[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Több okból is bukták az oroszok a propaganda frontot, de egyik sem a cenzúra. Sokkal inkább az SBU pozíciófoglalása, kapcsolatépítése a közösségi médiában már jóval a háború előtt a saját és a nemzetközi közvélemény felé is, és az orosz titkolózás, hazudozás, ködösítés.
Írni fogok ezekről később, lehet cikket ha érdekel valakit.
Csak rajta kíváncsi vagyok rá....
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 296
2 487
113
Melyik térképet? Mert a liveumap elég "érdekesen" frissül.
Kérdésed jogos…
De bármelyik térképet nézem is az oroszok előre nyomultak, ott vannak Kijev alatt , ukran ellentámadás sehol(nem mintha következne a választott harcmodorból).
annak igényét pedig már első nap feladtam, h saját hadműveleti terep asztalom legyen, értsd kvázi azonnali jelleggel tudjam követni mi történik.

Sokkal jobban érdekel inkább az utána mi lesz….Hazánkat hogyan érinti majd egy kvázi új biztonsági rendszerben elfoglalt helyünk(s ez kihatással lesz a kárpátaljai magyarokra is ugye).
Amit most meg senki sem lát csak íródnak a párhuzamos forgatókönyvek.
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 033
2 492
113
Hát a szlovákok biztos oda fogják adni az egy század Mig-29-esüket meg az S300-asokat, föleg mivel már pár napja állítólag nem is használják ezeket, mert eddig is csak orosz szakértőkkel tudták üzemeltetni. Csak az a kérdés, hogy a szlovák pilóták mivel fognak repülni még évekig, amíg az F16-osok megérkeznek (a bolgároknak is szólt az USA, hogy az eredeti tervhez képest két évvel később kapják meg a 8 F16-ost).
Csak azt nem értem, ha a lengyelek tudják üzemeltetni a Mig-29-eseket, akkor ez a szlovákoknak miért nem megy? Miért nem kérnek segítséget a lengyelektől?
 
  • Hűha
Reactions: vasszekely

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Egyébként ez megint egy tipikus kétségbeesett lépés. Amire persze lehet mutogatni, hogy mi ilyen elszántak vagyunk, hogy még a bűnözők is mennek védeni a hazát, csak a köztörvényes gyilkosok kiengedése a legvégső pont. Na most ha ennyire jól állnak, akkor ezt minek lépnék meg?
És amúgy jelzi azt is, hogy a nép nem annyira utolsó molotovkoktélig, mint ahogy szeretnék.
 

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
807
2 353
93
Az oroszok hírzárlatot tartanak fent?
Idáig jóformán csak és kizárólag ukrán képeket, felvételeket láttam a harcokról. Holott az oroszok is tudnak ilyeneket produkálni, Szíriából sok ilyet láttunk. Most azonban nem. Szerintem vannak, de nem hozzák nyilvánosságra.
Pedig ha igaz, hogy 24 Sz-300-as osztályt semmisítettek meg, stb, akkor biztos lenne HUD, FLIR, drón felvétel is. Lehet, hogy nem akarják ilyesmivel hergelni az amúgy is felfokozott nyugati közvéleményt, és / vagy hadműveleti okokból nem hozzák nyilvánosságra őket.
A másik:
Számtalan olyan ukrán felvételt láttam, ahol kilőtt orosz tankok és egyéb harcjárművek láthatók. De az esetek többségében ezek magányosan állnak. Vajon ezeket hátrahagyták az oroszok amikor tovább nyomultak, vagy vissza kellett vonulniuk mellőlük?
Csak agyalok
Igen azt én is néztem, hogy elég sok járgány úgy néz ki csak otthagyták, mert elakadt vagy kifogyott a naftából.
Gondolom kapnak egy feladatot pl érd el xy koordinátát, de ha ez messzebb van, mint harcjármű hatótávja, akkor kell az utánpótlás.
Mivel itt nincsenek olyan igazi totális háború féle védett utánpótlási vonalak, mert állandó mozgásban kell lenni, nem alakíthatnak ki 5 km-ként védőposzt, mert bemérik és megsemmisítik.
A "papír" ellátójárgányokat valahol távolabb elkell rejteni a harcok előtt, mert hát nem túl ellenálóak a lövedékekkel szemben, a másik fél visszont akkár tudatosan is utazhat erre, ha meglát egy páncélos különítményt, akkor elkezdi keresni az ellátó csapatát és azt megsemísítve a nagy vasak csak ideig órág működnek üzemanyag nélkül, de gondolom erre is van doktrína, hogy mit kell tenniük ha kifogytak és nincs ellátmány.
Plusz még a dezertálás is szóba jöhet, mert gondolom van ott is aki nem akar harcolni.
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 915
16 856
113
Csak érdekesség képen a dollár esik a jüan hoz képest. Mi is történhet az orosz dollár tartalékokkal?

