[BIZTPOL] NATO - North Atlantic Treaty Organization

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
K

Kopi2000

Guest
Igen, van apák napja. Sajnos a modern feminista világban ezzel nem foglalkozunk eléggé.
De ennek mi köze a buzikhoz?
....az, hogy minden magyar embernek lenne joga jolerezni magat, a tarsadalomban. Evente egy meleg buszkeseg nap ebbe, nekem belefer.... bar nem vagyok erintett, hanem csak tolerans....
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 689
15 448
113
En azt mondom egy nap lehet az oveke is. Tudod, van apak napja is....
Csak lassan minden nap az ő napjuk.
Túl sok a magamutogatás és a polgárpukkasztás.
És igen, tudjuk, hogy vannak melegek, meg leszbik. De ez a politikai mozgalom, ami e köré a kérdéskör köré lett építve, már rég a mentális problémákkal küzdő transznemű, queer, és egyéb identitászavaros egyedekről szól.
Ha beszéltél már normális, rendes életet élő meleggel, akkor tudhatnád, hogy ettől az aberrált mozgalomtól ők is hányingert kapnak. Mert ez nem elfogadtatja őket a társadalommal, hanem éppenhogy azt a reakciót váltja ki a többségi társadalomból, hogy minden meleget/leszbit egy magamutogató, hedonista, antiszociális, életképtelen, hippi kreténnek tart...
Őszintén, ezt az egész mozgalmat csak a társadalmi feszültség növelésére, a hagyományos társadalmi és családi értékek relativizálására, illetve a megfelelő egyének áltudományos és politkai előmenetelének biztosítására találták ki.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 881
78 113
113

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 189
113
Remélem, hogy megérem azt, hogy olyan ütőképes legyen a cég mint a svéd hadsereg... Mert lehet, hogy b...uzik, de olyan b...uzik akik képesek megvédeni a saját országukat.
Nekem azért mondjuk ez a buziskodás egyenruhában nem annyira tetszik. Ezek az elhajlások kéz a kében járnak az olyan dolgokkal, hogy "elfogadónak kell lenni" mindennel és mindenkivel, aztán hiába az erős haderő, hamar ott találták magukat hogy az a Svédország ami valaha a világ egyik legnyugisabb, legélhetőbb országa volt, most nem annyira bír mit kezdeni a sok Bosnyákkal, Albánnal, Arabokkal.

Jól bejött ez az irányvonal nekik, de én azért nem cserélnék velük akkor sem, ha több és jobb Gripenjük van...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 881
78 113
113
Nekem azért mondjuk ez a buziskodás egyenruhában nem annyira tetszik. Ezek az elhajlások kéz a kében járnak az olyan dolgokkal, hogy "elfogadónak kell lenni" mindennel és mindenkivel, aztán hiába az erős haderő, hamar ott találták magukat hogy az a Svédország ami valaha a világ egyik legnyugisabb, legélhetőbb országa volt, most nem annyira bír mit kezdeni a sok Bosnyákkal, Albánnal, Arabokkal.

Jól bejött ez az irányvonal nekik, de én azért nem cserélnék velük akkor sem, ha több és jobb Gripenjük van...
Ennek mi köze a svéd hadsereghez? Svédországban sem lehet békeidőben bevetni a hadsereget fegyveresen Svédország területén.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 189
113
Ennek mi köze a svéd hadsereghez? Svédországban sem lehet békeidőben bevetni a hadsereget fegyveresen Svédország területén.
Az elfogadás erőltetése, nyilván. Természetesen a haderőt nem lehet bevetni békeidőben náluk sem, nyilván.

Ez mindig úgy indul, hogy légy elfogadó ezzel, azzal, amazzal. Értsd meg hogy SZÜKSÉG van rá hogy kint táncikáljanak gyakorlóban a melegek egy fesztiválon, meg befogadjanak mindenkit. Azért mondtam, hogy nem annyira tetszik ez a jelenség, mert kéz a kézben jár MÁS káros folyamatokkal.

Szerintem marhára nem helyénvaló összemosni a haderőt, meg a buziskodást, ez volt a lényege a mondandómnak. Legyenek akár meleg katonák a haderőben, de ezt NE reklámozzák, pláne ne így. Egyszerűen NEM ODA VALÓ egy ilyen Pride szerű rendezvényre az uniformis.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and ogretankHU

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 881
78 113
113
Az elfogadás erőltetése, nyilván. Természetesen a haderőt nem lehet bevetni békeidőben náluk sem, nyilván.

