Szimpatizánsok és fóbiások kávéháza

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
T

Törölt tag 1711

Guest
És most váltasz.

Te hoztad fel a témát, ezt az egész Szabad-Világ egyéni identitás-politika dolgot, most pedig egy ilyen másodrendű elbújást rendezel.


PS: basszus... és nem is ott vagyunnk most... egy másik feedben válaszoltál... elnézést, én hibám.
Mondom életemben először fórumozok. Most fél éve.

Semmi közöm nem volt az offolásotokhoz (ha mégis én indítottam el valamelyik hírrel mea culpa).


Érdekes ez a fél éve fórumozás, egy 11 éve beregelt nick-el ami azóta aktív mióta a yoda nevű shill account tiltva lett.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 657
55 317
113
Ezt ugatom mióta, hogy en-bloc föl kéne adni a szm.harcot.
Alias térítést. Semmivel nem vagyunk előrébb ha abban a biz.topicban, minden post után jön 10 másik, hogy hátemekkorapöcsvagy és/vagy fizetett/sötét/-bérenc etc. etc.
De nem, mindig van aki nem tudja befogni és 100x is leírni uazt, ahelyett hogy csak elolvasná/legörgetné.
Mindig fontos a bullshit propot hozzá tenni. Ha meg vkinek tele van a pöcse ezzel és komment nélkül tesz be hírt, akkor meg
azért ugatják le.
Fancy.
Még a végén megsajnállak. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Lando

Well-Known Member
2011. június 29.
412
1 077
93
Érdekes ez a fél éve fórumozás, egy 11 éve beregelt nick-el ami azóta aktív mióta a yoda nevű shill account tiltva lett.
Eddig nem volt milyen feed, mire írhatnékom volt.
A "Speciális Hadművelet" azonban kiemelten érdekes.
Bizony ezt a Yodás időegyezés dolgot nevezik véletlen egybeesésnek.
Van ilyen.
Minden bizonnyal roppant érdekes mondanivalójú, mély tisztánlátással rendelkező, sziporkázó elme lehet a te Yodád, ha összekeversz vele. Engem azonban kérlek hagyjál ezzel!
Azt hogy a két profil egy embert takar-e eléggé könnyen ki lehet matekozni. Statisztikai módszerekkel. A szavak előfordulási gyakoriságát vizsgálják, ha jól tudom...
Szóval nem nyert.

Ha a mondanivalót érvekkel nem bírod, elkezdesz Whataboutizmust, ilyen kacskaringós személyre célzó bepróbálkozásokat és témaváltást Ooorky?
Megjegyzem. Talán lesz még interakciónk.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Eddig nem volt milyen feed, mire írhatnékom volt.
A "Speciális Hadművelet" azonban kiemelten érdekes.
Bizony ezt a Yodás időegyezés dolgot nevezik véletlen egybeesésnek.
Van ilyen.
Minden bizonnyal roppant érdekes mondanivalójú, mély tisztánlátással rendelkező, sziporkázó elme lehet a te Yodád, ha összekeversz vele. Engem azonban kérlek hagyjál ezzel!
Azt hogy a két profil egy embert takar-e eléggé könnyen ki lehet matekozni. Statisztikai módszerekkel. A szavak előfordulási gyakoriságát vizsgálják, ha jól tudom...
Szóval nem nyert.

Ha a mondanivalót érvekkel nem bírod, elkezdesz Whataboutizmust, ilyen kacskaringós személyre célzó bepróbálkozásokat és témaváltást Ooorky?
Megjegyzem. Talán lesz még interakciónk.

Azért mert lebuktál, hogy egy béna shill vagy nem kell eljátszani a hattyú halálát :D
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger and cirqle

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 688
113
Eddig nem volt milyen feed, mire írhatnékom volt.
A "Speciális Hadművelet" azonban kiemelten érdekes.
Bizony ezt a Yodás időegyezés dolgot nevezik véletlen egybeesésnek.
Van ilyen.
Minden bizonnyal roppant érdekes mondanivalójú, mély tisztánlátással rendelkező, sziporkázó elme lehet a te Yodád, ha összekeversz vele. Engem azonban kérlek hagyjál ezzel!
Azt hogy a két profil egy embert takar-e eléggé könnyen ki lehet matekozni. Statisztikai módszerekkel. A szavak előfordulási gyakoriságát vizsgálják, ha jól tudom...
Szóval nem nyert.

Ha a mondanivalót érvekkel nem bírod, elkezdesz Whataboutizmust, ilyen kacskaringós személyre célzó bepróbálkozásokat és témaváltást Ooorky?
Megjegyzem. Talán lesz még interakciónk.

Amilyen DJ Urcsányosan, tőmondatokban osztod a bölcsességeket, akár yoda is lehetsz.

De van ám egy tesztünk is erre!
Melyik a kakukktojás?
A. turbán
B. kurmány
C. urnám
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

Lando

Well-Known Member
2011. június 29.
412
1 077
93
Azért mert lebuktál, hogy egy béna shill vagy nem kell eljátszani a hattyú halálát :D
Mi az a shill?
Másodszor mondod ezt.
Ez a "béna" ez szükségtelen... az ilyen másodosztályú személyeskedés kontraproduktív az érvelésedhez és csak a hiteledet rontja. Leminősít téged.
Yoda is humanista (volt) gondolom.
Mind1, elég ebből.
Azt gondolsz amit akarsz.
 
K

kamm

Guest
Eddig nem volt milyen feed, mire írhatnékom volt.
A "Speciális Hadművelet" azonban kiemelten érdekes.
Bizony ezt a Yodás időegyezés dolgot nevezik véletlen egybeesésnek.
Van ilyen.
Minden bizonnyal roppant érdekes mondanivalójú, mély tisztánlátással rendelkező, sziporkázó elme lehet a te Yodád, ha összekeversz vele. Engem azonban kérlek hagyjál ezzel!
Azt hogy a két profil egy embert takar-e eléggé könnyen ki lehet matekozni. Statisztikai módszerekkel. A szavak előfordulási gyakoriságát vizsgálják, ha jól tudom...
Szóval nem nyert.
Ha a Coleman-Liau indexre gondolsz (ti. iskolai osztaly nehezsege szerinti besorolas = <valami 0.xxx konstans szorzo> * (atlagos betuszam/100 szo) - <masik 0.xxx konstans szorzo>*(atlagos mondatszam/100 szo) - <valami konstans> ), amit ideat az iskolakban hasznalnak, akkor az qrvara nem mervado (pl infos szakokon kezdo programozasi feladat, manipulacioval egyutt; az akkor alsos nagyobbikkal ket ora alatt Scratchben osszeraktuk anno. :cool: )
Ha meg a word frequencyre gondolsz, az detto manipulalhato, mindossze egy felkeszultebb es celtudatos szerzo kell hozza (szinten elterjedt coding hazi feladat amugy.)

Ha a mondanivalót érvekkel nem bírod, elkezdesz Whataboutizmust, ilyen kacskaringós személyre célzó bepróbálkozásokat és témaváltást Ooorky?
Megjegyzem. Talán lesz még interakciónk.
Mentsegere legyen mondva, ez az egesz forumon elterjedt, kulonosen a habzo szaju ideologusok, meg a felkeszuletlenebb, de borzaszto magabiztosak koreben. :p
 
  • Tetszik
Reactions: Lando

Lando

Well-Known Member
2011. június 29.
412
1 077
93
Ha a Coleman-Liau indexre gondolsz (ti. iskolai osztaly nehezsege szerinti besorolas = <valami 0.xxx konstans szorzo> * (atlagos betuszam/100 szo) - <masik 0.xxx konstans szorzo>*(atlagos mondatszam/100 szo) - <valami konstans> ), amit ideat az iskolakban hasznalnak, akkor az qrvara nem mervado (pl infos szakokon kezdo programozasi feladat, manipulacioval egyutt; az akkor alsos nagyobbikkal ket ora alatt Scratchben osszeraktuk anno. :cool: )
Ha meg a word frequencyre gondolsz, az detto manipulalhato, mindossze egy felkeszultebb es celtudatos szerzo kell hozza (szinten elterjedt coding hazi feladat amugy.)


Mentsegere legyen mondva, ez az egesz forumon elterjedt, kulonosen a habzo szaju ideologusok, meg a felkeszuletlenebb, de borzaszto magabiztosak koreben. :p
Ez nem mentség.
Valószínű túl gyenge vitapartnerei voltak életében és kényelmesen kialakított néhány rossz szokást.
Nem a Coleman-LIau-ra.

Ilyesmire gondoltam.


Vagy erre.


Mind1, egy fórumon történő propaganda tevékenységért kétlem, hogy annyi időt beletenne valaki is egy profilba, hogy a szógyakoriságokat birizgálja. Én legalábbis biztosan nem.
 
K

kamm

Guest
Ez nem mentség.
Valószínű túl gyenge vitapartnerei voltak életében és kényelmesen kialakított néhány rossz szokást.
Nem a Coleman-LIau-ra.

Ilyesmire gondoltam.


Vagy erre.

Irtam masodiknak a word freq analizist, manipulacio szempontjabol meg talan gazosabb, mint az elozo...

Mind1, egy fórumon történő propaganda tevékenységért kétlem, hogy annyi időt beletenne valaki is egy profilba, hogy a szógyakoriságokat birizgálja. Én legalábbis biztosan nem.

Meglepodnel, hany active asset lehet van itt a forumon (es elsosorban pont nem angol anyanyelvuek.)
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Mentsegere legyen mondva, ez az egesz forumon elterjedt, kulonosen a habzo szaju ideologusok, meg a felkeszuletlenebb, de borzaszto magabiztosak koreben. :p

Az én mentségemre ne legyen semmi mondva, rengetegszer csak az időtöltés miatt húzom valami gyengébb értelmi képességű agyát (általában más fórumokon, de ez tegnap olyan magas labda volt vétek lett volna kihagyni), főleg munkaidőben mikor unom magam :p
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 688
113
Elképesztő a sok semmihez szakértő hozzászólás, itt most, végig olvasva az orosz részleges mozgósítás kommentjeit.
Abban a másfél órában senki sem próbált szakérteni, maximum találgatni. Leginkább kérdeztek.
De biztos jól meg fogod most mondani a tutit (elvégre is az Achtung Panzer-ből idézel az aláírásodban), lássuk!
Tehát, részleges mozgósítás lesz. 300.000 fő kb. Ez feltehetően annyi, amennyi aktív erőt kívánnak bevetni még az ukrán buliba orosz részről. Nem teljes mozgósítás van, ami több millió katonát jelentene. Az a kérdés, ezek a felállítandó kötelékek mennek majd harcba, vagy csak pótlás lesz , a már felkészített, de eddig a sorállománya, vagy más térségek katonai biztonsága miatt be nem vetett egyéb orosz erőknek.
Amennyiben ezeket szánják a harcokba, akkor több hét, mire éreztetni fogja a hatását. Mivel ezen erőket is fel kell készíteni, összekovácsolni, még akkor is ha kiképzett, egykori volt profi és sorkatonákról van szó.
A történtek tükrében, elképzelhető hogy a keleten, a Vosztok keretében gyakorlatoztatott, összekovácsolt összfegyvernemi erők, most átdobásra kerülnek Ukrajnába. Helyettük, azon térségbe pedig mennek a behívott tartalékosok, kiképzésre, felkészítésre, ottani országrészek katonai védelmére.
A háború mérlege elbillenhet, ha jól csinálják. Viszont az oroszok eddig alig csináltak bármit is jól ebben a háborúban.
Tehát türelem, mert mindenképp kell pár hét, mire a háború további folyamata kirajzolódik előttünk.
Minden kiderül, de gyorsan semmi nem fog menni.
Azt is figyelembe kell venni, az ellenoldal is reagálni fog valamit erre.
Tehát te is találgatsz.
A háború folytatódik, érzésem szerint egyre erősebb formában.
Ennyi elég is lett volna.
 
Status
Not open for further replies.