[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Egy strategiailig fontos részt a mezőgazdaságból még ha csak viszi a pénzt akkor is meg kell tartani. De egy sok ezer munkahelyet és adóbevételt generáló beruházást nem kell pár hektár földért dobni. Ezekből a bevetelekből tud az állam fejleszteni. A szociális rendszert bővíteni és a mezőgazdaságba pénzt pumpálni.

A mezőgazdaság feldolgozóipari része lehet nyereséges, de kevésbé az itthon termelt, hanem inkább a külföldről importált mezőgazdasági termékekből. Az afrikai gyerekek az ukrán vendégmunkások tizedéért dolgoznak a földeken. Nem lehet ezzel versenyezni.Lásd svájci, belga csokigyárak.A kakóbab nem itt terem. A hazai viszonylatban a háztáji, piaci meg a prémium lehet versenyképes.

Mezőgazdasági munka vs. gyári segédmunka. Hát nem tudom mennyi magyar autogyárban jàrtál. Vannak cigányasszonyok is akik takarítanak, de a melosok betanitasara nagy hangsúlyt fektetnek. Messze a legautomatizáltabb, robotizált üzemek. Ezek karbantartásához, tervezéséhez, fejlesztéséhez kell tudás, nyelvismeret. Ne becsüld és degradáld le, ez adja az ország fejlődési ütemének egyik fontos részét. Nem magyar találmány a térség így fejlődik. A csehszlovákoknak jobb bázisuk volt ezért hagyták le minket a 2000-es évek elején. 15 után elkezdtük a felzárkózást és elektromosra váltás most Magyarország nagy esélye. Ujraosztják a piac nagy részét és eddig nagyot hasítottunk ki a méretünkhöz, múltunkhoz képest. Ezt eljátszani bűn, ez ellen hergelni végzetes tévedés... bár lehet rövid távon népszerű, aztán mehet a sírás, miért nem járjuk be azt az utat mint Korea felzárkózásban.
Édesem, én úgy vagyok vele, hogy enni szeretnék. Te meg akarod mérgezni a földeket, úgy hogy nem baj, hogy a legszarabb segédmunkára hozzák a legótvarabb távolkeleti, ukrán, néger munkaerőt, de há gdp...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 878
91 418
113

Ukrán háború, de jó kérdés Tarjányitól 41:00 környékétől

- tudott Magyarország a területén átmenő nagybani bolgár fegyver-és lőszer szállításokról, és Orbán hazudott a népnek (ne azt figyeljétek amit mondok hanem amit teszek szellemében)

- nem tudtunk róla, és ennyit ér a hazai titkosszolgálati munka.

,
Tarjanyi régi jó baloldali hálózati emberként csúsztat. Magyarország Ukrajnába nem engedett át a magyar határon fegyverszállítmányt. Rajtunk keresztül Szlovakiaba, Lengyelországban mindig is lehetet szállítani.

Tehát a kormány azt tette amit mondott.Tarjanyi azt teszi, amit szokott, hergel. Persze okos ő, érdemes meghallgatni, de a manipulációinak nem kell felülni. Érdemes, ahogy mkit nem kritikátlanul Hanem fenntartásokkal hallgatni.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 878
91 418
113
Édesem, én úgy vagyok vele, hogy enni szeretnék. Te meg akarod mérgezni a földeket, úgy hogy nem baj, hogy a legszarabb segédmunkára hozzák a legótvarabb távolkeleti, ukrán, néger munkaerőt, de há gdp...
Nem vagyok az Édesed! Max anyámnak vagy a barátnőmnek már a feleségemnek se! :cool:

Biztos a sok műtrágya is mérgezi a földet....ez kábé hasonló baromság, minthogy az akksigyárral földeket akarnak mérgezni.

Hány néger dolgozik autogyárban? Max. Brüsszelben. 95%-ban magyarok és az átlagnál jobb pénzért.Mondjuk 5-10% határon túli magyar attól függ hol fekszik. Külföldi alkalmazottból a legtöbb német nem ukrán -néger. Nem a GDP a fontos, hanem a melosok, mérnökök magasabb bére, a több állami bevétel, amiből az ország többet tud elosztani. Nézd meg az autóipari központok környékét mennyit fejlődtek, hogy húzzák fel a többi, akár szolgaltatószektort is. Blöffre, hazugságra ne legyünk saját magunk ellenségei. Aztán majd kiröhögnek, akik szítják a hangulatot és elviszik magukhoz a beruházást.

Nem azt mondom nem kell a környezetvédelmi szempontokra figyelni, nagyon is!! De ne legyünk balekok!!!
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 413
3 684
113
A talajvíz szint továbbra is méterekkel mélyebben van a kelleténél. És ez nem fogja feltölteni. A tározók feltöltése nem pótolja a talaj vizet, az altalaj víztartalmát.

A minap mondta a rádió, hogy országszerte egyre nagyobb probléma a belvíz...

Édesem, én úgy vagyok vele, hogy enni szeretnék. Te meg akarod mérgezni a földeket,

Miért veszed tényszerűnek, hogy el lesz szennyezve az a föld? Szerintem ez megfelelő szabályozással, felügyelettel megelőzhető.
A termőföld kieséséről meg csak annyit, hogy szerintem sokkal több termőföld van ugaron, mint amennyi helyet egy ilyen gyár elvisz. Ezen felül abban is biztos vagyok, hogy a gyár által megtermelt GDP nagyságrendekkel veri az onnan kieső mezőgazdaság teljesítményét. Azaz a GDP+/ha viszonyszám biztosan sokkal-sokkal jobb, azaz simán megéri máshol termeszteni/máshonnan megvenni az onnan kieső mezőgazdasági terményeket.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 990
7 107
113
Miért veszed tényszerűnek, hogy el lesz szennyezve az a föld? Szerintem ez megfelelő szabályozással, felügyelettel megelőzhető.
A termőföld kieséséről meg csak annyit, hogy szerintem sokkal több termőföld van ugaron, mint amennyi helyet egy ilyen gyár elvisz. Ezen felül abban is biztos vagyok, hogy a gyár által megtermelt GDP nagyságrendekkel veri az onnan kieső mezőgazdaság teljesítményét. Azaz a GDP+/ha viszonyszám biztosan sokkal-sokkal jobb, azaz simán megéri máshol termeszteni/máshonnan megvenni az onnan kieső mezőgazdasági terményeket.

Mert a beruházó Kínai, akik szarnak a környezet szennyezés megelőzésére, mert alapvetően rendkívül szennyező egy ágazat, és itt se magyarok fognak dolgozni hanem Kínai lesz az építőmunkás, és ukrán,dél ázsiai, Kínai a gyári mérnök, melós gárda.
 
  • Vicces
Reactions: tomcat1

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 413
3 684
113
tudott Magyarország a területén átmenő nagybani bolgár fegyver-és lőszer szállításokról, és Orbán hazudott a népnek (ne azt figyeljétek amit mondok hanem amit teszek szellemében)

- nem tudtunk róla, és ennyit ér a hazai titkosszolgálati munka.

Biztosan tudjuk amúgy, hogy ezek a cuccok Magyarországon át mentek?
Csak mert tavaly elég sok minket elkerülő repülés volt... kettőt kikerestem, de napi rendszerességgel láttam ilyeneket.
UR-ZYD
UR-82008
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 878
91 418
113
Mert a beruházó Kínai, akik szarnak a környezet szennyezés megelőzésére, mert alapvetően rendkívül szennyező egy ágazat, és itt se magyarok fognak dolgozni hanem Kínai lesz az építőmunkás, és ukrán,dél ázsiai, Kínai a gyári mérnök, melós gárda.
Ez egy legenda kevés alappal.

Illetve az ilyen multiknál, aki megállja mérnökként, vezetőkênt a helyét,Németországban az USA-ban vagy Shanghajban stb. is kipróbálhatja magát. Csak több lesz tőle, kapcsolati tőkét és ezt a tudást hazahozza.

Egyébként a legnagyobb biznisz, hogy a németek otthon dzsentri allasokban jó pénzért lógatják a lábuk, míg a törökök a soron, a kelet-europaiak meg az irodában pörgetik a német GDP-t és adóbevételeket.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Egy strategiailig fontos részt a mezőgazdaságból még ha csak viszi a pénzt akkor is meg kell tartani.
Nem, a mezőgazdaságot meg kell tartani. És azért viszi a pénzt, mert te is,meg a politikusaink is úgy állnak hozzá, hogy az valami ilyen kapágataparaszt szerű izé.

De egy sok ezer munkahelyet és adóbevételt generáló beruházást nem kell pár hektár földért dobni
Az a pár hektár föld sokezer munkahelyet generált a rendszerváltásig, sok ezer munkahelyet tudna ma is generálni. Persze nem önmagában, hanem akkor, ha elkezdenénk újra pl mezőgazdasági kutatásra költeni. Tudod, nemesítés, termésátlag, beltartalom növelése, adabszurdum ilyen furcsaságokkal megspékelve mint GMO.
Csak ez a sokezer munkahely nem alulképzett ukrán, meg távolkeleti munkást jelentene, hanem egyetemi végzettségű kutatókat.
És nem filléres szarokat lehetne exportálni, hanem konkrétan minőségi vetőmagot. Mondjuk olyat, amivel a klímaváltozás mellett is lehet termelni.

Hát nem tudom mennyi magyar autogyárban jàrtál.
Egyikben sem, de
1. Ez egy akkumlátor gyár.
2. Összesen nem dolgoznak 100 ezren az autóiparban. Szóval nem tudom mire érv, h ott mi van.
Most mondjam erre, hogy a krió sormunkájának meg bsc a minimum beugrója? Ugyanúgy nem fog semmit mondani egy akugyárról.
A gödi samsung már inkább. Na oda a legótvarabb ukrán munkásokat hozzák, kvázi éhbérért.

Ne becsüld és degradáld le, ez adja az ország fejlődési ütemének egyik fontos részét.
Mármint a gdp növekedésnek. Mert a bérek vásárlóértéke így 30 év után ismét kezd a 85ös fele visszacsúszni. Amit úgy 2015re ért el.

Ujraosztják a piac nagy részét és eddig nagyot hasítottunk ki a méretünkhöz, múltunkhoz képest.
A vas és az acél országa leszünk elvtársak, hiába nincs se vasunk, se szenünk, se energiahordozónk!

95%-ban magyarok és az átlagnál jobb pénzért.
Még az autógyárak egészére se igaz, Kecskeméten pl örülsz ha nettó 200at kapsz a soron, az autóipar egészére végképp nem, de a szitu az, hogy még mindig akkumlátor gyárról beszélünk, és a samsung se híres a jó fizukról.

Nem a GDP a fontos, hanem a melosok, mérnökök magasabb bére, a több állami bevétel, amiből az ország többet tud elosztani.
De a gdp a fontos, hiszen adókedvezménnyel hozza ide az ukránt. Ebből se állami bevétel, se melós bérek nem lesznek.


Nem azt mondom nem kell a környezetvédelmi szempontokra figyelni, nagyon is!!
Ez esetben talán magyarázd el, hogy amikor a kommunisták igen tudod azok, ennél kisebb vízkivétellel járó bányászatot leállították, mert katasztrófálisan elkezdett csökkenni a talajvíz szintje, akkor itt és most milyen szempontokra figyelt oda bárki is?
Miért veszed tényszerűnek, hogy el lesz szennyezve az a föld?
Mert nem a két szép szemünk miatt hoz ide akugyárat korea meg kína, hanem mert már az ottani lakosság torkán se képes ezt leverni. Ezek után kb szted mennyire lehet környezetpusztító?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 878
91 418
113
Remélem csak amatőr és nem komoly, szervezett provokáció.

Jaroszlav Bilen a Facebook közösségi oldalán számolt be az esetről.

