[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 908
65 823
113
"Nem pont ti kaptatok EU büntetést a gendermentes övezetekért, amiket néhány város hozott létre?" - leirom, hogy az USA nem kenyszeriti rad a gendert, erre te probalod a szavaimat cafolni azzal, hogy leirsz egy konkret peldat, miszerint az EU meg igen. Ertem.

Ertem, hogy orosz troll vagy, ahogy a nevedben is van. Nincs ezzel semmi baj, mindenhol vannak orosz, nemet, ukran, akarmi trollok. Ez a dolguk.

A tobbieknek viszont: De az dobbenetes, hogy a Magyar allam ilyen szintu gyulolet-propagandat engedelyez ezen a honlapon Lengyelorszag ellen. Korabban ugy gondoltam, hogy nem igaz, tulzo, hogy a magyar kormany az oroszok babja lenne, azt gondoltam, hogy Magyarorszag csak a sajat (jol vagy rosszul felmert) erdeket nezi. De az alatt a rovid ido alatt amiota regisztraltam itt, siekerult meggyoznotok, hogy a magyar kormanynak komolyan celja a lengyel allam elleni gyuloletkeltes, hiszen ez a honlap semmilyen mas esetben nem mukodhetne. Azt nem tudom hogy miert, talan egyfajta nyomasgyakorlas az online haborus terben, vagy remel erte valamit az EU-tol vagy az oroszoktol, ha a jelenlegi generacioban felszamolja a lengyelbaratsag gondolatat, nem tudom. Talan sose fogom megerteni, csak sajnalom, hogy majdnem 1000 ev alatt pont az en generaciom eli meg azt, hogy ugy tunik egymas ellen fogunk harcolni a kovetkezo europai haboruban, ami ugy tunik kozel van mar. Csak tudnam mit igert a kormanyotoknak ezert az EU vagy az oroszok. Valoszinuleg sosem fogom megtudni.

Ertem, hogy az ezen a honlapon (ami tudtommal az egyetlen hadi temaju hiroldal Magyarorszagon, tehat kiemelt fontossagu a kiberterben) megjeleno Lengyelorszag elleni uszitas nem az atlagos magyar emberek velemenye, hanem csak a kormanyotok lepese, de valtoztatni rajta en biztos nem tudok, szoval nem is szanom ezentul erre a szabadidomet. Viszlat.
Hat azert a lengyelekben kisse csalodtunk. Az az uzengetes amit kaptunk pont toluk nem vartuk. Meg a csehek meg szlovakok rendben is van, mit varhatna az ember ha kormanyvaltas volt naluk. De pont a lengyeleknel volt szoros a szovetseg az orszagaink kozt. En megertem hogy ok belealltak teljesen az ukran temaba, de az legyen az o dolguk. Mi nem szeretnenk, ezt meg ok fogadjak el. Ez az ukran-orosz ugy siman szetcsapta koztunk a dolgot. Nem gondolom hogy mi orosz szovetseges lennenk, csupan nem valasztunk oldalt ebben felig vilaghaboruban ami eredetileg ukran - orosz maganugy volna ugyebar. Hadd ussek egymast, az o dolguk egyik sem szent. A V4 gyakorlatilag szetesett, most tapsolnak Brusszelben az biztos.
Mindez az Usa xarkeverese miatt itt Europaban. Miattuk van az egesz, az ukran vezetes bunei, az orosz tamadas kiprovokalasa, az idiota nyugati politikusok beleallasa a konfliktusba, es a V4 szetbombazasa.
Washingtonban is tapsolnak.
Mi meg termeszetesen megint szivunk itt kozepen, nalunk jobban talan csak az ukran emberek szivnak.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 690
8 709
113
Mindez az Usa xarkeverese miatt itt Europaban. Miattuk van az egesz, az ukran vezetes bunei, az orosz tamadas kiprovokalasa, az idiota nyugati politikusok beleallasa a konfliktusba, es a V4 szetbombazasa.
Washingtonban is tapsolnak.
Ennél egyoldalúbban nem is láthatnád a dolgot. Hiába vannak nyugati fegyvereik az ukránoknak, nem harcolnának Amerikáért. Hanem harc nélkül feladnák mint az afgánok. Az ukránok saját magukért harcolnak és tudják ők pontosan hogy milyen a kreml uralma alatt élni. A putyini politika pedig gyakorlatilag megteremtette az ukrán nemzetet.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 048
83 220
113
Hat azert a lengyelekben kisse csalodtunk. Az az uzengetes amit kaptunk pont toluk nem vartuk. Meg a csehek meg szlovakok rendben is van, mit varhatna az ember ha kormanyvaltas volt naluk. De pont a lengyeleknel volt szoros a szovetseg az orszagaink kozt. En megertem hogy ok belealltak teljesen az ukran temaba, de az legyen az o dolguk. Mi nem szeretnenk, ezt meg ok fogadjak el. Ez az ukran-orosz ugy siman szetcsapta koztunk a dolgot. Nem gondolom hogy mi orosz szovetseges lennenk, csupan nem valasztunk oldalt ebben felig vilaghaboruban ami eredetileg ukran - orosz maganugy volna ugyebar. Hadd ussek egymast, az o dolguk egyik sem szent. A V4 gyakorlatilag szetesett, most tapsolnak Brusszelben az biztos.
Mindez az Usa xarkeverese miatt itt Europaban. Miattuk van az egesz, az ukran vezetes bunei, az orosz tamadas kiprovokalasa, az idiota nyugati politikusok beleallasa a konfliktusba, es a V4 szetbombazasa.
Washingtonban is tapsolnak.
Mi meg termeszetesen megint szivunk itt kozepen, nalunk jobban talan csak az ukran emberek szivnak.
Az a legszarabb, hogy fel se fogják mivel szórakoznak. Ilyenkor tényleg sajnálom, hogy a két atomból az USA legalább egyet nem Németországra dobott le, ahogy eredetileg is akarta.
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 426
7 008
113
Holnap péntek, összedől az orosz gazdaság, vagy nem? o_O


nem az oroszok duplázták meg a bevételüket, hanem kreténeurópa duplázta meg a kiadásait
ugyanis a holland tőzsdei árak szimplán az európai belpiac kereslet/kínálati viszonyait tükrözik, amíg azok kiegyensúlyozottak voltak 10 és 20 euró közé estek:
az orosz szerződések viszont ehhez a tőzsdei árhoz kötik az árakat
európának egyszerűen csak nem kevesebbre hanem kétszer annyira kellene szerződnie mint eddig, így az orosz szállítana kétszer annyit mint eddig, és kapna érte 100 helyett 10-20 eurót per köbmétert tehát a kétszer annyi gázért kapna fele-harmada-negyede annyi pénzt, összesen
ezt a közgazdasági összefüggést kreténeurópán kívül mindenki látja, az oroszok láthatóan élvezik is
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 891
35 657
113
Lengyelországnak titkos terve van Ukrajnával-állítja Moszkva
Varsó csapatok telepítését tervezi Nyugat-Ukrajna elfoglalására, az orosz kémfőnök állítja
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 894
30 651
113

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Tudom, a humorba kéne :D
278180830_376533467547829_1018913171789935150_n.png
 

opelcsavar

Active Member
2022. április 25.
50
97
33
Egy dologban egészen biztos vagyok. Mégpedig abban, hogy európa nyugati fele lesz a legnagyobb vesztese ennek a háborúnak. A teljes önfeladás és az usa diktátumainak a kritika nélküli elfogadása teljesen tönkre teszi az európai úniót. Érdekérvényesítő képességünk gyakorlatilag nulla! :(
Az EU=EEÁ, ami, gyakorlatilag, USA gyarmat! Más szóval, egy USA által megszállt, kényszergündolt, birodalmi terület. A vezetői, senkik által lettek megválasztva, és senkik által, vissza nem hívhatóak. Diktatúra egy ekkora terület, és ennyi féle nép felett!
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
nem az oroszok duplázták meg a bevételüket, hanem kreténeurópa duplázta meg a kiadásait
ugyanis a holland tőzsdei árak szimplán az európai belpiac kereslet/kínálati viszonyait tükrözik, amíg azok kiegyensúlyozottak voltak 10 és 20 euró közé estek:
az orosz szerződések viszont ehhez a tőzsdei árhoz kötik az árakat
európának egyszerűen csak nem kevesebbre hanem kétszer annyira kellene szerződnie mint eddig, így az orosz szállítana kétszer annyit mint eddig, és kapna érte 100 helyett 10-20 eurót per köbmétert tehát a kétszer annyi gázért kapna fele-harmada-negyede annyi pénzt, összesen
ezt a közgazdasági összefüggést kreténeurópán kívül mindenki látja, az oroszok láthatóan élvezik is
A poén ebben az, hogy Putykó ezt már tavaly elmondta szóról-szóra, hogy a hülyék is megértsék. :)
És azt is elmondta, hogy Európa már régen nem prémiumpiac, az manapság Ázsia és Dél-Amerika... (lehet az Unió ezzel a gáztőzsdés baromsággal akarja magát prémiumpiaccá tenni? Mer' az totál schiker!!! :D )
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 015
23 381
113
Ennél egyoldalúbban nem is láthatnád a dolgot. Hiába vannak nyugati fegyvereik az ukránoknak, nem harcolnának Amerikáért. Hanem harc nélkül feladnák mint az afgánok. Az ukránok saját magukért harcolnak és tudják ők pontosan hogy milyen a kreml uralma alatt élni. A putyini politika pedig gyakorlatilag megteremtette az ukrán nemzetet.
bocs már .. de mit adtak fel harc nélkül az afgánok ?

antigonosznak annyiban tökéletesen igaza van,hogy most volt egy elég reprezentatív felmérés országosan,ahol el is dőlt mit akarnak a magyar emberek .. ezt úgy hívják,hogy választás .. még az ellenzéki szekértolók közül is sokan úgy gondolják,hogy ilyen arányú győzelemhez az orosz-ukrán háborús retorika segítette Orbánt,mivel a magyar nemzet egyértelmű visszajelzése az volt,hogy köszi,de mi nem szeretnénk ebben részt venni !!

ezt meg illene a nagy lengyel barátainknak is tiszteletben tartani,és ezt az álláspontunkat elfogadni ! Akinek meg ez itthon nem tetszik,nyugodtan jelentkezhet Ljubov Nepop asszonynál az ukrán idegenlégióba és mehet kifelé harcolni,ha ehhez nincs elég vér a f@szában,akkor meg be lehet fejezni a pampogást,hogy mi miért maradunk ki ebből az egészből !

az ukrán nemzetet,pontosan a Putyini politika fogja megteremteni ebben viszont neked van igazad .. ami marad Ukrajnából,ott lesz majd az ukrán nemzet,ez vitán felül áll .. tehát ami marad, az lesz Ukrajna !

maradtam tisztelettel ..
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 323
113
Egyenlőek vagyunk Eu-ban, NATO-ban.
Persze vannak egyenlőbbek, ők feláldoznak, megbírságolnak ha úgy hozza érdekük.
Ezt csak úgy tehetik meg ha fényes mázzal vonják be ezt a szart. Van aki ért a jelekből és átlátja, van akinek kényelmesebb hinni.

Lehet félúton van az igazság. De szerintem a vak hit egyfajta szélsőség.
Így van. És tudsz tenni ellene vagy változtatni rajta?
Nem.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 323
113
Ez álszent süketelés. Amikor az észérvek elfogynak mindig ez a vége, hogy "egy NATO ország állampolgáraként tudom, hogy melyik az 'én' csapatom". Én nem érzem úgy, hogy az, hogy NATO ország lett a hazám kötelességemmé tette volna, hogy az elveim ellen cselekedjek. Viszont pontosan ugyanolyan joggal vagyok e hazának tagja, mint te, sőt némi történelmi kötődés kapcsán ez a családomra kb. 300 éve igaz. Csak megkérdezem, hogy a korod alapján te is éltél már akkor amikor a VSZ tagjai voltunk? Mert ha igen, akkor kissé falsnak érzem az érvelésedet... :D
A koromon kívül még mi alapján élhettem volna bármikor is? :D
Egyébként a válasz, igen.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 015
23 381
113
Ez várható volt, hogy a lengyelek is harapnának Ukrajnából....
ezt megelőző kommentben írtam,hogy ezt kellene tenni mindenkinek !! belorusznak,lengyelnek,szlováknak,magyarnak,románnak az oroszok teszik a dolgukat,nekünk is egy kellene bevonulni ott maradni annektálni és csáó .. középen maradjon egy ukrán Ukrajna senkinek semmi baja nem lenne vele,a benácult ukrajna egyébként is veszélyt jelentene minden ott élő kisebbségre,minél kevesebb terület marad meg nekik annál jobb a szomszédoknak.
 
W

Wilson

Guest
Joe Biden amerikai elnök a kongresszushoz intézett kérelmében újabb 33,5 milliárd dolláros segélycsomagot kért Ukrajnának.

"Vagy támogatjuk az ukrán népet, amely megvédi országát, vagy tétlenül nézzük, ahogy az oroszok folytatják az atrocitásokat Ukrajnában" - idézte Biden szavait a CNN.

"Támogatnunk kell Ukrajnát ebben a szabadságharcban" - mondta az amerikai elnök. - Ennek a harcnak az ára nem alacsony, de ha engedünk az agressziónak, az még többe fog kerülni, ha hagyjuk, hogy ez megtörténjen."

Biden ugyanakkor hangsúlyozta, hogy az USA nem támadja meg Oroszországot. "Segítünk Ukrajnának megvédeni magát az orosz agresszióval szemben. És ahogyan Putyin úgy döntött, hogy elkezdi ezt a brutális inváziót, ugyanúgy véget is vethetett volna neki. Oroszország az agresszor, nincs ha, és, és, és, és" - mondta.