[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 479
113
Nagyon megkeseredett ember lettél. Mi történt veled? Régen kedveltem az írásaidat, de hogy nem tudsz két mondatot leírni ,politikai köpködés nélkül az már baj.
Az Alapító Atyák mindenkori legendás csodaeseményei elvesztették üres fényüket ezen kies jáfeti mocsárban és ez borzasztó elvonási tünetekkel fáj azon népeknek, kik ezt már rég eltörölni akarák.
 
  • Tetszik
Reactions: Rex Meus Deus Meus

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 880
8 097
113
Nagyon megkeseredett ember lettél. Mi történt veled? Régen kedveltem az írásaidat, de hogy nem tudsz két mondatot leírni ,politikai köpködés nélkül az már baj.
Hála az égnek egyáltalán nem vagyok megkeseredve. Ez a politikai köpködés:

" - Tervben van a baloldali kormányok által szintén leépített rakétatüzérségi képesség megteremtése is. - (ergo a haderőfejlesztés is a baloldal miatt nem történt meg semmilyen haderőnem, fegyvernem esetében, mert már minden fejlesztéshez beírják és elmondják - akár a kasszinóminiszter, akár Maróth.

Ezt az elmúlt kormányzati ciklusban katonai témában, csak Német Szilárdtól lehetett várni. Igaz mit várjunk egy volt Századvég vezető, tartalékos századostól???
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 981
113
Hála az égnek egyáltalán nem vagyok megkeseredve. Ez a politikai köpködés:

" - Tervben van a baloldali kormányok által szintén leépített rakétatüzérségi képesség megteremtése is. - (ergo a haderőfejlesztés is a baloldal miatt nem történt meg semmilyen haderőnem, fegyvernem esetében, mert már minden fejlesztéshez beírják és elmondják - akár a kasszinóminiszter, akár Maróth.

Ezt az elmúlt kormányzati ciklusban katonai témában, csak Német Szilárdtól lehetett várni. Igaz mit várjunk egy volt Századvég vezető, tartalékos századostól???
Benkő is mondott ilyeneket deee mindegy.

Amúgy mutasd meg hogy jobb ember vagy az említetteknél és fejezd be az állandó politikai vernyákolást. Mutass jó példát.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 835
113
Hála az égnek egyáltalán nem vagyok megkeseredve. Ez a politikai köpködés:

" - Tervben van a baloldali kormányok által szintén leépített rakétatüzérségi képesség megteremtése is. - (ergo a haderőfejlesztés is a baloldal miatt nem történt meg semmilyen haderőnem, fegyvernem esetében, mert már minden fejlesztéshez beírják és elmondják - akár a kasszinóminiszter, akár Maróth.

Ezt az elmúlt kormányzati ciklusban katonai témában, csak Német Szilárdtól lehetett várni. Igaz mit várjunk egy volt Századvég vezető, tartalékos századostól???
A probléma az, hogy megszólod a portfoliót, mert kormányoldali, miközben te pontosan ugyanúgy nyomod a baloldali propagandát mint a portfolio a kormányoldalit. Ne érts félre engem nem zavar, hogy politikai alapon írsz, az viszont irritáló, hogy másokat megszólsz ha ugyanezt teszik csak azért, mert a "másik oldal" nótáját fújja.

Megjegyzem ahogy téged sem úgy a portfoliót sem olvasom, csak azt amit ide írtok.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113
Benkő is mondott ilyeneket deee mindegy.

Amúgy mutasd meg hogy jobb ember vagy az említetteknél és fejezd be az állandó politikai vernyákolást. Mutass jó példát.
Mondjuk jó példával szolgálhatna az itt agyonajnározott (egyébként ügyes és értelmes) Dr. M. G. is, ha kihagyná a gyurcsányozást meg emúttnyócévezést - 12+ év 2/3 után, és többek között a @kelepisti által leírtak miatt is - a bejelentések előtt.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 981
113
Mondjuk jó példával szolgálhatna az itt agyonajnározott (egyébként ügyes és értelmes) Dr. M. G. is, ha kihagyná a gyurcsányozást meg emúttnyócévezést - 12+ év 2/3 után, és többek között a @kelepisti által leírtak miatt is - a bejelentések előtt.
Politikus, ez az elvárás felé, hogy toljon egy narratívát.
Nekünk nem lenne muszáj a narratívák szerint kommunikálni folyamatosan szerintem mivel egyikünk se politikus se jehova hittérítő.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113
A probléma az, hogy megszólod a portfoliót, mert kormányoldali, miközben te pontosan ugyanúgy nyomod a baloldali propagandát mint a portfolio a kormányoldalit. Ne érts félre engem nem zavar, hogy politikai alapon írsz, az viszont irritáló, hogy másokat megszólsz ha ugyanezt teszik csak azért, mert a "másik oldal" nótáját fújja.

