[HUN] Légvédelmi eszközök beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
Csak modernizált oroszlánkölyök lesz a vége figyeljétek meg :D
Egyébként nem értem,hogy nyugaton senki nem áll elő egy occsó (viszonylag) harci géppel,a JF17 kategóriájában.Koreai FA50nek se készült végül el a könnyűvadász változata.Gripen túl drága (Gripen E harcértékre vetitve egyenesen méregdrága,ezért is veszit folyton).Közben ott az IAI Lavi,ami F414 hajtóművel,a Kfir NGhez ajánlott elektronikával simán betölthetné a rést.(a Lavi különben ugyanúgy nem volt "tiszta" zsidó terv és gyártás,ahogy a Kfir se.Grumman vastagon benne volt,annyira,hogy egy esetleges usák rendszeresités esetén a Grumman is gyártotta volna.A4 kiváltására szóba került ez az eshetőség).
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 426
113
Az a felkérés ért, hogy holnap 11 fele lenne egy élő adásos interjúm az izraeli radarok hazai beszerzése kapcsán. Terjedelem kb 15 perc, pontos részleteket nem tudok, de vszeg feszesebb tempóban lesz az akció. Magával a témával nagyjából képben vagyok, hogy mégis mit meg hogyan, plusz azért művelődök itt is rendesen. Annyi lenne a kérdésem, hogy mint vájt fülű közönségnek mi lenne a kérésetek, mi az ami mindenképpen szeretnétek, hogy elhangozzon?
Te fogsz kérdezni valakit, aki benne van a beszerzésben, vagy téged kérdeznek?
Ha te tudsz kérdezni, akkor esetleg ezek:
  • mivel a RM Canada a hivatalos szállító, így várhatóan ugyan arra a platformra rakják, mint ők, vagy attól eltérőre ? Esetleg itt lesz-e hazai vonatkozás?
  • mennyire kértünk és kapunk speciális képességű radarokat, mert az EML radaroknak elég sok kiépítése van? iFF? EO torony?
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and Aladeen

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 317
113
Az a felkérés ért, hogy holnap 11 fele lenne egy élő adásos interjúm az izraeli radarok hazai beszerzése kapcsán. Terjedelem kb 15 perc, pontos részleteket nem tudok, de vszeg feszesebb tempóban lesz az akció. Magával a témával nagyjából képben vagyok, hogy mégis mit meg hogyan, plusz azért művelődök itt is rendesen. Annyi lenne a kérdésem, hogy mint vájt fülű közönségnek mi lenne a kérésetek, mi az ami mindenképpen szeretnétek, hogy elhangozzon?
engem főleg az elektronikai felderítés és elektronikai ellentevékenység képesség érdekelne. elint esm sigint
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
486
2 551
93
Az a felkérés ért, hogy holnap 11 fele lenne egy élő adásos interjúm az izraeli radarok hazai beszerzése kapcsán. Terjedelem kb 15 perc, pontos részleteket nem tudok, de vszeg feszesebb tempóban lesz az akció. Magával a témával nagyjából képben vagyok, hogy mégis mit meg hogyan, plusz azért művelődök itt is rendesen. Annyi lenne a kérdésem, hogy mint vájt fülű közönségnek mi lenne a kérésetek, mi az ami mindenképpen szeretnétek, hogy elhangozzon?

Köszönet a lehetőségért, és azért remélem majd azt is tudatod velünk, hogy hol ment a tv? rádió? műsor!
Részemről annyi, hogy nagyon jó, hogy a spéci radarokkal látjuk majd a beérkező támadást, de mivel fogjuk semlegesíteni? Erről viszont nincs hivatalosan szó.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 348
35 195
113
Köszönet a lehetőségért, és azért remélem majd azt is tudatod velünk, hogy hol ment a tv? rádió? műsor!
Részemről annyi, hogy nagyon jó, hogy a spéci radarokkal látjuk majd a beérkező támadást, de mivel fogjuk semlegesíteni? Erről viszont nincs hivatalosan szó.
pl. NASAMS, Mistral vagy Gripen? ;)

Skyranger is lesz majd pár éven belül illetve Tömböl szerint MANPADS képesség visszaállítása is célul van kitűzve. Drónok ellen a Gidranok M2-es géppuskái is működhetnek...

