[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 712
15 495
113
Volt már rá jó sok példa a világtörténelemben, természetesen fenntartásokkal kell kezelni, de nem hiteltelenebb mint az amit az oroszok állítanak, hogy a menekülni akaró ukrán katonákat a saját társaik lövik agyon...
Nyilván nem tapasztalatból, hanem filmekből/könyvekből/józan észből építkezve tudom, hogy igen, szoktak nagyon ritka, és nagyon szar esetben sebesülteket agyonlőni. De csak akkor, ha már 100 %, hogy szegény srácnak semmi esélye a túlélésre, mert olyan mértékű a sérülése, vagy mert 0 % esélye van rá, hogy időben megfelelő orvosi ellátást kapjon, és szegény már borzasztó mód agonizál.
De az, hogy egy parancsnok brahiból agyonlövöldözi a sérülteket just for fun, ezt egyszerűen nem lehet elhinni.
 
K

Kopi2000

Guest
Még akár igaz is lehet... :(
Ha én bármilyen tiszt lennék és egy beosztottam halálos megsebesülne, de még iszonyú kínokat élne át percekig, valószínűleg én is átsegíteném.
Biztosan kísértene életem végéig. :(
Gondolom jott tenne ez a lepes a katonaid moraljanak a javitasa erdekebe. Igy legalabb latnak, hogy tenyleg fogyoeszkozok a seregben, mint a WC papir.... Ha en ilyenkor a katonad lettem volna, mar nem elnel...
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 428
16 715
113
Mondjuk, ha vannak tulelok, vagy akik el tudtak bujni, akkor azok az emberek egesz eletukben emlekezni fognal erre. Pld. a II. VH alatt a nagymamam is falhoz allitottak, mert nem ment krumplit pucolni a laktanajukba ( ez az eufemizmus volt akkor az etyepetyezesre), masokat agyonlottek mellette, ot megmentette egy nemet tiszt, mert tudott nemetul, de nehany nap alatt beleoszult ebbe a kalandba...
Aki nem ment a németeknek krumplit pucolni,azt agyonlőtték? Ember simán beférsz Zelenszkij csapatába
 
K

Kopi2000

Guest
Szeverodonyeckre gondolsz? Tudtommal még nincs bekerítve, még nem lejátszott meccs. Ha sikerül is bekeríteni és elfoglalni az oroszoknak, akkor se történik semmi ami érdemben megváltoztatná a helyzetet.

Ha minden igaz akkor az azovstal védői túl fogják élni, mert elcserélik őket orosz hadifoglyokra. Ez jobb mint amire számítottam.
Kierdemeltek, elmentek a vegso hatarokig... Ha felepulnek, szetszorjak oket ukran alakulatokhoz kikepzonek, moral erositonek...
 
  • Vicces
Reactions: amper

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 394
113
Az oroszoknál motivációként azt lehet felhozni, hogy szemetek és begőzöltek, az ukránoknál meg azt, hogy jól lehet vele koldulni.
De felesleges ezen rugózni, olyan vizsgálat nem fog történni, amely objektív és mindenki számára elfogadható bizottság végzi, ezt az egy dolgot lehet biztosra venni.

Hiszen a ruszki nem akart benn részt venni....
Nélküle, pedig hogy is lehetne pártatlan ENSZ vizsgálat.

Tehát a ruszki nem akart vizsgálatot.
Vajon miért nem?
;)
 
W

Wilson

Guest

Ukrajna bejelentette a Fekete-tengeri Flotta parancsnokának letartóztatását a "Moskva" cirkáló halála miatt​

Az ukrán védelmi minisztérium hírszerzési főigazgatósága szerint a Moszkva cirkáló oroszországi elvesztése miatt a Fekete-tengeri Flotta parancsnokát, Igor Oszipov admirálist eltávolították és letartóztatták . A Fekete-tengeri Flotta vezérkari főnökével, Szergej Pincsuk admirálissal kapcsolatban az ügynökség szerint szintén vizsgálat folyik.

Május 10-én a VChK-OGPU távirati csatorna arról számolt be , hogy a Fekete-tengeri Flotta parancsnoka a Moszkva cirkáló április 14-i elsüllyedése óta nem jelent meg nyilvános rendezvényeken. A Cheka-OGPU forrásai elismerték, hogy "Igor Oszipov a Moszkva cirkálón lehetett" a hajó elleni támadás során.

Május 9-én Oszipov hiányzott a szevasztopoli győzelmi parádén, helyette az ukrán hírszerzés által emlegetett Szergej Pincsuk altengernagy fogadta a parádét.

Május 13-án a Fekete-tengeri Flotta parancsnoka kihagyott egy, a haditengerészetet támogató koncertet Szevasztopolban. A Szevasztopol vezetője, Mihail Razvozsaev elmondta , hogy Oszipov azért hagyta ki az eseményt, mert "harcállásban volt"
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
904
10 255
93
Amely orosz műholdkép elemzést megcáfolták,amúgy a bizonyítékokra is azt mondják, hogy azt a ukrik kreáltak, de hallottam már olyat, hogy orosz katonáknak öltözött ukránok csinálták a mészárlást.
Ha jól emlékszem, az orosz elemzés után kiadtak egy nyilatkozatot az ukránok, hogy ukrán civilek megvizsgálták a műholdképet és az pont akkor készült amikor mondták. Azt tán meg sem említették hogy ez eredetileg az oroszok vizsgálódása volt.
Mivel az orosz cenzúrázva van, ez elég is egy - ahogy írtam, közvetett (!) - "ellen" bizonyítéknak, kicsit alsóbb polcos ugyan az infók nélkül, de ennyi.
Az olyan konteók, hogy ürgebőrbe bújt oroszok/ukránok voltak, nem lényegesek.

Gondold végig hogy működik egy per akár csak egy anyagi kárral járó balesetnél is. Megdönthetetlen bizonyíték kell! Addig nincs bűnös, max. gyanúsított. Egyelőre egyik oldalról sincs ilyen bizonyíték nyilvánosságra hozva, pedig az ukránok helyben vannak, találhattak volna, és ismerve őket posztolták volna (természetesen az sem bizonyító erejű hogy nem tették).

Mivel az ukránoknak az orosz démonizálása jól felfogott érdekük, az áldozatok valószínű együttműködtek az orosszal (fehér karszalag -> indíték), ugyanúgy ott kéne ülniük a gyanúsítottak között. Nézd meg ezzel szemben a nyugati politikusok nyilatkozatait - jogi abszurdum.
 
W

Wilson

Guest
Ha jól emlékszem, az orosz elemzés után kiadtak egy nyilatkozatot az ukránok, hogy ukrán civilek megvizsgálták a műholdképet és az pont akkor készült amikor mondták. Azt tán meg sem említették hogy ez eredetileg az oroszok vizsgálódása volt.
Mivel az orosz cenzúrázva van, ez elég is egy - ahogy írtam, közvetett (!) - "ellen" bizonyítéknak, kicsit alsóbb polcos ugyan az infók nélkül, de ennyi.
Az olyan konteók, hogy ürgebőrbe bújt oroszok/ukránok voltak, nem lényegesek.

Gondold végig hogy működik egy per akár csak egy anyagi kárral járó balesetnél is. Megdönthetetlen bizonyíték kell! Addig nincs bűnös, max. gyanúsított. Egyelőre egyik oldalról sincs ilyen bizonyíték nyilvánosságra hozva, pedig az ukránok helyben vannak, találhattak volna, és ismerve őket posztolták volna (természetesen az sem bizonyító erejű hogy nem tették).

Mivel az ukránoknak az orosz démonizálása jól felfogott érdekük, az áldozatok valószínű együttműködtek az orosszal (fehér karszalag -> indíték), ugyanúgy ott kéne ülniük a gyanúsítottak között. Nézd meg ezzel szemben a nyugati politikusok nyilatkozatait - jogi abszurdum.
Mint írtam még folyik a törvényszéki és a nemzetközi vizsgálat, az ukránok meg természetes, hogy már hangoztatják, hogy az oroszok voltak.Amúgy az én meggyőződésem az, hogy az Ukránoknak semmilyen érdekük nem fűződött egy ilyen cselekményhez, mivel a világ nagyrésze már mögöttük állt.
 

vontod

Well-Known Member
2017. június 14.
746
7 516
93
Na ennyit arról hogy mire képesek az ukránok támadásban.... 26 MBT, 12 APC, 100 KIA...
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
5 919
40 984
113
FS97MWZWUAEnqfW

A harcok nyolcvanharmadik napja alatt az #LPR erőknek sikerült teljes ellenőrzést szerezniük Novozvanivka/Новозванівка falu felett, emellett a csapatok folytatják a Popasna/Попасна körüli ütközőzóna kiterjesztését, valamint átvették az irányítást a Kalyno-Popasna település felett a nyugati tengely felől, és behatoltak az elsőbe.
@Suriyak

@Suriyakmaps
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 272
2 422
113
Igazából nem tudni hogy most ebben a pillanatban hol tartnak.
Ha lentről elérik a T13-02 út vonalát és fenről blokkolják Silvers-et akkor nem marad út amin közlekedni tudnak.
Maximum gyalog át a mocsáron a vasuti töltés mellett.
Köszönöm választ.
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 305
10 214
113
Na ennyit arról hogy mire képesek az ukránok támadásban.... 26 MBT, 12 APC, 100 KIA...
T-72M?

FS9pEhIWAAITsIr