helyzetet egy nukleáris provokáció végrehajtására"
A vége tényleg érdekes. De mit szól ehhez az ukrán hadvezetés? Az "önálló őrzászlóalj" ennyire önálló lett? Mindenesetre ez azt mutatja, hogy van még amikor a józan ész felülírja az indulatokat és ez a jövőben okot ad a reményre...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 651
55 286
113
Lesz, persze csak sok idő lesz, mire összeszedi magát a nemzeti oldal, vagy nevezzük jobboldalnak. 10 év is akár.
A woke-izmus és a zöldkomcsi ideológia pedig elszabadul Magyarországon is, minden következményével együtt. Mindez csak pluszban a szokásos elkúrás mellé, ami "szakértelem" visszatérésével garantált.
Ha ezt akarja az istenadta nép? Akkor legyen. Túl fogom èlni, mit idegeskedjek. Elmegyek szavazni, aztàn kész.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 951
82 758
113
Konasenkov összefoglalója. Szó szerint nem szeretném lefordítani, de a lényegesebb részeket kiemelném. Már ukrán tengerészgyalogosok is megadták magukat, ők a "DNR népi milíciának". A műveleti területeken a helyzet stabilizálódása után az összes olyan ukrán katona hazatérhet a családjához, akik megadták magukat és aláírták a nyilatkozatot, amely szerint harci cselekményekben nem vesznek többet részt. 118 ukrán katonai ojjektumot iktattak ki. 150 katona, és egyéb erőszakszervezeti munkatárs adta meg magát( megj: ez a krími dologhoz képest kb semmi, amikor volt olyan nap, hogy 17000 rendőr és katona állt át)
Kiiktatott objektumok közül a teljesség igénye nélkül: -11 katonai reptér, 13 vezetési pont, 14 lérak komplexum,36 radarállomás, lelőve 5 repülőgép és egy helikopter, 18 tank, 7 sorozatvető rendszer, 41 különleges katonai jármű, 5 harci csónak ("bojevij katyer- nem tudom ezeket a kategóriákat annyira).
A vége szerintem a legérdekesebb:
"Február 24-én a VDV csapatai teljesen ellenőrzésük alá vonták a csernobili atomerőmű egész területét. A VDV erői a terület elfoglalása után megállapodást kötöttek az erőművet eredetileg védő ukrán önálló őr zászlóalj katonáival, amelynek értelmében az atomerőmű és a szarkofág őrzését közösen fogják ellátni a VDV-sek és az ukrán önálló őr zászlóalj. Az erőműben a dolgozók normál munkarendben folytatják a munkát, a sugárzási szint a normál határértékeket nem lépte túl. Az erőmű dolgozói folyamatosan mérik a háttérsugárzás szintjét. Az orosz deszantosok és az ukrán hadsereg önálló őr zászlóalljának a közös munkája garanciát jelent arra, hogy az ukrán nacionalista csoportosulások és egyéb terrorszervezetek ne tudják kihasználni a súlyosbodó helyzetet egy nukleáris provokáció végrehajtására":
Ezt amúgy miért nem hozzák le sehol? Mindig kiállt egy katona, térkép, mindenszar és napi szinten elmondta a hadihelyzetet. Ez az első amit linkeltek és valós.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 616
8 898
113
"Február 24-én a VDV csapatai teljesen ellenőrzésük alá vonták a csernobili atomerőmű egész területét. A VDV erői a terület elfoglalása után megállapodást kötöttek az erőművet eredetileg védő ukrán önálló őr zászlóalj katonáival, amelynek értelmében az atomerőmű és a szarkofág őrzését közösen fogják ellátni a VDV-sek és az ukrán önálló őr zászlóalj. Az erőműben a dolgozók normál munkarendben folytatják a munkát, a sugárzási szint a normál határértékeket nem lépte túl. Az erőmű dolgozói folyamatosan mérik a háttérsugárzás szintjét. Az orosz deszantosok és az ukrán hadsereg önálló őr zászlóalljának a közös munkája garanciát jelent arra, hogy az ukrán nacionalista csoportosulások és egyéb terrorszervezetek ne tudják kihasználni a súlyosbodó helyzetet egy nukleáris provokáció végrehajtására"
A vége tényleg érdekes. De mit szól ehhez az ukrán hadvezetés? Az "önálló őrzászlóalj" ennyire önálló lett? Mindenesetre ez azt mutatja, hogy van még amikor a józan ész felülírja az indulatokat és ez a jövőben okot ad a reményre...
Az önálló, az egy elnevezés, és ezek szerint tényleg elég önállóak voltak :) Én örülök neki,hogy így történt. Jó látni, hogy az éveken át tartó turboukrán hülyítés ellenére is vannak olyan értelmes katonák, akiknek több esze van a saját elnöküknél, aki arról twitterezgetett, hogy majd ezek a katonák az utolsó töltényig fognak lövöldözni az oroszokra a szarkofág mellett.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 201
33 609
113
. a vita politika és egyéb faszság helyett inkább egy térképet nyomjatok be... nem igaz hogy kapjuk a hireket itt harc ott ütközet amott video hogy járművek kavarnak és mégsincs egy normális térkép... (ezzel kezdtem hogy kellene összerakni...) én sajnos nem értek hozzá max papíraalapon tudnám megcsinálni.
nem csak nekünk nincs normális... most ezzel valaki nagyot léphetett vólna... ha időben összerakja és frissitjük neki....
de a zorbán ami nemtudom hogy jön ide meg a nemzetközi politika elviszi a dolgot... ki nem szarja le ki mit nyilatkozik. hogy áll a front. az a lényeg.

jósolgattok de még vége sincs ha már josolgattok a végét josóljátok mert abboll lehet következtetést levonni nem most.
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 377
3 505
113
ezzel egyetértek, de ettől függetlenül nyilvánvaló hogy bokkesz orosz fizetett ügynök

nem szeretek ügynöközni,sztem ugyanoylan fals szarság mint a kényszeres nácizás meg libsizés, de nála elég nyilvánvaló. másik ilyen ladagrant(más megbízótól), meg talán ulippo

Max. bértrollnok, egy ügynök nem ide irogat, de persze ezt se tudjátok bizonyítani, szóval ezt be lehet fejezni.
Én nagyon máshogy látom a dolgokat mint ő, de mindenképp joga van a véleményéhez.
Meg ahhoz is, hogy azt megossza a nyilvánossággal.
Aztán ki-ki eldönti, hogy egyetért vele, vagy csak tűri és hallgat, esetleg vitába száll vele...
Én általában az utolsó opciót választom.
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
718
2 716
93
. a vita politika és egyéb faszság helyett inkább egy térképet nyomjatok be... nem igaz hogy kapjuk a hireket itt harc ott ütközet amott video hogy járművek kavarnak és mégsincs egy normális térkép... (ezzel kezdtem hogy kellene összerakni...) én sajnos nem értek hozzá max papíraalapon tudnám megcsinálni.
nem csak nekünk nincs normális... most ezzel valaki nagyot léphetett vólna... ha időben összerakja és frissitjük neki
Igen eddig kb arról is műholdképet kaptunk ,hogy egy orosz kiskatona elmegy a budira most meg semmi...
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
@boki @neutronbagoly
most azért erősen furcsán nézek rátok. Nektek legalább tudnotok kellene, hogy az orosz és az amerikai katonai doktrína teljesen máshogy alakult a posztVH-s érában. Ennek az okairól van elméletem, de bizonyítani nem tudom, így nem is terhelek vele most senkit.
Viszont úgy látom, hogy ennek ellenére azt várjátok, hogy úgy fogja vívni a háborúját mint az USA. De miért tenné?
"ennek ellenére azt várjátok, hogy úgy fogja vívni a háborúját mint az USA"

Mi?? Hát az én véleményem Oroszo. háborújáról teljes ellentétben van azzal, mint amit boki mond. Szerintem jól csinálja Oo.!
 
  • Tetszik
Reactions: krokomach

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 946
19 232
113
Abban egyetértünk, hogy Putyin azt gondolja, hogy elbaszta a karrierje végét, mert rosszul fog mutatni a történelemkönyvekben, hogy elkezdte a (világ)háborút. Ezért is tökölt ennyit (8 évet) 2014 óta. Békés elnökként akart bevonulni a történelemkönyvekbe! Csakhát mi a fszért nem adta akkor át a hatalmat valakinek, akit lett volna ideje kinevelnie ennyi év alatt, míg hatalomban volt :( Ő bevonulhatott volna a történelemkönyvekbe mint az orosz elnök, aki felvirágoztatta Oroszországot, és hagyta volna az utódját bevonulni a történelemkönyvekbe mint háborús elnököt.
Mert ha sok év alatt kinevel valakit, és az utána mehet a lecsóba egyből, akkor ahelyett ki jön? Akkor már az öreg elhasznált elnök elviszi a balhét, és az új majd utána a békét.

Ha igazán nagy formátumú államférfi, akkor ezt is vállalja. Hogy az-e, azt nem tudom.