[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
975
8 224
93
A probléma, hogy Kassán voltam dugig tömött Magyar nyelven miséző magyar templomban mégpedig a COVID előtti évben, tehát nem nagyon rég.
Egyébként meg, többször voltam Román Bázistúrákon angolokkal, hollandokkal, franciákkal. Több társammal. és minő érdekesség, egyszer sem ért semmiféle atrocitás pedig több társammal egymással magyarul beszéltünk. Voltam Aranyosgyéresen szintén több alkalommal nyilt napokon. Minden esetben teljesen normálisan fogadtak, románok és magyarok egyaránt. Egyébként Szerbiában is, sőt olyan napra mehettünk be, amire csak Szerb állampolgárok mehettek volna be, és a fotós cuccon tetején ott volt az útlevelem véletlenül..
Szlovákiában sem köptek utánunk, pedig vagy 20-30x biztos jártam ott.
Azt nem írom le, hogy egyes emberek éppen 1000-ből nem akartak megszólalni magyarul, pedig értették stb. de ez nálunk is előfordul amikor külföldiekkel találkoznak itteni honfitársaink, és ugyanúgy utálják őket, mert szlovákok románok, szerbek (illetve saját szavajárásukkal, tóthok, oláhok, rácok.. ami kifejezések erősen lenézőek, tehát észre kéne venni aki ilyet ir (pld a japánnak álcázót névvel kommentelő kollégának is magát)

Igaz, nem kiabáltam, hogy Bratislava az Pozsony, meg nem mondtam, hogy nem Oradea, hanem Arad, ahogy a sógorokat sem oktatjuk ki a Wien-Bécs névhaszálatról. Mert minden városnak lehet több neve, ahogy több nemzetisége is. Nem szeretem azokat nagymagyarországos matricás autókkal mászkáló honfitársaimat, akik kínai polóra himzett hunnia felirattal rohangálnak, német autóban, koreai telefonnal .. és innen oktatják vagy baszogatják az ottani magyar diaszpórát. A nyelvében és kultúrájában él a Nemzet. Nos elértük azt 2010 óta, hogy az addig több országban (Szlovákia, Románia) kormánytényező magyar pártokat a Fidesz szétverte félig saját maga által gründolt pártoknak adva pénzt, a többi magyar pártot természetesen ellenségnek kiállította ki és manapság már nincs egységes képviseletük sok ország parlamentjében. Hozzáteszem, ha én szorvány szlovák, vagy román vagyok itthon akkor saját anyanyelvemen kurvára semmilyen ügyet nem tudnák intézni sehol, és még annyi képviseletem se lenne, mint a kinti magyaroknak a környező országok legtöbbjében. Vegyük már észre, hogy magyar anyanyelvű és kultúrájú európaiak vagyunk. Amig ez nem jön le.. érdekes módon már a nyugati országokban teljesen szokványos, a sok vegyes cég miatt, a globalizáció miatt, és max. a sporteseményeken meg nemzeti ünnepeken kerül a nemzet mint tényező elő (persze most erősen sarkítok, de a lényeget meg kell érteni)..
Legyen barátság a szomszédainkkal, többnyelvű városok stb.
Azért a túlzott nacionalizmus meg aközött a globalizmus között ahol csak sporteseményeken kerül elő a nemzet, meg kell találni a középutat. Az embernek igenis kell az identitás, legalább annyi, hogy ember vagyok, magyar és férfi valamint van hitem.
A tót (nem Tóth, mert az egy családnév), rác, oláh, egyszerűen ezen népek nevei magyarul. Nem lenézőek. Kb annyi a különbség mint a cigány meg a roma között. Én szívesen hívom román romának az oláh cigányt ha szeretné. Mindegy, tiszteletünk jeléül már szerbnek, szlováknak, románnak hívjuk őket, remélem ők is egyre inkább magyarnak neveznek minket.
A kisebbségi jogok tekintetében rólunk igenis példát lehet venni, mondjuk most nincs nehéz dolgunk a pár ezres kisebbségekkel.
Még annyit, hogy Oradea az Nagyvárad magyarul ;), Arad meg mindenhogy Arad.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 888
82 454
113
Egy komment a hír alatt:

"Mit adtak nekünk a rómaiak? ....
Ez az Eu megtagadja Magyarországtól az eu-s pénzforrások lehívását, holmi jogállamisági problémákra hivatkozva, noha ez a pénz nem ajándék, nem segély, ez a kompenzáció a piacunkért. És nem mellesleg a munkaerőnkért, mert nyugaton derogál dolgozni.
Az Eu megtagadja a covid hitel, .... helyreállítás vagy mifasz kifizetését, noha ezt Magyarország nem is akarta felvenni, megsajnálva a délieket belement. Ezt lassan ideje törleszteni, de még egy fillért sem kaptunk a korrupcióra hivatkozva. Még el sem költöttük de már korrumpálódott.
Bizonyára a többi ország végtelenül pc meg anyámkínja.
Már a spanyolok is kaptak pénzt az ukrán menekültekért, mi még semmit. Nem beszélve a migránskerítésért, amit már végleg el is felejthetünk, pedig osztrákia kapott.
2014 óta egyetlen darab almát nem adhatunk el a ruszkiknak, de azért pár tengeralattjáró a franciáknak, meg gázvezeték a nyemeceknek, urán a jenkiknek simán mehet.
Miből gondoljuk ha mi most megszüntetjük az olajszállítást ők majd nem oldják meg tilosban, mi meg mehetünk vissza Árpád apánk korába?
Most felajánlottak 5 milliárd eurót benyalásnak, hogy visszanyaljunk, hát Miniszter Orbán, szerintem mutassa a középső ujját.
Meg aztán mitől lesz nekünk jobb ha usa gáz meg olaj jön? Hol van Greta Thumberg?
Mit adtak helyette a eu-s genderbuzi pedofil csinovnyikok? Morált, meg jóemberkedést, meg hogy mi antiszemiták vagyunk. Nácik, holott azért ha kicsit keletebbre tekintenének, mondjuk Azov felé....vagy magukba a saját elbaszott országukba, ahol már azt tanácsolják hogy a zsidók ne járjanak kipában, mert a kedves bevándorlók idegállapotba kerülnek stb...
Mit adtak az ukránok? ....? én nem tudom, most is baszogatták a kisebbségi magyarokat. Mit adtak az oroszok? Gázt, olajat, áramot.
Én nem tudom, de röhögni már nincs kedvem ezen...."
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 080
9 048
113
Egy komment a hír alatt:

"Mit adtak nekünk a rómaiak? ....
Ez az Eu megtagadja Magyarországtól az eu-s pénzforrások lehívását, holmi jogállamisági problémákra hivatkozva, noha ez a pénz nem ajándék, nem segély, ez a kompenzáció a piacunkért. És nem mellesleg a munkaerőnkért, mert nyugaton derogál dolgozni.
Az Eu megtagadja a covid hitel, .... helyreállítás vagy mifasz kifizetését, noha ezt Magyarország nem is akarta felvenni, megsajnálva a délieket belement. Ezt lassan ideje törleszteni, de még egy fillért sem kaptunk a korrupcióra hivatkozva. Még el sem költöttük de már korrumpálódott.
Bizonyára a többi ország végtelenül pc meg anyámkínja.
Már a spanyolok is kaptak pénzt az ukrán menekültekért, mi még semmit. Nem beszélve a migránskerítésért, amit már végleg el is felejthetünk, pedig osztrákia kapott.
2014 óta egyetlen darab almát nem adhatunk el a ruszkiknak, de azért pár tengeralattjáró a franciáknak, meg gázvezeték a nyemeceknek, urán a jenkiknek simán mehet.
Miből gondoljuk ha mi most megszüntetjük az olajszállítást ők majd nem oldják meg tilosban, mi meg mehetünk vissza Árpád apánk korába?
Most felajánlottak 5 milliárd eurót benyalásnak, hogy visszanyaljunk, hát Miniszter Orbán, szerintem mutassa a középső ujját.
Meg aztán mitől lesz nekünk jobb ha usa gáz meg olaj jön? Hol van Greta Thumberg?
Mit adtak helyette a eu-s genderbuzi pedofil csinovnyikok? Morált, meg jóemberkedést, meg hogy mi antiszemiták vagyunk. Nácik, holott azért ha kicsit keletebbre tekintenének, mondjuk Azov felé....vagy magukba a saját elbaszott országukba, ahol már azt tanácsolják hogy a zsidók ne járjanak kipában, mert a kedves bevándorlók idegállapotba kerülnek stb...
Mit adtak az ukránok? ....? én nem tudom, most is baszogatták a kisebbségi magyarokat. Mit adtak az oroszok? Gázt, olajat, áramot.
Én nem tudom, de röhögni már nincs kedvem ezen...."
Nagy igazságokat írtál.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 631
113
Természetesen ez sokkal bonyolultabb dolog.

