• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
7 745
26 199
113
Nem gondolnám. A fegyverállvány alapján sem nekünk készült darab.

FOCo9sfXoBAZsix


A festésben van hasonlóság, de szerintem se nekünk készül, csak a leo színével promózzák
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113

Habarcsozzunk.

Az egyik legújabb jármű a könnyű páncélozott NMS 4×4, amelyet a török elnöki gárda és négy másik EU/NATO, Afrika és Közel-Kelet országa használ katonai és rendőri küldetésekre. A STANAG 4569 1. szintű alapvédelem 4. szintig kiegészíthető további védelmi készletekkel – a felhasználók által elvégzett módosítással. Ezenkívül fegyverállomások és érzékelők széles választéka integrálható. A jármű konfigurációkat kínál légvédelmi, SWAT, harci, ISR és páncéltörő szerepekhez, vagy egy- vagy kétkabinos pick-upként való használatra. A gyártó szerint ez utóbbi változat lehet a legjobb a latin-amerikai követelményeknek. 2 tonnás hasznos terhet és legfeljebb öt fős személyzetet kínál (alapváltozatban hét fő), agilis, moduláris felépítésével minden igényt kielégít – és NATO-kompatibilis.

A páncéltörő változat akár nyolc ATGM-et is felszerelhet, további nyolc újratöltéssel. RWS 7,62x51 mm-es vagy .50 BMG géppuskákhoz, vagy 30 mm-es ágyúkhoz integrálható, és a rendfelszedő még egy 81 mm-es habarcs felszerelésére is alkalmas.

A robusztusabb követelmények érdekében az Ejder Yalçın (Strong) 4×4 120 mm-es habarcsot is képes befogadni. Az NMS több mint 1000 Ejder Yalçınt értékesített világszerte, főleg Afrikában, a Közel-Keleten és az EU-ban. A könnyű ballisztikus (és továbbfejleszthető) védelem n-vonalban van a STANAG 4569-el, és a jármű nem titkolt szintű aknavédelmet kínál. Változatok állnak rendelkezésre a mentő, a C2, a páncéltörő, a légvédelem, az aknák/IED felderítés és mentesítés, a határőrizet, az ISR, a radar, a CBRN és a zavaró szerepekre.

A CBRN védelmi rendszerrel, a 360°-os vezetői látásjavító rendszerrel, valamint mindenféle fegyverállomás és érzékelő integrálásával a jármű legfeljebb 9 fős személyzet befogadására alkalmas. A vállalat már bemutatott egy távirányítós változatot veszélyes küldetésekre, mint pl. min t EOD.
Hagytad volna meg az eredeti nyelvet, mert ez borzalmas fordítás.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Rheinmetall RM-07 Vingpos Mortar Weapon System (MWS):

RM-07_Vingpos_MWS.jpg


"On behalf of the Norwegian armed forces, Rheinmetall has also developed the Vingpos mortar weapon system. It consists of a carriage with integrated hydraulic recoil shock absorbers, a customer-specific fire control computer, operator interface and base plate. The carriage weighs around 618 kilos; with the base plate, the entire system comes to 998 kilos. Specifically designed for integration in the CV90 infantry fighting vehicle, the system can also be deployed in dismounted mode. Target data is acquired via various sensors and command and information systems, or entered manually. At the push of a button, the mortar orients itself in the direction of the target, with a laying accuracy of under 5 mils. The carriage for the Norwegian programme is designed for the British L16A2 81mm mortar, but it can also be adapted to receive 120mm mortars."
forrás
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113

278959665-356221233211780-6750579848730876471-n.jpg

rm-mws.jpg

FOCo9sfXoBAZsix


Rheinmetall RM-07 Vingpos Mortar Weapon System (MWS):

RM-07_Vingpos_MWS.jpg


"On behalf of the Norwegian armed forces, Rheinmetall has also developed the Vingpos mortar weapon system. It consists of a carriage with integrated hydraulic recoil shock absorbers, a customer-specific fire control computer, operator interface and base plate. The carriage weighs around 618 kilos; with the base plate, the entire system comes to 998 kilos. Specifically designed for integration in the CV90 infantry fighting vehicle, the system can also be deployed in dismounted mode. Target data is acquired via various sensors and command and information systems, or entered manually. At the push of a button, the mortar orients itself in the direction of the target, with a laying accuracy of under 5 mils. The carriage for the Norwegian programme is designed for the British L16A2 81mm mortar, but it can also be adapted to receive 120mm mortars."
forrás
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
Rheinmetall RM-07 Vingpos Mortar Weapon System (MWS):

RM-07_Vingpos_MWS.jpg


"On behalf of the Norwegian armed forces, Rheinmetall has also developed the Vingpos mortar weapon system. It consists of a carriage with integrated hydraulic recoil shock absorbers, a customer-specific fire control computer, operator interface and base plate. The carriage weighs around 618 kilos; with the base plate, the entire system comes to 998 kilos. Specifically designed for integration in the CV90 infantry fighting vehicle, the system can also be deployed in dismounted mode. Target data is acquired via various sensors and command and information systems, or entered manually. At the push of a button, the mortar orients itself in the direction of the target, with a laying accuracy of under 5 mils. The carriage for the Norwegian programme is designed for the British L16A2 81mm mortar, but it can also be adapted to receive 120mm mortars."
forrás
@kelepisti
Akkor most megidézlek. o_O
Melegszik a pite. :p

t. Ahogy a Girdán ügylet is komolyan köthető a Szijj László féle csoporthoz. Utóbbihoz nem jött össze a német támogatás, de majd gyártják anélkül valahogy. Mos ismét van 4 év rá...
Már a barkács szakkör beindult. :cool: