Én tényleg nagyon sajnálom a civil veszteségeket. Viszont, ne feletsük el, hogy 2014 óta ezek a veszteségek végigkísérték ezt a háborút amit a barom ukrán vezetés indított a saját népe ellen. Mint indított, a saját népét terroristázta le Poros! Szóval, nem csoda, hogy Putyin most nácizik.
Elpusztított műemlékek, pravoszláv templomok, kolostorok, városok száradnak az ukránok kezén. Az ATO kitalálói 2014-2015ben nem nagyon kímélték a civileket. Most sajnos Kijevbe is eljut a háború. Eljut, ugyanis 8 évig leszarták mi van Keleten. Kicsit tényleg olyan ez a helyzet, mint Sztálingrádtól Berlinig az út anno. Láttuk mi lett Berlinből 1945ben, de közben azt se feletsük el, hogy ahonnan indultak, és ott is mi volt!
Szóval, pár kép, hogy mi volt két köztársaságban 2015ben (tehát még 1x, ezek NEM mostani képek, 2015ösök, csak akkor az oroszokat lőtték szisztematikusan úgy 8 éven át az ukránok, most pedig fordítva):
Pl. Sztahanov, Lugansz és Donyeck között, 2015
Tűntek el arrafelé is utcák, házak:
Haltak meg arrafelé is gyerekek:
... szóval, az lenne a legjobb, ha ez az egész végre mielőbb véget érne és béke lenne! Ehhez az ukrán népnek van a legtöbb köze, ha már Majdanozott, nekik kell ezt leállítaniuk.
Most olvasom egy barátom fb bejegyzésében, hogy a felesége rokonait próbálják nagyon Keletről, ukrán területről Magyarországra hozni. Egyelőre, 4 napja sikertelenül. Egyszerűen nem férnek fel a kiinduló vonatokra annyian menekülnének el. Négy szerelvény ment ki ma, nem túl sok kocsival, és nem fértek fel egyikre se.
Egyszerűen most is az erősebb éli túl. Elképesztő verekedések vannak, miközben a kezükben a gyerek, és ez a napi általános ... Sajnos.