Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 052
30 963
113
Honnan van ekkora arca egyeseknek? Itt a fejlett vilagban is most elszalltak a kaja arak es n+1 ember nem tudna piaci alapon nem megfagyni sem.
Akkot szerintetek hol nem megalapozott az, hogy egyesek nem erzik az egeto vagyat, hogy gyerekuk legyen?


Egeszen elkepeszto, hogy egyesek mennyire nem kepesek egyesem anyagi helyzetet es szubjektiv felelmeit kezelni. Aki nem ugy gondolkodik es erez, mint egyesek, akkor egy itteni krmenymag szerint csak hulye vagy libernyak lehet. Azert ez szerintem elkeserito. Persze, a nem libernyak az tevedhetetlen szuperember...
Még szerencse, hogy a 2.VH alatt nem így gondolták, mert akkor a krónikus szójalátte hiány ellenére vállaltak gyerekeket. Ellenkező esetben ma nem lenne kinek irogatnia a fórumon se.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
csak hulye vagy libernyak lehet
Szerintem simán lehet hülye és libernyák is. Nem kizárólagosan vagy-vagy.

Itt a fejlett vilagban is most elszalltak a kaja arak es n+1 ember nem tudna piaci alapon nem megfagyni sem.
Én meg azt nem értem, hogy akinek van két keze, meg két lába -de még annyi sem kell feltétlen. Hogy képes eljutni odáig, hogy megfagyjon? Hogy képes odáig eljutni, hogy éhen haljon?
Az embernek tennie kell a boldogulásért, hogy egyáltalán boldoguljon és előrehaladjon. Tanulni kell, dolgozni kell.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 621
55 384
113
Honnan van ekkora arca egyeseknek? Itt a fejlett vilagban is most elszalltak a kaja arak es n+1 ember nem tudna piaci alapon nem megfagyni sem.
Akkot szerintetek hol nem megalapozott az, hogy egyesek nem erzik az egeto vagyat, hogy gyerekuk legyen?


Egeszen elkepeszto, hogy egyesek mennyire nem kepesek egyesem anyagi helyzetet es szubjektiv felelmeit kezelni. Aki nem ugy gondolkodik es erez, mint egyesek, akkor egy itteni krmenymag szerint csak hulye vagy libernyak lehet. Azert ez szerintem elkeserito. Persze, a nem libernyak az tevedhetetlen szuperember...
Erről könyveket lehetne irni és biztos irtak is. Én ugy gondolom, hogy minél fiatalabban kap az ember gyermekeket, annál jobb.Jól keresni, nagyobb lakást venni, utazgatni stb mindig lehet. Szerintem. Gyereket kapni nem annyira. Az élet mindig megy tovább, gyerekekkel is. Ha az ember a gyerekvállalást feltételekhez köti, akkor esetleg 50 éves korában lesz gyereke...
Semmi baj nincs azzal, ha valaki nem akar gyereket. Csak szerintem olyan boldogságtól fosztja meg magát, amit el sem tud képzelni. De persze ezt lehet másképen is látni.A gyerekvállalásról környezetvédelmi és anyagi okokból lemondani szerintem csak alibi, mert milliárdokat a legszegényebb országokban ez nem is érdekel. Inkább prioritások kérdéséről van szó, előbb nagyobb lakás, kocsi stb vagy gyerek. A gyereknek a szülői szeretet, a vele töltött idő fontos, nem a márkás cucc stb.
Mégegyszer:Teljesen ok, ha az ember nem akar gyereket, csak ezt mondja ki és ne hivatkozzon klimára,anyagiakra stb.
PS:Általánosságban beszélek, nem egyéni esetekről.
Ez egy annyira személyes döntés, hogy nem érdemes róla vitatkozni. Egyik igy látja, másik amúgy. Mindenki úgy rendezi be életét, ahogyan akarja, ahogyan az neki jó. Több nő ismerősöm van, akik jó karriert csináltak (ez az én generációm alatt kezdett nőknek is elérhető lenni...) aztán ugy 45-50évesen azt mondták, hogy csak azt sajnálják, hogy nem lett gyerekük, amikor még lehetett volna. Utólag látták be, hogy karrierjük legfeljebb 1-2 évet csúszott volna, de ugyanoda eljutottak volna.
Vsak azt tudom mindenkinek tanácsolni, aki szeretne gyereket, ne várjon vele túl sokat.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 059
2 771
113
Még szerencse, hogy a 2.VH alatt nem így gondolták, mert akkor a krónikus szójalátte hiány ellenére vállaltak gyerekeket. Ellenkező esetben ma nem lenne kinek irogatnia a fórumon se.
Én inkább a hatékony fogamzásgátlás hiányát gyanusítanám az akkori népszaporulatban, a szójalátte (igazából mem tudom pontosan mifene) nem az.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby
M

molnibalage

Guest
Latom egyeseknek nem esik le, hogy a vh es szegeny vilag szultes szamainal milyen faktorok vannak...

Pl, hogy a szuletesszabalyozas mennyire elerheto. Bangladestol Iranig at volt ahol 20 ev alatt felere csokkent a repro. Hs valaki szerint ez azert van, mert libernyak lett kett muzulman orszag... Vagy esetleg mas oka van..
 