Egyrészt az elektromos autókig még nagyon sok víz le fog folyni a Dunán. Meg persze ahhoz is kéne delej ... Addig is kellene a minden máshoz is az olaj ld. a képet alább:

114dcb90465e73e827dc31991f53933d47b9eff17f52cf63e8b810c87ee2ab3d.jpg


A gázról - amit szintén terveznek - be se teszek képet, mert elsírnád magad rögtön. Meg amúgyis szeretném felhívni a figyelmet, hogy ez az átállás nem úgy meg, hogy "itt kinyitok egy szelepet - ott meg elzárok egy másikat" ... Meg ide rittyentek egy kikötőt meg pár tartályt, oda pár csövet meg amoda némi vasutat. Ilyen egyszerűen maximum a Paint -ben tudsz rajzolgatni meg vonalakat húzogatni. A kikötőkkel kapcsolatban javaslom nézz utána a horvát dolgoknak. Aztán mondjuk Koper -nek. Mind a kettőnek volt volt (lett volna) vasút- és egyéb vonzatai is. Aztán mi lett belőlük ... Nem is olyan egyszerű - ugye? Akkor ennyit erről meg az EU -s alapokról meg pénzekről ...

Apropó EU -s pénzek. Felejtsd el. Az EU pénzek 10 Mrd EUR -jait úgy szórják az ukránra, mint a konfettit. Arra lesz pénz a jövőben is. Ránk nem - ez van ("eddigsevót"). Ugye most van ez az olaj átállásos 2 Mrd EUR. Ebből kapnánk párszázmillió EUR -t, ami annyi kb. mint a halottnak a csók. Semmirenemvaló lóvé - csak azért, hogy majd két nagyságrenddel nagyobb veszteséget benyelve vehessünk olajat sokkal drágábban, brutál erős egyoldalú függőséggel és bizonytalansággal - ami ugye eleddig nem is volt ... Meg azért, hogy a nyugat továbbra is ezerrel döngesse a muszka olajat ...

Vegyük észre rajtunk kívül a lőtéri kutyát nem érdekli a "diverzitás". Eddig is mi foglalkoztunk ilyesmivel leginkább. Amennyiben mondjuk nyugatról behúznák a MOL -t legyél biztos benne egy pillanatig nem lenne "büdös" a muszka olaj a csövön sem ... Most vagy kidobjuk ezt vagy kijárjuk, hogy ez a kis bizniszünk megmaradjon. Mi sem turkálunk a más zsebében - pl. a német Automotive bizniszében vagy éppen ahogy a lengyel acsarkodik a norvég szén-hidrogénes évi 100 Mrd EUR -ja megosztásán ...

Azonban lépjünk egyet hátrébb és nézzük a nagyobb képet. Ezt igazából a politikusaink nem tehetik meg, mert ugye "egységes EU" meg stb., de itt a fórumon mi még talán igen. Néhány dolog:

