[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 788
25 343
113
https://karpathir.com/2022/05/20/me...akik-a-hadiallapot-idejen-kulfoldre-tavoztak/
"MEGFOSZTANÁK ÁLLAMPOLGÁRSÁGUKTÓL AZOKAT AZ UKRÁN FÉRFIAKAT, AKIK A HADIÁLLAPOT IDEJÉN KÜLFÖLDRE TÁVOZTAK
Az Ukrán Legfelső Tanácsba benyújtottak egy törvénytervezetet, melyben azt javasolják, hogy vonják meg az állampolgárságát azoknak a hadköteles személyeknek, akik a hadiállapot idején külföldre mentek, és egy hónapon belül nem tértek vissza.
A törvényjavaslat a hadiállapotról szóló törvényben eszközölne módosításokat. Kit érint a törvényjavaslat? Azokat, akik alapos indok nélkül távoztak és nem tértek vissza...
... Ezt a szabályt javasolják kiterjeszteni azokra is, akik Oroszországba távoztak.
Emellett a mozgósítás írásbeli megtagadásakor is javasolják az ukrán állampolgárság megvonását."


Ez több millió embert jelent.
Egyre jobban becsavarodnak...
Öncsonkításnak mondjuk jó húzás. Mondom, az ukrán elnök szerepét játszó színészt a sajátjai fogják likvidálni. Annyi kárt okoz.
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 428
7 030
113
apropó, azovstal
ha az angol csávó aki két hete az egyik első nagyobb csapattal kijött kitartott volna még egy kicsit, túlélhette volna
mert ha oroszországba szállítják a mostani társulattal ott nincs halálbüntetés, ha minden igaz
a dnr-ben meg halálra ítélték zsoldosként..
 
W

Wilson

Guest

Légvédelem Ukrajna számára: az új amerikai segélycsomag tartalmazza a Patriot SAM - WP-t​

2022. MÁJUS 20., PÉNTEK, 21:20.

c9aaaed-gettyimages-1240315652.jpg

PATRIOT LÉGVÉDELMI RAKÉTÁK, GETTYIMAGES

A The Washington Post értesülései szerint az Egyesült Államok által előző nap jóváhagyott 40 milliárd dolláros segélycsomag előírja a modern amerikai Patriot légvédelmi rendszerek Ukrajnába való átadását.

Ez áll a kiadványban, írja az "European Truth" .

"A csütörtökön 86 igen szavazattal, 11 ellenében jóváhagyott törvényjavaslat 20 milliárd dollár teljes katonai segélyt irányoz elő, amely várhatóan a fejlett fegyverrendszerek, például a SAM Patriot és a nagy hatótávolságú tüzérség átadását finanszírozza" - áll a közleményben.

A lap azt is megjegyzi, hogy a törvényjavaslat több mint 8 milliárd dolláros általános gazdasági támogatást is tartalmaz Ukrajnának, közel 5 milliárd dollár globális élelmiszersegélyt a potenciális élelmiszerhiány kezelésére, és több mint 1 milliárd dollár összesített menekülttámogatást.

Ukrajna az invázió óta többször is kérte az Egyesült Államokat, hogy biztosítson Patriot-rendszereket, és 2022. február 24-e után ez a kérés lett az egyik fő kérés (a repülőgépekkel és a tankokkal együtt), de eddig nem teljesítették.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 727
15 553
113
apropó, azovstal
ha az angol csávó aki két hete az egyik első nagyobb csapattal kijött kitartott volna még egy kicsit, túlélhette volna
mert ha oroszországba szállítják a mostani társulattal ott nincs halálbüntetés, ha minden igaz
a dnr-ben meg halálra ítélték zsoldosként..
Én olvastam olyat, hogy egy "nemzetközi" (Oo.,LNR,DNR) büntetőbírósággal akarják elítéltetni őket. Jó kérdés, hogy ott halálra tudják-e majd ítélni őket.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 544
45 106
113

Légvédelem Ukrajna számára: az új amerikai segélycsomag tartalmazza a Patriot SAM - WP-t​

2022. MÁJUS 20., PÉNTEK, 21:20.

c9aaaed-gettyimages-1240315652.jpg

PATRIOT LÉGVÉDELMI RAKÉTÁK, GETTYIMAGES

A The Washington Post értesülései szerint az Egyesült Államok által előző nap jóváhagyott 40 milliárd dolláros segélycsomag előírja a modern amerikai Patriot légvédelmi rendszerek Ukrajnába való átadását.

Ez áll a kiadványban, írja az "European Truth" .

"A csütörtökön 86 igen szavazattal, 11 ellenében jóváhagyott törvényjavaslat 20 milliárd dollár teljes katonai segélyt irányoz elő, amely várhatóan a fejlett fegyverrendszerek, például a SAM Patriot és a nagy hatótávolságú tüzérség átadását finanszírozza" - áll a közleményben.

A lap azt is megjegyzi, hogy a törvényjavaslat több mint 8 milliárd dolláros általános gazdasági támogatást is tartalmaz Ukrajnának, közel 5 milliárd dollár globális élelmiszersegélyt a potenciális élelmiszerhiány kezelésére, és több mint 1 milliárd dollár összesített menekülttámogatást.

Ukrajna az invázió óta többször is kérte az Egyesült Államokat, hogy biztosítson Patriot-rendszereket, és 2022. február 24-e után ez a kérés lett az egyik fő kérés (a repülőgépekkel és a tankokkal együtt), de eddig nem teljesítették.
Na erre is kíváncsi leszek. Sz-300 ast láttunk már szénné égve, van egy olyan tippem HA ez le lesz szállítva, Patriotot is fogunk látni! Illetve jól mutatna Kubinkában ebből is egy két darab, mondjuk a PZH2000 mellé már oda is képzeltem :D !

Amúgy nem ezt blokkolta Rand Paul véletlen?
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 727
15 553
113
Na erre is kíváncsi leszek. Sz-300 ast láttunk már szénné égve, van egy olyan tippem HA ez le lesz szállítva, Patriotot is fogunk látni! Illetve jól mutatna Kubinkában ebből is egy két darab, mondjuk a PZH2000 mellé már oda is képzeltem :D !

Amúgy nem ezt blokkolta Rand Paul véletlen?
És ezeket megint ki fogja kezelni?
 
W

Wilson

Guest
Na erre is kíváncsi leszek. Sz-300 ast láttunk már szénné égve, van egy olyan tippem HA ez le lesz szállítva, Patriotot is fogunk látni! Illetve jól mutatna Kubinkában ebből is egy két darab, mondjuk a PZH2000 mellé már oda is képzeltem :D !

Amúgy nem ezt blokkolta Rand Paul véletlen?
Erre ne fizess be akkora különbség van a Patriot meg az ukrán S-300-k között mint egy Trabant és egy
BMW I8 között.Remélem viccelsz semmi esélye ezeknek, hogy Kubinkába kerülnek.

Le vagy maradva senki sem blokkolt semmit a 40 milliárdos csomagot megszavazták.

Amúgy nem hittél nekem ,de most a saját szemeddel is láthatod az ukrán hadsereg korszerű nyugati fegyverekkel történő felfegyverzése már elkezdődött.
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 838
14 611
113
Ne mondta senki, hogy volt a fedélzeten ilyen.

Ukrán forrásokra hivatkozik a cikk (ami persze szokásosan? kamu)

"És ahogy a hír pár nappal később az ukrán Pravda nyomán bejárta a sajtót, az ukrán Black Sea Institute for Strategic Studies projektmenedzsere szerint a Moszkván akadt két, robotrepülőkre szerelhető nukleáris robbanófej is, amelyek a hajóval együtt hullámsírba szálltak."

Amerikai hírszerzők szerint :

A nukleáris töltetekkel kapcsolatban pedig az mondható el a CNN-nek nyilatkozó amerikai hírszerző tisztek szerint, hogy ilyenek jó eséllyel nem voltak a hajó elsüllyedésekor a fedélzeten. A lapnak nyilatkozó tiszteknek egyébként rálátásuk van a legfrissebb hírszerzési információkra, és ez alapján tették április 15-én a fenti kijelentést.

Van frissebb infó ?, mert ez még kevés a nyugalomhoz...
 
  • Tetszik
Reactions: paul64

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 091
83 462
113
"A kelet-ukrajnai harkivi régióban található Lozova városában orosz rakéta csapódott a helyi kultúrház újonnan renovált épületébe, és szinte a földdel tette egyenlővé azt – számol be a Portfolio. Az esetről Volodimir Zelenszkij ukrán elnök azt mondta, a megszállók ellenségként kezelik a kultúrát, az oktatást és a humanitást. "

:D

 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 544
45 106
113
Erre ne fizess be akkora különbség van a Patriot meg az ukrán S-300-k között mint egy Trabant és egy
BMW I8 között.Remélem viccelsz semmi esélye ezeknek, hogy Kubinkába kerülnek.

Le vagy maradva senki sem blokkolt semmit a 40 milliárdos csomagot megszavazták.

Amúgy nem hittél nekem ,de most a saját szemeddel is láthatod az ukrán hadsereg korszerű nyugati fegyverekkel történő felfegyverzése már elkezdődött.
Én azt látom, hogy a nyugat tolja be a fegyvert, az oroszok meg csapkodják szét őket hol vasúton, hol Jarovlivben, hol az M777-eket szállítás közben/miután bemenekültek az erdőbe az erdőben.

Mostanra elfogyott gyakorlatilag minden ex VSZ készlet, már muszájból nyugati cuccot kell adni az ukránoknak, mert kipörgött kb. minden elfekvő régi cucc a Csehektől, Lengyelektől, Bulgároktól, Szlovákoktól. Aztán éppen bukik Azovstal, morognak az ukránok hogy nem jön felmentő sereg, meg nincs lőszer, kaja...

Várjunk ezekkel a Patriotokkal is szerintem, mert én meg úgy tudom hogy Rand Paul Kentucky szenátora kicsit sokkalta pár napja azt a 40 milliárdot. Minimum az is kérdéses, hogy mikorra lehet kiképezni rá ukrán személyzetet, meg mondom, én nagy csodát ezektől SEM várok. Ha átütő mennyiséget kapnak belőle mégis, ami borítana bármilyen erőegyensúlyt (nem fognak tippre :p ), akkor ahhoz már külföldi kezelő is kell, ott meg kb. el is rúgta a nyugat a pöttyöst, nincs előttem hogy a maci végignézni hogy NATO kezelőkkel betelepüljön több osztálynyi Patriot a szomszédba.

Menni fog onnantól rájuk minden Iskanderestül - Kaliberestül, és lehet utána passogni. Én nem gondolom hogy okos dolog az USA részéről tovább emelni a tétet, de hát ők tudják, szerintem ha elnézik az oroszok vörös vonalát, hamarabb kapnak Sarmat MIRV fejekből mint mi!
 
W

Wilson

Guest
Teljesen mindegy. Pont úgy lesznek szétszedve ahogy az SZ-300-asok. Csodák nincsenek. Csodát vártak az M777-től+Excalibur, aztán már láttam 2 napja ahogy veretik tele Graddal őket.

Csodák pedig nincsenek!
Az orosz légierő még nyugat Ukrajnában sem repül mivel még ez a jelenlegi ukrán légvédelem is valós veszélyt jelent rá, szerinted a sokkal fejlettebb Patriotoknál mi lesz a helyzet?