  • Tetszik
Reactions: hunter85

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 856
5 094
113
Latom egyeseknek nem esik le, hogy a vh es szegeny vilag szultes szamainal milyen faktorok vannak...

Pl, hogy a szuletesszabalyozas mennyire elerheto. Bangladestol Iranig at volt ahol 20 ev alatt felere csokkent a repro. Hs valaki szerint ez azert van, mert libernyak lett kett muzulman orszag... Vagy esetleg mas oka van..

Ez leginkább az emancipációval függ össze.
Ezekben az említett országokban is elindult a városiasodás, már nem az a világ van mint pár évtizede ott sem.
Sőt Afrikában is vannak már ilyen részek.
 
M

molnibalage

Guest
Erről könyveket lehetne irni és biztos irtak is. Én ugy gondolom, hogy minél fiatalabban kap az ember gyermekeket, annál jobb.Jól keresni, nagyobb lakást venni, utazgatni stb mindig lehet. Szerintem. Gyereket kapni nem annyira. Az élet mindig megy tovább, gyerekekkel is. Ha az ember a gyerekvállalást feltételekhez köti, akkor esetleg 50 éves korában lesz gyereke...
Semmi baj nincs azzal, ha valaki nem akar gyereket. Csak szerintem olyan boldogságtól fosztja meg magát, amit el sem tud képzelni. De persze ezt lehet másképen is látni.A gyerekvállalásról környezetvédelmi és anyagi okokból lemondani szerintem csak alibi, mert milliárdokat a legszegényebb országokban ez nem is érdekel. Inkább prioritások kérdéséről van szó, előbb nagyobb lakás, kocsi stb vagy gyerek. A gyereknek a szülői szeretet, a vele töltött idő fontos, nem a márkás cucc stb.
Mégegyszer:Teljesen ok, ha az ember nem akar gyereket, csak ezt mondja ki és ne hivatkozzon klimára,anyagiakra stb.
PS:Általánosságban beszélek, nem egyéni esetekről.
Ez egy annyira személyes döntés, hogy nem érdemes róla vitatkozni. Egyik igy látja, másik amúgy. Mindenki úgy rendezi be életét, ahogyan akarja, ahogyan az neki jó. Több nő ismerősöm van, akik jó karriert csináltak (ez az én generációm alatt kezdett nőknek is elérhető lenni...) aztán ugy 45-50évesen azt mondták, hogy csak azt sajnálják, hogy nem lett gyerekük, amikor még lehetett volna. Utólag látták be, hogy karrierjük legfeljebb 1-2 évet csúszott volna, de ugyanoda eljutottak volna.
Vsak azt tudom mindenkinek tanácsolni, aki szeretne gyereket, ne várjon vele túl sokat.
Ne hivatkozzon anyagiakra..???

Igen, biztosan franko otlet 24 evesen gyereket vallalni, fel palyakezdokent, berelt, szigeteletlen lakasban. Azt amikor beut a krach akkor az osszes felelotlen hulyet lehet adobol megmenteni vagy mehet hova is az ember a lakasbol?

Nem tudom, hogy mit kene reagalni ekkora baromsagra...
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 621
55 384
113
Az anyagiak szàmitanak, de nem olyan mértékben, ahogy azt sokan àllitják. Amint irtam, aki nem szeretne gyerköcöket annak nem kell, rendben van.
De ha akar az ember gyerekeket, akkor szt csinálni kell, mert halad az idő. Làsd 12953 hsz Kim Philbitől.
Megint általànossàgban beszélve.
 
M

molnibalage

Guest
Amugy egeszen cuki, hogy egyesek mennyire nem gondolkoznak. A tortenelmi feljegyzesek teli vannak olyan nokkel akik szar anyak voltak, mert sanszosan pup volt az egesz nekik. Csak akkor nem volt sokaknak mas valasztasa.
Ma van.
Ma, aki azt erz magarol, hogy ilyen lenne megteheti, hogy nem vallal gxereket es kesz.

Egyedek meg ezt a szuk reteget ugy allitjak be, minz valami agymosott, dominans tomeget. Termeszetesen a kokonzervativ sztereotip hulyesegekkel nyakonontve.

Az anxyagiak nem fobtosak emberek es a ner segget nyalok metszete akkor ugye semmilyen csaladtamogatst nem vedz igenybe?
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 052
30 963
113
Báthory István nevét besszennyezni kinek az érdeke? Avagy a lengyelekneknél is jól csengő magyar név mesterséges erodálása.
 
  • Hűha
  • Dühítő
Reactions: zeal and Pogány
M

molnibalage

Guest
Egyezzûnk meg abban, hogy ezt màsképen látjuk, mert láthatóan zaklatott vagy. Mit keres itt a ner?
Az egyéni döntès, hogy nem akar valaki gyereket, rendben van. De ezt ne tolja a klimavàltozàsra meg a világ végère.....
Az anyagiakat meg sokan megoldják, sokan meg nem , mint mindig.
Egyezzunk meg abban, hogy lassan mindenbe is a tevedhetetlenseg erzesevel megtamogata szolsz hozza.
 
Status
Not open for further replies.