[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
899
3 231
93
,,Kultúr nép halottakon nem áll bosszút. Mi engedtük, hogy egy maradjon, ami a holtaknak állít emléket. Azért, mert mások már nem kultúr nép, mi még igen."
Tökéletesen igazad van! Az orosz katonai temetőbe való! Nem a fővaros közepébe! A temetőbe vigyük ki!
Amúgy meg milyen bosszúról van szó?
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
518
2 694
93
,,Kultúr nép halottakon nem áll bosszút. Mi engedtük, hogy egy maradjon, ami a holtaknak állít emléket. Azért, mert mások már nem kultúr nép, mi még igen."
Tökéletesen igazad van! Az orosz katonai temetőbe való! Nem a fővaros közepébe! A temetőbe vigyük ki!
Az a szovjet katona, akit ide küldtek, és meghalt már nem ellenség, hanem hősi halott. Nekik állít emléket az az emlékmű. Ha jól tudom külön megállapodtunk, hogy egy marad, és a ruszkik erre mutattak. (A rossz nyelvek szerint, mert ez látszik az USA nagykövetség ablakából) Ha rajtam múlott volna, én Osztyapenkó szobrát hagytam volna meg, egy kiegészítő táblával, ami a budapesti harcokban elhunyt szovjet katonáknak szenteli.
De nem így történt. Innentől viszont egy katonai emlékmű. Sokkal jogosabban van ott, mint az ellenséges állam Ronald Reagen nevű vezetőjének szobra.
De ez már az én véleményem.
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
899
3 231
93
Az a szovjet katona, akit ide küldtek, és meghalt már nem ellenség, hanem hősi halott. Nekik állít emléket az az emlékmű. Ha jól tudom külön megállapodtunk, hogy egy marad, és a ruszkik erre mutattak. (A rossz nyelvek szerint, mert ez látszik az USA nagykövetség ablakából) Ha rajtam múlott volna, én Osztyapenkó szobrát hagytam volna meg, egy kiegészítő táblával, ami a budapesti harcokban elhunyt szovjet katonáknak szenteli.
De nem így történt. Innentől viszont egy katonai emlékmű. Sokkal jogosabban van ott, mint az ellenséges állam Ronald Reagen nevű vezetőjének szobra.
De ez már az én véleményem.

Az a szovjet katona, akit ide küldtek, és meghalt már nem ellenség, hanem hősi halott. Nekik állít emléket az az emlékmű

Igaz! Ennek a helye a szovjet katonai temető!
 

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
501
2 651
93

A kubai válság idején is igen közel álltunk a 3.-ik vh-hoz.
Mi lenne az usa reakció, ha mondjuk mexikóban bukkannának fel orosz, vagy Isten ments kínai fegyverek/fegyveresek... :oops::oops:

,,Kultúr nép halottakon nem áll bosszút. Mi engedtük, hogy egy maradjon, ami a holtaknak állít emléket. Azért, mert mások már nem kultúr nép, mi még igen."
Tökéletesen igazad van! Az orosz katonai temetőbe való! Nem a fővaros közepébe! A temetőbe vigyük ki!

Szerény nyomott véleményem az, hogy nem tudom szabadság térnek nevezni azt a teret, mert a szovjetúnió(már nem létezik) katonáinak állít emléket akik megszállták, nyomorba, szegénységbe, és többek közt rabszolgaságba taszították a Magyar népet.. És most könyörgöm, hagyjuk az előzményeket.
Viszont azon az emlékművön nem ez a tény szerepel, hanem ugyanaz a hazugság. A korábban, és helyesen önkényuralmi jelképnek minősített szovjet jelkép ott virít, és az orosz szöveg van felül, ami meg már bagatel...
Ki ki döntse el maga, hogy ennek a komunista terror emlékműnek van e helye, a mai "szabadság terén"..
IMG_9041.JPG
 
Last edited:

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
899
3 231
93
A kubai válság idején is igen közel álltunk a 3.-ik vh-hoz.
Mi lenne az usa reakció, ha mondjuk mexikóban bukkannának fel orosz, vagy Isten ments kínai fegyverek/fegyveresek... :oops::oops:



Szerény nyomott véleményem az, hogy nem tudom szabadság térnek nevezni azt a teret, mert a szovjetúnió(már nem létezik) katonáinak állít emléket akik megszállták, nyomorba, szegénységbe, és többek közt rabszolgaságba taszították a Magyar népet.. És most könyörgöm, hagyjuk az előzményeket.
Viszont azon az emlékművön nem ez a tény szerepel, hanem ugyanaz a hazugság. A korábban, és helyesen önkényuralmi jelképnek minősített szovjet jelkép ott virít, és az orosz szöveg van felül, ami meg már bagatel...
Ki ki döntse el maga, hogy ennek a komunista terror emlékműnek van e helye, a mai "szabadság terén"..
IMG_9041.JPG
Igaz amit írsz. De ne romboljuk le, nem kell ,,bosszút" állni. A szovjet katonák ahol nyugszanak, oda kell vinni.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 725
3 824
113
Remek példa!
Ami kint van a városon kívűl a halál f@szán? Tökéletes! Vigyük ki ezt is és minden ok!
Legyen az emlékmű a TEMETŐBEN!
A Hősök terét is költöztetnéd? Még is mi a fene van veletek, hogy ez a legégetőbb problémátok? Inkább amiatt verjétek magatokat, hogy a volt gyarmattartók ne a magyar közutakon szállítsák a robbanásveszélyes cuccokat ,kamionok tucatjaival a civil autósok között a tótok felé,majd tovább a végfelhasználóknak.
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
899
3 231
93
A Hősök terét is költöztetnéd? Még is mi a fene van veletek, hogy ez a legégetőbb problémátok? Inkább amiatt verjétek magatokat, hogy a volt gyarmattartók ne a magyar közutakon szállítsák a robbanásveszélyes cuccokat ,kamionok tucatjaival a civil autósok között a tótok felé,majd tovább a végfelhasználóknak.
Mit terelsz? Politikus vagy? Egyetlen szó sem vonatkozik a válaszodban az én felvetésemre. Hősök tere? Ez, hogy jön ide?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 079
9 046
113
Az ukrán hadsereg ellen biztos sokkal sikeresebbek lennénk mint a legalább 50x erősebb orosz hadsereg... :p
+ Az egész világ ellenünk fordulna kb. - pláne Európa, akikből élünk. Óriási ötlet!
A történelem során a Kárpát- medence sokszor gazdát cserélt. Főként a világhatalmi döntések okán. Nem mi fogjuk eldönteni Kárpátalja sorsát, de az ukránok se.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Idióták! Felejtsétek már el Kárpátaljat. Nincs már olyan. Pár év és magyar se lesz ott. A jelenlegi országunkat sem bírunk. Folyamatosan úgy viselkedünk mintha egy Németország méretű állam lennénk. Szijjarto Kazahsztanban vagy hol a faszba építi a kapcsolatokat miközben itt Európában meg fasirtban vagyunk szinte mindenkivel. Ez így jó? A hoztad hasonló hülyék meg revizioról álmodoznak.