[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 693
113
Van 30 mm tornyos, Spike-os, Trophy-s változata.
Israeli_army_has_performed_firing_test_Spike_anti-tank_missile_on_NIMR_IFV_tracked_armored_925_001.jpg

Jobban védettnek néz ki (a több passzív páncélzat miatt), cserébe kevésbé mobilis. Értem a Namer fanokat, közben meg tudnék veszekedni velük...
Ez egy erősen Palesztina specifikus cucc városi harchoz, hogy bírja a Molotov koktél RPG7 kombót is, ellenben megnézném hogy mozogna ez a mozdony felázott, jó minőségű Csányi birtokon valahol Csongrád mélyén....
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 686
5 512
113
Digitális katona sátor lessz? Vagy "csak" páncélosok?

Esetleg más?

Szerintem reggel, délelőtt lehet majd nyugodtabban megnézni. Dél körülre megjelenik a rengeteg turista, aki arra vetődik délelőtt, délutánra riadóztatja az ismiket, akik gyerekekkel kimennek stb... Lynx, Büffel, Gidrán, 2db BTR, toborzó sátor a felhozatal, a megjelent cikk szerint
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 503
113
Az arra érzékenyek ne vegyék ezt panaszkodásnak, csak egy megjegyzés a nagy öröm margójára.

Ezek a képek most bejárják a katonai és haditechnikai sajtót a nagyvilágban, és nekünk sikerült egy düledező rusnya épületet választani háttér gyanánt.
Ez nem vesz el a Lynx értékéből, csak azért na.
Nincsen semmi baj azzal az épülettel. Van történelme az épületegyüttesnek, büszkének kell lenni rá.
Jó ez, és a Hősök tere szintén jó lesz.
Remélem ott leszel ha időd van rá, én is remélem ott leszek.
:)
;):)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 538
113
Na igen, ez az a hozzáállás, amiért nagyapámnak a villám géppuskán azbeszt kesztyűvel kellett a csövet cserélgetnie. Még gyalogsági esetben is, nemhogy IFV-n... de részemről azt mondom inkább kiforrott technika kerüljön rá, később lehet módosítani, ha beérik. Ukrajna példája szerintem egyébként pont azt mutatja, hogy a nagy intenzitású konfliktusok nem a múltéi, nem csak békefenntartásra és alacsony intenzitású konfliktusokra kell most már tervezni, lenne helye a nap alatt a 3 csövűnek....
He?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
Na igen, ez az a hozzáállás, amiért nagyapámnak a villám géppuskán azbeszt kesztyűvel kellett a csövet cserélgetnie. Még gyalogsági esetben is, nemhogy IFV-n... de részemről azt mondom inkább kiforrott technika kerüljön rá, később lehet módosítani, ha beérik. Ukrajna példája szerintem egyébként pont azt mutatja, hogy a nagy intenzitású konfliktusok nem a múltéi, nem csak békefenntartásra és alacsony intenzitású konfliktusokra kell most már tervezni, lenne helye a nap alatt a 3 csövűnek....
Előbb fogy el a lőszered, mint hogy a csőcsere aktuális lenne! Fölöslegesen bonyolult konstrukció ez a 3 csövű kütyű!
A Lynx géppuskáit csak kívülről lehet tölteni: be van hevederezve (tippre) 200-250 lőszer aztán annyi! Ki kell mászni egy nyugisabb pillanatban tölteni...
A gépágyút lehet csak belülről tölteni, bár macerás. Minden máshoz ki kell mászni.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 538
113
Előbb fogy el a lőszered, mint hogy a csőcsere aktuális lenne! Fölöslegesen bonyolult konstrukció ez a 3 csövű kütyű!
A Lynx géppuskáit csak kívülről lehet tölteni: be van hevederezve (tippre) 200-250 lőszer aztán annyi! Ki kell mászni egy nyugisabb pillanatban tölteni...
A gépágyút lehet csak belülről tölteni, bár macerás. Minden máshoz ki kell mászni.
Dehogy kell kimászni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 739
113
Előbb fogy el a lőszered, mint hogy a csőcsere aktuális lenne! Fölöslegesen bonyolult konstrukció ez a 3 csövű kütyű!
A Lynx géppuskáit csak kívülről lehet tölteni: be van hevederezve (tippre) 200-250 lőszer aztán annyi! Ki kell mászni egy nyugisabb pillanatban tölteni...
A gépágyút lehet csak belülről tölteni, bár macerás. Minden máshoz ki kell mászni.
Inkább 500-1000db.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
Dehogy kell kimászni.
Hogy töltöd a párhuzamosított géppuskát belülről?
Az egész fegyver a járművön kívül van! max azt tudom elképzelni hogy ha nincs kilőve az összes lőszer akkor fűzöl még hozzá a hevederhez - mint gépágyúnál...

Az RCWS-t és a Spike-ot szerintem biztos nem lehet belülről tölteni...
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Előbb fogy el a lőszered, mint hogy a csőcsere aktuális lenne! Fölöslegesen bonyolult konstrukció ez a 3 csövű kütyű!
A Lynx géppuskáit csak kívülről lehet tölteni: be van hevederezve (tippre) 200-250 lőszer aztán annyi! Ki kell mászni egy nyugisabb pillanatban tölteni...
A gépágyút lehet csak belülről tölteni, bár macerás. Minden máshoz ki kell mászni.
Fura lenne, MG42 csövét 150 lövés után kellett cserélni. Általában 12 ilyen sorozatra vitt magával a gyalogság lőszert. Ez meg egy modern IFV. Nem tudom ez hogyan melegszik túl ahhoz az antikvitáshoz képest, de a pontos melegedési adatok ismerete nélkül én láttam volna értelmét a három csövű változatnak. (MG42 ellen-harceljárásnál ki volt adva szövetségeseknél, hogy a csőcsere alatt kell támadni - 5 másodperc)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 538
113
Fura lenne, MG42 csövét 150 lövés után kellett cserélni. Általában 12 ilyen sorozatra vitt magával a gyalogság lőszert. Ez meg egy modern IFV. Nem tudom ez hogyan melegszik túl ahhoz az antikvitáshoz képest, de a pontos melegedési adatok ismerete nélkül én láttam volna értelmét a három csövű változatnak.
A járműfedélzeti fegyvereknek mivel nincs súlykorlátozás rá hogy kézben is cipeld vastagított gyakran hűtőbordákkal ellàtott csöve van és nem is cserélhetők.

600 feletti lövésszàmmal melegednek túl. Annyit meg nem húzol el egyszerre.
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 068
2 572
113
Ebben a cikkben már nincs évszám a gyártás teljesítésre:

És felkerült egy ismeretterjesztő cikk is:
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
Ebben a cikkben már nincs évszám a gyártás teljesítésre:

És felkerült egy ismeretterjesztő cikk is:
1463 lóerős Liebherr D9612 turbodiesel motor? Háromcsüvű géppuska? :confused: