[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
619
3 015
93
Nem akarok ünneprontó lenni, de ti tényleg azt hiszitek hogy gondolkodtok? Kb egy az egyben visszamondjátok a kgb propagandáját minden esetben. Nagyon nem azt a hatást kelti mintha ti önállóan jutnátok erre az álláspontra.
Eleve ott kezdődik, hogy nincs KGB.
Folytatódik ott, hogy a gondolkodás képessége ott indulna valahol, ahol megkeresed a motivációkat. Na erre te nem vagy hajlandó, nyomod az orosz sátán ukrán angyal narratívát.
Innentől szerintem hanyagold.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 569
18 691
113
Nem akarok ünneprontó lenni, de ti tényleg azt hiszitek hogy gondolkodtok? Kb egy az egyben visszamondjátok a kgb propagandáját minden esetben. Nagyon nem azt a hatást kelti mintha ti önállóan jutnátok erre az álláspontra.
Ha egy bizonyos oldalt, nézetet képviselünk, ami nyilván nem egyezik a tieddel akkor máris azt jelenti droidok vagyunk és szavaiddal élve nyomjuk a kgb-s propagandát!? És ezt mind a leírtakból raktad össze?! Okos fiú vagy te!:rolleyes:
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 479
18 426
113
Csúcsokat döntöget a rúbel árfolyama. A zoroszok csilliárd dolláros többletbevételre tesznek szert az egekbe szökött árú energiahordozók eladásából.
A hadsereg miért vérezne ki? Embereszteségeik elenyészőek az ukrikhoz képest. Eddig főleg a régebbi tankjaikat küldték a csatába a T72 B3 volt a legmodernebb néhány héttel ezelőttig amikor a T90 -es is megjelent a csatatéren
Az üzemekben 3 műszakban gyártják az új gépeket. A tank veszteségek pótlására meg behozták a T62 modernizált változatát, ami most, hogy az ukriknak alig maradt valami MBT nagyon is elég lesz oda, tűztámogatásra meg akkor is jó lesz, ha az ukriknak beugrik valami modernebb, (itt most nem a Leo 1-esre gondoltam). Később meg a kilőtt régebbi tankjaik helyére jönnek a vadi újak. A zoroszok elsöprő légifölényét még meg sem említettem.
Persze lehet, hogy küld a nato valami komolyabb légvédelmet Patriotot esetleg, a kiképzés ezekre több hónap, fél év (tippelek), de ezeket is ugyanúgy kinyuvasztják a zoroszok mint az S300-asokat, amiből az ukriknak volt ezerrel.
A hadianyagot, lőszert, rakétákat meg termelik 3 műszakban.
A zoroszok 8 éve gyúrnak erre a háborúra, felkészültek rendesen.

Szerintem az erős rubel miatt nem akkora a bevétel, mint hinni szeretnéd. Az Ural típusú olaj 86 dollár, mint a háború előtt....

A harckocsi gyártás nem autó gyártás. Annyit gyártanak, amennyit tavaly megrendeltek. Ez néhány tucat T-90M.

