Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 074
9 201
113
Nem gondolnám, hogy bármely tagot védelmébe kéne vennie az oldalnak, hiszen mindenki meg tudja védeni magát. De Higgins néhányatok általi basztatását amúgy nem értem.

Mert eleinte valóban az ukrán topicban volt aktív, de arról relatíve gyorsan leakadt. Volt anno néhány meredek(ebb) posztja itt-ott, kapott 1-2 rövid pihit, stb. Úgy emlékszem még azt is írta valahol, hogy miért tolja az angolszász dolgokat is, de ebben nem vagyok teljesen biztos.

Néha túltolja az angol dolgokat? Megesik - bár ez valahol ingerküszöb kérdése is. Más meg a hülyeséget tolja túl a mocsárban... Összességében messze több értelmes tartalmat generál, mint az őt fikázók jó része.

Persze ha őlordsága épp hülyeséget csinál, akkor az hülyeségként is lesz megítélve, a fentiek ezt nem befolyásolják :)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
Nem gondolnám, hogy bármely tagot védelmébe kéne vennie az oldalnak, hiszen mindenki meg tudja védeni magát. De Higgins néhányatok általi basztatását amúgy nem értem.

Mert eleinte valóban az ukrán topicban volt aktív, de arról relatíve gyorsan leakadt. Volt anno néhány meredek(ebb) posztja itt-ott, kapott 1-2 rövid pihit, stb. Úgy emlékszem még azt is írta valahol, hogy miért tolja az angolszász dolgokat is, de ebben nem vagyok teljesen biztos.

Néha túltolja az angol dolgokat? Megesik - bár ez valahol ingerküszöb kérdése is. Más meg a hülyeséget tolja túl a mocsárban... Összességében messze több értelmes tartalmat generál, mint az őt fikázók jó része.

Persze ha őlordsága épp hülyeséget csinál, akkor az hülyeségként is lesz megítélve, a fentiek ezt nem befolyásolják :)
Ó, hát köszönöm szépen. Ezt nem láttam jönni :D

2 eltáv volt, az első abszolute indokolatlan 1 hét volt :D Egy mezei off-topicért :( :) - sztem azóta sem kapott ilyenért senki.
A másik az anti-urszulás.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 489
55 646
113

Kedves Tcat!

Tudom, hogy sok dolgod van, de jeleztem (már a recenzió megjelenése előtt) , hogy a munkámmal kapcsolatos recenzió pontatlan, ugyanis nem a munkámban fellelhető matematikai modelt követi, és e miatt valótlanságot állít az írásomról!

Gorka számolása:
Egy kis adaléknak, a T-64BV homlokpáncélja (60-35-30-35-45), Fip módszerével:
60+30+45 acél = 135, 68 fokban 360
35+35 = 70mm textolit, 68 fokban *0,2 = 37
360+37 = 397

Ezzel szemben a valóság: 500!!! mm


A valós számolás ezzel szemben, az írásom alapján:
A T-64BV szerintem nem 42Sm hanem BTK-1 frontpáncéllal készült. Ahogyan a későbbi T-80-asok is.
A BTK-1-et 1978-tól, a T-80B-től alkalmazták. Ezen anyagból készült a teljes páncélteknő. A T-64BV-nek pedig T-80BV jellegű páncélzata van.
Ugyanis csak annak a tanknak volt ilyen teknő páncélja ami eredetileg is T-64BV-nek épült. És ezen páncélzatot a központi acélkutató intézet fejlesztette ki.
Az első és a hátsó lemez szokott ezeknél HSLA acél lenni, a középső hagyományos acél. (Állítólag)
A művemben a HSLA acélokra egységesen 1.3-as szorzó szerepel. Mennyi lesz így az eredmény Full HSLA acél esetén ?
(RHA:1 , HSLA: 1.3, Textolit: 0.2)

135X1.3X2.67=468.5 mm Textolit: 37 mm
505.5 mm :D

Mennyi lesz az eredmény ha a középső lemez hagyományos 42SM?
(30+105X1.3)X2.67+37= 80+365+37=482 mm ;)

Hogy gorkamorka "Valós" értéke hiteles-e azt nem tudom. De a matekom alapján reális érték lehet.
És jól látszik az is, hogy a számítási modell, amit alkalmaztam, nem hibás.

Szeretném kérni, hogy a recenzió recenziója (XD) jelenjen meg a fő oldalon ez ügyben. Vagy a hibás számítást tartalmazó recenzió ne legyen kint, hiszen valótlanságot állít. :)
Előre is köszönöm!
FIP7
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 489
55 646
113
E mellet kérdésként feltenném, hogy lenne-e igény arra, hogy a Challenger 1/2 harckocsikról írjak egy rövid összefoglalót?
Ezt a saját topikjában részben megtettem. De szívesen kiegészítem, és össze fűzöm az írást egy PDF-be, ha van rá igény.
(A típus ukrajnába küldése miatt aktuális lehet.)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
E mellet kérdésként feltenném, hogy lenne-e igény arra, hogy a Challenger 1/2 harckocsikról írjak egy rövid összefoglalót?
Ezt a saját topikjában részben megtettem. De szívesen kiegészítem, és össze fűzöm az írást egy PDF-be, ha van rá igény.
(A típus ukrajnába küldése miatt aktuális lehet.)
Az menő lenne. Csak ne legyen sok matek benne. A számok mindig nyugtalansággal töltenek el :( :D
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 489
55 646
113
Az menő lenne. Csak ne legyen sok matek benne. A számok mindig nyugtalansággal töltenek el :( :D

Nem nagyon van benne matek, mert kevés hozzá a forrásom. Viszont a típus topikjában rá tudsz nézni, hogy kb. hogyan állna össze.
Kiegészíteném a Chally 1 adataival, meg még pár dologgal. (Pl. DU-s lőszerei a típusnak)
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 555
13 656
113
Hulladéktermelés? Részleteznéd kérlek mit is értesz alatta?

10,000 karakteresek kommentek írása, mindenhova, a legkülönbözőbb témákban, legyen harckocsizás, légierő, haditengerészet, kantinos témák, meg az orosz - ukrán háború, és 30,000 komment 5 év alatt, ez non-stop kommentelés, iszonyatos intenzitással. Honnan van egy időd rá, hogy 24 / 7 kommentelsz, regényeket ?

Ez sokaknak szemet szúr.
 
W

Wilson

Guest
10,000 karakteresek kommentek írása, mindenhova, a legkülönbözőbb témákban, legyen harckocsizás, légierő, haditengerészet, kantinos témák, meg az orosz - ukrán háború, és 30,000 komment 5 év alatt, ez non-stop kommentelés, iszonyatos intenzitással. Honnan van egy időd rá, hogy 24 / 7 kommentelsz, regényeket ?

Ez sokaknak szemet szúr.
Egyrészt semmi közöd ahhoz, hogy kinek mire van ideje, másrészt nézd már meg az itteni komment tevékenységemet május óta nálam jó pár ember sokkal több időt tölt a fórumon és többet kommentel...
 
  • Vicces
Reactions: Laci1970

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 555
13 656
113
Egyrészt semmi közöd ahhoz, hogy kinek mire van ideje, másrészt nézd már meg az itteni komment tevékenységemet május óta nálam jó pár ember sokkal több időt tölt a fórumon és többet kommentel...

Bocsáss meg, de ez a semmi közöd ez támadó, kibújó válasz.

Mindkét oldalról akik 10,000-es regényeket írogatnak, vagy másolnak RSS-feed szerűen minden topicba, azok nekem eleve nem okésak is.

Én nagy haditechnika fanatikus vagyok, mégsem töltöm az időmet 10,000-es regényekkel. mert ugyanúgy van munkám, családom, hobbym, nem pedig egyetlen fórumon az időmet 24 / 7.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 988
14 086
113
Kérhetem a társszerzőség feltüntetését, a Chally 1 miatt ? :)
Hát ha írsz róla egy írást akkor igen :)
Születtek hozzászólásaid a témában, de írj egy írást a Chally 1-ről én meg akkor csak a Challenger 2-ről.
Nekem ez is jó :)


A Chally-3 --ha jól olvasgatom-- a 2-es egy új RM-toronnyal és a NATO-s 120-milissel, a "sima-bőrű"/-csövű darabbal.

Arról tudunk már annyit, hogy érdemes megkezdeni egyúttal?

.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 439
120 967
113
A Chally-3 --ha jól olvasgatom-- a 2-es egy új RM-toronnyal és a NATO-s 120-milissel, a "sima-bőrű"/-csövű darabbal.

Arról tudunk már annyit, hogy érdemes megkezdeni egyúttal?

.
Hát szerintem az angolok lehet ott még változtatnak pl a hajtáscserére is kaptak ajánlatot de az még függőben volt, szóval lehet hamar frissíteni kéne a cikket. Kíváncsi vagyok, hogy chally 3 programot, hogyan befolyásolják majd az ukránoknál begyűjtött tapasztalatok.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 489
55 646
113
A Chally-3 --ha jól olvasgatom-- a 2-es egy új RM-toronnyal és a NATO-s 120-milissel, a "sima-bőrű"/-csövű darabbal.

Arról tudunk már annyit, hogy érdemes megkezdeni egyúttal?

Igazából semmit, csak pár marketing anyagot. Nem fog szerepelni az írásomban.
Közben most délután meg is írtam magát a Challenger 2-es ismertetőt, majd holnap friss fejjel átnézem, hátha vannak benne hibák.
Még a héten itthon vagyok szóval nagyon ráérek erre XD
Remélem Márk is elkészül majd a Challenger 1-es írással, Pogány pedig szerintem elkészült az AMX-13-as írással.
Szóval amit küldenek ukrajnába, arról nekünk lesz ismertető anyagunk itt a HTKA-n.
Persze a közzétételről végül Tcat fog dönteni. :)
 
K

Kopi2000

Guest
Szerintem tisztában vagy azon tevékenységemmel, hogy szeretném a haderő és az érdeklődő civilek közti szakadékot, szakmailag értékelhető és a tőlem telhető leghitelesebb módon ami számomra lehetséges csökkenteni. Van aki miatt ezt érdemes csinálni ezen a felületen. Viszont ami az utóbbi időben eluralkodott, nagyon csökkenti az oldal renoménját és engem elszomorít amikor negatív kritikákat hallok vissza újabban egyre többet amiknek sajnos úgy gondolom van alapja. És szeretném, hogy ha az a jó hírnév ami 2014-2018 közt övezte az oldalt nem erodálódna tovább...
Dicseretes torekves....
 
Status
Not open for further replies.