[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
45 196
113
Sztem nem az USA nyer sokat, hanem Kína. Az USA csapatokat mozgósít Európába, ahonnan ki akart vonulni, hogy a Csendes Óceánra koncentrálhasson. Erre itt ez a xar... Meg még Ukrajnát is pénzelni kell az IMFen keresztül.

Ez a háború Kínának volt érdeke, nem az USAnak. Róla most eléggé lekerült a fókusz. Az USAnak meg kell osztania a katonai erőit, Európa, Oroszország gazdasagilag meggyengül, Kína könnyebben felvásárolja a világot.
Ne kábítsuk már egymást, az USA nem nyer sokat?

Az EGÉSZ EU piac és a becsődölő EU gazdaság nagy része szarért-hugyért a tulajdonukba fog kerülni!

Iszonyat PLUSZ befolyást is fog szerezni azzal, hogy a rengeteg beszart ország tőle fog venni kb. MINDENT, lesz itt olyan F-35, Patriot, meg MINDEN IS megrendelés, hogy öröm lesz nézni!

NEM, ne tereljünk, az egész EU megy gyarmati sorba, mindenhol amerikai bázisok, a saját nemzeti hadseregek KOMPLETTEN USA cuccal felszerelve, tőlük függve alkatrészellátással.

Szóval az USA fegyver ÉS energia ipara megnyerte jelen időben az EGÉSZ EU-t! Durrognak odaát szerintem napok óta a pezsgők a színfalak mögött! Megint megcsinálták a tutit maguknak! Aki ezt nem látja, az nem tudom melyik mozit nézi, de háttal ül!
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 477
18 410
113
Ettől félek én is, hogy jön egy ottani héja vonal, keményvonalasok. Akkor RÁBASZTUNK! Putyin azért bár most igen rossz a PR-ja, nem egy kapkodó idegbeteg, legalább is eddig nem az volt!
Valamiért siet. Kapkod.
A haderő fejlesztés még csak félúton van. A valóban korszerű fegyverek még nincsenek rendszerben.
Se Armata, se Szu-57.
Az Északi áramlat 2 megnyitása hónapok kérdése lett volna...
Érthetetlen ez a kapkodás, jól láthatóan a hadsereg vezetése, kiképzettsége sem megfelelő.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
45 196
113
Valamiért siet. Kapkod.
A haderő fejlesztés még csak félúton van. A valóban korszerű fegyverek még nincsenek rendszerben.
Se Armata, se Szu-57.
Az Északi áramlat 2 megnyitása hónapok kérdése lett volna...
Érthetetlen ez a kapkodás, jól láthatóan a hadsereg vezetése, kiképzettsége sem megfelelő.
Nem fogjuk megtudni soha, hogy mit tudott meg, vagy mit hitettek el vele, hogy kiugrasszák a bokorból a macit. Mostanra mindegy is, sikerült. Egy dolog biztos, ahogy leírtam, Ukrajna rommá lőve végzi, az Oroszok csóró páriaként, az EU meg USA gyarmatként.
 

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
711
3 051
93
Na
Ne kábítsuk már egymást, az USA nem nyer sokat?

Az EGÉSZ EU piac és a becsődölő EU gazdaság nagy része szarért-hugyért a tulajdonukba fog kerülni!

Iszonyat PLUSZ befolyást is fog szerezni azzal, hogy a rengeteg beszart ország tőle fog venni kb. MINDENT, lesz itt olyan F-35, Patriot, meg MINDEN IS megrendelés, hogy öröm lesz nézni!

NEM, ne tereljünk, az egész EU megy gyarmati sorba, mindenhol amerikai bázisok, a saját nemzeti hadseregek KOMPLETTEN USA cuccal felszerelve, tőlük függve alkatrészellátással.

Szóval az USA fegyver ÉS energia ipara megnyerte jelen időben az EGÉSZ EU-t! Durrognak odaát szerintem napok óta a pezsgők a színfalak mögött! Megint megcsinálták a tutit maguknak! Aki ezt nem látja, az nem tudom melyik mozit nézi, de háttal ül!
Na azért ennek várjuk ki a végét!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
45 196
113
Na

Na azért ennek várjuk ki a végét!
Mire gondolsz?

Szerinted a már most szarban lévő EU gazdaság nem fog egy nagy rakat USA LNG-t venni a kieső orosz gáz pótlására?
Na mikor a leállt, szenvedő EU gazdaság ki lesz szanálva, ki fogja jó áron felvásárolni? Az a Kína akit mindenhonnan kezdtek már kiszorítani pár éve? Akinek már sehol nem akartak még pénzért sem hagyni semmit hogy felvásároljon? Vagy az az USA, aki most jön, és megint a megmentő hősök lesznek, akiknek a védelmet köszönheti az EU, és tapsol hogy iderakják magukat.
A beszart országok nagy új fegyverzetigényét ki fogja kielégíteni?

Nekem tiszta sor ezekre a válasz.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 087
92 202
113
Ne kábítsuk már egymást, az USA nem nyer sokat?

Az EGÉSZ EU piac és a becsődölő EU gazdaság nagy része szarért-hugyért a tulajdonukba fog kerülni!

Iszonyat PLUSZ befolyást is fog szerezni azzal, hogy a rengeteg beszart ország tőle fog venni kb. MINDENT, lesz itt olyan F-35, Patriot, meg MINDEN IS megrendelés, hogy öröm lesz nézni!

NEM, ne tereljünk, az egész EU megy gyarmati sorba, mindenhol amerikai bázisok, a saját nemzeti hadseregek KOMPLETTEN USA cuccal felszerelve, tőlük függve alkatrészellátással.

Szóval az USA fegyver ÉS energia ipara megnyerte jelen időben az EGÉSZ EU-t! Durrognak odaát szerintem napok óta a pezsgők a színfalak mögött! Megint megcsinálták a tutit maguknak! Aki ezt nem látja, az nem tudom melyik mozit nézi, de háttal ül!
Az EU gazdasága erős, nem fog becsődölni. Lesznek komoly átmeneti gondok, de le lehet jönni a ruszkikról. Vígan el voltak nélkülünk a KGST alatt is.

Az oroszok fognak újra elszegényedni. A 2010 és évek óta csak szenved az orosz gazdasag, megállt a 2000es évek elejére jellemző életszínvonalnövekedés. Putyin pártja több regionális valasztason vesztett. Ez sztem fel fog erősödni a gazdasági szanciók miatt. A Sberbank kb. 2 nap alatt bedobta a kulcsot itthon.

Kína sok mindent felvásárolhat, de nyugati befektetők és cégek nélkül Oroszország európai része el fog szegényedni. Küldheti a búzát, az olajat meg a földgázt Kinába, nyomott áron. Most bedurrant, de piaci áron Kína máshol is tud venni. Ha meglesz a katonai győzelem, a fegyverszünet, szépen visszakorrigál az ár.

A városokban leálltak a nyugati alkatrészexportra termelő üzemek, oroszországi Renault, VW egyéb autógyárak ha sokáig állnak, mihez kezd Putyin ennyi dühös középosztálybeli munkanélkülivel?? Ők nem búzát akarnak aratni a mezőn, meg kőolajat bányászni.

Sztem ezen nem nyer az USA, max. a távolság miatt kevesebbet bukik, mint Európa.
F-35, hadiipar. Eddig is ők nyerték az európai tendereket Svájctól Lengyelországig. Itt drasztikus váltást nem látok. Hacsaknem felébred az európai elit és elkezd jelentős mértékben a hadseregére költeni, ahelyett, hogy az USA itteni katonáit tartaná el.

Macron egy ilyen progit hirdetett meg. Energia és katonai függetlenség. Az europai hadiipari cégek beállnak mögé, a kérdés itt Németország meg ez a balfasz koalíció.

De amíg mi itt vakaróznk Kína dinamikusan építkezik. Pénze dögivel a világ szabad, EU, USA, Oroszország egymasra figyel. Amerika figyelme így megoszlik. Az egész strategiája az europai, közel - keleti kivonulás volt és Kínára koncentrálni. Ezt így nem tudja megtenni. Ráadásul potenciális Ázsiai szövetségesei is elbizonytalanodnak. Ukrajnát tamogatta, aztán hagyta veszni az oroszoknak. Mi van ha én is mellé állok, de ha Kína rámkoppint, ugyanúgy egyedül maradok, mint Ukrajna. Kell ez nekem. És ez már hányadik példa. Kurdok, Afganisztán és most Ukrajna. Ha én Kína szomszédja lennék átírnám a biztpol. Bibliámat.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 045
66 576
113
275054531_3037385706499594_1864280702092855264_n.jpg
T 64.
 

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
711
3 051
93
Mire gondolsz?

Szerinted a már most szarban lévő EU gazdaság nem fog egy nagy rakat USA LNG-t venni a kieső orosz gáz pótlására?
Na mikor a leállt, szenvedő EU gazdaság ki lesz szanálva, ki fogja jó áron felvásárolni? Az a Kína akit mindenhonnan kezdtek már kiszorítani pár éve? Akinek már sehol nem akartak még pénzért sem hagyni semmit hogy felvásároljon? Vagy az az USA, aki most jön, és megint a megmentő hősök lesznek, akiknek a védelmet köszönheti az EU, és tapsol hogy iderakják magukat.
A beszart országok nagy új fegyverzetigényét ki fogja kielégíteni?

Nekem tiszta sor ezekre a válasz.
Szerintem egy kiegyezés fog jönni Európa és Oroszország között. Máskülönben a következő választásokon bukik a legtöbb EU kormány. Nem hiába Macron az, aki az európai ütemet adja most ebben a konfliktusban. Világosan megmondta a mai Putyinnal lefolytatott megbeszélés után, hogy Oroszország ezt a háborút végig fogja vinni. Ha látod is, és nem csak nézed, ez azt jelenti, hogy felesleges kapálózni öngyilkos szankciókkal, az nem fogja megállítani Putyint. Ergo: vissza az agarakkal, mert csak megszívjuk a harci f@szt.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
45 196
113
Az EU gazdasága erős, nem fog becsődölni. Lesznek komoly átmeneti gondok, de le lehet jönni a ruszkikról. Vígan el voltak nélkülünk a KGST alatt is.

Az oroszok fognak újra elszegényedni. A 2010 és évek óta csak szenved az orosz gazdasag, megállt a 2000es évek elejére jellemző életszínvonalnövekedés. Putyin pártja több regionális valasztason vesztett. Ez sztem fel fog erősödni a gazdasági szanciók miatt. A Sberbank kb. 2 nap alatt bedobta a kulcsot itthon.

Kína sok mindent felvásárolhat, de nyugati befektetők és cégek nélkül Oroszország európai része el fog szegényedni. Küldheti a búzát, az olajat meg a földgázt Kinába, nyomott áron. Most bedurrant, de piaci áron Kína máshol is tud venni. Ha meglesz a katonai győzelem, a fegyverszünet, szépen visszakorrigál az ár.

A városokban leálltak a nyugati alkatrészexportra termelő üzemek, oroszországi Renault, VW egyéb autógyárak ha sokáig állnak, mihez kezd Putyin ennyi dühös középosztálybeli munkanélkülivel?? Ők nem búzát akarnak aratni a mezőn, meg kőolajat bányászni.

Sztem ezen nem nyer az USA, max. a távolság miatt kevesebbet bukik, mint Európa.
F-35, hadiipar. Eddig is ők nyerték az európai tendereket Svájctól Lengyelországig. Itt drasztikus váltást nem látok. Hacsaknem felébred az európai elit és elkezd jelentős mértékben a hadseregére költeni, ahelyett, hogy az USA itteni katonáit tartaná el.

Macron egy ilyen progit hirdetett meg. Energia és katonai függetlenség. Az europai hadiipari cégek beállnak mögé, a kérdés itt Németország meg ez a balfasz koalíció.

De amíg mi itt vakaróznk Kína dinamikusan építkezik. Pénze dögivel a világ szabad, EU, USA, Oroszország egymasra figyel. Amerika figyelme így megoszlik. Az egész strategiája az europai, közel - keleti kivonulás volt és Kínára koncentrálni. Ezt így nem tudja megtenni. Ráadásul potenciális Ázsiai szövetségesei is elbizonytalanodnak. Ukrajnát tamogatta, aztán hagyta veszni az oroszoknak. Mi van ha én is mellé állok, de ha Kína rámkoppint, ugyanúgy egyedül maradok, mint Ukrajna. Kell ez nekem. És ez már hányadik példa. Kurdok, Afganisztán és most Ukrajna. Ha én Kína szomszédja lennék átírnám a biztpol. Bibliámat.
Szerintem addig amíg amerikai néni van a német kormányban energetikai poszton, a közelben működő EU-hadiipari összefogás sehol, a realitás az amit én írtam.

Az EU gyarmat lesz, az EU nem erős, és az USA van velünk szemben domináns pozícióban. Az hogy mi lesz Oroszországban, az legyen az Ő bajuk, a Csendes Óceáni térség meg USA-Kína játszma, ez sem igazán érdekel.

Viszont az EU szerintem csöcsre lett téve, engem ez érdekel, s marhára nem látom ilyen optimistán mint TE. Bevásárolunk amcsi cuccokból, a nyakunkra küldenek még több katonát, és levadásszák az EU gazdaságot, majd kihasználnak mint piacot. Ennyit várok.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 087
92 202
113
Nem fogjuk megtudni soha, hogy mit tudott meg, vagy mit hitettek el vele, hogy kiugrasszák a bokorból a macit. Mostanra mindegy is, sikerült. Egy dolog biztos, ahogy leírtam, Ukrajna rommá lőve végzi, az Oroszok csóró páriaként, az EU meg USA gyarmatként.
Semmi komoly oka nem volt a támadásra. Ezt onnan tudjuk, hogy hülyesegeket beszél mindenféle nácikról meg ukrán atombombáról és valós indokot nem emlit. A katonáknak sem indokolta a háborút, nincsenek feltüzelve, nem egyértelműek a célok.

Azt se feledjük, hogy Zelenszkij azért nyert a valasztáson Porosenkoval szemben, mert benne látta az ukrán nép azt, aki kiegyezik Putyinnal. Ebből aztán nem lett semmi.

Ami engem zavar, nem látom honnan van erre pénze. Most vagy megzakkant és 70 evesen már nem olyan tiszta mint 20 éve, amikor a xarból emelte fel Oroszországot és vmi rögeszmét hajtva nem számít a holnap, ha kiürül a kassza. (Egyébként Merkel anno már emlitette talán a legutóbbi tárgyalásukkor, hogy vmi nem kóser az öreg Putyinnal fejben és alternativ valóságban van.) Vagy Kína finanszírozza. Márpedig Oroszországnak 2 piacképes portékája van. A nyersanyagai és a hadserege. Mindenesetre udvariasan megvárta a téli olimpia véget mielőtt kirobantotta a háborút.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
45 196
113
Szerintem egy kiegyezés fog jönni Európa és Oroszország között. Máskülönben a következő választásokon bukik a legtöbb EU kormány. Nem hiába Macron az, aki az európai ütemet adja most ebben a konfliktusban. Világosan megmondta a mai Putyinnal lefolytatott megbeszélés után, hogy Oroszország ezt a háborút végig fogja vinni. Ha látod is, és nem csak nézed, ez azt jelenti, hogy felesleges kapálózni öngyilkos szankciókkal, az nem fogja megállítani Putyint. Ergo: vissza az agarakkal, mert csak megszívjuk a harci f@szt.
Kiegyezés?

KIZÁRT! Nem az volt a cél, hanem a jelenlegi TOTÁLIS elhidegülés! Nem tudom hogy gondolja bárki, hogy kiegyezés lesz, mikor már nyíltan amcsi néni van a német kormányban pl. olyan pozícióban, aki a Nord Stream 2-ről tárgyalhatna! Hogy?! Nem ez a cél, hanem pont ellenkezőleg! Jelenleg ellenséges cselekményt hajt végre az oroszok ellen pl. Németország, Hollandia, Franciaország etc. mert FEGYVERT szállít az oroszok ellen!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
45 196
113
Semmi komoly oka nem volt a támadásra. Ezt onnan tudjuk, hogy hülyesegeket beszél mindenféle nácikról meg ukrán atombombáról és valós indokot nem emlit. A katonáknak sem indokolta a háborút, nincsenek feltüzelve, nem egyértelműek a célok.

Azt se feledjük, hogy Zelenszkij azért nyert a valasztáson Porosenkoval szemben, mert benne látta az ukrán nép azt, aki kiegyezik Putyinnal. Ebből aztán nem lett semmi.

Ami engem zavar, nem látom honnan van erre pénze. Most vagy megzakkant és 70 evesen már nem olyan tiszta mint 20 éve, amikor a xarból emelte fel Oroszországot és vmi rögeszmét hajtva nem számít a holnap, ha kiürül a kassza. (Egyébként Merkel anno már emlitette talán a legutóbbi tárgyalásukkor, hogy vmi nem kóser az öreg Putyinnal fejben és alternativ valóságban van.) Vagy Kína finanszírozza. Márpedig Oroszországnak 2 piacképes portékája van. A nyersanyagai és a hadserege. Mindenesetre udvariasan megvárta a téli olimpia véget mielőtt kirobantotta a háborút.
Tessék?

Ukrajnában nem voltak - vannak nácik?!

Szerintem innen akkor hagyjuk is, értelmetlen...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 087
92 202
113
Mire gondolsz?

Szerinted a már most szarban lévő EU gazdaság nem fog egy nagy rakat USA LNG-t venni a kieső orosz gáz pótlására?
Na mikor a leállt, szenvedő EU gazdaság ki lesz szanálva, ki fogja jó áron felvásárolni? Az a Kína akit mindenhonnan kezdtek már kiszorítani pár éve? Akinek már sehol nem akartak még pénzért sem hagyni semmit hogy felvásároljon? Vagy az az USA, aki most jön, és megint a megmentő hősök lesznek, akiknek a védelmet köszönheti az EU, és tapsol hogy iderakják magukat.
A beszart országok nagy új fegyverzetigényét ki fogja kielégíteni?

