[HUN] Harci eszközök új álcázó festése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

H

Hummen23

Guest
Végre, végre, áttértetek a rejtőszínekkel való megbeszélésre!!!!
Nem emlékszem, hogy valaha is olvastam volna leírva, de eddig úgy jött le nekem, hogy magas beosztású katona vagy/voltál a honvédségnél.
Esetleg tudnál segíteni abban, hogy milyen jelentősége van az uniformizálásnak, és a terepszínnek, legyen szó akár egyenruháról, eszközökről, járművekről?
Mert ezek a fránya hadseregek mindenhol ragaszkodnak hozzá a világban.
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: Pogány and cirqle

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 940
48 714
113
Hozzáteszem, Tata adta meg korábban -mondhatjuk hivatalosan- a Leo2A4-ek szinkódjait egyedül:

"A festésminta hivatalos, gyári színkódjai:

1. alapszín (40-50%) a NATO-zöld (RAL 6031);

2. mellékszín (20-25%) a barnásszürke (RAL 7013);

3. első kiegészítő szín (5-10%) az antracitszürke (RAL 7016);

4. második kiegészítő szín (5-10%) a bézs (RAL 1001)."
A foltok elhelyezkedésére-méretére is megadtak valamilyen mintát?
Soha nem az volt a bajom, hogy nekem nem tetszik, vagy hogy úgy látom semmilyen terepen nem rejt, sőtt, a kék és a rikító sárga messziről is vonzza a szemet. Senkit nem kell érdekelnie a véleményemnek.
Az a sárga az valóban eléggé rikító. A szürke ("kék") amúgy optikailag azért lehet valid, mert minél messzebbről nézel valamit, annál jobban eltolódik a színe egyfajta szürkéskékbe. Remek példa erre:
main-qimg-cf190b6f4dbef6c0b2a030822786d111-pjlq

Engem inkább ezek a nagyon éles határvonalak zavarnak a magyar Leok mintázatában. Túl kontrasztos.
Egységesítve lesz, vagy sem? Ha igen, melyik variáció lesz az?
Most a színek is csak kb hasonlítanak egymásra, és a mintázat sem konzisztens.

Szerintem az A4-eken látható "szakkörös" mintánál akár egy szimpla egytónusú OD is jobban mutatna. Legalábbis amíg nem egységesítik a végleges mintát.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 478
121 117
113
A PZH-2000-en látható minta a színhelyesnek szánt. a konténerek csak meg lettek fujkodva de az amúgy is csak a laktanyában raktározásra van jórészt és nem is értem miért fújták le. Ez a konténeres megoldás az ideiglenes rendszer, amíg a 40 gidrán rendszerintegrációja a digitális rendszerekkel be nem fejeződik.
Az első 10 Gidrán is át lesz fújva.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 308
28 004
113
A PZH-2000-en látható minta a színhelyesnek szánt. a konténerek csak meg lettek fujkodva de az amúgy is csak a laktanyában raktározásra van jórészt és nem is értem miért fújták le. Ez a konténeres megoldás az ideiglenes rendszer, amíg a 40 gidrán rendszerintegrációja a digitális rendszerekkel be nem fejeződik.
Akkor jól gondolom, hogy csak majd októberben fogják elkezdeni a 40 Gidránt készre szerelni Kaposváron?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 092
36 570
113
A PZH-2000-en látható minta a színhelyesnek szánt. a konténerek csak meg lettek fujkodva de az amúgy is csak a laktanyában raktározásra van jórészt és nem is értem miért fújták le. Ez a konténeres megoldás az ideiglenes rendszer, amíg a 40 gidrán rendszerintegrációja a digitális rendszerekkel be nem fejeződik.
Az első 10 Gidrán is át lesz fújva.
A karbantartó konténerekről van szó? Hogy jönnek ehhez Gidránok?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 092
36 570
113
Palkovics utoljára arról beszélt hogy akkor indul meg Kaposváron a gyártás
A 40 Gidránnak is már egy éve itt kellene lennie. Szerintem a törkök nagyon nem akarják ez a kaposvári "gyártást": ők azt akarják, hogy vegyük meg készen tőlük, hogy Alinak is legyen munkája Törökországban...
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 308
28 004
113
A 40 Gidránnak is már egy éve itt kellene lennie. Szerintem a törkök nagyon nem akarják ez a kaposvári "gyártást": ők azt akarják, hogy vegyük meg készen tőlük, hogy Alinak is legyen munkája Törökországban...
Szerintem az export engedélyeken megy a vita a törökökkel meg azt hiszem Maróth is azt mondta egyszer hogy az exportenegedély miatt késik a szerződéskötés.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 478
121 117
113
A 40 Gidránnak is már egy éve itt kellene lennie. Szerintem a törkök nagyon nem akarják ez a kaposvári "gyártást": ők azt akarják, hogy vegyük meg készen tőlük, hogy Alinak is legyen munkája Törökországban...
Eladták máshova is a gyártást. A gond az elektronikus és felderítő rendszerek amiket itthon fejlesztettünk integrációja és tesztelése csúszott. Legalábbis a 40-es pakknál.
 
H

Hummen23

Guest
A PZH-2000-en látható minta a színhelyesnek szánt. a konténerek csak meg lettek fujkodva de az amúgy is csak a laktanyában raktározásra van jórészt és nem is értem miért fújták le. Ez a konténeres megoldás az ideiglenes rendszer, amíg a 40 gidrán rendszerintegrációja a digitális rendszerekkel be nem fejeződik.
Az első 10 Gidrán is át lesz fújva.
Azt tudhatjuk, hogy az első 10 gidránnal mi csúszott félre?
Az a4-eket kell korrigálni, vagy azok elfogadhatóak?
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 478
121 117
113
Azt tudhatjuk, hogy az első 10 gidránnal mi csúszott félre?
Az ABV szennyeződés ellenes felső réteg valamit elbaszott. És a covid le volt rohadva a teljes szárazföldi fejlesztő részleg és nem tudtak kimenni megnézni műszaki átvételre és amikor meghozták itthoni műszaki átvételre ilyen volt, előtte képen (lehet, hogy direkt úgy voltak a képek szerkesztve) nem látszott olyan rozsdabarnának.
 

AchtungPanzer

Well-Known Member
2020. február 9.
223
979
93
A felső kép pont nem releváns, mivel egy mobil eszközt, melynek állandó mozgásban kell lennie, álcahálóval takargatnak. Vajon mennyi idő felpakolni, és levenni?
Csak saját tapasztalatot tudok írni ... és nem jármű : a tüzérségi figyelő foglalásának szintideje : 10 perc . Ebben benne van a bemérés ( figyelő pontos helyének megállapítása ) , technikai eszközök felállítása, üzem-harc késszé tétele , fegyverzet elhelyezése, álcázás kihelyezése ( alaktalanítók összeszerelése, álcaháló feszítése ) .... eléggé kellett kapkodni, hogy beleférjünk ... a bontás ( mi esetünkben általában menekülés ) ugyanennyi ... ( ha kaptunk lézer távmérőt, akkor valamivel több, mert maga a műszer és az akksija qva nehéz ... :) )
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 478
121 117
113
Min múlik hogy megtartjuk-e? Újabb zászlóalj(ak) megrendelése esetén nincs rá szükség? Vagy elég lehet a 44 darab?
Őszintén szólva franc se tudja most éppen min vakaróznak fent. Pénz egyelőre nincs szóval a döntést ez késlelteti.

Az A4 üzemeltetése pár év múlva nehézkes lesz elérhető alkatrészek hiánya miatt ezt tudom.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 598
8 225
113
Őszintén szólva franc se tudja most éppen min vakaróznak fent. Pénz egyelőre nincs szóval a döntést ez késlelteti.

Az A4 üzemeltetése pár év múlva nehézkes lesz elérhető alkatrészek hiánya miatt ezt tudom.
Nem úgy volt, hogy többször is elmondták, hogy megtartjuk?
Most megint vakaróznak?