A háborúban meg szépen fogy minden rendszerben lévő típus.
A T-62 szerencsés kényszermegoldás. Volt felújított. De ez azt is jelenti, hogy nincs több bevethető T-72, T-80 tárolva.
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 506
19 946
113
A kercsi hiddal kapcsolatban egy elemző műsorban az egyik elemző nagyon jól rávilágított egy érdekes dologra: a Dnyepper hídjai még kivétel nélkül mindenhol állnak ahogy a kercsi híd is. Ez amolyan statusquo amit egyik fél sem rúg fel. Semeddig nem tartott volna már az első napon Tocskákkal szétlőni a kercsi hidat, mint ahogy az oroszok is kezdhették volna a Dnyepper hídjainak lerombolásával (ami amúgy óriási segítség lenne nekik abban, hogy gátolják a kelet-nyugati irányú mozgást/anyagmozgatást Ukrajnában).
Ebben azért vitatkoznék. A Krímben viszonylag hatékony légvédelmet telepítettek az oroszok, rendszeresen volt hír arról, hogy az arra próbálkozó Tocskákat leszedték. A kercsi híd szerintem van annyira védett, hogy ez a "semeddig nem tartott volna szétlőni" ne legyen igaz. Ha így lenne, akkor már nem állna a híd, az ukránok ezt a ziccert nem hagyták volna ki... A Dnyeper hídjaival kicsit más a helyzet. Ha szétlövik őket akkor nincs mese, a lehetséges előrehaladás addig tart és tovább nem. (A Dnyeperen még pontont építeni sem egyszerű, qrva nagy folyó!) Szóval mivel szerintem még a hadműveleti célok is képlékenyek, nem akarták ezzel rögtön behatárolni a lehetséges előrenyomulást.
Majd ha egyszer úgy látják, hogy nagyobb az ukrán utánpótlás kockázata, mint a lehetséges nyereség, akkor behúzzák azokat is...
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 730
8 953
113
Eleve ott kezdődik, hogy nincs KGB.
Folytatódik ott, hogy a gondolkodás képessége ott indulna valahol, ahol megkeresed a motivációkat. Na erre te nem vagy hajlandó, nyomod az orosz sátán ukrán angyal narratívát.
Innentől szerintem hanyagold.
Putyinnal a KGB vette át Oroszország irányítását. A helyzet egyértelmű, orosz katonák vannak Ukrajnában és nem ukrán katonák Oroszországban.
Ha egy bizonyos oldalt, nézetet képviselünk, ami nyilván nem egyezik a tieddel akkor máris azt jelenti droidok vagyunk és szavaiddal élve nyomjuk a kgb-s propagandát!? És ezt mind a leírtakból raktad össze?! Okos fiú vagy te!:rolleyes:
Nem. De ijesztő hogy mennyien elhiszik az orosz propagandát. Még az se gyanús amikor egy hírforrásnak az a neve hogy "oroszok az igazság oldalán". Ez már nekem kínos.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 479
16 992
113
Nem akarok ünneprontó lenni, de ti tényleg azt hiszitek hogy gondolkodtok? Kb egy az egyben visszamondjátok a kgb propagandáját minden esetben. Nagyon nem azt a hatást kelti mintha ti önállóan jutnátok erre az álláspontra.
Még ezt sem sikerült eltalálnod. Szerintem Legózzál. Azt már 1991 óta FSZB-nek hívják.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 471
85 289
113
Nem, ukranok kaptak a nyakukba. Tos1 videon van fentebb, de szerintem egy resze grad. Bar mit ertek en hozza...
Unortodox módon kezdtem gondolkodni:

Wilson is likeolta->WTF? Mégis ukrán tüzérség, esetleg Wilson átállt, feltörték az accját?->Megnyugtatásra kérdés a fórumon: ukrán?->megnyugtató válaszokat követően a számomra is elsőre orosz beazonosítás után, hogy jé, mégse vagyok vak, orosz->jelzés a fórumon, hogy oké, majd okok megjelölése, hogy miért volt a bizonytalanság->továbblépés újabb kommentek olvasására. :D
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 506
19 946
113
Nem akarok ünneprontó lenni, de ti tényleg azt hiszitek hogy gondolkodtok? Kb egy az egyben visszamondjátok a kgb propagandáját minden esetben. Nagyon nem azt a hatást kelti mintha ti önállóan jutnátok erre az álláspontra.
Meszike, KGB már egy jó ideje nincs! :D Hogy Wilsont idézzem: Örülök, hogy segíthettem! :D
Flamand megint megelőzött... :D
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 730
8 953
113
Meszike, KGB már egy jó ideje nincs! :D Hogy Wilsont idézzem: Örülök, hogy segíthettem! :D
Attól hogy valamit átnevezel nem lesz teljesen más dolog. Az emberek, a szervezeti felépítés és a gondolkodásmód az marad. Putyin a kgb-ből jött és ez erős hatással van a gondolkodásmódjára is. Ugyanazok vernek át bennetek ugyanúgy ahogy a szovjet megszállás alatt tették. Az ideológia le lett cserélve, de minden más maradt.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 471
85 289
113
Még ezt sem sikerült eltalálnod. Szerintem Legózzál. Azt már 1991 óta FSZB-nek hívják.
Már csak a belorusszoknál KGB, és ... azok meg tényleg nagyon durvák, tényleg kavarják a kakit olyankor is, amikor nem kell, és tényleg beszaratósak tudnak lenni olyankor is, amikor halál nyugodt vagy és más rendszerből jőve, egyszerű bámészkodóként nem számítasz semmi trükkre, és mégis megkapod őket ...

... szóval, nem kedvencem Minszk ...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 121
67 039
113

Megkezdődött Mariupol kifosztása

Azok után, hogy a hosszúra nyúlt véres ostrom után Oroszország végre bevette Mariupolt, nyomban meg is kezdődött a város nyersanyagainak lefoglalása és elszállítása. A CNN az ukrán parlament emberi jogi biztosát, Liudmila Denisovát idézte, ő jelentette be, hogy azelső orosz teherhajók már meg is érkeztek a városba, hogy első körben 3000 tonna fémterméket pakoljanak fel és szállítsanak Rosztovba a kikötővárosból. Ezen felül a megszállók megkezdték a korábban megsemmisített vasútvonal helyreállítását Mariupol és Volnovak között.
Azt egyébként az oroszok is megerősítették, hogy elkezdték kisajátítani a mariupoli nyersanyag készletet, bár ők egyelőre csak 2700 tonna fémről adtak hírt, amellyel a tervek szerint hétfőn hajóznak ki.
Denisova azt állítja hogy a város kikötőjében körülbelül 200 000 tonna fém és öntöttvas volt összese 170 millió dollár értékben, amikor Oroszország megtámadta Ukrajnát.
Nos egyreszt mit is csinalnanak ott Azovstal hijan a vassal? Masreszt kinek is a tulajdona az a vas, kit tamogatott vele? Harmadreszt kompenzalni kell valahogy a lefoglalt kulfoldi orosz vagyont, ha a nyugatnak lehet ugyanezt akkor a muszkanak is.
Negyedreszt meg dragabb lesz igy a vasanyag ojropaban, mar igy is Ausztraliabol meg Indiabol kell ide fuvarozni potom penzert...
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
619
3 015
93
Putyinnal a KGB vette át Oroszország irányítását. A helyzet egyértelmű, orosz katonák vannak Ukrajnában és nem ukrán katonák Oroszországban
A gondolkodás képessége nem az, hogy leírod, hogy mi van, hanem az, hogy képes vagy feltenni a miérteket.
A folyók a tenger felé folynak. Ez egyértelmű.
Nyílván, mert ez a folyó akarata.
Semmi értelme a miérteket keresni.
By meszike...
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 506
19 946
113
Attól hogy valamit átnevezel nem lesz teljesen más dolog. Az emberek, a szervezeti felépítés és a gondolkodásmód az marad. Putyin a kgb-ből jött és ez erős hatással van a gondolkodásmódjára is. Ugyanazok vernek át bennetek ugyanúgy ahogy a szovjet megszállás alatt tették. Az ideológia le lett cserélve, de minden más maradt.
Hát nem tudom, engem a KGB akkor sem vert át, ma meg már pláne nem. Egyébként ha az "ideológia le lett cserélve" akkor pont a lényeg cserélődött, nem? A technikai módszerek kb. ugyanazok mindenhol, KGB, FSZB, SZBU, CIA, MI6, BIA tökmindegy hogy becézik...
Egyébként nem lehet, hogy te vagy megvezetve? Miből gondolod, hogy te állsz a "jó oldalon"?
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 730
8 953
113
Hát nem tudom, engem a KGB akkor sem vert át, ma meg már pláne nem. Egyébként ha az "ideológia le lett cserélve" akkor pont a lényeg cserélődött, nem? A technikai módszerek kb. ugyanazok mindenhol, KGB, FSZB, SZBU, CIA, MI6, BIA tökmindegy hogy becézik...
Egyébként nem lehet, hogy te vagy megvezetve? Miből gondolod, hogy te állsz a "jó oldalon"?
Az ideológia az csak a csomagolás. Az oroszok ugyanazt csinálják amit a cári és a szovjet időkben is tettek, építik a birodalmukat. Mert az orosz néplélek alapvetően imperialista.

Én senkinek se hiszek el feltétel nélkül mindent. Csak egy példa, az oroszok Szíriai beavatkozását helyeseltem. Nem azért mert Aszad olyan jó, ő is egy utolsó szar alak, de nem iszlamista. Én pedig a szekuláris állam híve vagyok. Aszadon kívül még max a kurdok szekulárisak, de ők nem tudnák egész Szíriát vezetni.