Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
M

molnibalage

Guest
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján a következő döntésre jutottam.
Elhagyom a HTKA fórumát.
Ezért majd a közeljövőben kérem majd accountom törlését a cikkeim eltávolítását, ez legkésőbb néhány napon belül megtörténik.

Volt sok koporsószög számomra az elmúlt években, hogy miért is nem akarok már annyit itt lenni, mint régen. Egy ideje már az az érzésem volt, hogy már csak rossz reflexből vagyok itt, é csak értékesebb dolgok elől veszi el még az egyre csökkenő jelenlétem is. Aminek igazából érdemi outputja nem volt.

Azok, akik bármilyen okból kapcsolatba szeretnének velem lépni a következő módokon érhetnek el:
  • molnibalage@yahoo.com mailcímen
  • a Militavia csatorna Facebook oldalán keresztül is
    (bárki posztolhat is rajta amúgy, ha egyszerre több emberrel osztana meg bármit, amit nekem akar mutatni vagy tőlem kérdezni, de PM-et is lehet küldeni ott is)
  • a Militavia Youtube csatorna közösség része alatt is, ha bármelyik bejegyzéshez ír valaki, azt is látni fogom
  • az sg.hu oldal haditechnikai fórumán jelen vagyok, ott is meg lehet találni szükség esetén (militavia néven)
A HTKA felületén megjelent korábbi írások egy része idővel már valamiért eleve elérhetetlenné váltak, a cikkek eltűnése innen olyan nagy törést nem hinném, hogy sokakban okoz. De, hogy helyreálljon a rend, azok írásban a Militavia blog oldalán kint lesznek majd. Valamikor.

Ha nagyon lusta vagyok, akkor csak pdf formátumban, mert több száz oldalnyi tartalom újra beszerkesztése nagyon melós, ami ráadásul ott terjedelem korlátos, mert 65 ezer karakternél nem lehet több a cikkben. Nem egy két írásom sokkal hosszabb ennél, pl. a Szimulátor történtelen szinte vagy összes része.
A Haditechnikai Összefoglaló nagy valószínűséggel nem fog kikerülni újra, mert amúgy is csomó helyen elavult és pontatlan.

Részemről ez a történet vége, nem volt rövid, de semmi sem tart örökké.

Molnibalage + HTKA
2007(?)-2023
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 053
14 264
113
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján a következő döntésre jutottam.
Elhagyom a HTKA fórumát.
Ezért majd a közeljövőben kérem majd accountom törlését a cikkeim eltávolítását, ez legkésőbb néhány napon belül megtörténik.

Volt sok koporsószög számomra az elmúlt években, hogy miért is nem akarok már annyit itt lenni, mint régen. Egy ideje már az az érzésem volt, hogy már csak rossz reflexből vagyok itt, é csak értékesebb dolgok elől veszi el még az egyre csökkenő jelenlétem is. Aminek igazából érdemi outputja nem volt.

Azok, akik bármilyen okból kapcsolatba szeretnének velem lépni a következő módokon érhetnek el:
  • molnibalage@yahoo.com mailcímen
  • a Militavia csatorna Facebook oldalán keresztül is
    (bárki posztolhat is rajta amúgy, ha egyszerre több emberrel osztana meg bármit, amit nekem akar mutatni vagy tőlem kérdezni, de PM-et is lehet küldeni ott is)
  • a Militavia Youtube csatorna közösség része alatt is, ha bármelyik bejegyzéshez ír valaki, azt is látni fogom
  • az sg.hu oldal haditechnikai fórumán jelen vagyok, ott is meg lehet találni szükség esetén (militavia néven)
A HTKA felületén megjelent korábbi írások egy része idővel már valamiért eleve elérhetetlenné váltak, a cikkek eltűnése innen olyan nagy törést nem hinném, hogy sokakban okoz. De, hogy helyreálljon a rend, azok írásban a Militavia blog oldalán kint lesznek majd. Valamikor.

Ha nagyon lusta vagyok, akkor csak pdf formátumban, mert több száz oldalnyi tartalom újra beszerkesztése nagyon melós, ami ráadásul ott terjedelem korlátos, mert 65 ezer karakternél nem lehet több a cikkben. Nem egy két írásom sokkal hosszabb ennél, pl. a Szimulátor történtelen szinte vagy összes része.
A Haditechnikai Összefoglaló nagy valószínűséggel nem fog kikerülni újra, mert amúgy is csomó helyen elavult és pontatlan.

Részemről ez a történet vége, nem volt rövid, de semmi sem tart örökké.

Molnibalage + HTKA
2007(?)-2023
Ne töröld magad! Nem kell rögtön beszántani mindent!
Hanyagold pár hónapra a fórumot, kapcsold ki az èrtesítéseket, aztán majd tisztább fejjel nézz vissza, és ha akkor is így érzel akkor is ráérsz törölni.

Akárhogy is, jó pihenést!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 601
121 744
113
@Tcat igértél egy nagyobb rendrakást a fórumon, van esély rá, hogy ez valaha is megtörténik?

Kiàllhatatlansága ellenére Molni rengeteg tartalmat adott a fórumnak, és vele együtt már sajnos a sokadik prominens őstag lép le. Ahogy egy fèl évet én is inkább szüneteltem.

Az utóbbi 2 évben megjelent rengeteg poliproli oldaltól függetlenül lenulláza az oldal hitelét és az élvezeteli értéket is néha a a chilivel beszórt sajtreszelővel való rejszolàssal teszi egyenértékűvé.

Mikor érjük el az új mélypontot amikor ez megváltozik?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 601
121 744
113
Komolyan érdekelne, minden sértegető szàndék nélkül:
Mi késztetett arra, hogy fél év után visszatérj ide, ha olyan rettenetesek a fórumozók itt?
Szerintem tisztában vagy azon tevékenységemmel, hogy szeretném a haderő és az érdeklődő civilek közti szakadékot, szakmailag értékelhető és a tőlem telhető leghitelesebb módon ami számomra lehetséges csökkenteni. Van aki miatt ezt érdemes csinálni ezen a felületen. Viszont ami az utóbbi időben eluralkodott, nagyon csökkenti az oldal renoménját és engem elszomorít amikor negatív kritikákat hallok vissza újabban egyre többet amiknek sajnos úgy gondolom van alapja. És szeretném, hogy ha az a jó hírnév ami 2014-2018 közt övezte az oldalt nem erodálódna tovább...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 389
37 162
113
Szerintem tisztában vagy azon tevékenységemmel, hogy szeretném a haderő és az érdeklődő civilek közti szakadékot, szakmailag értékelhető és a tőlem telhető leghitelesebb módon ami számomra lehetséges csökkenteni. Van aki miatt ezt érdemes csinálni ezen a felületen. Viszont ami az utóbbi időben eluralkodott, nagyon csökkenti az oldal renoménját és engem elszomorít amikor negatív kritikákat hallok vissza újabban egyre többet amiknek sajnos úgy gondolom van alapja. És szeretném, hogy ha az a jó hírnév ami 2014-2018 közt övezte az oldalt nem erodálódna tovább...
Miként lehetne megállítani az "eróziót" szerinted?
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 601
121 744
113
Miként lehetne megállítani az "eróziót" szerinted?
fetchimage

Korlátozott hozzászlólási jogokkal kiegészítve az új regisztrálóknak.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 939
22 675
113
Miként lehetne megállítani az "eróziót" szerinted?
Annyiszor le volt írva,...:
  • a #nemidevaló - kat ki kell rakni a csába.
Én spec a regisztrációt is megnyitnám:
  • a #nemidevaló kb. 10 hsz után úgy is egyértelmű és ki kell rakni a csába
  • a más néven újra reggelő #nemidevaló meg 3 hsz után úgy is lebukik és ki kell rakni a csába
Szerintem ez egyszerűb és kevesebb meló mint figyelmeztetni meg pár napra bannolni majd a nyafogásra magyarázni, hogy miért... újra meg újra
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 389
37 162
113
Igen, ez így lesz egyébként. Biztpolhoz nem szólhatnak hozzá, míg legalább 3 hónapos nem lesz a reggjük.
Ez az ukrán témához is jó lenne, meg kicsit nagyobb léptekben osztaki ott tiltást: pár nap kitiltás nem igazán használ szerintem...
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 196
113
Kopi, Higgins, Wilson-team, ... (és másod-/sokad-regisztrációik) 85%-os célzott témájú és tartalmú, határozottan a fórum céljaitól eltérő szándékú "hulladéktermelését" csak elfedni próbálják a "melléktermékként" semleges témákba elterelésként berakott infó-tartalmaik!

...költői kérdés: Értek ezek ennyit???


U.I.: Szerintem!


.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 601
121 744
113
Kopi, Higgins, Wilson-team, ... (és másod-/sokad-regisztrációik) 85%-os célzott témájú és tartalmú, határozottan a fórum céljaitól eltérő szándékú "hulladéktermelését" csak elfedni próbálják a "melléktermékként" semleges témákba elterelésként berakott infó-tartalmaik!

...költői kérdés: Értek ezek ennyit???


U.I.: Szerintem!


.
A másik felét se hagyd ki a fogyatékosoknak...
(amúgy Wilson még mindig tud értelmesen beszélni ami egyre ritkább)
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 939
22 675
113
Kopi, Higgins, Wilson-team, ... (és másod-/sokad-regisztrációik) 85%-os célzott témájú és tartalmú, határozottan a fórum céljaitól eltérő szándékú "hulladéktermelését" csak elfedni próbálják a "melléktermékként" semleges témákba elterelésként berakott infó-tartalmaik!

...költői kérdés: Értek ezek ennyit???


U.I.: Szerintem!


.
Nem csak a vér-atlantista vonallal van a gond, picit mindenkinek magába kellene néznie, venni egy nagylevegőt és felismerni, hogy lényegében mi tesszük azzá a fórumot ami. Kollektíve. Ki a sikeréhez, ki a bukásához, kisebb vagy nagyobb részben...(ki qrvanagyon az egyikhez, ki a másikhoz).
Az egyik nincs jutalmazva (nem mintha kérné) a másik meg büntetve (pedig megérdemelné).
Evvan
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 056
9 022
113
Ok, de akkor csak az idő triggereli az aktiválást? (kérdezem!)

Technikailag a fórum automatikusan berakja majd őket a biztpolt engedélyező felhasználói csoportba is. Hogy ezt az "előléptetést" mi triggerelje az több szempont szerint paraméterezhető. Elvileg kombinálható lehet idő + hozzászólás szám is.

Egyébként azért nincs még újranyitva a regisztráció, mert a csoport jogosultságok átvariálása után a meglévő tagokat is egyből be kéne rakni a biztpolos csoportba. Erre természetesen van eszköze a fórumnak, amivel pár kattintással kész. Csak valamiért nem működik... :D (Legalábbis a fórum klónján történő teszteléskor nem működött, utána kell néznem mi okozhatja.)
 
Status
Not open for further replies.