Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 542
8 871
113
Igazából ezt már korábban is írtam, a fórum elvesztette fórum jellegét és chat üzenetekkel van tele. Kellene egy htka discord, ott őrjöngje ki magát mindenki, a fórumba meg menjenek a tartalmas dolgok.... már leírtam párszor... elmélyült haditechnikai poszt megírásához kell 5 perc... szóval a jelenlegi posztolási limit szerintem bőséges... én is belefutok néha és olyankor én spec úgy vagyok vele igen, inkább veszek két levegőt és vagy inkább nem írok, vagy teljesen máshogy. Az impulzusposztolásnak véget kell vetni.
Igazad van, de munkaköri tapasztalat, hogy a felnőtteket nem igazán lehet nevelni sőt leginkább semennyire, tanulni is nehezebben megy, így az marad, hogy olyan helyre, felületre kell őket terelni ahol kedvükre iszapbirkózhatnak. Ennyi.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Igazad van, de munkaköri tapasztalat, hogy a felnőtteket nem igazán lehet nevelni sőt leginkább semennyire, tanulni is nehezebben megy, így az marad, hogy olyan helyre, felületre kell őket terelni ahol kedvükre iszapbirkózhatnak. Ennyi.
Pontosan. Erre lenne jó a discord, itt meg lehetne továb hegyezni a banhammert. (discordon meg csak nagyon durva dolgokért ban)
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell and cirqle

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 542
8 871
113
Pontosan. Erre lenne jó a discord, itt meg lehetne továb hegyezni a banhammert. (discordon meg csak nagyon durva dolgokért ban)
A nagyon durva dolgok hagyásában nem értünk egyet de egyébként igen. De abban is max azért nem, mert magunkkal szemben támasztott elvárás, hogy a fórum ne úgy nézzen ki mint valamilyen harmadosztályú politikai pöcegödör fórum. Szóval vannak dolgok amiért én tiltást adnék, de majd a pizsamások eldöntik mi a konkrét házirend. Addig marad az otthonról hozott ilyen-olyan nevelés és a magunkra vakart vagy levakart jó ízlés. :cool::oops:
Szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and aquarell

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Kell egy Ukrán belpol dühöngő. Azt lehet hetente resetelni. Ha valakinek valamivel baja van, kommentálna valamit, hozzáfűzne valamit, szidná valamelyik oldalt, szerelmet vallana, az szépen vigye át oda a hírt, a hsz-t amivel baja van és kommentálja ott.

A [HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus-ba pedig CSAK hírek.
Hírek nem hírrel való kommentálása 3 nap ban.
Faszméregetés 3 nap ban.
Egó 3 nap ban.
Értelmezési inkompetencia 3 nap ban.
Anyázás...??

A beírt karakter így is úgy is annyi lesz amennyi volt. Akkor legyen neki egy ilyen felület.
A magyar belpolnál eléggé bevált. Aztán aki nem akar hányni az be se néz oda.
Szerintem.
Kivételesen a nővérnek igaza van.

De ha már itt tartunk, Pogány megkapja a megérdemelt jutalmát a tegnapi stílusért vagy csak a mocskos atlantista imperialista trapista fórumozókra érvényesek a szabályok?
 
  • Tetszik
Reactions: balsteffl

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 924
15 490
113
Sokkal jobb ötlet lenne egy zárt (tehát csak pár kiválasztott ember írhat bele, de barki olvashatja) topikot létrehozni amibe kizárólag a napi harcokkal és egyéb valóban fontos dolgokkal kapcsolatos összefoglalók kerülnek. Van pár kommentelő akik minden nap berakják a számukra kedves oldal által közölt jelentéseket, na ez a 3-4 ember lenne az aki ebbe a topikba írhatna és ők is csak ezeket az összefoglalókat, mindenki a saját preferenciái szerint ahogy eddig is volt. Cenzúra nem kell, hisz van van mindkét oldalnak "híve" aki berakja a sajat "kis kedvence" hivatalos jelentéseit így önmagától lesz pártatlan a topik.

Ez egy hülye ötlet és kb. csak arra jó hogy az erre hajlamosak végre nyakló nyomathassák az agitprop anyagaikat minden nap, hiszen úgysem lehet élből cáfolni pl. a fake videókat vagy a "brit tudósok mai elemzése szerint" típusú 0 tényértékű baromságokat., ebből eredően pedig villámgyorsan lesüllyed az egész topic egy "ki tud több BS-et ömleszteni hogy belefullasszon bármilyen tényanyagot". Mert egyes emberek ilyenek és a forumok hajlamosak így működni. Az ukrán topicban most is így működnek, mindenki tudja, kicsodák.

FYI ez egy vitaforum, nem Dudi's newsfeed.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Ez egy hülye ötlet és kb. csak arra jó hogy az erre hajlamosak végre nyakló nyomathassák az agitprop anyagaikat minden nap, hiszen úgysem lehet élből cáfolni pl. a fake videókat vagy a "brit tudósok mai elemzése szerint" típusú 0 tényértékű baromságokat., ebből eredően pedig villámgyorsan lesüllyed az egész topic egy "ki tud több BS-et ömleszteni hogy belefullasszon bármilyen tényanyagot". Mert egyes emberek ilyenek és a forumok hajlamosak így működni. Az ukrán topicban most is így működnek, mindenki tudja, kicsodák.

FYI ez egy vitaforum, nem Dudi's newsfeed.
Kell a newsfeed is mert most dedó van, egyszerűen nincs az embernek annyi energiája hogy átrágja magát a sok körbebeszélésen a lényegi infóért.
 
  • Tetszik
Reactions: ozymandias and dudi

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 666
77 662
113
Ez egy hülye ötlet és kb. csak arra jó hogy az erre hajlamosak végre nyakló nyomathassák az agitprop anyagaikat minden nap, hiszen úgysem lehet élből cáfolni pl. a fake videókat vagy a "brit tudósok mai elemzése szerint" típusú 0 tényértékű baromságokat., ebből eredően pedig villámgyorsan lesüllyed az egész topic egy "ki tud több BS-et ömleszteni hogy belefullasszon bármilyen tényanyagot". Mert egyes emberek ilyenek és a forumok hajlamosak így működni. Az ukrán topicban most is így működnek, mindenki tudja, kicsodák.

FYI ez egy vitaforum, nem Dudi's newsfeed.
Amennyi hírt én ide berakok...
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 470
25 301
113
W

Wilson

Guest
Nem a hír részével van gond, hanem a rengeteg, teljesen felesleges beszólásnak, de tudod ezt te is!

Nem kell mindenféle másról beszélni, mint Bodóné! :D
A teljesen felesleges beszólásokat szerintem saját magadon kérd számon, lásd ezt a hozzászólásodat is. És szerintem ez a lehetőségekhez mérten egy teljesen jó rendszer mert így aki nem azért látogatta az ukrán topikot, hogy híreket hozzon hanem csak azért, hogy egyfajta dühöngőként a személyes frusztrációt élje ki ott előbb vagy utóbb le fog morzsolodni.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 470
25 301
113
A teljesen felesleges beszólásokat szerintem saját magadon kérd számon, lásd ezt a hozzászólásodat is. És szerintem ez a lehetőségekhez mérten egy teljesen jó rendszer mert így aki nem azért látogatta az ukrán topikot, hogy híreket hozzon hanem csak azért, hogy egyfajta dühöngőként a személyes frusztrációt élje ki ott előbb vagy utóbb le fog morzsolodni.
Nem csak nekem tűnt fel.

Pl. Olvasgass


End részemről.
 
  • Tetszik
Reactions: Flamand
W

Wilson

Guest
Nem csak nekem tűnt fel.

Pl. Olvasgass


End részemről.
Na aztán te igazán autentikus véleményt idéztél be....:)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 395
74 274
113
Kösz, hogy átraktátok az izraeli hírt a Lézeres légvédelembe, bocs, de nem vettem észre, hogy erre is van külön topik. Bekövettem.
Az utóbbi időben mindenki elkezdett ilyeneket fejleszteni és olyan sok lett az ezekkel kapcsolatos hír, hogy kapott egy saját topikot a téma.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 045
54 158
113
Olyan kérdésem lenne,hogy az óránkénti 2 hsz-t át tudnátok e állítani napi limitre, ugyanis nappal építem a demokráciát,fizetem az adót,így nem érek rá kommentelni,este van 1,max 2 órám,és már halmozottan hátrányos helyzetbe is kerültem a 0-24 kommentelőkhöz képest,ha kettőnél több kommentre óhajtok válaszolni.
Köszi.
 
Status
Not open for further replies.