  • az orosz szankciók általánosságban is katasztrófa. Csak ezek lebegtetésével elszálltak az energiahordozó- és nyersanyagárak. Az orosz olyan szinten keresi gennyesre magát, hogy már az elzabrált lóvéját is visszakereste plusszban ... Komolyan mi támogatjuk a Putyini hadigépezetet? Hihetetlen.
  • a szankció, mint eszköz is katasztrófa. Az elmúlt 8 év EU külpolitikájától is ennyi tellett összesen. Egy "f@szagányos" háború lett a vége. Tapsoljon ehhez az, akinek gyomra van hozzá ... Aztán mi változott február vége óta? Lényegében semmi. Mindössze tényleg annyi, hogy immáron full -ba toljuk a kretént - ezzel egyfelől elmélyítve a konfliktust, a másik oldalról gyakorlatilag az EU kiírja magát a világgazdaságból.
  • Apropó világgazdaság. Az az EU, aki még a COVID és chipválság előtt is és a filléres energiahordozó- és nyersanyagárak mellett is 14 évente elvesztette a világpiaci részesedésének 1/3 -át. Ráadásul egyre gyorsuló ütemben ... És akkor nézz utána, hogy miket terveznek az EU -s agytrösztök a jövőre nézve ...
  • Előzőekhez is kapcsolódik, hogy EU oldalról az EU érdekeinket még csak megfogalmazni sem tudják - nemhogy kiállni értük. Igen, egy ilyen érdek lenne az EU-Oroszország összefonódás. Nyilvánvaló másnak meg más az érdeke. Hát most ennek a másnak az érdekei alapján ketyegünk már egy jó ideje ...
  • konkrét 6. körös szankció csomag. Már annak is örülnék, ha valami olyasmit találnának ki már végre, ahol nem minket egyedül vernek telibe. Igen, ez a diszkontáras piszlicsáré mennyiség az oroszt se hatja meg. Holnap eladja máshova 3X áron azt csocsesz ... Cserébe az EU bedönti az egyik tagállamát. Gyönyörű ...

Igen, a véleményem az, hogy lassan érdemes lenne a fentebbi kérdésekkel is foglalkozni EU -s szinten ...
Az infografikát (is) lopom, ha nem gond ;)
 
T

Törölt tag 133

Guest
Egy komment a hír alatt:

"Mit adtak nekünk a rómaiak? ....
Ez az Eu megtagadja Magyarországtól az eu-s pénzforrások lehívását, holmi jogállamisági problémákra hivatkozva, noha ez a pénz nem ajándék, nem segély, ez a kompenzáció a piacunkért. És nem mellesleg a munkaerőnkért, mert nyugaton derogál dolgozni.
Az Eu megtagadja a covid hitel, .... helyreállítás vagy mifasz kifizetését, noha ezt Magyarország nem is akarta felvenni, megsajnálva a délieket belement. Ezt lassan ideje törleszteni, de még egy fillért sem kaptunk a korrupcióra hivatkozva. Még el sem költöttük de már korrumpálódott.
Bizonyára a többi ország végtelenül pc meg anyámkínja."

Nálunk tényleg ipari szintű a korrupció, a mutyi, gyakorlatilag nem működik az állam önellenörző rendszere. Az Állami Számvevőszék elnöke nem véletlenül volt Fidesz tag, de az ügyészség függetlenségét se hiszi szerintem el nagyon senki, még a legelvakultabb kormánypárti szavazók se.

Nem véletlen kapta Rogán a nemzetbiztonsági szolgálatok felügyeletét, még egy olyan elsikálhatatlan blamát nem akarnak, mint ami most volt a Schadl/Völner üggyel.
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
520
2 698
93
Na ez az a faszág amit utálok. 100 éve területeink... faszt!
Hmm, én meg ezt utálom.

A horvátok már 1848-ban kérték Kossuth-ot horvátország önállóságához.Akkor csatlakoztak volna a magyar felkeléshez. A magyar okosak válasza! A magyar Királyság része..
Persze, csatlakoztak volna. Mindent elmond a horvátokról, hogy számtalan jogsértés, és kölcsönös meg nem értés után csak a királyi követ meglincseltetése kellett ahhoz, hogy egy Bécs elleni közvetlen támadással elérjük, hogy a korona őket támogassa ellenünk. Amúgy azért az sem egészen úgy volt, ahogy te leírod.
Az európai Unió azér jó, mert kvázi ha Schengenen belül vagy nincs határ..
Hát nem tudom, az útlevél azért jó, mert át lehet lépni vele a határon. Amúgy de van határ. Csak nincs ellenőrzés. Ami baromira nem ugyanaz...
Tudom Erdély magyar.. Nem itt kell az elcsatolt területekért vinnyogni, hanem az ottani magyarokkal beszélni. Egy fenét csatlakoznának ide, ŐK Erdélyországi magyarok
Néha szoktam. Van aki szerint Magyarország anyaország, és van aki szerint meg anyós. De elég kevesen gondolják úgy, hogy ők oláhiában akarnak élni. Persze én Csíksomlyóra járok a búcsúba, és nem a globalisták éves gyűlésére. Lehet ezért más a tapasztalat...
Strasbourg 500 év alatt egyszer francia, egyszer német .. na és kit érdekel?? Őket nem mióta UNió van. Idáig kéne eljutni végre..
Németország megszállt ország, így nem tudhatod mit gondolnak a dolgokról.
Azért tirolitól viszont nem kevéstől hallottam már, hogy Südtirol ist nicht Italien
Mert minden városnak lehet több neve, ahogy több nemzetisége is.
De azért feltűnő módon kevésbé akarnak megverni Ödenburgban, ha így hívod, mint Pozsonyban ha épp nem Bratislavának hívod. Ki érti ezt.
Hozzáteszem, ha én szorvány szlovák, vagy román vagyok itthon akkor saját anyanyelvemen kurvára semmilyen ügyet nem tudnák intézni sehol, és még annyi képviseletem se lenne, mint a kinti magyaroknak a környező országok legtöbbjében.
Akkor próbálkozz kicsit jobban. Elismert kisebbségként még a népszámlálási kérdőívhez is van saját nyelvű űrlapuk, és magyarázatuk...
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 896
8 165
113
A háborús vészhelyzet egy papírtigris! Lehete a gyilkos Méhek támadásától is tartani. 2015 óta nincs normális kormányzás magyarországon, csak valamilyen "vészhelyzetre hivatkozás".

Magyarország kormánya szerint 27 ország "sodródott" bele az Orosz Ukrán háborúba és egyetlen ország - Hazánk amely ilyen jogcímen hírdetett vészhelyzetet.
Nos ennyit a demokráciáról. A harcok 2000 km-re vannak tőlünk és Oroszország deklerálta, hogy nem támadja meg a NATO országokat, a NATO országok pedig azt, hogy nem támadják meg Oroszországot (az EU tagországok hazánk kivételével halált okozó katonai eszközökkel is támogatják az aggressziót elszenvedett Ukrajnát)
 
H

Hummen23

Guest
A háborús vészhelyzet egy papírtigris! Lehete a gyilkos Méhek támadásától is tartani. 2015 óta nincs normális kormányzás magyarországon, csak valamilyen "vészhelyzetre hivatkozás".

Magyarország kormánya szerint 27 ország "sodródott" bele az Orosz Ukrán háborúba és egyetlen ország - Hazánk amely ilyen jogcímen hírdetett vészhelyzetet.
Nos ennyit a demokráciáról. A harcok 2000 km-re vannak tőlünk és Oroszország deklerálta, hogy nem támadja meg a NATO országokat, a NATO országok pedig azt, hogy nem támadják meg Oroszországot (az EU tagországok hazánk kivételével halált okozó katonai eszközökkel is támogatják az aggreszziót elszenvedett Ukrajnát)
A háború közvetett fenyegetései közt olyan dolgok vannak mint például gazdasági világválság (legalábbis európai), globális éhinség, újabb népvándorlási hullámok, energiaválsàg, újabb fegyveres konfliktusok kialakulásának veszélye, fegyverek tömegének ellenőrizetlen áramlása a feketepiacra...ect.
Ezek igenis vészhelyzetet sejtetnek.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 107
33 379
113
Háborús veszélyhelyzet az kihat a hadiiparra? gondolok itt okmányok kiadásának meggyorsítása engedélyeké? hadi üzemekre és katonai oblyektumokra?
Tehát a hadsereg fejlesztésére ez az időszak tökéletes. az a 2-3-4 hónap amég életbe lessz A honvédség ügyei elég jól fel fognak gyorsulni? nem ?

és ez valós fejlesztés. (a felkészülés általába hiány pótlással is jár) kiosztás új raktárkészlet. a kifuto teknika és eszköz ruházat könnyebben cserélhető. Raktárkészletek létesíthetők nagyobb mértékben. (ekkor akár intervenciós készletek is felhalmozhatóak akár honvédség szintjény.) a sereg könnyebben végezhet árufelhalmozást. (ez esetben eszköz felszeerelés javítóanyag élelmiszer stb.)
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 896
8 165
113
A háború közvetett fenyegetései közt olyan dolgok vannak mint például gazdasági világválság (legalábbis európai), globális éhinség, újabb népvándorlási hullámok, energiaválsàg, újabb fegyveres konfliktusok kialakulásának veszélye, fegyverek tömegének ellenőrizetlen áramlása a feketepiacra...ect.
Ezek igenis vészhelyzetet sejtetnek.
Ahogy Európa többi országában is... (egy vezető szembe megy a forgalommal... ismerős vicc).. noss ez nem vicc.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 107
33 379
113
Ez fizetésjavító képlet is ha jóltudom. (aki résztvesz ebben és ebben az alfeladatban ilye és ilyen juttatást (pótlékot kap) (ennek pótléka kell hogy legyen (elvileg) óraszámba is szabadnap és fizetésben is.

