Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 000
23 155
113
Cifu biztosan nem Mezey Béla. Ha Hpasp betűsorozatnak bármi köze van a nevéhez, akkor ő sem.
Tudom ki kicsoda :), én arra gondoltam hogy esetleg valami társ-szerzői dolog van a munkában, a távozók meg nem járultak hozzá a további közzétételhez - sajnos olvashattunk már ilyenről, de ez csak az én feltételezésem...
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Tudom ki kicsoda :), én arra gondoltam hogy esetleg valami társ-szerzői dolog van a munkában, a távozók meg nem járultak hozzá a további közzétételhez - sajnos olvashattunk már ilyenről, de ez csak az én feltételezésem...
Szerintem csak a cikk túlkoros, 14 éves. Az nagy idő.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 063
113
Ez nem véletlenül @Cifu vagy @Hpasp "távozásával" van összefüggésbe (és az itt leközölt irásaikkal)?

Nincs összefüggés a kettő között. Az a szitu, amit gafzhu írt: brutál régi cikkek ezek, még abból az időből, mikor a híroldalak a valami.htka.hu formában léteztek. És maradtak olyan linkek, amik ezek a régi, már nem aktív aldomainekre mutatnak.

Cifu biztosan nem Mezey Béla. Ha Hpasp betűsorozatnak bármi köze van a nevéhez, akkor ő sem.

M.B. az én volnék :)

Hpasp valós neve fent van a neten, csak a Google találatokban nem igen lelhető fel. De aki tudja, hogy milyen könyv társzerzője, az megtalálja. De mivel tudtommal mindenhol a nicknevét használja többet nem mondok :)

Cifunak Cifka Miklós a rendes neve.

Cifu civil/valódi neve ismert, nem titkolja, megkereshető!

Igen, Cifu-nak szerintem az ősidők óta ismert a neve, már 15-20 évvel ezelőtt is úgymond publikus volt úgy emlékszem.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 467
4 636
113
@Tcat
Boki legutóbbi kitiltása kapcsán kérdezném, hogy miért nem lehet nevén nevezni a dolgokat? (és nem a kitiltás jogosságáról, tényéről akarok informálódni, hanem az elvről, ami mögötte van.)

Olyan 2015 táján leírta már valaki itt a topikban, aki közvetlen ukrajnai élményekkel rendelkezett, hogy a nyugati átlagembernek fogalma nincs az ottani hangulatról, hogy az átlag ukrán világnézetét a vereckei hágótól nyugatra bizony tudjukmiizmusnak nevezik. Akkor ez nem ért kitiltást. De ezzel csengett egybe a 22 feb 24 előtti nyugati riportok hangvétele is, illetve a videók sokasága, ahol kisiskolás gyerekek menetelnek tudjukmilyen témájú nyári táborokban, tömegek követelik az oroszok legyilkolását, óvodás korú gyerekeket tanít arra apjuk-anyjuk, hogy késsel hadonászva meséljék el, hogy kell leölni az oroszokat. Ezek tények.

tessék BBC:

Ezek után nem lehet nevén nevezni a gyereket? Csak mert február 24 óta hirtelen változott a nyugati narratíva? Tudom, hogy vannak ukránpártiak, mert az agymosás erős, de ettől még a tényeken ez nem változtat. Nem véletlenül lett az oroszoknál a detudjukmifikálás a jelszó, nem egy sima propagandaszólam ez.

2018 reuters

2022 március!!! NBC

Atlantic Council!!! 2018

De nem kell ilyen messzire menni: tessék felmenni a legolvasotabb ellenzéki hírportálra és bármely orosz-ukrán háborúval kapcsolatos cikk alatt a kommenteket megnézni (ezeket nem moderálják, de bármilyen mérsékelt hangvételű, de nem ukránpárti hozzászólást azonnal törölnek, néha a modi beírásával, hogy a ruszki propagandát nem tolerálják - ezek szerint az embertelen tudjukkiket igen).
Csak a példa kedvéért a mai termésből: orosz katonák holttesteivel való trágyázás javasolgatása, minél több 'ork' kibelezése utáni vágyakozás kinyilatkoztatása. Ez az állítólagos liberális demokrata, humanista, a felvilágosult, civilizált nyugat felsőbbrendű letéteményeseinél elvárt, támogatott és helyeselt nézetvilág. Érdekes, hogy a másik oldalról nincs ez.

Szóval nem értem: az ukrán vezetés, az ukrán politika és annak céljai, az átlag nagyonukrán világnézete egyszerűen tudjukmiizmus. Ez egy ténymegállapítás, a valóság pontos, empírikus úton történő leírása. Ha ezért kitiltás jár, akkor ott vagyunk, hogy a fórumon az elvárt álláspont az, hogy az oroszok indokolatlan, kiprovokálatlan aggressziót hajtanak végre a szegény, ártatlan ukránok ellen, hogy expanzív, imperrialista céljukat elérjék. Ha nem a tudjukmiizmus ellen harcolnak, amit a globális ellenfél felkorbácsolt és kihasznál, akkor csak ez a propagandisztikus magyarázat marad, amit sajnos százmilliók esznek meg nyugaton, mert semmit nem tudnak sem az előzményekről, sem a részletekről és képtelenek rendszerben gondolkodni.

Megint más lenne a helyzet, ha a fórumozók egymást illetnék ezzel a jelzővel, akkor még igazat is adnék neked, de az azért nonszensz, hogy egy konfliktusban ne nyilváníthassuk ki az egyik félről a tényszerű értékítéletet az arra legalkalmasabb jelzővel, amit mind első kézből származó elbeszélések alapján, mind korábbi híradások alapján tudunk.
Gaslighting.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 832
48 524
113
Tudom ki kicsoda :), én arra gondoltam hogy esetleg valami társ-szerzői dolog van a munkában, a távozók meg nem járultak hozzá a további közzétételhez - sajnos olvashattunk már ilyenről, de ez csak az én feltételezésem...
molni idebiggyesztette pár hónapja, hogy mivel a htka-n vállalhatatlanul OROSZ lett minden, ezért ő még, utolsó lehelletével itt marad, de a többiek már aztán tényleg vállalhatatlannak tartják, így a tartalmaikkal együtt lelépnek.
Vagy valami ilyesmi. Én sajnálom, mert komoly értéket képviseltek. Ugyanakkor ez az eltartott kisujjas buzulás szerintem nem pálya felnőtt emberek közt.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 063
113
molni idebiggyesztette pár hónapja, hogy mivel a htka-n vállalhatatlanul OROSZ lett minden, ezért ő még, utolsó lehelletével itt marad, de a többiek már aztán tényleg vállalhatatlannak tartják, így a tartalmaikkal együtt lelépnek.
Vagy valami ilyesmi.

Hpasp minden cikkét a saját Mediafire fiókjába töltötte fel, mi is csak arra linkeltünk. A htka.hu-n soha nem volt fent ténylegesen egyik PDF formátumban lévő anyaga sem. Ezeket a Mediafire oldalaira linkelő "cikkeket" akarta molnival töröltetni, pár hónappal(?) az után, hogy február 24-én bejelentette távozását. De akkor már egyébként sem voltak publikusan elérhetőek ezek az anyagai. Erre emlékezhettek törlésként esetleg.
 
M

molnibalage

Guest
molni idebiggyesztette pár hónapja, hogy mivel a htka-n vállalhatatlanul OROSZ lett minden, ezért ő még, utolsó lehelletével itt marad, de a többiek már aztán tényleg vállalhatatlannak tartják, így a tartalmaikkal együtt lelépnek.
Vagy valami ilyesmi. Én sajnálom, mert komoly értéket képviseltek. Ugyanakkor ez az eltartott kisujjas buzulás szerintem nem pálya felnőtt emberek közt.
Szerintem meg felnőtt ember eldönti, hogy hol akar publikálni és mihez adja a nevét.
Ennyi. És nem "eltartott kisujjas buzulásnak nevezi" ezt magát felnőttnek tartó másik.
Most mondjam az, hogy ez a szellemiség az, ami eleve taszító? Érdekes, hogy a saját kijelentésedet nem a "nem pálya" halmazba teszed.

Mert az az lenne, hogy mondjuk elvből nem mutatok be szovjet-orosz eszközöket, amiről szó nincs.
Most is hozzáférhető az a tartalom, ami ide IS lett volna szánva. Csak nem HTKA.hu a címke rajta, hanem Militavia.
Hpasp meg, ha majd publikál valamit, akkor elérhetővé teszi olyan úton és helyen, ahol akarja. Tudod, ezt hívják szabad akaratnak.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Szerintem meg felnőtt ember eldönti, hogy hol akar publikálni és mihez adja a nevét.
Ennyi. És nem "eltartott kisujjas buzulásnak nevezi" ezt magát felnőttnek tartó másik.
Most mondjam az, hogy ez a szellemiség az, ami eleve taszító? Érdekes, hogy a saját kijelentésedet nem a "nem pálya" halmazba teszed.

Mert az az lenne, hogy mondjuk elvből nem mutatok be szovjet-orosz eszközöket, amiről szó nincs.
Most is hozzáférhető az a tartalom, ami ide IS lett volna szánva. Csak nem HTKA.hu a címke rajta, hanem Militavia.
Hpasp meg, ha majd publikál valamit, akkor elérhetővé teszi olyan úton és helyen, ahol akarja. Tudod, ezt hívják szabad akaratnak.

DX-fVKjXUAABqgI.jpg
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 832
48 524
113
Szerintem meg felnőtt ember eldönti, hogy hol akar publikálni és mihez adja a nevét.
Ennyi. És nem "eltartott kisujjas buzulásnak nevezi" ezt magát felnőttnek tartó másik.
Most mondjam az, hogy ez a szellemiség az, ami eleve taszító? Érdekes, hogy a saját kijelentésedet nem a "nem pálya" halmazba teszed.

Mert az az lenne, hogy mondjuk elvből nem mutatok be szovjet-orosz eszközöket, amiről szó nincs.
Most is hozzáférhető az a tartalom, ami ide IS lett volna szánva. Csak nem HTKA.hu a címke rajta, hanem Militavia.
Hpasp meg, ha majd publikál valamit, akkor elérhetővé teszi olyan úton és helyen, ahol akarja. Tudod, ezt hívják szabad akaratnak.
Ahogy azt le is írtam, szíve joga ott publikálni, ahol csak akar.
Az "eltartott kisujjas buzulás" a rátarti/sértődős attitűdre vonatkozott, konyhanyelven.

Tudtommal se őt, se téged nem ért semmilyen negatív élmény (kiközösítés, megbélyegzés, alacsonyabb fizu, mittudomén) amiatt, mert itt publikáltatok. Mondjuk a Gólya presszóban senki se vágta hozzád a kötött sapiját, sőt a kerékpárod kerekét se vágták fel emiatt.
Ha jól értettem, az egyetlen kivetnivalója az oldallal kapcsolatban az volt, hogy "teret enged az orosz propagandának" - jelentsen ez bármit.
Azóta se tudjuk, pontosan hogyan nem kellett volna teret engedni nevezett propagandának, úgymint: hogyan azonosítja be mondjuk egy moderátor, hogy mi minősül annak és mi nem, stb. Vagy mondjuk mi a helyzet a nem-orosz propagandával.

Szóval emiatt kivágni a hisztit és dérrel-dúrral elvonulni, az az eltartott kisujjas buzulás. Szerintem.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Műszaki szakértelem nem jár feltétlenül tàrsadalompolitikai szakértelemmel.
De a műszaki hozzánemértés sokszor társul egyéb (akár társadalompolitikai) hozzánemértéssel és nagy-nagy magabiztossággal... Erre mondják hogy biztos halál ha leesik az egójáról az IQjára. Na meg az sem jó, ha a hülyeség szorgalommal párosul. De gondolom ezeket már mindenki ismeri.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 762
113
De a műszaki hozzánemértés sokszor társul egyéb (akár társadalompolitikai) hozzánemértéssel és nagy-nagy magabiztossággal... Erre mondják hogy biztos halál ha leesik az egójáról az IQjára. Na meg az sem jó, ha a hülyeség szorgalommal párosul. De gondolom ezeket már mindenki ismeri.
Ez sokszor kûlönösen igaz a műszakiakra is, amint azt itt naponta tapasztalhatja a tisztelt ólvasó. :oops: