[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 471
24 094
113
Kisállatsimogató! :D
f6bd277ac96ed5f09c164efe0da3b16f.jpg

Főninek tetszik ez a vadmacska :D
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 036
2 498
113

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 117
36 600
113
Biztos a Wikipediából idézték.
Ott annyi marhaságot írnak civilek. :D ;)
A magyar Lynx cikket többnyire én szerkesztem és ott nincs 3 csövű géppityú - a nagyobb motor ugyan említve van egy régi HT cikkre hivatkozva, de a kisebbet is odaírtam. Azt hiszem lassan elég bizonyosággal a kisebb került bele szóval majd frissítem...

Az új Lynx fotó már bekerült! :)
Az angol és német wikin is lecseréltem a magyarra az ausztrál Lynx fotót - végülis az az első igazi széria példány. :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 807
77 963
113
Remélem alaposan körbe lesz kordonozva legalább 2-3 méteres távolsággal, ellenkező esetben még egy darab értékelhető fotót sem lehet majd csinálni.
Jut eszembe... a Strike Shield-ben benne vannak a töltetek? Eleve működőképesen szerelik fel vagy külön kell betölteni? Ennek sem biztos, hogy jót tenne, ha gyerekek ugrálnának rajta...
Dehogy van.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and beat

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 423
120 699
113
Hogy töltöd a párhuzamosított géppuskát belülről?
Az egész fegyver a járművön kívül van! max azt tudom elképzelni hogy ha nincs kilőve az összes lőszer akkor fűzöl még hozzá a hevederhez - mint gépágyúnál...

Az RCWS-t és a Spike-ot szerintem biztos nem lehet belülről tölteni...

Most komolyan f@szsagot irtak le meg oda is vagy csak mi nem tudunk valamit?
Faszság
 
  • Tetszik
Reactions: Torgamba

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 343
28 073
113
‼️
Átadták az első Hiúzt
‼️

Magyarország első Lynx gyalogsági lövész harcjárművével egy új fejezet születik a Magyar Honvédség számára.
„Mindent megteszünk azért, hogy ne csak a technológia legyen XXI. századi, hanem a katona is.” (Ruszin-Szendi Romulusz altábornagy)
A Lynx gépesített lövész lánctalpas gyalogsági harcjármű az a típus, amelyet a jövőben a Rheinmetall AG zalaegerszegi gyárában fognak előállítani a Magyar Honvédség részére. A következő években várhatóan többszáz új munkahely jön létre a vállalat zalaegerszegi telephelyén.


308198011_477975241036378_7677163662090635800_n.jpg
311988966_477975217703047_6644870394121741762_n.jpg
312013902_477975287703040_1915364442685363542_n.jpg
 

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
510
2 694
93
Annyira nem szeretnék román, ukrán, szlovák, cseh, stb baráti országok katonáiba botlani a hősök terén, mint ahogy anno Budaörsön hemzsegtek... De megfogadtam, hogy még ezek a körülmények sem ronthatják el a kedvem.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 117
36 600
113
Azt vettem észre, hogy nagyon más a a Lynxeink csővége, mint pl. a Pumáké.
Nincs hozzávezető kábel és nagyon kis "vékonyka": mintha nem lenne rajta a lőszerprogramozó-tekercs vagy csak nagyon áttervezték...inkább sima csőszájféknek / lángrejtőnek tűnik a mi gépágyúnk végén a "tölcsér"...
@krisss ? :)

lynx-gun.png