Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 932
78 179
113
Ez meg mi a lótúró?
Screenshot-20220601-090923-Chrome.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 932
78 179
113
Azzal csináljatok már valamit, hogy ne kelljen egy fél életet várni ahhoz, hogy két különböző topikba tudjak írni. Borzasztó idegesítő, hogy amikor írok "A" topikba akkor "B"-be csak 40 sec múlva tudok. Az, hogy egy topikba kivárási idő van két komment közt az belefér, talán... (de 1 óra az sok), de a topiko közti az egy ótvar dolog.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 932
78 179
113
Na de ne az legyen, hogy csak panaszkodok (amit amúgy sem szoktam soha!)
Az az alapvető probléma, hogy a nap végén egy fél élet átbogaraszni az ukrán háborús topikot. Viszont erre nem az a megoldás, hogy akkor lecsökkentjük a kommentlehetőséget, hisz ettől nem lesz kevesebb az emberek mondanivalója= ezzel csak azt érjük el, hogy 600 rövid komment helyett lesz 60 kisregény és a nap végén ugyanúgy fél élet lesz átolvasni.
Sokkal jobb ötlet lenne egy zárt (tehát csak pár kiválasztott ember írhat bele, de barki olvashatja) topikot létrehozni amibe kizárólag a napi harcokkal és egyéb valóban fontos dolgokkal kapcsolatos összefoglalók kerülnek. Van pár kommentelő akik minden nap berakják a számukra kedves oldal által közölt jelentéseket, na ez a 3-4 ember lenne az aki ebbe a topikba írhatna és ők is csak ezeket az összefoglalókat, mindenki a saját preferenciái szerint ahogy eddig is volt. Cenzúra nem kell, hisz van van mindkét oldalnak "híve" aki berakja a sajat "kis kedvence" hivatalos jelentéseit így önmagától lesz pártatlan a topik.
Miert jó ez? Azért, mert akit nem érdekel pl a Kamov pilóta ahogy majdnem belefullad a folyóba helikopteresül az nem a mostani ukrán topikot nyitja meg hanem azt amiben csak a harcok állásáról van szó.
 
  • Szomorú
Reactions: hendrick

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 932
78 179
113
Szóval van ennél a MH-s stílusú megoldásnál sokkal célravezetőbb is.
 
W

Wilson

Guest
Na de ne az legyen, hogy csak panaszkodok (amit amúgy sem szoktam soha!)
Az az alapvető probléma, hogy a nap végén egy fél élet átbogaraszni az ukrán háborús topikot. Viszont erre nem az a megoldás, hogy akkor lecsökkentjük a kommentlehetőséget, hisz ettől nem lesz kevesebb az emberek mondanivalója= ezzel csak azt érjük el, hogy 600 rövid komment helyett lesz 60 kisregény és a nap végén ugyanúgy fél élet lesz átolvasni.
Sokkal jobb ötlet lenne egy zárt (tehát csak pár kiválasztott ember írhat bele, de barki olvashatja) topikot létrehozni amibe kizárólag a napi harcokkal és egyéb valóban fontos dolgokkal kapcsolatos összefoglalók kerülnek. Van pár kommentelő akik minden nap berakják a számukra kedves oldal által közölt jelentéseket, na ez a 3-4 ember lenne az aki ebbe a topikba írhatna és ők is csak ezeket az összefoglalókat, mindenki a saját preferenciái szerint ahogy eddig is volt. Cenzúra nem kell, hisz van van mindkét oldalnak "híve" aki berakja a sajat "kis kedvence" hivatalos jelentéseit így önmagától lesz pártatlan a topik.
Miert jó ez? Azért, mert akit nem érdekel pl a Kamov pilóta ahogy majdnem belefullad a folyóba helikopteresül az nem a mostani ukrán topikot nyitja meg hanem azt amiben csak a harcok állásáról van szó.
Nem rossz ötlet és ezt attól függetlenül, mondom, hogy ki kerülne bele ebbe a topikba, de egyből kitörne a "parasztlázadás" a mocskos cenzúrával és hazaárulással teli kommentáradat formájában....:)
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000 and Catles

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 932
78 179
113
Nem rossz ötlet és ezt attól függetlenül, mondom, hogy ki kerülne bele ebbe a topikba, de egyből kitörne a "parasztlázadás" a mocskos cenzúrával és hazaárulással teli kommentáradat formájában....:)
Nem, mert nem írhatna senki a pár emberen kívül oda. Az ukrán topikban meg most is megye.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Azzal csináljatok már valamit, hogy ne kelljen egy fél életet várni ahhoz, hogy két különböző topikba tudjak írni. Borzasztó idegesítő, hogy amikor írok "A" topikba akkor "B"-be csak 40 sec múlva tudok. Az, hogy egy topikba kivárási idő van két komment közt az belefér, talán... (de 1 óra az sok), de a topiko közti az egy ótvar dolog.
Szerintem jó ez így, csökkenti az impulzuskommentelést. Én úgy látom, hogy a fórum egyfajta chat irányba halad, kétmondatos posztok és kétmondatos válaszok.
Na de ne az legyen, hogy csak panaszkodok (amit amúgy sem szoktam soha!)
Az az alapvető probléma, hogy a nap végén egy fél élet átbogaraszni az ukrán háborús topikot. Viszont erre nem az a megoldás, hogy akkor lecsökkentjük a kommentlehetőséget, hisz ettől nem lesz kevesebb az emberek mondanivalója= ezzel csak azt érjük el, hogy 600 rövid komment helyett lesz 60 kisregény és a nap végén ugyanúgy fél élet lesz átolvasni.
Sokkal jobb ötlet lenne egy zárt (tehát csak pár kiválasztott ember írhat bele, de barki olvashatja) topikot létrehozni amibe kizárólag a napi harcokkal és egyéb valóban fontos dolgokkal kapcsolatos összefoglalók kerülnek. Van pár kommentelő akik minden nap berakják a számukra kedves oldal által közölt jelentéseket, na ez a 3-4 ember lenne az aki ebbe a topikba írhatna és ők is csak ezeket az összefoglalókat, mindenki a saját preferenciái szerint ahogy eddig is volt. Cenzúra nem kell, hisz van van mindkét oldalnak "híve" aki berakja a sajat "kis kedvence" hivatalos jelentéseit így önmagától lesz pártatlan a topik.
Miert jó ez? Azért, mert akit nem érdekel pl a Kamov pilóta ahogy majdnem belefullad a folyóba helikopteresül az nem a mostani ukrán topikot nyitja meg hanem azt amiben csak a harcok állásáról van szó.
Pont ezért szerintem előrelépés lenne akár az is, hogy topikonként 24 óránta pl max 4 komment, mert lehet, hogy te nem, de én szívesebben olvasok egy-egy hosszabb, összeszedetebb posztot, mint lapozok át 17 oldalt amíg összeszedem ugynazt.
Aki pedig csak a harcok állását szeretné ismerni az már szerintem egy ideje összeszedte a saját vérmérsékletének megfelelő youtube csatornákat/híroldalakat/social media platformokat. Én spec pont ezért már nem itt követem az eseményeket (hanem pl itt), de ha a ruszofil regurgitációra vagy vizuális ingerekre illetve elszabadult indulatokra vagyok kíváncsi akkor benézek :D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 932
78 179
113
Szerintem jó ez így, csökkenti az impulzuskommentelést. Én úgy látom, hogy a fórum egyfajta chat irányba halad, kétmondatos posztok és kétmondatos válaszok.

Pont ezért szerintem előrelépés lenne akár az is, hogy topikonként 24 óránta pl max 4 komment, mert lehet, hogy te nem, de én szívesebben olvasok egy-egy hosszabb, összeszedetebb posztot, mint lapozok át 17 oldalt amíg összeszedem ugynazt.
Aki pedig csak a harcok állását szeretné ismerni az már szerintem egy ideje összeszedte a saját vérmérsékletének megfelelő youtube csatornákat/híroldalakat/social media platformokat. Én spec pont ezért már nem itt követem az eseményeket (hanem pl itt), de ha a ruszofil regurgitációra vagy vizuális ingerekre illetve elszabadult indulatokra vagyok kíváncsi akkor benézek :D
De ha valamit meg kell beszélni azt nem lehet óranként 1 kommentek.
Oké rengeteg az a fajta komment amit kifogásolsz, de ez ellehetetleníti a minőségit is. Ez az intézkedés nem építi a színvonalat, csak jegeli a jelenlegit!
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 529
8 858
113
Kell egy Ukrán belpol dühöngő. Azt lehet hetente resetelni. Ha valakinek valamivel baja van, kommentálna valamit, hozzáfűzne valamit, szidná valamelyik oldalt, szerelmet vallana, az szépen vigye át oda a hírt, a hsz-t amivel baja van és kommentálja ott.

A [HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus-ba pedig CSAK hírek.
Hírek nem hírrel való kommentálása 3 nap ban.
Faszméregetés 3 nap ban.
Egó 3 nap ban.
Értelmezési inkompetencia 3 nap ban.
Anyázás...??

A beírt karakter így is úgy is annyi lesz amennyi volt. Akkor legyen neki egy ilyen felület.
A magyar belpolnál eléggé bevált. Aztán aki nem akar hányni az be se néz oda.
Szerintem.
 
W

Wilson

Guest
Kell egy Ukrán belpol dühöngő. Azt lehet hetente resetelni. Ha valakinek valamivel baja van, kommentálna valamit, hozzáfűzne valamit, szidná valamelyik oldalt, szerelmet vallana, az szépen vigye át oda a hírt, a hsz-t amivel baja van és kommentálja ott.

A [HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus-ba pedig CSAK hírek.
Hírek nem hírrel való kommentálása 3 nap ban.
Faszméregetés 3 nap ban.
Egó 3 nap ban.
Értelmezési inkompetencia 3 nap ban.
Anyázás...??

A beírt karakter így is úgy is annyi lesz amennyi volt. Akkor legyen neki egy ilyen felület.
A magyar belpolnál eléggé bevált. Aztán aki nem akar hányni az be se néz oda.
Szerintem.
Ez szerintem egy nagyon jó ötlet...
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 761
48 022
113
Szerintem az ukrán topic így lett jó, ahogy most van (limitált hsz/óra).
Haditechnikai meg hadviselési konkrétumokat megtárgyalni ott vannak a témába vágó szaktopicok (ez milyen tank; mi lőtte ki; hány napos hulla, stb).

Azon kívül a hírforrások hitelességét szokás még ott megköpködni, de az - lássuk be - teljesen parttalan, és így igazából felesleges.

Ami meg az elmúlt napokban ment ott (gondolok itt kizárólag wilsonokra, és a szellemi fogyatékosokat súroló értetlenkedésükre egy radardiagram értelmezését illetően), az nettó topikrombolás volt. Most elindult ennek kapcsán egy másik okoskodás a részükről, az elektronikai komponensek gyártásáról, de ez is teljesen ergya.
A hsz-limit ezt teljesen jól lekorlátozza.

Illetve egy jótanács az értelmesebbjének: ahogy az utcán nem fogsz leállni vitatkozni egy részeg csövessel, itt is meg lehet válogatni, kinek válaszolsz.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
De ha valamit meg kell beszélni azt nem lehet óranként 1 kommentek.
Oké rengeteg az a fajta komment amit kifogásolsz, de ez ellehetetleníti a minőségit is. Ez az intézkedés nem építi a színvonalat, csak jegeli a jelenlegit!
Igazából ezt már korábban is írtam, a fórum elvesztette fórum jellegét és chat üzenetekkel van tele. Kellene egy htka discord, ott őrjöngje ki magát mindenki, a fórumba meg menjenek a tartalmas dolgok.... már leírtam párszor... elmélyült haditechnikai poszt megírásához kell 5 perc... szóval a jelenlegi posztolási limit szerintem bőséges... én is belefutok néha és olyankor én spec úgy vagyok vele igen, inkább veszek két levegőt és vagy inkább nem írok, vagy teljesen máshogy. Az impulzusposztolásnak véget kell vetni.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 529
8 858
113
Kell egy Ukrán belpol dühöngő. Azt lehet hetente resetelni. Ha valakinek valamivel baja van, kommentálna valamit, hozzáfűzne valamit, szidná valamelyik oldalt, szerelmet vallana, az szépen vigye át oda a hírt, a hsz-t amivel baja van és kommentálja ott.

A [HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus-ba pedig CSAK hírek.
Hírek nem hírrel való kommentálása 3 nap ban.
Faszméregetés 3 nap ban.
Egó 3 nap ban.
Értelmezési inkompetencia 3 nap ban.
Anyázás...??

A beírt karakter így is úgy is annyi lesz amennyi volt. Akkor legyen neki egy ilyen felület.
A magyar belpolnál eléggé bevált. Aztán aki nem akar hányni az be se néz oda.
Szerintem.
De!
De az is három nap, ha egy hírt, nem a hírhez tartozó kommenttel rakunk ki.
Igaz én is éltem vele, hogy igyekeztem jól beszólni a másiknak és utána volt a hír, de az is legyen három nap.
Az időkorlát maradhat, legalább van idő meggondolni, hogy kell e, illik e oda az a hír.
 
Status
Not open for further replies.