Nekem tiszta sor ezekre a válasz.
Az amcsi cégek az LNG-t most sem ide adták el, hanem Kínába. Ezért is alakult ki gázhiány. Kína mindig ráígért. Ott volt az orosz gáz, a németek cseszték beindítani. Most már nem is fogják.

De ha Europa USA gyarmat lesz, azt elsősorban magának köszönheti. Most itt az élő példa. Mi szívunk az amerikai - orosz háború miatt, amit Putyin robbantott ki. Az USA provokált, de nem jobban mint máskor. Mitől ébrednek fel az európai elit, ha nem 1 háborútól?? Most tolni fogják a pénzt a hadseregbe, hadiiparba. Eddig ímmel-ámmal tették, vettek bár amcsi szajrét és letudták a kötelezőt. Most erőn felül kell költeni, számít hova megy a pénz. Nem tudnak már lyukat ütni a covid után a költségvetésekben. Mkibigyekszik otthon tartani a pénzt. Ebből lehetne önálló europai hadiipar.

Ez a válság 1 esély is. De persze rá is cseszhetünk. Legyünk azért optimisták!! o_O
 

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
711
3 051
93
Kiegyezés?

KIZÁRT! Nem az volt a cél, hanem a jelenlegi TOTÁLIS elhidegülés! Nem tudom hogy gondolja bárki, hogy kiegyezés lesz, mikor már nyíltan amcsi néni van a német kormányban pl. olyan pozícióban, aki a Nord Stream 2-ről tárgyalhatna! Hogy?! Nem ez a cél, hanem pont ellenkezőleg! Jelenleg ellenséges cselekményt hajt végre az oroszok ellen pl. Németország, Hollandia, Franciaország etc. mert FEGYVERT szállít az oroszok ellen!
Muszáj lesz, különben akkora hullámokat fog vetni a gazdasági hanyatlás, amit nem fog elviselni a rendszer. Tudom hogy nem ez a cél, de csak ez lehet a megoldás. Ha maradnak ezek a szankciók, akkor totális gazdasági összeomlás fog bekövetkezni. Hiába lehetne néhány év alatt felállítani az alternatív gazdasági ellátó rendszereket, sajnos az EU belenavigálta magát egy olyan szituációba, hogy addig simán szétesik. Úgy látom, hogy semmi mozgástere nincs az európai gazdaságnak.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 386
8 932
113
Ez is az! Mindenki szívni fog. Az oroszok elcsórósodnak még jobban, az ukránokat porrá teszik egyenlővé, az EU ipar leszopja magát. Az USA mondjuk tuti nyert nem kevés piacot a palagázának, meg a fegyvereinek, mivel mostanra Kínát gyakorlatilag kiszorította az EU piacról egy csomó dologban, ISMÉT és lehet hogy sosem látott mértékben függésbe kerülünk majd tőlük.

Egyetlen egy igazi győztese lesz ennek, az az Amerikai Egyesült Államok!

Pont, mint a két világháborúnak. Egyébként zseniális politikájuk van. Kell gyomor hozzá, de ami jó az jó - el kell ismerni ...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 801
14 995
113
Az amcsi cégek az LNG-t most sem ide adták el, hanem Kínába. Ezért is alakult ki gázhiány. Kína mindig ráígért. Ott volt az orosz gáz, a németek cseszték beindítani. Most már nem is fogják.

De ha Europa USA gyarmat lesz, azt elsősorban magának köszönheti. Most itt az élő példa. Mi szívunk az amerikai - orosz háború miatt, amit Putyin robbantott ki. Az USA provokált, de nem jobban mint máskor. Mitől ébrednek fel az európai elit, ha nem 1 háborútól?? Most tolni fogják a pénzt a hadseregbe, hadiiparba. Eddig ímmel-ámmal tették, vettek bár amcsi szajrét és letudták a kötelezőt. Most erőn felül kell költeni, számít hova megy a pénz. Nem tudnak már lyukat ütni a covid után a költségvetésekben. Mkibigyekszik otthon tartani a pénzt. Ebből lehetne önálló europai hadiipar.

Ez a válság 1 esély is. De persze rá is cseszhetünk. Legyünk azért optimisták!! o_O

És ki fog beállni a nyugati seregekbe?

Jelenleg is az emberhiánytól szenvedtek.
 
  • Vicces
  • Szomorú
Reactions: omae and zsolti