Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
T

Törölt tag 1711

Guest
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján a következő döntésre jutottam.
Elhagyom a HTKA fórumát.
Ezért majd a közeljövőben kérem majd accountom törlését a cikkeim eltávolítását, ez legkésőbb néhány napon belül megtörténik.

Volt sok koporsószög számomra az elmúlt években, hogy miért is nem akarok már annyit itt lenni, mint régen. Egy ideje már az az érzésem volt, hogy már csak rossz reflexből vagyok itt, é csak értékesebb dolgok elől veszi el még az egyre csökkenő jelenlétem is. Aminek igazából érdemi outputja nem volt.

Azok, akik bármilyen okból kapcsolatba szeretnének velem lépni a következő módokon érhetnek el:
  • molnibalage@yahoo.com mailcímen
  • a Militavia csatorna Facebook oldalán keresztül is
    (bárki posztolhat is rajta amúgy, ha egyszerre több emberrel osztana meg bármit, amit nekem akar mutatni vagy tőlem kérdezni, de PM-et is lehet küldeni ott is)
  • a Militavia Youtube csatorna közösség része alatt is, ha bármelyik bejegyzéshez ír valaki, azt is látni fogom
  • az sg.hu oldal haditechnikai fórumán jelen vagyok, ott is meg lehet találni szükség esetén (militavia néven)
A HTKA felületén megjelent korábbi írások egy része idővel már valamiért eleve elérhetetlenné váltak, a cikkek eltűnése innen olyan nagy törést nem hinném, hogy sokakban okoz. De, hogy helyreálljon a rend, azok írásban a Militavia blog oldalán kint lesznek majd. Valamikor.

Ha nagyon lusta vagyok, akkor csak pdf formátumban, mert több száz oldalnyi tartalom újra beszerkesztése nagyon melós, ami ráadásul ott terjedelem korlátos, mert 65 ezer karakternél nem lehet több a cikkben. Nem egy két írásom sokkal hosszabb ennél, pl. a Szimulátor történtelen szinte vagy összes része.
A Haditechnikai Összefoglaló nagy valószínűséggel nem fog kikerülni újra, mert amúgy is csomó helyen elavult és pontatlan.

Részemről ez a történet vége, nem volt rövid, de semmi sem tart örökké.

Molnibalage + HTKA
2007(?)-2023

:(
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 652
14 633
113
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján a következő döntésre jutottam.
Elhagyom a HTKA fórumát.
Ezért majd a közeljövőben kérem majd accountom törlését a cikkeim eltávolítását, ez legkésőbb néhány napon belül megtörténik.

Volt sok koporsószög számomra az elmúlt években, hogy miért is nem akarok már annyit itt lenni, mint régen. Egy ideje már az az érzésem volt, hogy már csak rossz reflexből vagyok itt, é csak értékesebb dolgok elől veszi el még az egyre csökkenő jelenlétem is. Aminek igazából érdemi outputja nem volt.

Azok, akik bármilyen okból kapcsolatba szeretnének velem lépni a következő módokon érhetnek el:
  • molnibalage@yahoo.com mailcímen
  • a Militavia csatorna Facebook oldalán keresztül is
    (bárki posztolhat is rajta amúgy, ha egyszerre több emberrel osztana meg bármit, amit nekem akar mutatni vagy tőlem kérdezni, de PM-et is lehet küldeni ott is)
  • a Militavia Youtube csatorna közösség része alatt is, ha bármelyik bejegyzéshez ír valaki, azt is látni fogom
  • az sg.hu oldal haditechnikai fórumán jelen vagyok, ott is meg lehet találni szükség esetén (militavia néven)
A HTKA felületén megjelent korábbi írások egy része idővel már valamiért eleve elérhetetlenné váltak, a cikkek eltűnése innen olyan nagy törést nem hinném, hogy sokakban okoz. De, hogy helyreálljon a rend, azok írásban a Militavia blog oldalán kint lesznek majd. Valamikor.

Ha nagyon lusta vagyok, akkor csak pdf formátumban, mert több száz oldalnyi tartalom újra beszerkesztése nagyon melós, ami ráadásul ott terjedelem korlátos, mert 65 ezer karakternél nem lehet több a cikkben. Nem egy két írásom sokkal hosszabb ennél, pl. a Szimulátor történtelen szinte vagy összes része.
A Haditechnikai Összefoglaló nagy valószínűséggel nem fog kikerülni újra, mert amúgy is csomó helyen elavult és pontatlan.

Részemről ez a történet vége, nem volt rövid, de semmi sem tart örökké.

Molnibalage + HTKA
2007(?)-2023

Az, hogy beleuntál, belefásultál, érthető, emberi dolog. Az is az, hogy most egy időre úgy véled felfüggeszted a tevékenységedet.

Az viszont hogy törölteted az accodat meg eltávolíttatod a cikkeidet kissé éretlen, gyerekes dolog, amit meglehet te fogsz majd legjobban bánni pár hét/hónap múlva.

A kritikádban amúgy sok jogos dolog van, és való igaz, hogy több olyan ember is itt hagyta a fórumot akinek értékes tudása volt akár haditechnikai, akár biztonságpolitikai kérdésekben és elég sok fórumozó van, aki nyugodtan nevezhető provokátrollnak.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 259
113
Nem gondolnám, hogy bármely tagot védelmébe kéne vennie az oldalnak, hiszen mindenki meg tudja védeni magát. De Higgins néhányatok általi basztatását amúgy nem értem.

Mert eleinte valóban az ukrán topicban volt aktív, de arról relatíve gyorsan leakadt. Volt anno néhány meredek(ebb) posztja itt-ott, kapott 1-2 rövid pihit, stb. Úgy emlékszem még azt is írta valahol, hogy miért tolja az angolszász dolgokat is, de ebben nem vagyok teljesen biztos.

Néha túltolja az angol dolgokat? Megesik - bár ez valahol ingerküszöb kérdése is. Más meg a hülyeséget tolja túl a mocsárban... Összességében messze több értelmes tartalmat generál, mint az őt fikázók jó része.

Persze ha őlordsága épp hülyeséget csinál, akkor az hülyeségként is lesz megítélve, a fentiek ezt nem befolyásolják :)
Elüldözte molnit... azért ez nem tudom, hogy elnézhetjük-e neki!
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 259
113
10,000 karakteresek kommentek írása, mindenhova, a legkülönbözőbb témákban, legyen harckocsizás, légierő, haditengerészet, kantinos témák, meg az orosz - ukrán háború, és 30,000 komment 5 év alatt, ez non-stop kommentelés, iszonyatos intenzitással. Honnan van egy időd rá, hogy 24 / 7 kommentelsz, regényeket ?

Ez sokaknak szemet szúr.
AI-val generáltatja?
 
W

Wilson

Guest
Bocsáss meg, de ez a semmi közöd ez támadó, kibújó válasz.

Mindkét oldalról akik 10,000-es regényeket írogatnak, vagy másolnak RSS-feed szerűen minden topicba, azok nekem eleve nem okésak is.

Én nagy haditechnika fanatikus vagyok, mégsem töltöm az időmet 10,000-es regényekkel. mert ugyanúgy van munkám, családom, hobbym, nem pedig egyetlen fórumon az időmet 24 / 7.
Nem kibújó válasz hanem a valóság , tehát leírom még egyszer se neked se senki másnak nincs köze , ahhoz, hogy nekem honnan van időm bármire is. Mint ahogy nekem sincs ahhoz közöm , hogy neked vagy bárki másnak honnan van ideje fórumozni, lóversenyezni, sárkányt eregetni, vagy bármi mást csinálni.

Az meg hogy te vagy bárki más mivel tölti az idejét engem abszolút nem érdekel, amúgy ha gondolkodnál egy kicsit akkor rájöhetnél , hogy egyetlen hozzászólásban 1000 karakter a maximum , tehát a "10,000 regények" a népmesék kategóriájába tartoznak.És ehhez még az is hozzátartozik , hogy a hosszabb elemzések/anyagok közzétételét a fórumban (már hosszú hónapok óta) 95%-ban megszüntettem, mivel rájöttem , hogy nem éri meg, hogy időt és energiát fordítsak rá , pont az ilyen tartalmú hozzászólások miatt mint amilyennel "megörvendeztetted" szerény személyemet.Ami pedig a 24/7-es fórumozást illeti könnyen lehet , hogy az utóbbi félév átlagát nézve te több időt töltöttél a fórumon mint én.

És ha már szóba hoztad, nekem pedig azok az emberek nem "okésak" akik annak ellenére, hogy semmi közük hozzá, másokkal vannak elfoglalva, honnan van az illetőnek ideje,pénze stb. A való életben az ilyen emberektől jó nagy távolságot tartok, hozzáteszem eddigi életem során sokszor kellett ezt megtennem mivel a magyar emberek jó része sajnos ezen emberek kategóriájába tartozik..
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 284
120 125
113
... és "azonnal" nyomja a "Tetszik"-et az egyik főérdekelt !!! :oops:
:D :D :D



.
Én még mindig azt mondom, hogy wilson még mindig képes volt értelmes beszélgetést lefolytatni. Nekem nem a nézeteivel van gondom senkinek egypár extrémebb példától eltekintve, hanem a vitakultúra teljes hiànyàtól amikor helyből csak epét hánynak egymásra.