ez a rész részleges rekvirációt még nem tartalmaz ha jól tudom. (legalábbis a hasonlók nem tartalmaznak szerte a világon.) De cégek állami irányítás alá vonása részlegesen vagy tartósan vagy teljesen (egy fajta államosításra már lehetőséget adhat (próba gyanánt) hogy tpasztalatot szerezzenek mire a hadigazdaság elér arra a szintre. (ne legyen új dolog csak a méerték nagyon más de a munka ugyan az)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 107
33 379
113
Van egy olyan érzésem hogy ez most inkább a cégekre hat mint a magánszemélyekre./personra.
ez nem olyan mint a covid egészségügyi vészhelyzet vólt. az szerintem egy sokkal kiterjedtebb korlátozó eszköz vólt mint most ez lessz. ez teljesen más irányú. de a covid alatt is vólt egy bizonyos állami cégirányítás. nem is tudom valami 160 elsőkörös és kitudja hány 2. (még a sereg is csinálta gyár üzemi parancsnokság? logisztika sokat tanult pl.
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 107
33 379
113
Covid alatt is megvóltak az épp aktuális stratégiai cégek amik nagyobb állami kontrol alá kerültek. (de ez a gazdaságnak hasznos vólt.) A gazdaság válságállóságának (mert válságálló vólt a magyar gazdaság a covid alatt ezt kár elvitatni.)
nem álltunk be a földbe leállás is nállunk csak 1 vólt. időben meghozott intézkedéseknek. nem merültek ki a magyar fuvarozók a munkából vagy épp nem sokkaltak be. pl. míg szerte a világon lázadtak... minket messziről elkerült. mert müködött a gazdaság és müködött a szállítmányozó iparág.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 951
30 826
113
A háborús vészhelyzet egy papírtigris! Lehete a gyilkos Méhek támadásától is tartani. 2015 óta nincs normális kormányzás magyarországon, csak valamilyen "vészhelyzetre hivatkozás".

Magyarország kormánya szerint 27 ország "sodródott" bele az Orosz Ukrán háborúba és egyetlen ország - Hazánk amely ilyen jogcímen hírdetett vészhelyzetet.
Nos ennyit a demokráciáról. A harcok 2000 km-re vannak tőlünk és Oroszország deklerálta, hogy nem támadja meg a NATO országokat, a NATO országok pedig azt, hogy nem támadják meg Oroszországot (az EU tagországok hazánk kivételével halált okozó katonai eszközökkel is támogatják az aggressziót elszenvedett Ukrajnát)
Ez nem a háborúról szól,hanem a jogilag legalizalt diktatoriumfol.Barmit lehet csinálni,titkosan, indoklás és elszamolaskenyszer nélkül.Ez már egy alig burkolt diktatúra.Nahyon csúnya vége lesz ennek,csak idő kérdése.
 
  • Vicces
Reactions: Molon Labe

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 206
67 078
113
Ahogy Európa többi országában is... (egy vezető szembe megy a forgalommal... ismerős vicc).. noss ez nem vicc.
Így van, itt biztosan mindenki teljesen inkopetens minden kérdésben, önálló döntést egy ország kormányzata akkor hozhat ha nem a magyar az. Kapta a kűfődi isteneidtől az utasítást oszt nem csicskul rá, hejj, jobb vezetés kell ide. :D

Egy határozott, európai magyar vezetés azonnal védtelenné tenné magát és az országot támadással fenyegető ukránokat felfegyverezné az eszközeivel, miközben szétembargózza a saját energiaellátását, majd bocsánatot kér amiért rájuk szavaztak már megint az emberek ebben a rossz demokráciában és átadja a hatalmat a szuverenitás feladásáért küzdőknek, végül Óóóbáááááán(!!!!) átműtteti magát leszbikus delfinkacsává és aztán veszünk efharmincötöt és akkor felelős lesz végre a szemedben is igaz? :D