Megjegyzem ahogy téged sem úgy a portfoliót sem olvasom, csak azt amit ide írtok.
Nos, én nem látom, hogy a portfolio.hu nagyon kormánypárti lenne. Néha olvasom a gazdasági cikkeiket, elég objektívnek tűnnek. Mondjuk egy gazdasági hírportálnak annak is kell lennie....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 835
113
Mondjuk jó példával szolgálhatna az itt agyonajnározott (egyébként ügyes és értelmes) Dr. M. G. is, ha kihagyná a gyurcsányozást meg emúttnyócévezést - 12+ év 2/3 után, és többek között a @kelepisti által leírtak miatt is - a bejelentések előtt.
Tudod ők 12 éve kétharmadban vannak, ez lehet, hogy zavaró, de ne akard megmondani nekik, hogy hogyan is kell ezt csinálni, mert ha nem tudnák, akkor nem lennének 12 éve 2/3-ban.
 
  • Tetszik
Reactions: Lengyel_nem_medik

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 835
113
Nos, én nem látom, hogy a portfolio.hu nagyon kormánypárti lenne. Néha olvasom a gazdasági cikkeiket, elég objektívnek tűnnek. Mondjuk egy gazdasági hírportálnak annak is kell lennie....
Én nem olvasom így nem tudom, kelepisti állítása alapján írtam azt amit.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113
Politikus, ez az elvárás felé, hogy toljon egy narratívát.
Nekünk nem lenne muszáj a narratívák szerint kommunikálni folyamatosan szerintem mivel egyikünk se politikus se jehova hittérítő.
De ezzel csak rombolja a nehezen megszerzett elismerést, és hiteltelenné válik, ha nyilvánvaló baromságokat hazudik.
Én renitens Jehova hittérítő vagyok, kedvenc olvasmányom az Őrtorony - mivel eltöltöttem ott néhány órát. Még akkor, amikor te még kéjes gondolatként sem léteztél;)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 981
113
De ezzel csak rombolja a nehezen megszerzett elismerést, és hiteltelenné válik, ha nyilvánvaló baromságokat hazudik.
Én renitens Jehova hittérítő vagyok, kedvenc olvasmányom az Őrtorony - mivel eltöltöttem ott néhány órát. Még akkor, amikor te még kéjes gondolatként sem léteztél;)
És ez engem miért kéne bármilyen módon hogy érdekeljen vagy megérintsen? A kinek van menőbb képzeletbeli barátja versenyt meghagyom Pogánynak meg Littlejohnnak.
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113
Tudod ők 12 éve kétharmadban vannak, ez lehet, hogy zavaró, de ne akard megmondani nekik, hogy hogyan is kell ezt csinálni, mert ha nem tudnák, akkor nem lennének 12 éve 2/3-ban.
Komolyan mondom, néha nem értem, mit nem értesz? Ki a tököm akarta megmondani nekik, hogyan kell megtartani a hatalmat? Félrebeszélsz.
De ne hazudják azt, hogy minden rossz Gyurcsány miatt van, mert azt a szart pl. amiben az MH és az ország jelenleg tartózkodik igen jelentős mértékben ők lapátolták össze. És @kelepisti azt nehezményezte - amit te sem tudsz cáfolni -, hogy a honvédségi leépítésekben is vastagon benne voltak,
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 981
113
És @kelepisti azt nehezményezte - amit te sem tudsz cáfolni -, hogy a honvédségi leépítésekben is vastagon benne voltak,
2010-ben az volt az ígéret, hogy a gazdaság egyenesbe állítása után (azt hogy most a végére mennyire lett egyenes inkább hagyjuk) az elvont forrásokat vissza fogják adni a honvédelemnek kamatostul. Szerintem ez az ígéret betartásra került a részükről.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113
2010-ben az volt az ígéret, hogy a gazdaság egyenesbe állítása után (azt hogy most a végére mennyire lett egyenes inkább hagyjuk) az elvont forrásokat vissza fogják adni a honvédelemnek kamatostul. Szerintem ez az ígéret betartásra került a részükről.
Hagyjuk, nem szeretem a parttalan vitákat.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 981
113
Hagyjuk, nem szeretem a parttalan vitákat.
Na de ezt mivel cáfolnád meg ? Történt egy kurva nagy elvonás (2010-2016-ig) és akkor döglött meg a képességeink maradéka és ezt is elismerem.
Beáldozták a honvédelmet abban az időszakban. De attól még ez az ígéret TÉNY. És amit jelenleg látsz pedig a megvalósulása.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113
Na de ezt mivel cáfolnád meg ? Történt egy kurva nagy elvonás (2010-2016-ig) és akkor döglött meg a képességeink maradéka és ezt is elismerem.
Beáldozták a honvédelmet abban az időszakban. De attól még ez az ígéret TÉNY. És amit jelenleg látsz pedig a megvalósulása.
Azért mondom parttalannak a vitát, mert ugyan miért kezdődött a Z2026? Nem önként, azt te is tudod. A másik, hogy arról is lehetne vitatkozni, jól kezdtek-e hozzá ahhoz a "talpraállításhoz", meg ténylegesen milyen volt a gazdasági helyzet 2010-ben stb. Ezért mondtam, hogy hagyjuk a parttalan vitát az ukrán topik ópiumának. Őrülök, hogy gyönnek a PzH-k, Leok és egyebek.
 
  • Tetszik
Reactions: Negan and krisss