[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Miért, van látszatja?
Szerinted miért vonultak vissza Kijev környékéről? Segítek a nyugati ATGM-l és Manpads-l kitömött ukrán haderő amelyeket a drónokkal irányított tüzérség támogatott nagyon hatékony gerilla taktikát alkalmazva kihasználva az ehhez a taktikához nagyon jól passzoló Kijev környéki terepviszonyokat nagyon érzékeny veszteségeket okozott az orosz erőknek.
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 554
4 354
113
Te tényleg ennyire zöld vagy vagy csak teszed magad?
Ki beszélt itt Szevasztopolról? Azt mondtam a Krím felől, azaz szépen felgurulnak Herszonon át, Mikolajiv s onnan indulnak meg nyugatra. Be van nálad csípődve az a tenger szakasz.
Az orosz hadsereg eddigi teljesítményében semmi nem utal arra, hogy az általad felvázolt művelet kivitelezésére bármilyen szinten képesek lennének. Mikolajiv egy Mariupolnál is nagyobb város, Odessza 2x nagyobb mint Mariupol. Mikolajiv bevétele után ~100kmt kellene megtenniük, több jelentős vízi akadályon kéne átkelniük melyek elképesztően leszűkítik a hadsereg mozgási lehetőségeit, északról ellentámadási lehetőséget adva. Ezen a 100 kilométeres szívószálon kéne átnyomni elég ellátmányt egy milliós város bevételéhez.
Tengerről partraszállás vagy utánpótlás öngyilkossági kísérlet kategória az ukrán és bejövő nyugati partvédelmi rakétarendszerek miatt.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 333
8 155
113
Hol vannak Orosz csapatok Odesszától északra? Segítek sehol, keleten a legközelebb Herszonban vannak orosz csapatok, Odesszától ÉK-re pedig Donbaszban ha az oroszok szárazföldről akarják megtámadni Odesszát azt csak kelet felől tudják megtenni ahogy nagyon szépen leírtad....:)
Nyugatról nem tudják megtenni 2500 orosz katona van összesen Transznisztrában.
Jó részemről befejeztem, azzal kezdtük az egészet, hogy hogyan is fog neki állni a ruszki elfoglalni Odesszát. Pontosabban szerinted a rettenet partraszállás szükségességéről. Erre mondtam hogy semmi szükség erre mert nyugodtan mehetnek szárazföldön, merthogy keleten már rég ott vannak. Erre most jösz azzal hogy nincsenek is ott oroszok. Gratulálok. Ennyi erővel beszélhettem volna a falhoz is. Semmit nem értettel belőle.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 470
16 863
113
Nem mondod, hogy nem azért repked a Kalibr....:)
ha a tenger felől nem kell nekik partraszállással számolniuk, akkor máris félig nyert ügyük van.
Ezt inkább a humorba,ha lehetne. Mitől is lenne nyert ügyük? Szerinted a tenger felől mit kapnának az ukik utánpótlásként? Semmit,de azt sokat.
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
577
2 858
93
Szerinted miért vonultak vissza Kijev környékéről? Segítek a nyugati ATGM-l és Manpads-l kitömött ukrán haderő amelyeket a drónokkal irányított tüzérség támogatott nagyon hatékony gerilla taktikát alkalmazva kihasználva az ehhez a taktikához nagyon jól passzoló Kijev környéki terepviszonyokat nagyon érzékeny veszteségeket okozott az orosz erőknek.
Szerintem ott állt egy több kilóméteres hadoszlopuk, és az ukránok még csak csúnyán se tudtak rá nézni.
Szerintem azért vonultak vissza amit mondtak. Jószándékuk jeleként, mert akkor úgy nézett ki, lehet valami a tárgyalásokból.
Szerintem még mindig maximum a képek 10% ami nyugati atgmel lett kilőve. Szóval semmi olyan nem volt ott, ami katonailag indokolta.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 333
8 155
113
Az orosz hadsereg eddigi teljesítményében semmi nem utal arra, hogy az általad felvázolt művelet kivitelezésére bármilyen szinten képesek lennének. Mikolajiv egy Mariupolnál is nagyobb város, Odessza 2x nagyobb mint Mariupol. Mikolajiv bevétele után ~100kmt kellene megtenniük, több jelentős vízi akadályon kéne átkelniük melyek elképesztően leszűkítik a hadsereg mozgási lehetőségeit, északról ellentámadási lehetőséget adva. Ezen a 100 kilométeres szívószálon kéne átnyomni elég ellátmányt egy milliós város bevételéhez.
Tengerről partraszállás vagy utánpótlás öngyilkossági kísérlet kategória az ukrán és bejövő nyugati partvédelmi rakétarendszerek miatt.
Nem fogják bevenni Odesszát. csak leszakítják Ukrajnáról. Az meg hogy mennyire tudnak haladni vagy sem az majd kiderül. Az első 2 hétben mentek éppen eleget. Ha oldalba akarják őket támadni ahhoz erőket kell elvonjanak máshonnan. Majd elválik, hogy keletről fognak szívni az ukránok, vagy épp Odesszát(s attól délnyugatra mindent.) veszítik el.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 379
8 999
113
És mégsem ertek el semmit. Herszon a legnagyobb város, amit elfoglaltak.
Harkov?
Kijev?
Odessza?
Azovstal?
Nacitlanitas?
Dekommunizáció?
Ukrán főerők Donbasszban?

Már csak ennyit kellene megoldaniuk a 2. fázisban.
Most az oroszokért aggódsz, hogy nem érik el a céljaikat, vagy az ukránokért, hogy csak elérik az oroszok. Amúgy Kijevet sosem akarták deklaráltan elfoglalni, Harkov folyamatban, Azovstal nevű város nem létezik, Mariupol pipa. Náci és kommunistamentesítés folyamatban. Odesszát meglátjuk. Az meg, hogy hány fázis lesz az oroszok dolga.
 
W

Wilson

Guest
Jó részemről befejeztem, azzal kezdtük az egészet, hogy hogyan is fog neki állni a ruszki elfoglalni Odesszát. Pontosabban szerinted a rettenet partraszállás szükségességéről. Erre mondtam hogy semmi szükség erre mert nyugodtan mehetnek szárazföldön, merthogy keleten már rég ott vannak. Erre most jösz azzal hogy nincsenek is ott oroszok. Gratulálok. Ennyi erővel beszélhettem volna a falhoz is. Semmit nem értettel belőle.
Miért csúsztasz te azt írtad, hogy Odesszától Északra Keletre és ÉK is van orosz haderő ,mire én azt írtam ,hogy nincsen Északon orosz haderő csak keletre a legközelebb Herszonnál ÉK-re pedig Donbasznál...

Amúgy pedig ezt írtad amikor felvazoltam neked, hogy kelet felől nehéz lesz szárazföldről körül venni Ukrajnát....

A Krím felől támadva fogják elérni Tiraszpolt/Moldova határát szóval kelet felől senki sem fogja basztatni őket addigra. Szerinted 250 km -ről nem lehet blokkolni a forgalmat arra? Annyi az akna, hogy amúgy sem mer oda menni szinte senki. Aki meg igen, az szét lesz kapva.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 493
18 435
113
Nehéz lenne megszámolni,hogy hány képről derült ki,hogy fake. Sosem akartak a ruszkik partra szállni Ogyesszánál,az a deszanthajós móka,csak arra kellett,hogy odaragasszanak minél több ukrán alakulatot. Az a szenvedés valahogy egyre nagyobb területet jelent. A NATO cuccok folyamatosan jönnek,és valahogy nem igazán van sok látszatja. Az álmodozás meg marad neked.
Képben vagy látom.
Jó trükk volt, a hajó parancsnokának nem szóltak, ő és pár tucat ember meghalt a kikötőben. A másik hajó megsérült.
Lukasanka meg szar térképet kapott. :)
Minden stimmelt rajt, cél pont Odessza lett feleslegesen összenyilazva.
És a NATO hírszerzést is megértették, bizony. Mindenkit átvágott a ruszki a fondorlatos haditervével. Rajta kívül mindenki hülye.

Akkor igaz a hír, minden a tervek szerint halad, pontosan így terveztek az oroszok mindent.

Annyit árulj el, ha minden kafa, és nem is lepődtél meg semmin:
- Miért kellett leváltani a tábornokokat, átszervezni a vezetést?
:)
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and Chima3ra
W

Wilson

Guest
Nem fogják bevenni Odesszát. csak leszakítják Ukrajnáról. Az meg hogy mennyire tudnak haladni vagy sem az majd kiderül. Az első 2 hétben mentek éppen eleget. Ha oldalba akarják őket támadni ahhoz erőket kell elvonjanak máshonnan. Majd elválik, hogy keletről fognak szívni az ukránok, vagy épp Odesszát(s attól délnyugatra mindent.) veszítik el.
Hogy szakítják le Ukrajnáról Odesszát ha nem veszik be?
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 333
8 155
113
Miért csúsztasz te azt írtad, hogy Odesszától Északra Keletre és ÉK is van orosz haderő ,mire én azt írtam ,hogy nincsen Északon orosz haderő csak keletre a legközelebb Herszonnál ÉK-re pedig Donbasznál...

Amúgy pedig ezt írtad amikor felvazoltam neked, hogy kelet felől nehéz lesz szárazföldről körül venni Ukrajnát....
addigra
Érteni magyar beszéd? Nem csúsztattam semmit, hogy nem értesz semmit az egy dolog.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0