[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Elkhound

Well-Known Member
2016. május 17.
318
1 579
93
Azért az ukrán tüzérség aktívan és nagy számban használja a drónokat amellyel nagy mélységben végez felderítést, ezt nap mint nap bizonyítják is, ezekkel az eszközökkel az ukránok, pl tudják támadni a fronton harcoló orosz csapatok hátországát.

Tehát az szerintem nagyon nem igaz ,hogy nem rendelkezik felderítési és cél adatokkal, a valóság az, hogy nagyon is rendelkeznek velük
A DJI is drón meg a Bayraktar is. De előbbi nem fog mélységben felderíteni, utóbbit meg már nincs. Ellenben Orlan repül, ha máshonnan nem, hát onnan tudhatjuk hogy néha lelövik, és eldicsekszenek vele. Orosz légierő repül, nagy-közepes magasságon nincs ukrán légvédelem. (több felvételen hallani, valamint ha leesne biztos egyből lenne róla video)
Valamint eleinte még láttam "össztűz-tűz" után gyorsan távozó (szvsz. szaki) BM-21 ütegről készült felvételeket, a mostaniakon meg nem idegesek túlságosan a tüzéreik, több kilőtt hüvely van még az önjárók körül is.
 
W

Wilson

Guest
A DJI is drón meg a Bayraktar is. De előbbi nem fog mélységben felderíteni, utóbbit meg már nincs. Ellenben Orlan repül, ha máshonnan nem, hát onnan tudhatjuk hogy néha lelövik, és eldicsekszenek vele. Orosz légierő repül, nagy-közepes magasságon nincs ukrán légvédelem. (több felvételen hallani, valamint ha leesne biztos egyből lenne róla video)
Valamint eleinte még láttam "össztűz-tűz" után gyorsan távozó (szvsz. szaki) BM-21 ütegről készült felvételeket, a mostaniakon meg nem idegesek túlságosan a tüzéreik, több kilőtt hüvely van még az önjárók körül is.
Még vannak Bayraktarok és az ukránok folyamatosan kapják a nyugati egyre fejlettebb drónokat is emelett használnak saját gyártmányú drónokat is. Az ukrán légvédelem még közvetlenül a frontvonalon is létezik a nyugati Manpads formájában ,és bizony az orosz légierő csak a manpadsok hatótávolságában tudja támogatni az orosz szárazföldi csapatok támadását, amely következtében csökken a hatékonyságuk.

Ezt az ösztűz-tűz dolgot nem teljesen értem, mivel az ukrán tüzérség mind a mai napig ezt a taktikát követi a nyugati ATGM-l felszerelt ukrán csapatok lelassítják az előretörő orosz erőket eközben az ukrán tüzérség drónokkal beméri az orosz erőket majd a drónok segítségével pontos és gyors tűzcsapalásokkal megállítják és megsemmisítik az orosz erőket majd gyorsan pozíciót váltanak.
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 920
16 912
113
Nem is mondtam egy szóval sem olyat, hogy az ukrán nép elvesztette a realitásértéket....:).

Azt kellene megérteni ha az ukrán nép úgy döntött volna, hogy nem harcol, akkor már Zelenszkijjéket rég elzavarták volna, arra a hibás következtetésre épült az orosz haditerv, hogy a több ponton megindított orosz támadás hatására az elégedetlen ukrán nép nem tanúsít ellenállást és a bevonuló orosz csapatok oldalára áll.Mint látod ez nagyon nem valósult meg még a keleti végeken ahol jelentős orosz ajkú lakosság él, ott sem ez a forgatókönyv valósult meg.

Hogy mi mögé tud beállni egységesen? Például az éppen 70 napja tartó orosz haderővel szembeni honvédő háború mögé,láthatod a saját szemeddel...:)


Lehet definiálni pl a magyar népet? Kik alkotják a magyar népet? Csak az számít magyarnak akik Árpádig tudja visszavezetni a családfáját és mindig is a Kárpát medencében éltek az ősei? Vagy az is magyarnak számít aki önmagát magyarnak tartja?
Kit értesz egységes magyar nép alatt? Egyáltalán létezik egységes magyar nép?

Ugyanezeket a kérdéseket fel lehet tenni az ukrán vagy bármilyen nép kapcsán....

Amúgy az én olvasatomban az ukrán nép a nemzet tudatot nézem most a szemünk láttára alakul ki...
Hogy jönnek most ide a magyarok? Én egy szóval sem említettem. ;)

Már bocsánat, de nem én rugózok az ukrán nemzet egységén. Ezt a narratívát több posztodban is olvastam.
Ezért kérdeztem rá hátha Tőled megtudhatom. Úgy látom ezt az infót nem sikerült megosztani Velem! :)
 
W

Wilson

Guest
Hogy jönnek most ide a magyarok? Én egy szóval sem említettem. ;)

Már bocsánat, de nem én rugózok az ukrán nemzet egységén. Ezt a narratívát több posztodban is olvastam.
Ezért kérdeztem rá hátha Tőled megtudhatom. Úgy látom ezt az infót nem sikerült megosztani Velem! :)
Úgy jönnek ide ,hogy hogyan várhatod el bárkitől is az ukrán nép definíciójanak meghatározását ha még pl nép definícióját sem határoztuk meg. De igazából a magyar nép csak a példaként lett felhozva, ha már magyarok vagyunk...:)
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000
W

Wilson

Guest
Németország azt tervezi, hogy Ukrajnát COBRA ellenelemes radarokkal látja el

2022. május 5 Radar Counter Battery Radar (COBRA). Fotó: primeportal

Németország azt tervezi, hogy Ukrajnát COBRA tüzérségi radarokkal látja el.​


A német szövetségi kormány fontolgatja COBRA radarrendszerek átadását Ukrajnának, amelyek érzékelik az ellenséges tüzérséget.

A Die Welt című német lap honlapján megjelent információk szerint Ukrajna 40 COBRA radar szállítását kérte .

A Bundeswehr tartalékaiból azonnal már három-öt rendszer is szállítható.

Mindegyik költsége körülbelül 50 millió euró.

Radar Counter Battery Radar (COBRA).  Fotó: primeportal
Radar Counter Battery Radar (COBRA). Fotó: primeportal

Ez az új lehetséges katonai felszerelés felajánlása Ukrajnának azután történt, hogy Németország bejelentette, hogy 155 mm-es PzH 2000 önjáró lövegeket szállít Ukrajnának .

A COBRA (Counter Battery Radar) radart a Thales, az Airbus Defense and Space és a Lockheed Martin közösen fejlesztette ki Németország, Franciaország és az Egyesült Királyság fegyveres erői számára.

A radarmodulok sémája Counter Battery Radar
A radarmodulok sémája Counter Battery Radar
A radar 2005-ben állt szolgálatba.

A COBRA-t a világ legfejlettebb földi tüzérségi radar rendszerének tartják, amely nagy teljesítményű radarral, fejlett feldolgozással és integrált, rugalmas irányítási, irányítási és kommunikációs rendszerrel rendelkezik.
Counter Battery Radar Radar Scheme
Counter Battery Radar Radar Scheme

A kialakítás modern digitális feldolgozást és fejlett aktív félvezető fázisú antennát tartalmaz, amely több ezer adó-vevő modulból áll.

Ennek a radarnak az a célja, hogy felderítse az aknavetőket, rakétákat és tüzérségi ütegeket, és információkat nyújtson az ellensúlyozáshoz.

Radar számláló akkumulátor radar.  Fotó: primeportal
Fotó: primeportal

Akár 100 km-es érzékelési hatótávolságával a COBRA két perc alatt akár 40 célpontot is képes észlelni és osztályozni.


 
  • Dühítő
Reactions: Kim Philby
W

Wilson

Guest
Az ukrán hadsereg ellentámadást indított Harkiv és Izyum irányában. Ezt Valerij Zaluzsnij, az Ukrán Fegyveres Erők főparancsnoka jelentette be az amerikai vezérkari főnökök egyesített bizottságának elnökével, Mark Milley tábornokkal folytatott megbeszélése után.

Tájékoztatta amerikai kollégáját az operatív helyzetről. Az ellenség fő erőfeszítései különösen a luhanszki irányba mozdultak el, ahol Popasna, Kreminna és Torske közelében folytatódnak a heves harcok, valamint az ukrán védelmi erők áttértek az ellentámadásra Harkiv és Izyum irányában.