[BIZTPOL] NATO - North Atlantic Treaty Organization

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
519
1 512
93
Nem erről beszél? De Erről beszél:ű
"Azért mert ez a kurva nagy elfogadáspártiság, a "csodabogár" és "kakukkok" támogatása elintézi és elintézte hogy a haderőnek TÉTLENÜL kell néznie mivel mást nem tehet, hiába erős, hogy belülről mennek tönkre."
Ezt nem lehet másként értelmezni csak úgy, hogy probléma, hogy a vélt vagy valós belső ellenséggel szemben nem léphet fel a hedsereg. Semelyik normális országben nem léphet fel a hadsereg!

De szerettei vannak. Ne akarjunk már nagymellénnyel mások hazaszeretetéről ítéletet mondani, mert hányingerkeltő.
Nem, ez azt jelenti, hogy a seregnek tetlenul kell neznie, hogy kizavarjak oket buzifelvonulni, noha esetleg nem is buzik. Nem azt jelenti, hogy tetlenul nezik a buzifelvonulast es ez baj, hanem -szerintem- arra erti, hogy a sereg (ami alapbol nem buzi) tetlenul kell nezze amint buzit csinalnak belole. Mint Nemetorszagban.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
Nem, ez azt jelenti, hogy a seregnek tetlenul kell neznie, hogy kizavarjak oket buzifelvonulni, noha esetleg nem is buzik. Nem azt jelenti, hogy tetlenul nezik a buzifelvonulast es ez baj, hanem -szerintem- arra erti, hogy a sereg (ami alapbol nem buzi) tetlenul kell nezze amint buzit csinalnak belole. Mint Nemetorszagban.
Ha ezt jelenti akkor ez egy nagyon rossz gondolkozás. A sereg nem egy a társadalomtól teljesen különálló entitás. A sereg a társadalom tükre. A sereg olyan mint a társadalom, ha elfogadó a homoszexulitással a társadalom, akkor a társadalom tagjaiból álló sereg is elfogadó. Ebből következik, hogy a kutya sem kényszerít semmit a seregre, mert nem kell, hisz a tagjai elfogadóak önmaguktól kényszer nélkül.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
519
1 512
93
Ha ezt jelenti akkor ez egy nagyon rossz gondolkozás. A sereg nem egy a társadalomtól teljesen különálló entitás. A sereg a társadalom tükre. A sereg olyan mint a társadalom, ha elfogadó a homoszexulitással a társadalom, akkor a társadalom tagjaiból álló sereg is elfogadó. Ebből következik, hogy a kutya sem kényszerít semmit a seregre, mert nem kell, hisz a tagjai elfogadóak önmaguktól kényszer nélkül.
Ez ugye nem komoly??? Te is tudod, hogy kozep-europaban(!!!) sok multi egyszeruen kizavarja a nem-buzi alkalmazottait a buzifelvonulasokra, mert muszaj. Ha nem megy, akkor jobb esetben csak kirugjak, rosszabb esetben olyan pokolla teszik az eletet, hogy inkabb felmond. Es ez kozepeuropa. Eszakon es nyugaton mar nem csak a multiknal "erosen ajanlott" buzinak lenni, hanem a seregben is, mint a fenti post mutatja. (mert tolerans, ja...)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
Ez ugye nem komoly??? Te is tudod, hogy kozep-europaban(!!!) sok multi egyszeruen kizavarja a nem-buzi alkalmazottait a buzifelvonulasokra, mert muszaj. Ha nem megy, akkor jobb esetben csak kirugjak, rosszabb esetben olyan pokolla teszik az eletet, hogy inkabb felmond. Es ez kozepeuropa. Eszakon es nyugaton mar nem csak a multiknal "erosen ajanlott" buzinak lenni, hanem a seregben is, mint a fenti post mutatja. (mert tolerans, ja...)
Nem tudom miről beszélsz, itthon a kutya sem zavargat senkit sehová.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and alali77

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
519
1 512
93
Nem tudom miről beszélsz, itthon a kutya sem zavargat senkit sehová.
Engem nem, de a jobboldali magyar media tele van ilyen esetekkel ha epp buzifelvonulas van, hogy xy-t kerdezne a riporter, hogy modjon par szot, erre otterem a HR-es es megtiltja hogy beszeljen, stb...
Es ha nem is ennyire durvan, de azt en is lattam mar, hogy a HR tele van buzival tobb multinal is. Itt Lengyelorszagban is. El sem tudod kepzelni, de pl. a "4 nagy" egyikenek dolgoztam es az elso par napban a kotelezo alaptanfolyamot kozott volt olyan, hogy IT alap dolgok, ami amugy jo lenne, mert nyilvan nem mindenki van ugyanolyan szinten, foleg ha nem IT a terulete. Na es a legdurvabb neomarxista konyvekre kellett rakeresni az interneten, mondvan, hogy gyakorloni a szakszeru netes keresest. Persze felmondtam. Kovetkezo cegnel szinten az elso par het a kotelezo alap kurusok megcsinalasa, anelkul nem kezdhetsz el dolgozni. Ez is egy nagy, New York-i tozsden jegyzett ceg volt. Tesztben kerdes: "hogyan kell jelenteni, hogyha azt latod, hogy egy manager nem valogatott be egy buzit egy ujonnan indulo projektbe?" Ha azt valaszolod, hogy nem jelented sehogy, mert a manager dolga eldonteni, hogy kiket von be az uj projektbe es kik dolgozzanak tovabb a regin, akkor nem mesz at a teszten, nem allhatsz neki dolgozni. (kiprobaltam). Az ilyen "kurzusokat" a HR rakja ossze. Te nagyon burokban elhetsz ha nem dolgoztal meg multinak. (igen, volt tapasztalatom normalis multival is, de egyre inkabb az a kivetel). Na szoval ott is felmondtam inkabb, es ugy dontottem, hogy inkabb nem dolgozok es elmegyek katonanak. Igy lettem WOT-os. Itt meg senki sem probalt ravenni, hogy marxista konyveket olvassak, vagy feljelentsek valakit mert nem valogatott be a projektbe buzit. De ha odaig sullyedunk mint Svedorszag, akkor...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
Engem nem, de a jobboldali magyar media tele van ilyen esetekkel ha epp buzifelvonulas van, hogy xy-t kerdezne a riporter, hogy modjon par szot, erre otterem a HR-es es megtiltja hogy beszeljen, stb...
Es ha nem is ennyire durvan, de azt en is lattam mar, hogy a HR tele van buzival tobb multinal is. Itt Lengyelorszagban is. El sem tudod kepzelni, de pl. a "4 nagy" egyikenek dolgoztam es az elso par napban a kotelezo alaptanfolyamot kozott volt olyan, hogy IT alap dolgok, ami amugy jo lenne, mert nyilvan nem mindenki van ugyanolyan szinten, foleg ha nem IT a terulete. Na es a legdurvabb neomarxista konyvekre kellett rakeresni az interneten, mondvan, hogy gyakorloni a szakszeru netes keresest. Persze felmondtam. Kovetkezo cegnel szinten az elso par het a kotelezo alap kurusok megcsinalasa, anelkul nem kezdhetsz el dolgozni. Ez is egy nagy, New York-i tozsden jegyzett ceg volt. Tesztben kerdes: "hogyan kell jelenteni, hogyha azt latod, hogy egy manager nem valogatott be egy buzit egy ujonnan indulo projektbe?" Ha azt valaszolod, hogy nem jelented sehogy, mert a manager dolga eldonteni, hogy kiket von be az uj projektbe es kik dolgozzanak tovabb a regin, akkor nem mesz at a teszten, nem allhatsz neki dolgozni. (kiprobaltam). Az ilyen "kurzusokat" a HR rakja ossze. Te nagyon burokban elhetsz ha nem dolgoztal meg multinak. (igen, volt tapasztalatom normalis multival is, de egyre inkabb az a kivetel). Na szoval ott is felmondtam inkabb, es ugy dontottem, hogy inkabb nem dolgozok es elmegyek katonanak. Igy lettem WOT-os. Itt meg senki sem probalt ravenni, hogy marxista konyveket olvassak, vagy feljelentsek valakit mert nem valogatott be a projektbe buzit. De ha odaig sullyedunk mint Svedorszag, akkor...
Jajj.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: fishbed and alali77