Egypárszor veled is összekaptunk, de szerintem a legtöbb esetben ezt meg tudtuk tenni értelmes keretek közt és amikor ezt túlléptük, utána te sem és én sem utaztunk folyamatosan egymás hozzászólàsaira a màsik hivatalból való basztatásából, mint ahogy azt páran csináljàk. Nem értünk egyet pár dologban de nem is pocskondiázzuk egymást.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 038
113
Ha a biztpol miatt jönne még csakcsak, de azt ne nevezzük biztpolnak amit itt jópáran leművelnek...


... ééés "azonnal" nyomja a "Tetszik"-et az egyik fő-érdekelt !!! :oops:
:D :D :D


.


Én még mindig azt mondom, hogy wilson még mindig képes volt értelmes beszélgetést lefolytatni. Nekem nem a nézeteivel van gondom senkinek egypár extrémebb példától eltekintve, hanem a vitakultúra teljes hiànyàtól amikor helyből csak epét hánynak egymásra.

Egypárszor veled is összekaptunk, de szerintem a legtöbb esetben ezt meg tudtuk tenni értelmes keretek közt és amikor ezt túlléptük, utána te sem és én sem utaztunk folyamatosan egymás hozzászólàsaira a màsik hivatalból való basztatásából, mint ahogy azt páran csináljàk. Nem értünk egyet pár dologban de nem is pocskondiázzuk egymást.

Nekem sem a nézeteivel, hanem annak iszonyú mennyiségével van gondom!
... de ez --szerintem-- alapvető gond: ennyi propagandát/befolyásolást --és az általad is említetten hatásos megtévesztést/elterelést-- nem kell engedni, hagyni, eltűrni!
Nagy ára van a történelemben a sikeres "5. hadoszlop"-os akcióknak!

Ebben nem értünk egyet, de szerencsére ettől továbbra is: "... az ég kék, a fű zöld és ...! :)

U.I.: Valaki tegye be --ha lehet-- Wilson-jaink/-"csapatunk" aktuális statisztikáját, "enyhén-brutális/-lebuktatós" hozzászólás-mennyiségét!


.
 
  • Tetszik
Reactions: GI83 and Flamand
W

Wilson

Guest
Nekem sem a nézeteivel, hanem annak iszonyú mennyiségével van gondom!
... de ez --szerintem-- alapvető gond: ennyi propagandát/befolyásolást --és az általad is említetten hatásos megtévesztést/elterelést-- nem kell engedni, hagyni, eltűrni!
Nagy ára van a történelemben a sikeres "5. hadoszlop"-os akcióknak!

Ebben nem értünk egyet, de szerencsére ettől továbbra is: "... az ég kék, a fű zöld és ...! :)

U.I.: Valaki tegye be --ha lehet-- Wilson-jaink/-"csapatunk" aktuális statisztikáját, "enyhén-brutális/-lebuktatós" hozzászólás-mennyiségét!


.
Amikor egy 2434 tagból álló mikro méretű alapvetően haditechnikai fórummal kapcsolatban propagandáról és befolyásolási szándékról beszélsz valamint ötödik hadoszlopos hasonlattal élsz ,akkor kénytelen vagyok tőled megkérdezni , hogy teljesen birtokában vagy a józan ítélőképességednek?

És ísmét megkérdezem tőled, hogy áruld már el ha kérhetem név szerint , hogy kik is azok a "Wilson-jaink/-"csapatunk" ?
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Nem gondolnám, hogy bármely tagot védelmébe kéne vennie az oldalnak, hiszen mindenki meg tudja védeni magát. De Higgins néhányatok általi basztatását amúgy nem értem.

Mert eleinte valóban az ukrán topicban volt aktív, de arról relatíve gyorsan leakadt. Volt anno néhány meredek(ebb) posztja itt-ott, kapott 1-2 rövid pihit, stb. Úgy emlékszem még azt is írta valahol, hogy miért tolja az angolszász dolgokat is, de ebben nem vagyok teljesen biztos.

Néha túltolja az angol dolgokat? Megesik - bár ez valahol ingerküszöb kérdése is. Más meg a hülyeséget tolja túl a mocsárban... Összességében messze több értelmes tartalmat generál, mint az őt fikázók jó része.

Persze ha őlordsága épp hülyeséget csinál, akkor az hülyeségként is lesz megítélve, a fentiek ezt nem befolyásolják :)
Őőő a mocsárral rám célzol mert ott élek ? LOL

Valszeg szofisztikáltabban senki se személyeskedik nálam, azt is értem , hogy ez ennek ellenére tiltott cselekedet de nem lehetne a személyeskedéssel együtt büntetni az ipari szintű hülyeséget is ? Mert ok , hogy leszemélyeskedtem I.Roni-t de a miért az nem fontos? Csak kérdem és tűröm a szankciót !
 
Status
Not open for further replies.