Az ukrajnai tapasztalatok alapján biztos hangsúlyos lesz a légvédelem fejlesztése az "újra gondolt" Zrínyi programban...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 348
35 195
113
Egyébként egy ukrajnaihoz hasonló, infrastruktúrát célzó "öngyilkos drón" támadás kivédésre Lynxek, sőt még a Leopard 2A7-esek is be vonhtatók lennének a Gidránok mellett. Ha rajtuk lévő BMS képes légi helyzet képet biztosítani nekik, akkor a 30mm-es gépágyúkkal és a 12,7 mm-es géppuskákkal a lassú drónok lelőhetőek lehetnek.
Az amerikaik például most 150 darab "utánfutós" infra-kamerás 12,7mm-es RCWS-t küldenek drónok ellen . Kíváncsi leszek, hogy vállnak be...

Ha csak azzal számolunk, ami már most tudható, akkor elég komoly mennyiségű nehéz géppuskát és gépágyút tudunk majd beállítani légvédelmi feladatokra:
kb. 200 db Lynx - 150 körüli gépágyú és 200 körüli 50-es géppuska
Leopard változatok RCWS-ei: kb. 58 db 50-es géppuska (A7, Büffel, Wisent)
kb. 300-450 db Gidrán és NMS ugyan kb. ennyi géppuskát feltételez

Összesen tehát lesz várhatóan legalább 550 hőkamerás, legalább 60 fokig emelhető, automatikus célkövetésre képes 12,7mm-es géppuskánk és 150 körüli 30mm-es ABM képes 45 fokig emelhető gépágyúnk.
Nem tudom hány erőmű meg jelentősebb trafóállomás és lehet az országba, de szerintem a TOP 200-300-at meg tudnánk védeni lassú alacsonyan repülő (LSS) támadó drónok ellen.

Drónokat időben észlelő radarokból kell beszerezni megfelelő mennyiséget (2 tucat biztos kellene az ELTA-k kiegészítésére szerintem), így azok tudják jelezni a "géppuskás járművek" számára a cél várható felbukkanásának irányát.
Elvileg ezeknek a radaroknak a beszerzése is folyamatban lehet: nem véletlen tesztelték a Giraffe 1X radart szerintem...

Szóval ha egy olyan helyzet van hogy szárazföldi támadás nem várható, csak valaki jól meg akar minket "drónozni", akkor elég komoly tűzerőt össze lehet pakolni az infrastruktúra védelmére ha beszerzendő eszközeinket jó helyre parkoljuk le és hálózatba kötjük.
Robotrepülőgépekre mehet Mistral vagy NASAMS, mert azokból az ellenségnek sincs sok vélhetően, de a "Sahed kategóriát" jó eséllyel le lehet géppuskázni az égről...

Ezeket kiegészítheti majd a Skyranger állomány illetve a kiemelten fontos helyekre (mint pl. Paks) Skynex is jól jönne..
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 911
7 609
113
Egyébként egy ukrajnaihoz hasonló, infrastruktúrát célzó "öngyilkos drón" támadás kivédésre Lynxek, sőt még a Leopard 2A7-esek is be vonhtatók lennének a Gidránok mellett. Ha rajtuk lévő BMS képes légi helyzet képet biztosítani nekik, akkor a 30mm-es gépágyúkkal és a 12,7 mm-es géppuskákkal a lassú drónok lelőhetőek lehetnek.
Az amerikaik például most 150 darab "utánfutós" infra-kamerás 12,7mm-es RCWS-t küldenek drónok ellen . Kíváncsi leszek, hogy vállnak be...

Ha csak azzal számolunk, ami már most tudható, akkor elég komoly mennyiségű nehéz géppuskát és gépágyút tudunk majd beállítani légvédelmi feladatokra:
kb. 200 db Lynx - 150 körüli gépágyú és 200 körüli 50-es géppuska
Leopard változatok RCWS-ei: kb. 58 db 50-es géppuska (A7, Büffel, Wisent)
kb. 300-450 db Gidrán és NMS ugyan kb. ennyi géppuskát feltételez

Összesen tehát lesz várhatóan legalább 550 hőkamerás, legalább 60 fokig emelhető, automatikus célkövetésre képes 12,7mm-es géppuskánk és 150 körüli 30mm-es ABM képes 45 fokig emelhető gépágyúnk.
Nem tudom hány erőmű meg jelentősebb trafóállomás és lehet az országba, de szerintem a TOP 200-300-at meg tudnánk védeni lassú alacsonyan repülő (LSS) támadó drónok ellen.

Drónokat időben észlelő radarokból kell beszerezni megfelelő mennyiséget (2 tucat biztos kellene az ELTA-k kiegészítésére szerintem), így azok tudják jelezni a "géppuskás járművek" számára a cél várható felbukkanásának irányát.
Elvileg ezeknek a radaroknak a beszerzése is folyamatban lehet: nem véletlen tesztelték a Giraffe 1X radart szerintem...

Szóval ha egy olyan helyzet van hogy szárazföldi támadás nem várható, csak valaki jól meg akar minket "drónozni", akkor elég komoly tűzerőt össze lehet pakolni az infrastruktúra védelmére ha beszerzendő eszközeinket jó helyre parkoljuk le és hálózatba kötjük.
Robotrepülőgépekre mehet Mistral vagy NASAMS, mert azokból az ellenségnek sincs sok vélhetően, de a "Sahed kategóriát" jó eséllyel le lehet géppuskázni az égről...

Ezeket kiegészítheti majd a Skyranger állomány illetve a kiemelten fontos helyekre (mint pl. Paks) Skynex is jól jönne..

Sounds good, de nagyon nagy energia lenne kivitelezni ... persze nem lehetetlen csak sok erő forrás kéne arra fordítani hogy egyáltalán meg legyen tervezve , nem hogy kivitelezve , "béke" időbe nekünk jelenleg luxus
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 348
35 195
113
Sounds good, de nagyon nagy energia lenne kivitelezni ... persze nem lehetetlen csak sok erő forrás kéne arra fordítani hogy egyáltalán meg legyen tervezve , nem hogy kivitelezve , "béke" időbe nekünk jelenleg luxus
Nekem nem tűnik megugorhatatlannak. Látva hogy Ukrajnában milyen pusztítást végeztek az infrasturtúrában drónokkal és robotrepülőgépekkel ez egy várható forgatókönyv, lehet rákészülni.
Fel kell mérni mi a legfontosabb 200-300 védendő objektum, ami célpontja lehet egy ilyen támadásnak. Aztán ha fenn áll ez a veszély, akkor mindegyikhez ki lehet vezényelni 2-3 infra-kamerás géppuskával felszerelt járművet.
Biztos vagyok benne, hogy most is vannak kész tervek mik a legfontosabb objektumok és hová kell kitelepülni a légvédelemnek, ha baj van. Nem akkor fogják nézegetni a térképen, hogy be tud-e oda kanyarodni a NASAMS-teherautó vagy fog-e onnan jól látni az ELTA radar. Ezt "kitelepülési tervet" kell majd kiegészíteni a géppuskás járműveinkkel: hova érdemes parkolni őket.

Ami lényeges, hogy kívülről kapjanak cél információt: a rajtuk lévő informatikai rendszernek (BMS?) meg kell tudni mutatni hogy 10 km-es körzetben mik repkednek. Amelyik feléjük tart és beér a 50-es géppuska kb. másfél km-es körzetébe akkor lőni kezdik...
Szóval ha megvan az informatikai háttér, akkor fizikailag nem nehéz kivitelezni szerintem.
A fegyverkezelőket kell tréningezi erre: kell egy drónvadász-kurzus minden RCWS-kezelőnek. Fronton is jól jön, nem csak a hátország légvédelmében...
 
  • Tetszik
Reactions: Gungnir (F1End)

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 660
27 820
113
Te fogsz kérdezni valakit, aki benne van a beszerzésben, vagy téged kérdeznek?
Ezt lenne jó tudni @nyugger, illetve az hogy ha Te kérdezel ki lesz aki válaszol?
Félreérthetően fogalmaztam, sajnos még nem vagyok annyira közel a tűzhöz, hogy én kérdezhessek a fentiektől, hanem majd engem fognak erről a témáról kérdezni a Hit Rádióban és gondoltam megkérdezem mi lenne a kívánalom, amivel boldogítsam a hallgatókat :D Természetesen majd linkelem is az adást, bár némi késéssel, mert holnap Ukrajna szimulátor lesz a házban és 8 órán keresztül áram nélkül leszünk vezetékcsere miatt
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 911
7 609
113
Félreérthetően fogalmaztam, sajnos még nem vagyok annyira közel a tűzhöz, hogy én kérdezhessek a fentiektől, hanem majd engem fognak erről a témáról kérdezni a Hit Rádióban és gondoltam megkérdezem mi lenne a kívánalom, amivel boldogítsam a hallgatókat :D Természetesen majd linkelem is az adást, bár némi késéssel, mert holnap Ukrajna szimulátor lesz a házban és 8 órán keresztül áram nélkül leszünk vezetékcsere miatt
szögezd le az elején hogy ez nem a "pjüpü kóser rakéta leszedi a jihad rakétát" hanem annak csak a radarja , esélyt se adj nekik vaskupolálni :D nem nagyon értik meg ...
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 679
2 214
113
Félreérthetően fogalmaztam, sajnos még nem vagyok annyira közel a tűzhöz, hogy én kérdezhessek a fentiektől, hanem majd engem fognak erről a témáról kérdezni a Hit Rádióban és gondoltam megkérdezem mi lenne a kívánalom, amivel boldogítsam a hallgatókat :D Természetesen majd linkelem is az adást, bár némi késéssel, mert holnap Ukrajna szimulátor lesz a házban és 8 órán keresztül áram nélkül leszünk vezetékcsere miatt
Itt a fórumon a lehető legjobb kiképzést biztosították neked az oldal expertéi , leszel annyira vagány hogy te fogod írányítani a beszélgetést. :) Ne okozz csalódást :D
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 679
2 214
113
Arra leszek kiváncsi hogy réskitöltőnek vagy kiemelt fontosságú objektumok , eszközök védelmére a SAAB vagy az IAI radarja kerül hozzánk?A 2084 is úgy tudom IAI termék , ami végül is adná magát szerintem. De a SAAB terméket sem kukáznám!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
Nekem nem tűnik megugorhatatlannak. Látva hogy Ukrajnában milyen pusztítást végeztek az infrasturtúrában drónokkal és robotrepülőgépekkel ez egy várható forgatókönyv, lehet rákészülni.
Fel kell mérni mi a legfontosabb 200-300 védendő objektum, ami célpontja lehet egy ilyen támadásnak. Aztán ha fenn áll ez a veszély, akkor mindegyikhez ki lehet vezényelni 2-3 infra-kamerás géppuskával felszerelt járművet.
Biztos vagyok benne, hogy most is vannak kész tervek mik a legfontosabb objektumok és hová kell kitelepülni a légvédelemnek, ha baj van. Nem akkor fogják nézegetni a térképen, hogy be tud-e oda kanyarodni a NASAMS-teherautó vagy fog-e onnan jól látni az ELTA radar. Ezt "kitelepülési tervet" kell majd kiegészíteni a géppuskás járműveinkkel: hova érdemes parkolni őket.

Ami lényeges, hogy kívülről kapjanak cél információt: a rajtuk lévő informatikai rendszernek (BMS?) meg kell tudni mutatni hogy 10 km-es körzetben mik repkednek. Amelyik feléjük tart és beér a 50-es géppuska kb. másfél km-es körzetébe akkor lőni kezdik...
Szóval ha megvan az informatikai háttér, akkor fizikailag nem nehéz kivitelezni szerintem.
A fegyverkezelőket kell tréningezi erre: kell egy drónvadász-kurzus minden RCWS-kezelőnek. Fronton is jól jön, nem csak a hátország légvédelmében...
Ngp nem a legjobb erre a célra,bár a cirkálódornok elég nagyok azért nekik célpontnak.
Érdekesség.Azt még talán tudott,hogy a zsidók rendszeresitettek egy közelségi-érintő gyújtós repesz-kummulativ lőszert,ami légvédelmi célt is szolgált.De az már nem ismert,hogy a D10 hk ágyú ki tudta lőni a KS19 lőszereit,vagyis a közelségi gyújtós légvédelmi gránátot is.125milis űrméretben is csináltak már a 70es években ilyen légvédelmi lőszert.Hk ágyúk tekintetében meg figyelembe lehet venni a kartács lőszert.
 

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
635
906
93
Egyébként egy ukrajnaihoz hasonló, infrastruktúrát célzó "öngyilkos drón" támadás kivédésre Lynxek, sőt még a Leopard 2A7-esek is be vonhtatók lennének a Gidránok mellett. Ha rajtuk lévő BMS képes légi helyzet képet biztosítani nekik, akkor a 30mm-es gépágyúkkal és a 12,7 mm-es géppuskákkal a lassú drónok lelőhetőek lehetnek.
Az amerikaik például most 150 darab "utánfutós" infra-kamerás 12,7mm-es RCWS-t küldenek drónok ellen . Kíváncsi leszek, hogy vállnak be...

Ha csak azzal számolunk, ami már most tudható, akkor elég komoly mennyiségű nehéz géppuskát és gépágyút tudunk majd beállítani légvédelmi feladatokra:
kb. 200 db Lynx - 150 körüli gépágyú és 200 körüli 50-es géppuska
Leopard változatok RCWS-ei: kb. 58 db 50-es géppuska (A7, Büffel, Wisent)
kb. 300-450 db Gidrán és NMS ugyan kb. ennyi géppuskát feltételez

Összesen tehát lesz várhatóan legalább 550 hőkamerás, legalább 60 fokig emelhető, automatikus célkövetésre képes 12,7mm-es géppuskánk és 150 körüli 30mm-es ABM képes 45 fokig emelhető gépágyúnk.
Nem tudom hány erőmű meg jelentősebb trafóállomás és lehet az országba, de szerintem a TOP 200-300-at meg tudnánk védeni lassú alacsonyan repülő (LSS) támadó drónok ellen.

Drónokat időben észlelő radarokból kell beszerezni megfelelő mennyiséget (2 tucat biztos kellene az ELTA-k kiegészítésére szerintem), így azok tudják jelezni a "géppuskás járművek" számára a cél várható felbukkanásának irányát.
Elvileg ezeknek a radaroknak a beszerzése is folyamatban lehet: nem véletlen tesztelték a Giraffe 1X radart szerintem...

Szóval ha egy olyan helyzet van hogy szárazföldi támadás nem várható, csak valaki jól meg akar minket "drónozni", akkor elég komoly tűzerőt össze lehet pakolni az infrastruktúra védelmére ha beszerzendő eszközeinket jó helyre parkoljuk le és hálózatba kötjük.
Robotrepülőgépekre mehet Mistral vagy NASAMS, mert azokból az ellenségnek sincs sok vélhetően, de a "Sahed kategóriát" jó eséllyel le lehet géppuskázni az égről...

Ezeket kiegészítheti majd a Skyranger állomány illetve a kiemelten fontos helyekre (mint pl. Paks) Skynex is jól jönne..
Igen, de akkor ki fog harcolni? Vagy az ellenség oda kolbászol majd ahová csak kedve tartja? Mert mindenki a drónokkal van elfoglalva?
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 660
27 820
113
Interjú pipa, dedikált helyett inkább átfogó Zrínyizés volt a téma (hogyan áll, mit veszünk, miként stb.) meg, hogy milyen célokra lehet a radarokat használni. Plusz már a felvezetésben is mint külön radarokról és nem Vaskupoláról beszéltek a beszerzésnél, szóval jár érte a pont nekik. Második felében volt némi Ukrajna is plusz a végére egy olajársapka, de amint felkerül a YT-ra linkelem. Kicsit az elején még darabosabb volt, de aztán belejöttem :D
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 596
3 813
113
Fel kell mérni mi a legfontosabb 200-300 védendő objektum, ami célpontja lehet egy ilyen támadásnak. Aztán ha fenn áll ez a veszély, akkor mindegyikhez ki lehet vezényelni 2-3 infra-kamerás géppuskával felszerelt járművet.
Szia,

Szerintem a dronok kicsik, nehez oket felderiteni. Ezert ahany dolgot vedeni szeretnenk ellenuk (ha nincsenek kb. 10 km-en belul egymashoz kepest), annyi felderito eszkoz kell.

Mas szoval, annyit fogunk tudni vedeni, ahany felderito eszkozunk lesz, mert ez a szuk keresztmetszett, en azt erzem realisnak, hogy Lynx szazadonkent 1 lesz, es nagyon jo esetben lesz csak az, hogy a tovabbi RCWS-sel rendelkezo alakulatoknal is lesz tucatonkent (10-14-enkent) egy.
Azt még talán tudott,hogy a zsidók rendszeresitettek egy közelségi-érintő gyújtós repesz-kummulativ lőszert,ami légvédelmi célt is szolgált.
Ugyan nem tudtam, de logikus lenne erre is keszulni; pontosabban idozitos repesz loszert vasarolni a Leo-2-esekhez. Ezeknek olyan nagy a tuzereje, hogy nem kell annyira pontosan celozni veluk, mint egy 30 mm-essel, ezert szerintem kiloves elott is be lehetne allitani az idozitot (meg akkor is, ha igy 1-2 m-rel kevesbe pontos lotavolsagi adat becsulheto, mint kiloves kozben).
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 348
35 195
113
Igen, de akkor ki fog harcolni? Vagy az ellenség oda kolbászol majd ahová csak kedve tartja? Mert mindenki a drónokkal van elfoglalva?
Mint írtam: ez olyan forgatókönyv esetén érvényes ha csak légitámadás várható, mert a támadóval nem is vagyunk határosak. Pl. az oroszok be próblkoznak a Baltikumban és azt megtámogatva a NATO keleti szárnyára ráeresztenek sok ezer Shahed drónt, amit addig erre gyűjtögettek. Szétt lőtt infrastruktúra esetén a NATO nehezebben tudna felvonulni, mert a vasúthoz is áram kell sok esetben...
 
  • Tetszik
Reactions: zulu and ravenlord