Ez mindig úgy indul, hogy légy elfogadó ezzel, azzal, amazzal. Értsd meg hogy SZÜKSÉG van rá hogy kint táncikáljanak gyakorlóban a melegek egy fesztiválon, meg befogadjanak mindenkit. Azért mondtam, hogy nem annyira tetszik ez a jelenség, mert kéz a kézben jár MÁS káros folyamatokkal.

Szerintem marhára nem helyénvaló összemosni a haderőt, meg a buziskodást, ez volt a lényege a mondandómnak. Legyenek akár meleg katonák a haderőben, de ezt NE reklámozzák, pláne ne így. Egyszerűen NEM ODA VALÓ egy ilyen Pride szerű rendezvényre az uniformis.
Szerintem meg nem a "Csodabogarak" mennyisége egy haderő fokmérője, hanem a harcértéke. És hidd el nekem, ha egy "b...uzira" lőnek az ugyanúgy vissza fog lőni mint a heteroszexuálisak.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 189
113
Szerintem meg nem a "Csodabogarak" mennyisége egy haderő fokmérője, hanem a harcértéke. És hidd el nekem, ha egy "buzira" lőnek az ugyanúgy vissza fog lőni mint a heteroszexuálisak.
Egyértelmű! Ezért írtam hogy felőlem aztán lehetnek melegek a haderőben nálunk is, azt aki a saját neméhez vonzódik, de amúgy normálisan, szolidan él, melegnek hívom én is. Ha elkötelezett, hazaszerető és jó katona, semmi gondom vele ezért!

Ellenben akik ott parádéztak táncikálva a bandwagonon és körülötte lengetve a szivárványos zászlót, nekem csak buzik.

Elbeszélünk egymás mellett egyébként folyamatosan, a Svéd haderő mint haderő, erős, jól felszerelt, kiképzett, az országnak komoly saját hadiipara van, ami irigylésre méltó, nyilván! Ebben nincs vita!

Amiről én beszélek, hogy mivel pl. a haderővel is a mellékelt példán keresztül látható mit művelnek, EGYÉB káros kéz a kézben járó folyamataik miatt olyan dolgok történnek abban az országban, ami miatt bár erős a haderő, az tétlenül kell nézze ahogy belülről szétrohadnak mint ország.

Ez az én szememben kudarc!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 881
78 113
113
Egyértelmű! Ezért írtam hogy felőlem aztán lehetnek melegek a haderőben nálunk is, azt aki a saját neméhez vonzódik, de amúgy normálisan, szolidan él, melegnek hívom én is. Ha elkötelezett, hazaszerető és jó katona, semmi gondom vele ezért!

Ellenben akik ott parádéztak táncikálva a bandwagonon és körülötte lengetve a szivárványos zászlót, nekem csak buzik.

Elbeszélünk egymás mellett egyébként folyamatosan, a Svéd haderő mint haderő, erős, jól felszerelt, kiképzett, az országnak komoly saját hadiipara van, ami irigylésre méltó, nyilván! Ebben nincs vita!

Amiről én beszélek, hogy mivel pl. a haderővel is a mellékelt példán keresztül látható mit művelnek, EGYÉB káros kéz a kézben járó folyamataik miatt olyan dolgok történnek abban az országban, ami miatt bár erős a haderő, az tétlenül kell nézze ahogy belülről szétrohadnak mint ország.

Ez az én szememben kudarc!
Nem a haderő dolga a "belső ellenséggel" harcolni ez ilyen egyszerű. Egy haderőnek szinte mineden belső folyamatot tétlenül kell néznie!
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 189
113
Nem a haderő dolga a "belső ellenséggel" harcolni ez ilyen egyszerű. Egy haderőnek szinte mineden belső folyamatot tétlenül kell néznie!
Figyelj, ezt leírtam 3x hogy így van, meg hogy tudom. Ha elolvasod hogy mit írtam az ezzel kapcsolatos legelső, a második, meg a harmadik posztomban, akkor rá kell jöjj hogy ez tiszta sor nekem is!

Attól még marhára nem jó irányban vannak ezzel SZERINTEM, hogy tolják ezt a meleg + katonai felvonulás dolgot. Az elfogadás erőltetésével csúnyán rá fog baszni maga az egész ország. Igazából jelen időben már rá is baszott, azt is leírtam hogy miért... Nem azért mert a homoszexuális katonák nem lőnek vissza, vagy kisebb lenne a harcértékük. Azért mert ez a kurva nagy elfogadáspártiság, a "csodabogár" és "kakukkok" támogatása elintézi és elintézte hogy a haderőnek TÉTLENÜL kell néznie mivel mást nem tehet, hiába erős, hogy belülről mennek tönkre.

Gyakorlatilag ezt írtam le, és magyarázom most már negyedik posztban, hogy miért. Tovább nem fogom, ígérem...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 881
78 113
113
Figyelj, ezt leírtam 3x hogy így van, meg hogy tudom. Ha elolvasod hogy mit írtam az ezzel kapcsolatos legelső, a második, meg a harmadik posztomban, akkor rá kell jöjj hogy ez tiszta sor nekem is!

Attól még marhára nem jó irányban vannak ezzel SZERINTEM, hogy tolják ezt a meleg + katonai felvonulás dolgot. Az elfogadás erőltetésével csúnyán rá fog baszni maga az egész ország. Igazából jelen időben már rá is baszott, azt is leírtam hogy miért... Nem azért mert a homoszexuális katonák nem lőnek vissza, vagy kisebb lenne a harcértékük. Azért mert ez a kurva nagy elfogadáspártiság, a "csodabogár" és "kakukkok" támogatása elintézi és elintézte hogy a haderőnek TÉTLENÜL kell néznie mivel mást nem tehet, hiába erős, hogy belülről mennek tönkre.

Gyakorlatilag ezt írtam le, és magyarázom most már negyedik posztban, hogy miért. Tovább nem fogom, ígérem...
A hadsereget még Lengyelországban sem lehet belföldön bevetni, pedig ők nem szivárványos multik. Egész egyszerűen amit te a hadseregtől várnál el az a rendőrség dolga a világ minden normális helyén.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
519
1 512
93
A hadsereget még Lengyelországban sem lehet belföldön bevetni, pedig ők nem szivárványos multik. Egész egyszerűen amit te a hadseregtől várnál el az a rendőrség dolga a világ minden normális helyén.
Nem errol ir. De igaza van. Mikor akar egy buzi a hazajaert harcolni? Nincs is gyereke, csaladja akit vedhet. Minden neki tetszo "kultura" meg kulfoldrol jon hozza. Arrol nem is beszelve, hogy a normalisak meg esetleg elgondolkodnak, hogy akarnak-e "ezekert" meghalni... szoval duplan art a haderonek ha a devianciat elturi egy orszag. Es nem, nem azt irta, hogy a sereg dolga lenne felszamolni. (Es nem erdekel, hogy az okorban allitolag volt jo buzi katona is, eleve valoszunubb, hogy csak az ellensegeik terjesztettek roluk, hogy buzik voltak.)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 881
78 113
113
Nem errol ir. De igaza van. Mikor akar egy buzi a hazajaert harcolni? Nincs is gyereke, csaladja akit vedhet. Minden neki tetszo "kultura" meg kulfoldrol jon hozza. Arrol nem is beszelve, hogy a normalisak meg esetleg elgondolkodnak, hogy akarnak-e "ezekert" meghalni... szoval duplan art a haderonek ha a devianciat elturi egy orszag. Es nem, nem azt irta, hogy a sereg dolga lenne felszamolni. (Es nem erdekel, hogy az okorban allitolag volt jo buzi katona is, eleve valoszunubb, hogy csak az ellensegeik terjesztettek roluk, hogy buzik voltak.)
Nem erről beszél? De Erről beszél:ű
"Azért mert ez a kurva nagy elfogadáspártiság, a "csodabogár" és "kakukkok" támogatása elintézi és elintézte hogy a haderőnek TÉTLENÜL kell néznie mivel mást nem tehet, hiába erős, hogy belülről mennek tönkre."
Ezt nem lehet másként értelmezni csak úgy, hogy probléma, hogy a vélt vagy valós belső ellenséggel szemben nem léphet fel a hedsereg. Semelyik normális országben nem léphet fel a hadsereg!

De szerettei vannak. Ne akarjunk már nagymellénnyel mások hazaszeretetéről ítéletet mondani, mert hányingerkeltő.
 
Status
Not open for further replies.