Csak érdekesség képen a dollár esik a jüan hoz képest. Mi is történhet az orosz dollár tartalékokkal?
Erre próbáltam már én is utalni. Ignorálhatják a petro dollár elszámolást és bekostólhatják a fedezet nélküli zöldhasút. Lehet hogy a nyugati kígyó a saját farkába harapott. A sárkány és a medve átrendezi a pénzügyi piacokat? Na, majd meglátjuk!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 288
33 893
113
.
Csak agyalok
Igen azt én is néztem, hogy elég sok járgány úgy néz ki csak otthagyták, mert elakadt vagy kifogyott a naftából.
Gondolom kapnak egy feladatot pl érd el xy koordinátát, de ha ez messzebb van, mint harcjármű hatótávja, akkor kell az utánpótlás.
Mivel itt nincsenek olyan igazi totális háború féle védett utánpótlási vonalak, mert állandó mozgásban kell lenni, nem alakíthatnak ki 5 km-ként védőposzt, mert bemérik és megsemmisítik.
A "papír" ellátójárgányokat valahol távolabb elkell rejteni a harcok előtt, mert hát nem túl ellenálóak a lövedékekkel szemben, a másik fél visszont akkár tudatosan is utazhat erre, ha meglát egy páncélos különítményt, akkor elkezdi keresni az ellátó csapatát és azt megsemísítve a nagy vasak csak ideig órág működnek üzemanyag nélkül, de gondolom erre is van doktrína, hogy mit kell tenniük ha kifogytak és nincs ellátmány.
Plusz még a dezertálás is szóba jöhet, mert gondolom van ott is aki nem akar harcolni.
vagy csak müszakilag beszarik a teknika. persze üzemanyag is lehet benne de nem egyedül haladnak a járművek...

a visszavonulgatások orosz részről??? háát én folyamatos elörretöréseket látok. ez nem jelenti azt hogy lokálisan helyi taktikai visszavonulások ne lehetnének de arra építeni badarság hisz minden fronton minden irányba gőzeővel törnek előrre az oroszok.

attól hogy térképeken nem jelzik a hírek vidok alapján látható (hogy hol tünnek fel ezek)
 
W

Wilson

Guest
Egyébként ez megint egy tipikus kétségbeesett lépés. Amire persze lehet mutogatni, hogy mi ilyen elszántak vagyunk, hogy még a bűnözők is mennek védeni a hazát, csak a köztörvényes gyilkosok kiengedése a legvégső pont. Na most ha ennyire jól állnak, akkor ezt minek lépnék meg?
És amúgy jelzi azt is, hogy a nép nem annyira utolsó molotovkoktélig, mint ahogy szeretnék.
Zelenszkij azt mondta, hogy a legforróbb helyeken vetik be őket, ami simán lehet az, is, hogy pl megnyitják Mariupol börtönét,börtöneit és ezeket a foglyokat bevetik a bekerítés áttörése érdekében, magyarul leforgatják velük a Feláldozhatók ukrán változatát....
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 288
33 893
113
ezért mondtam hogy jelöljük a saját térképünkon borítékolható vólt hogy ez lessz...
de mindenki a késsz térképeket erőltette nem is látunk lényegében semmit.
ha megcsináltuk vólna az elején a csapatok elhelyezkedésével is tisztába lennénénk...
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus and Fundin

434 Hungaria

Well-Known Member
2022. február 24.
106
936
93
Egyébként ez megint egy tipikus kétségbeesett lépés. Amire persze lehet mutogatni, hogy mi ilyen elszántak vagyunk, hogy még a bűnözők is mennek védeni a hazát, csak a köztörvényes gyilkosok kiengedése a legvégső pont. Na most ha ennyire jól állnak, akkor ezt minek lépnék meg?
És amúgy jelzi azt is, hogy a nép nem annyira utolsó molotovkoktélig, mint ahogy szeretnék.
Ezt akartam írni...

Mivan? Mégsem tolonganak a civil önkéntesek az orosz "elnyomók" ellen?

Az, hogy ilyen eszement irreális dolgokat csinál az ukrán kormány.. inkább azt engedi sejtetni, hogy a lakosság minimum semleges, de inkább várja az oroszokat. Nem virággal... hanem otthon. Jöjjön Putyin, gyorsan rendezze le ezeket aztán éljünk békében... ezt gondolhatja a többség.