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
Ez a "jajj" gyorsabban jott minthogy ranyomtam volna az enterre. Nem hiszem, hogy elolvastad es megertetted amit irtam. Vagy letagadod a valosagot, vagy azt hiszed en hazudok, vagy nem is olvastad el rendesen. De igen, jajj.
Addig olvastam, hog, a kormánymédia (az itthoni jobboldali média a kormánymédiával egyenlő). Nem is kell tovább, mert ha erre alapozol akkor egy demagóg hazugsággyárra alapozol.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and alali77

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Nem erről beszél? De Erről beszél:ű
"Azért mert ez a kurva nagy elfogadáspártiság, a "csodabogár" és "kakukkok" támogatása elintézi és elintézte hogy a haderőnek TÉTLENÜL kell néznie mivel mást nem tehet, hiába erős, hogy belülről mennek tönkre."
Ezt nem lehet másként értelmezni csak úgy, hogy probléma, hogy a vélt vagy valós belső ellenséggel szemben nem léphet fel a hedsereg. Semelyik normális országben nem léphet fel a hadsereg!

De szerettei vannak. Ne akarjunk már nagymellénnyel mások hazaszeretetéről ítéletet mondani, mert hányingerkeltő.
Komolyan mondom, hogy tényleg semmit nem értettél meg abból amit írtam. Biztosan én fogalmazok rosszul, de ettől egyszerűbben, egyértelműbben én már sajnos leírni nem tudom azt, amit leírtam. Senkinek nem mondtam ítéletet a hazaszeretetéről.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
K

Kopi2000

Guest
Akkor most svédországban azért vonulnak mert ott is el vannak nyomva vagy kurvára csak feltűnési viszketekségük van?
Szerintem erre a jo kifejezes a pozitiv diszkriminacio lenne, mint altalaban a kisebbsegekkel kapcsplatosan. Csak itthon a sajat kormanyunk ugrasztja ossze az embereket, kijelolve mindig azokat, akiket kopkodni kell. A buzik is magyarok, es az egesz sztorivan az a szomoru, hogy magyarok tiporjak meg a magyarok jogait....
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Ha ezt jelenti akkor ez egy nagyon rossz gondolkozás. A sereg nem egy a társadalomtól teljesen különálló entitás. A sereg a társadalom tükre. A sereg olyan mint a társadalom, ha elfogadó a homoszexulitással a társadalom, akkor a társadalom tagjaiból álló sereg is elfogadó. Ebből következik, hogy a kutya sem kényszerít semmit a seregre, mert nem kell, hisz a tagjai elfogadóak önmaguktól kényszer nélkül.
Pont ezt írtam én is. A seregük erős, de a társadalom elfogadó, ezt erőltetik rájuk is, és ez dönti romlásba őket. Példának meg a migrációt hoztam, ők a kakukkok, így már világos?!
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Nem, ez azt jelenti, hogy a seregnek tetlenul kell neznie, hogy kizavarjak oket buzifelvonulni, noha esetleg nem is buzik. Nem azt jelenti, hogy tetlenul nezik a buzifelvonulast es ez baj, hanem -szerintem- arra erti, hogy a sereg (ami alapbol nem buzi) tetlenul kell nezze amint buzit csinalnak belole. Mint Nemetorszagban.
Így van. Nem oda való, a sereg alázása ez is. Kontraproduktív faszság. Pótcselekvés, jóemberkedés!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and hunter85

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
Jaj de felment benned a pumpa... Ugy veded a ruszkikat honapok ota, mintha neked tobbet jelentenenek a magyarsagodnal...
Ez igazságot védem egy radikalizálódó világban. Ukrán és orosz barátaim is vannak, hidd el emberileg nem lehet megítélni valakit a származása alapján. Sajnálom, hogy ezt még meg kell tanulnod.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
519
1 512
93
Addig olvastam, hog, a kormánymédia (az itthoni jobboldali média a kormánymédiával egyenlő). Nem is kell tovább, mert ha erre alapozol akkor egy demagóg hazugsággyárra alapozol.
Szoval mi a velemeny a tobbi 90%-rol, amit nem olvastam, hanem szemelyes tapasztalat? Tudod toleralni azt szoktuk ami rossz, de nem tudjuk megvaltoztatni. Soha senki sem toleralt meg jo dolgot. Mert a jot azt batoritjuk, csinaljuk, stb, de sosem "toleraljuk".
 
  • Tetszik
Reactions: merleg and Kopi2000
Status
Not open for further replies.