[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 975
113
Azért mondom parttalannak a vitát, mert ugyan miért kezdődött a Z2026? Nem önként, azt te is tudod. A másik, hogy arról is lehetne vitatkozni, jól kezdtek-e hozzá ahhoz a "talpraállításhoz", meg ténylegesen milyen volt a gazdasági helyzet 2010-ben stb. Ezért mondtam, hogy hagyjuk a parttalan vitát az ukrán topik ópiumának. Őrülök, hogy gyönnek a PzH-k, Leok és egyebek.
Ne gondold, hogy a kedves vezető megalomániája a haderő feltámasztására nerm terjedt ki.
Főleg hogy 2014-ben kezdték el tervezni a zrínyit.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
@kelepisti hozzászólásában szerintem ez volt a lényeg:
"csak azt ne felejtsük el,hogy a tataiak gyakorlatilag 3 zlj harccsoport, márpedig az ukrán fronton cca. naponta semmisül meg 1 ilyen magasabbegység."
Nem a politika.
Akik őt politizálással vádolják, ők maguk politizálnak, mert nem bírják elviselni a kormány-kritikát.
 
K

Kopi2000

Guest
Politikus, ez az elvárás felé, hogy toljon egy narratívát.
Nekünk nem lenne muszáj a narratívák szerint kommunikálni folyamatosan szerintem mivel egyikünk se politikus se jehova hittérítő.
Nezz be neha az ukran topikba, ott gyulekeznek az onjelolt predikatorok es hitteritok...
 
  • Vicces
Reactions: megazez

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 687
90 781
113
@kelepisti hozzászólásában szerintem ez volt a lényeg:
"csak azt ne felejtsük el,hogy a tataiak gyakorlatilag 3 zlj harccsoport, márpedig az ukrán fronton cca. naponta semmisül meg 1 ilyen magasabbegység."
Nem a politika.
Akik őt politizálással vádolják, ők maguk politizálnak, mert nem bírják elviselni a kormány-kritikát.
Sztem az probléma, higy lett létrehozva a hardcore resznek belpol, na. Light resznek biztpol. erre @kelepisti minden hozzászólásában az összes haditechnika topikot telehányja.

Egyébként nemcsak ő.. Én iyekszek nem, de sajnos néha én sem állom meg, higy ne reagáljak, aztán vagy félremegy az egész, vagy mint most vki a helyére pakolja.

Tőlem aztán nem áll távol ez, de qrvaunalmas mhol ugyanazt olvasni. Erről szólt a kritika nem a tatai dandárról.

Politikus meg politizál, ez a dolga. Ezen fennakadni....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 822
113
Komolyan mondom, néha nem értem, mit nem értesz? Ki a tököm akarta megmondani nekik, hogyan kell megtartani a hatalmat? Félrebeszélsz.
De ne hazudják azt, hogy minden rossz Gyurcsány miatt van, mert azt a szart pl. amiben az MH és az ország jelenleg tartózkodik igen jelentős mértékben ők lapátolták össze. És @kelepisti azt nehezményezte - amit te sem tudsz cáfolni -, hogy a honvédségi leépítésekben is vastagon benne voltak,
Miert ne? Ez működik. Pont azt mondom, hogy azt csinálják ami hatékony a szempontjukból.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 687
90 781
113
Komolyan mondom, néha nem értem, mit nem értesz? Ki a tököm akarta megmondani nekik, hogyan kell megtartani a hatalmat? Félrebeszélsz.
De ne hazudják azt, hogy minden rossz Gyurcsány miatt van, mert azt a szart pl. amiben az MH és az ország jelenleg tartózkodik igen jelentős mértékben ők lapátolták össze. És @kelepisti azt nehezményezte - amit te sem tudsz cáfolni -, hogy a honvédségi leépítésekben is vastagon benne voltak,
Persze. De tüzérség, önjáró tüzérség ügyben a szocik vitték a prímet. Megyo-Fleto munkája. A pecsi tüzérdandárt a helyi szocik tiltakozása ellenére számolták fel, a Gvordikát meg kivonták eladták.

Ez haderőnem lett újra létrehozva.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 880
8 096
113
Politikus, ez az elvárás felé, hogy toljon egy narratívát.
Nekünk nem lenne muszáj a narratívák szerint kommunikálni folyamatosan szerintem mivel egyikünk se politikus se jehova hittérítő.
NEM!!! A Probléma, hogy a Hadsereg PÁRTATLAN és a magyar hazát védi és NATO szövetségesi feladatokat lát el. Maróth nem poolitikus, hanem fegyverzeti igazgató és NEKEM elvárásom vele szemben, hogy objektíven nyilatkozzon. A Kasszinóvezér más téma. Az egyszerűen csak undosító politikus, az előző szakpolitikus miniszterrel ellentétben.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 880
8 096
113
Benkő is mondott ilyeneket deee mindegy.

Amúgy mutasd meg hogy jobb ember vagy az említetteknél és fejezd be az állandó politikai vernyákolást. Mutass jó példát.
Azt, hogy itt értekezek veletek, az nem azt jelenti, hogy a Haditechnikában, vagy az The Aivoation Mgazinban megjelenő cikkeimben politizálnék a Zrinyi porgrammal kapcsolatbab, sőt az az utóbbiban Én is mantrázom JÓ MAGYAR emberként az előrelépéseket.

The Avition Magazin

olvasgassátok..
 
  • Tetszik
Reactions: endre

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 880
8 096
113
A blogomon politizálva is elismerem a Zrinyi programot, az objektív tájékoztatásnak szánom, populárisan, persze mint minden gyarló ember saját szubjektiv szemüvegén keresztül.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 687
90 781
113
NEM!!! A Probléma, hogy a Hadsereg PÁRTATLAN és a magyar hazát védi és NATO szövetségesi feladatokat lát el. Maróth nem poolitikus, hanem fegyverzeti igazgató és NEKEM elvárásom vele szemben, hogy objektíven nyilatkozzon. A Kasszinóvezér más téma. Az egyszerűen csak undosító politikus, az előző szakpolitikus miniszterrel ellentétben.
Nemcsak fegyverzeti igazgató. Ha jól látom ezt a 3 pozit tölti be.

2022 - Védelempolitikáért és védelmi fejlesztésekért felelős államtitkár, Honvédelmi Minisztérium

2017 - Nemzeti Fegyverzeti Igazgató, Honvédelmi Minisztérium

2016 - Igazgatóság elnöke, Honvédelmi Minisztérium Elektronikai, Logisztikai és Vagyonkezelő Zártkörűen Működő Részvénytársaság (HM EI Zrt.)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány