[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

A VDV erői a terület elfoglalása után megállapodást kötöttek az erőművet eredetileg védő ukrán önálló őr zászlóalj katonáival, amelynek értelmében az atomerőmű és a szarkofág őrzését közösen fogják ellátni a VDV-sek és az ukrán önálló őr zászlóalj.

Mi van?
B@z+, ezek most szórakoznak?
Mi folyik itt?

Nézd vissza a tegnapi térfigyelő kamera felvételeket, konkrétan volt olyan amikor az orosz és ukrán konvoj egyszerűen elment egymás mellett az úton, az ukrán katonák nagy része egyszerűen nem akar harcolni. Ezért is vannak néha látványos orosz veszteségek, gondolom ki van adva, hogy csak visszalőhetnek.
 
Nem tudom, mindenesetre furcsa, úgy néz ki eddig az invázió, mintha az oroszok nem számítottak volna komoly ellenállásra, kb. azt hitték, csak be kell rúgni az ajtót, és be kell sétálni, talán még kenyérrel és sóval is üdvözlik őket. Hát akkor eléggé elnézték a helyzetet. Ez 2014-ben talán így lett volna, de eltelt 8 év, kék-sárgában úszó Ukrajnával, ahol mocskos Putlerrel és Szlava Ukraini-val köszönt egymásnak a nép.
Ugyan ezt látom bele én is!
 
Az is meglepett, hogy az oroszok egész Ukrajna területén hajtanak végre csapásokat, de azt letudtam azzal, hogy talán hadászatilag meggyengítik az ukránokat, hogy könnyebb foglalják el Kelet-Ukrajnát. De hogy egész Ukrajnát ténylegesen el akarják foglalni? Putyin hogy tervezte ezt lenyomni a nyugat torkán? Krímet is nehéz volt, Kelet-Ukrajna elfoglalása talán-talán ment volna nagy nehézségek által, de ezt nem nyelik le nyugaton. Vagy arra gondolt, hogy ha úgyis kap egy csomó szankciót, akkor azt már úgysem tudják fokozni és nagyobb tételben játszik? Vagy az oligarchák kezdenek kicsit lázadozó hangulatba kerülni és ezzel mutat erőt befelé is?
Nekünk mindenesetre a legfontosabb az lenne, hogy a kárpátaljai magyaroknak ne kelljen harcolniuk. Ez nem az ő háborújuk. Most mintha kiadták volna már az általános mozgósítást, kérdés persze, hogy mennyire tudják elkerülni a hadkötelesek. Elvileg a zöldhatáron is át kéne hogy tudjanak jutni.
 
Kedves Tőled, de ez azért enyhe túlzás. Valami itt nagyon nem kerek és ne haragudjon meg érte sem Boki, sem más, de hagyjuk már ezt a hülye a vezérkar effektust, sem Grúzia, sem a Krím, sem Szíria esetében nem hülyék, csak pont most, pont itt és pont ma?
Nahát..., mik vannak.
Szerintem meg a világ sztereó átbaszása folyik és ebben a nyugati és a keleti média egészen véletlenül még partner is.
Milyen átverésre gondolsz!?
 
  • Tetszik
Reactions: oliver88
Az orosz csapatok meggondolták magukat a gosztomeli partraszállással kapcsolatban, Fehéroroszországból jönnek majd...


2022. FEBRUÁR 25., PÉNTEK, 10:45

Az ukrán hadsereg szerint az orosz csapatok úgy döntöttek, hogy a Gosztomel repülőtér kifutópályájának megrongálódása miatt Fehéroroszország területéről Gomel-Csernyihiv-Kijev irányába vonulnak.

Forrás: A hadsereg Facebook-bejegyzései

Szó szerint: "Az orosz megszállók folytatják az Ukrajna elleni támadó hadműveletet kiválasztott irányokban, nagy pontosságú, nagy hatótávolságú fegyverek és operatív-taktikai repülés alkalmazásával.

A repülőgépeket A-50 típusú repülőgépek ellenőrzik és irányítják a Minszki területről Fehéroroszország és a Krím légterében.

Az ukrán lakosság megfélemlítése érdekében az ellenség egyre inkább a polgári infrastruktúrát és lakóépületeket veszi célba.

Az is ismert, hogy egy orosz IL-76-os ejtőernyősökkel a fedélzetén leszállt a fehéroroszországi Gomel repülőterén.

A gosztomeli reptér kifutópályájának megrongálódása miatt az ellenség úgy döntött, hogy Fehéroroszországból Gomel-Csernyigov-Kijev irányába vonul ki".


Részletek: A jelentések szerint az ellenség megpróbálja megkerülni Csernyihivot és támadást indítani a főváros ellen. Konotop városa kivonult az ukrán ellenőrzés alól.

Délen az ellenség behatolt a Herszon, Novaja Kakhovka és Kakhovka vonalára, hogy a Szeverokrjomszk csatorna gátját tartsa. Az ukrajnai Melitopol városáért is harcok folynak.

Donyeck irányában nincs változás: az ellenségnek nincs sikere, és nem érte el azt a célt, hogy elérje Donyeck és Luhanszk megyék közigazgatási határait.

Szlobozscsinában, Harkiv és Valuiki körzetében a védelmi erők egységei továbbra is védelmi harcokat folytatnak, megállították az ellenséget és egy bizonyos vonal mentén sáncoltak el magukat...

 
Az is meglepett, hogy az oroszok egész Ukrajna területén hajtanak végre csapásokat, de azt letudtam azzal, hogy talán hadászatilag meggyengítik az ukránokat, hogy könnyebb foglalják el Kelet-Ukrajnát. De hogy egész Ukrajnát ténylegesen el akarják foglalni? Putyin hogy tervezte ezt lenyomni a nyugat torkán? Krímet is nehéz volt, Kelet-Ukrajna elfoglalása talán-talán ment volna nagy nehézségek által, de ezt nem nyelik le nyugaton. Vagy arra gondolt, hogy ha úgyis kap egy csomó szankciót, akkor azt már úgysem tudják fokozni és nagyobb tételben játszik? Vagy az oligarchák kezdenek kicsit lázadozó hangulatba kerülni és ezzel mutat erőt befelé is?
Nekünk mindenesetre a legfontosabb az lenne, hogy a kárpátaljai magyaroknak ne kelljen harcolniuk. Ez nem az ő háborújuk. Most mintha kiadták volna már az általános mozgósítást, kérdés persze, hogy mennyire tudják elkerülni a hadkötelesek. Elvileg a zöldhatáron is át kéne hogy tudjanak jutni.
Bőven lenyomja, nyeljük, mint kacsa a nokedlit. Még a SWIFT-ből sem zárták ki. Nem lett volna min keresztül fizetni az orosz gázért :D
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell
Egyébként visszaolvasva a tegnapi eseményeket, pusztán szakmai szempontból: ennél nagyobb eredményeket hogyan lehetett volna elérni? Egy Ukrajna méretű országban kiemelt célpontok támadásához csak a technikai felfejlődés több napot vesz igénybe, főleg, ha szórvány ellenállás is mutatkozik a felvonulási területen. Csak, szólok, hogy amíg valaki fel nem találja a teleportálást, addig a világ minden hadseregének időre van szüksége a nagyobb mennyiségű tűzerő és páncélos technika mozgatásához... Az első komolyabb eredmények szerintem vasárnapra várhatók, addig talán ne követelőzzünk...
az orosz propaganda a következőket tolta az elmúlt időszakban:
-az ukrán légierő a betonon meg lesz semmisítve, teljes lesz a légi fölény
-az ukrán hadsereg morálja a náci csoportokon kívül csapnivaló, nem fognak ellenállni, tömeges fegyverletételekre, átállásra lehet számítani
-az ukrán nép a kormánya ellen fog fordulni, belső puccs várható rövidesen a harcok kezdete után

Egyik sem teljesült, és az orosz propaganda kárára nagyon látványosan nem.
 
Bőven lenyomja, nyeljük, mint kacsa a nokedlit. Még a SWIFT-ből sem zárták ki. Nem lett volna min keresztül fizetni az orosz gázért :D

Ennyi, ukránok úgy jártak, mint a lengyelek '39-ben és mi '56-ban...
Mondjuk az utóbbinál pont ők jöttek be magyarokat mészárolni, mert nem akartak velük egy katonai szövetségbe tartozni.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer
Egy óra múlva jövök addig arra kérném az érintetteket, hogy személyeskedésekkel ne rombolják a topikot mivel ez a fórum realtime közvetíti az orosz ukrán háború minden egyes mozzanatát nagy kár lenne ezt személyeskedéssel tönkrevagni..
 
A VDV erői a terület elfoglalása után megállapodást kötöttek az erőművet eredetileg védő ukrán önálló őr zászlóalj katonáival, amelynek értelmében az atomerőmű és a szarkofág őrzését közösen fogják ellátni a VDV-sek és az ukrán önálló őr zászlóalj.

Mi van?
B@z+, ezek most szórakoznak?
Mi folyik itt?

Nem lehet, hogy Csernobillal - megnövekedett háttérsugárzást jelentettek állítólag Csernobilból - próbálják álcázni az atomfegyverek mozgatását Nyugat felé? Elrejtve azokat a "szimatoló" repülőgépek elől?
 
A vodka megold mindent a "szlávoknál" leültek a parancsnokok egy üveg vodka mellett oszt átbeszélték hogy a nagy büdös francert harcolnak. Ott basza az ég......

Nem hinném. Sok minden nem vicc de ez főleg. Nem tudom épp most Moszkva vagy KIjev irányába fúj a szél de holnap változhat a szarkofág állapotának megörzése mindkét fél számára kulcsfontosságú.

Erről mondjuk eszembe jutott a tegnapi egyik "legjobb" agitprop, hogy az Ukrán elnök kiposztolta, hogy fel akarják robbantani. Bzzeg rosszul emlékszem mindjárt kikeresem. Az volt benne a szuper, hogy utána ezt harsogta utána az Orosz agitprop vonal, hogy Ukrán elnök kiposztolta, hogy fel akarják robbantani.
Aztán vki beposztolta a tweetjét. Hát baromira nem azt posztolta. Így megy ez Orosz agitprop vonalon.

index is ma rácsodálkozott. https://index.hu/belfold/agitpop/2022/02/24/putyin-kgb-dezinformacio-ukrajna/
 
depositphotos_51296527-stock-illustration-map-of-the-ukraine.jpg

politikát kérem félrretenni itt egy tiszta térkép.

és indulhat a ki mit tud.
a biztosra elfoglalt területeket aki tudja kérem jelölje pirossal .
majd kiegészítjük rózsaszínnel a billegőket.

a fő politikusok kérem kezdjék meg. addig sem a fölöslges faszságokról beszélnek.

köszönöm

ennek nincs értelme, mert nem területet foglalnak
 
Harkov
Látványos légiharc...
Ha jól látom a Mig-29 es győzött, lelőtt egy Szu-27 (?) est...wow...:eek:
ttps://twitter.com/Militarylandnet/status/1497154010708692992?s=20&t=HMBRKB7o-7np2mFFLeSfUQ
 
ennek nincs értelme, mert nem területet foglalnak
elég részletes ahhoz hogyha egy nagyváros ostromalatt van az egész járása körzete érintett legyen.

ha térképen nincs nyomonkövetve és jelőlve csak megy itt a vita.
de nem látszik se az irány se a cél se az hogy mennyi is az annyi.
addig csak szócséplés nem véletlen a térképek az eggyik legfontosabbak a katonai vezetésnek is....
ha meg ez a térkép sem elég részletes akkor még mindig el lehet felezni az eggyes járásokat.
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu