[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Az ukránoknak sztem már mind1. Viszont Oroszország a háborúval nap mint nap sok milliárd rubelt éget, plusz a szankciók.

Ukrajnának ~20% lehet megszálva az is úgy hogy nagyobb városok túlnyomó része nincs elfoglalva. Morál még mindig elég magasnak tűnik megkockáztatom hasonló szinten vagy akár jobb is lehet mint az Orosz ami elképesztő. Lakosság megszállóknak tartja Oroszokat. Nagy mennyiségben érkezik atgm, kézi AA.... Ukrajnába. Még mindig nincs légtérkontrol. A logisztika komoly gond és Ukrajna nagy. Kijevet minnél elöbb be kéne venni de kitart. És akkor jön a nagy kérdés mi lesz miután megszálltak egy erősen ellenséges országot? Afganisztán? És mit csinálnak a gazdasággal? Pont nemrég pukkant el europa egyik legnagyobb vegyi üzeme. Yuzhmashot szétbombázták. Ha meg akarják szállni mi a fenének? 2hónap múlva már nekik öntötte volna a műtrűgyát...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
Ne haragudj, de te nem vagy normális.
Tudod az a gond,hogy nem csak terjeszted az idióta hazug propit,de el is hiszed.Mert pont ugyanolyan vagy,mint az idióta propi,amit terjesztesz.
Le van irva a 2014-15ös háború türténete.Résztvevő csapatokkal,hadműveleti térképekkel,ékes magyar nyelven.Még be is linkeltem egy rövidebb cikket.
Ja,hogy az nem propi?Nem,az tény-vagyis idióta propizabálók el se olvassák,mert úgy sem érik fel ésszel.
Kinek nem inge,ne vegye magára.
Akinek meg inge,az ne olvassa amit irok,mert úgysem érti meg.Inkább tegyenek ignorera.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
a "woke" mozgalom elérte célját, mindenki felébredt a világon, ammá héccencség!
Ez az állandó woke mozgalom pejoratív hangon felemlegetése azért faszság, mert az 1960-as évek végi Hippi mozgalom is hasonló volt, mégsem lett a világból az utána következő évtizedekben buzik, virágosfiúk és szipusok gyülekezete. Sokan mindent erre kenne. Én is látok benne igazságot, hogy ne a kissebbségek szabják meg a többségnek az életét, ugyanakkor a kisebbségek (akik közül többen nekem és mások számára is nem is nagyon érthető nézeteket vallanak, vagy éppen teljesen értelmetlen orientációban hisznek, ameddig ezt nem erőszakosan terjesztik nincs baj). Ismétlem ahogy nem lett belőle semmi 50 éve most sem ezért áll így a világ.. (tessék lehet megkövezni)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
Na ez úgy hiányzott a nyuszibuszokban és harckocsikban űlő orosz kiskatonaknak mint lufiárusnak a nyilzápor....@Filter neked volt már ilyen a kezedben?

Franciaország kijelentette, hogy készen áll a legújabb MMP és Enforcer páncéltörő rakétarendszerek Ukrajnának történő átadására.

Az MMP egy francia ötödik generációs páncéltörő rakétarendszer.
Az MMP-t a Milan és a Javelin leváltására tervezték.
Cirkáló S 160 m/s.
A maximális R 4,1 km.

Mekkora a minimum lötávja?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 704
113
Én tényleg nagyon sajnálom a civil veszteségeket. Viszont, ne feletsük el, hogy 2014 óta ezek a veszteségek végigkísérték ezt a háborút amit a barom ukrán vezetés indított a saját népe ellen. Mint indított, a saját népét terroristázta le Poros! Szóval, nem csoda, hogy Putyin most nácizik.

Elpusztított műemlékek, pravoszláv templomok, kolostorok, városok száradnak az ukránok kezén. Az ATO kitalálói 2014-2015ben nem nagyon kímélték a civileket. Most sajnos Kijevbe is eljut a háború. Eljut, ugyanis 8 évig leszarták mi van Keleten. Kicsit tényleg olyan ez a helyzet, mint Sztálingrádtól Berlinig az út anno. Láttuk mi lett Berlinből 1945ben, de közben azt se feletsük el, hogy ahonnan indultak, és ott is mi volt!

Szóval, pár kép, hogy mi volt két köztársaságban 2015ben (tehát még 1x, ezek NEM mostani képek, 2015ösök, csak akkor az oroszokat lőtték szisztematikusan úgy 8 éven át az ukránok, most pedig fordítva):

Pl. Sztahanov, Lugansz és Donyeck között, 2015
FyNjRyZYA4o.jpg

GJtODcvQYNs.jpg


Tűntek el arrafelé is utcák, házak:
zk7RFytr-tg.jpg

wtufUIb3vRA.jpg


Haltak meg arrafelé is gyerekek:
Q7dmBPch2vw.jpg


... szóval, az lenne a legjobb, ha ez az egész végre mielőbb véget érne és béke lenne! Ehhez az ukrán népnek van a legtöbb köze, ha már Majdanozott, nekik kell ezt leállítaniuk.

Most olvasom egy barátom fb bejegyzésében, hogy a felesége rokonait próbálják nagyon Keletről, ukrán területről Magyarországra hozni. Egyelőre, 4 napja sikertelenül. Egyszerűen nem férnek fel a kiinduló vonatokra annyian menekülnének el. Négy szerelvény ment ki ma, nem túl sok kocsival, és nem fértek fel egyikre se.

Egyszerűen most is az erősebb éli túl. Elképesztő verekedések vannak, miközben a kezükben a gyerek, és ez a napi általános ... Sajnos.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
  • Imádom
Reactions: tong djagbu

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 647
48 421
113
Egy nyilt csatában az orosz tüzérség hatalmas erő.Ezt 2014 jol mutatja.A szakikat a határon át operáló messzehordő orosz tüzérség mentette meg az összeomlástol.Amint az ukránok nagyobb alegység,netán egység szintű kötelék manőverharcba kezdenének,az orosz tüzérség most is simán eltörölné őket.Pont ezért harcolnak igy.
Különben mi ugyanazt csináltuk Mohács után.Csak most a nagyobb települések töltik be a végvárak szerepét.És portyának,lesvetésnek hivjuk a gerilla rajtaütést,lesállást.
Az aszimmetrikus,de a hibrid háború sem új dolog.Voltak ezek mindig is,mióta háborúzik az ember.A módszertan ugyan az,csak a technológia változott.
Köszi. Most értettem meg végre valamit!
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93

Ez érdekes, én nem tudok róla, hogy Indiában háború lenne, így ezt az indiai menekült történetet nem tudom értelmezni. Nekem ez inkább migrációs célú befogádásnak tűnik. Azzal nem lenne problémám, hogy ideiglenesen maradjanak itt, amíg az indiai kormány haza nem cipeli őket a különgépen, amit egy hete is küldtek. De itt tartós befogásról van szó, ami több okból is aggályos.

1) A valódi menekültek elől veszik el a helyet, akiknek nincs otthonuk biztonságos országban, ellentétben velük.
2) A piac elkezdte beárazni a forintot, ezzel együtt a magyar gazdaság teljesítőképességét az eljövendő válság tükrében. Nem sok jóval kecsegtetnek a számok. Nem vagyok benne biztos, hogy olyan indiaiakat akarok etetni, akik lehet, hogy jobb anyagi lehetőségekkel rendelkeznek a saját hazájukban, mint én itt.
3) Ha rendszerszintűvé válik a dolog, akkor a soros-szervezetek ki tudják használni ezt a lehetőséget a migránsok betelepítésére.

Nemrég erre hívták fel a figyelmemet:
 

ibanez de bobadilla

Well-Known Member
2019. szeptember 5.
874
2 754
93
Ez az állandó woke mozgalom pejoratív hangon felemlegetése azért faszság, mert az 1960-as évek végi Hippi mozgalom is hasonló volt, mégsem lett a világból az utána következő évtizedekben buzik, virágosfiúk és szipusok gyülekezete. Sokan mindent erre kenne. Én is látok benne igazságot, hogy ne a kissebbségek szabják meg a többségnek az életét, ugyanakkor a kisebbségek (akik közül többen nekem és mások számára is nem is nagyon érthető nézeteket vallanak, vagy éppen teljesen értelmetlen orientációban hisznek, ameddig ezt nem erőszakosan terjesztik nincs baj). Ismétlem ahogy nem lett belőle semmi 50 éve most sem ezért áll így a világ.. (tessék lehet megkövezni)
borzi hogy mennyire nem érted a -fölösleges- poénomat.
béke.
 

Vasgyar

Well-Known Member
2020. július 15.
344
1 636
93
Érdekes. Ezt még nem hallottam, hogy kukorica lenne a cukor alapanyaga. Az apukám egy cukorgyár igazgatója volt, mindig hozták a cukorrépát, ma is orromba van a melasz illata.
Sör, wiski az élesztő megzabálja a kukoricában lévő cukrot így alkohol keletkezik szóval a kukorica és árpára vigyázzó szemeiteket vessétek :D :hadonaszos:
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nagy lehet a szar ha a jó öreg moslékkeverő is előkerült.. pedig mellényt mintha nem látnék a ruszkikon.
LDNR népi milícia, ezt hordják 8 éve, lehet le se cserélnék újra.


Ez érdekes, én nem tudok róla, hogy Indiában háború lenne, így ezt az indiai menekült történetet nem tudom értelmezni. Nekem ez inkább migrációs célú befogádásnak tűnik. Azzal nem lenne problémám, hogy ideiglenesen maradjanak itt, amíg az indiai kormány haza nem cipeli őket a különgépen, amit egy hete is küldtek. De itt tartós befogásról van szó, ami több okból is aggályos.

1) A valódi menekültek elől veszik el a helyet, akiknek nincs otthonuk biztonságos országban, ellentétben velük.
2) A piac elkezdte beárazni a forintot, ezzel együtt a magyar gazdaság teljesítőképességét az eljövendő válság tükrében. Nem sok jóval kecsegtetnek a számok. Nem vagyok benne biztos, hogy olyan indiaiakat akarok etetni, akik lehet, hogy jobb anyagi lehetőségekkel rendelkeznek a saját hazájukban, mint én itt.
3) Ha rendszerszintűvé válik a dolog, akkor a soros-szervezetek ki tudják használni ezt a lehetőséget a migránsok betelepítésére.

Nemrég erre hívták fel a figyelmemet:

8000 (!) indiai egyetemista volt Ukrajnában, jó pénzért oktatták őket.
Rajtuk kívül még orvosok, technikusok, programozók stb.
Utóbbiak befogadása nem egyenlő jöttment arabokéval.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 806
113
Ez mennyire kamu? Az tuti valóban nehezen ér oda.

Egy vezető amerikai védelmi tisztviselő szerint a Kijev felé tartó konvoj elleni direkt ukrán támadások, illetve egy, a konvoj előtt lévő híd felrobbantása miatt az orosz erők mintegy 25 kilométerre az ukrán fővárostól megakadtak – írja a CNN.


A mintegy 65 kilométer hosszú konvoj a hétvége óta nem haladt érdemben előre.

Határozottan úgy véljük, hogy az ukránok felrobbantották azt a hidat, és ez mindenképpen hatással volt arra, hogy a konvoj megállt, illetve a mozgását korlátozták

– mondta a tisztviselő. De úgy véljük, hogy máshol is közvetlenül támadták a konvojt – tette hozzá.

A hét elején a tisztviselő azt mondta, hogy logisztikai és fenntartási problémák is hozzájárultak a konvoj lassú előrehaladásához. Az Egyesült Államok azonban úgy véli, hogy a konvojban lévő orosz erők átcsoportosulnak és tanulnak a hibáikból, miközben továbbra is megpróbálják megtámadni az ukrán fővárost.

Miközben a szárazföldi harc folytatódik, az ukrán légierőnek még mindig vannak rendelkezésre álló vadászgépei, helikopterei és drónjai, bár ezek is szenvedtek veszteségeket – mondta a tisztviselő. A veszteségek egyrészt az orosz akcióknak, másrészt a működésképtelenségnek köszönhetők
– tette hozzá.

 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 704
113
Ez mennyire kamu? Az tuti valóban nehezen ér oda.

Egy vezető amerikai védelmi tisztviselő szerint a Kijev felé tartó konvoj elleni direkt ukrán támadások, illetve egy, a konvoj előtt lévő híd felrobbantása miatt az orosz erők mintegy 25 kilométerre az ukrán fővárostól megakadtak – írja a CNN.


A mintegy 65 kilométer hosszú konvoj a hétvége óta nem haladt érdemben előre.

Határozottan úgy véljük, hogy az ukránok felrobbantották azt a hidat, és ez mindenképpen hatással volt arra, hogy a konvoj megállt, illetve a mozgását korlátozták

– mondta a tisztviselő. De úgy véljük, hogy máshol is közvetlenül támadták a konvojt – tette hozzá.

A hét elején a tisztviselő azt mondta, hogy logisztikai és fenntartási problémák is hozzájárultak a konvoj lassú előrehaladásához. Az Egyesült Államok azonban úgy véli, hogy a konvojban lévő orosz erők átcsoportosulnak és tanulnak a hibáikból, miközben továbbra is megpróbálják megtámadni az ukrán fővárost.

Miközben a szárazföldi harc folytatódik, az ukrán légierőnek még mindig vannak rendelkezésre álló vadászgépei, helikopterei és drónjai, bár ezek is szenvedtek veszteségeket – mondta a tisztviselő. A veszteségek egyrészt az orosz akcióknak, másrészt a működésképtelenségnek köszönhetők
– tette hozzá.

Meg folyó, meg egyebek. Nyugi. Oda fog érni és sajnos nem fog jót tenni Kijevnek! Ilyenre idén ne is számítsanak!