"Valaki az szemétlerakó mellé dobta Ukrajna letépett zászlóit... Ez a mi zászlónk, meghalnak érte, beborítják vele a katonák koporsóit, repülnek a sírjaik fölött, és a szabad Ukrajna városai felett "
- írta Bilen a Facebookon.

Tehát Kárpátalján ismét megtalálták a magyarokat... "Szèttèpett" ukràn zàszlòkat talàltak szemèttàrolòk mellett. Èrdekes kezd lenni ami ott folyik. Nemrég lekerült a munkácsi Turul... Majd magyar zàszlòk kerültek le nèhàny faluban az intèzmènyekről. Ezúttal több helyen "szèttèpett" ukràn zàszlókat találtak. Egyébként Kàrpàtljàn van a legtöbb àramkimaradàs. 24 òra alatt 6- 7 òra àramuk van a helyieknek. Ez nagyobb a közfelháborodáshoz vezetett. Sajnos ismét elkezdődött a magyarok üldözése.

A napokban olvashattuk, hogy Novák Katalin levelet írt az ukránoknak, de nem érkezett válasz.
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
980
2 790
93
Az altalaj csontszáraz, a folyók most ugyan megtelnek valamennyire, de a tavaink sehol sincsenek még a normál vízszinthez. A talajvíz szint továbbra is méterekkel mélyebben van a kelleténél. És ez nem fogja feltölteni. A tározók feltöltése nem pótolja a talaj vizet, az altalaj víztartalmát. A tározók egyébként sem oldották meg a problémát...nem számít hogy mennyi betonkádat basznak be a földbe.

Mellékágakat, holt ágakat, helyre kell állítani, nem beton fenekű tavakat kell létrehozni, le kell lassítani a lefolyást az agyonszabályzás megszüntetésével aminek köszönhetjük a jelenlegi problémáinkat.
Menj is ki a szobából, ne csak bentről nézz ki. Tele van már minden belvízzel.
Abban igazad van higy ezt el kellene tárolni csatornákba. Nyilván az nem hayná kiszáradni a talajt.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 878
91 418
113
Nem, a mezőgazdaságot meg kell tartani. És azért viszi a pénzt, mert te is,meg a politikusaink is úgy állnak hozzá, hogy az valami ilyen kapágataparaszt szerű izé.


Az a pár hektár föld sokezer munkahelyet generált a rendszerváltásig, sok ezer munkahelyet tudna ma is generálni. Persze nem önmagában, hanem akkor, ha elkezdenénk újra pl mezőgazdasági kutatásra költeni. Tudod, nemesítés, termésátlag, beltartalom növelése, adabszurdum ilyen furcsaságokkal megspékelve mint GMO.
Csak ez a sokezer munkahely nem alulképzett ukrán, meg távolkeleti munkást jelentene, hanem egyetemi végzettségű kutatókat.
És nem filléres szarokat lehetne exportálni, hanem konkrétan minőségi vetőmagot. Mondjuk olyat, amivel a klímaváltozás mellett is lehet termelni.


Egyikben sem, de
1. Ez egy akkumlátor gyár.
2. Összesen nem dolgoznak 100 ezren az autóiparban. Szóval nem tudom mire érv, h ott mi van.
Most mondjam erre, hogy a krió sormunkájának meg bsc a minimum beugrója? Ugyanúgy nem fog semmit mondani egy akugyárról.
A gödi samsung már inkább. Na oda a legótvarabb ukrán munkásokat hozzák, kvázi éhbérért.


Mármint a gdp növekedésnek. Mert a bérek vásárlóértéke így 30 év után ismét kezd a 85ös fele visszacsúszni. Amit úgy 2015re ért el.


A vas és az acél országa leszünk elvtársak, hiába nincs se vasunk, se szenünk, se energiahordozónk!


Még az autógyárak egészére se igaz, Kecskeméten pl örülsz ha nettó 200at kapsz a soron, az autóipar egészére végképp nem, de a szitu az, hogy még mindig akkumlátor gyárról beszélünk, és a samsung se híres a jó fizukról.


De a gdp a fontos, hiszen adókedvezménnyel hozza ide az ukránt. Ebből se állami bevétel, se melós bérek nem lesznek.



Ez esetben talán magyarázd el, hogy amikor a kommunisták igen tudod azok, ennél kisebb vízkivétellel járó bányászatot leállították, mert katasztrófálisan elkezdett csökkenni a talajvíz szintje, akkor itt és most milyen szempontokra figyelt oda bárki is?

Mert nem a két szép szemünk miatt hoz ide akugyárat korea meg kína, hanem mert már az ottani lakosság torkán se képes ezt leverni. Ezek után kb szted mennyire lehet környezetpusztító?
Nem értünk egyet és meddő a vita.
Kecskemétről ennyit.
17+7% béremelés idén+ 870.000-es bónusz márciusban.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 395
8 605
113

Miben hazudott? Szerinted miért jó Mo-nak, hogy orosz oligarchákat menteget a kormány?

Miért vagy megkeseredett?

Nem vagyok megkeseredett, csak nem szeretem, hogy tönkreteszik az országot.

Fura, nekem pont az ellenkezője jött le. Puzsér szinte semmit nem ért a világba végbemenő folyamatokból, így téves következtetéseket von le belőle.

Mert tudatlan vagy és érzelmileg elfogult. Schiffer azt mondja, amit hallani akarsz, Puzsér meg ragaszkodik a valósághoz. Puzsér stílusát lehet nem szeretni, de jókat szokott mondani. Jobban jársz ha inkább rá figyelsz.

aztán mehet a sírás, miért nem járjuk be azt az utat mint Korea felzárkózásban

Korea sikerének egyik alapja az erős oktatás. Pont az ellenkezője, mint amit Mo csinál. Sőt, a siker többi alapja is épp az ellenkezője volt, mint Mo-on most van.

Ezen felül abban is biztos vagyok, hogy a gyár által megtermelt GDP nagyságrendekkel veri az onnan kieső mezőgazdaság teljesítményét.

Csak összeszerelő üzemekkel nem lehet fejlődni.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and L.O.B

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
324062927_23852709232020670_4089914411695882908_n.jpg
eee a fészbuk miket ajánlgat nekem. mingyárt veszek is egyet a hátsókertbe. kapáljon a tököm. inkább olajat bányászok :D (tudom texaszba pumpálnák a pénzt mert bajban vannak. mint 3 éve a kaliforniai/floridai ingatlanokkal játszották ugyan ezt...)
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 438
10 206
113
Érdekes ez. Annyi ellentmondással. Nehéz nem indulatokkal beszélni ezekről mikor az emberek annyira másként látják a dolgokat.
Abban mindenki egyet ért hogy mindenki nyugati fizetést akar, de ezt úgy csináljuk hogy ne gyárban, de ha van is gyár az ne külföldi bérrabszolgával hanem magyar bérrabszolgával, de az adjon német fizetést, de lebegjen mert ha nem lebeg akkor a földre kell építeni, ahol a dolgos földművesek csak úgy tülekednének a földekre dolgozni, természetesen nyugati fizetésért.
Srácok,ez így nem működik. Vagy meg lehet mutatni, hogy tudsz kigazdálkodni kisüzemi mezőgazdasággal nyugati fizetést a melósaidnak, vagy akármilyen helyi piacra szánt termékkel. A lehetőség mindenkinek adott, azt kurva egyszerű mondani hogy mi nem jó, és bezzeg így vagy úgy.
Konkrétan az akkugyárról. Nyilván úgy akarnak oda építeni valamit hogy tudják nincs hozzá elég víz, és az ország 2. legnagyobb városát, kormánypárti fellegvárát megmérgezik, vagy többnyire áll majd a termelés vízhiány miatt.... gondolkozzunk már.

Sokan azért utálják mert kínai, és azok megmérgezték a saját földjüket, ami igaz, de ugyan ez a Kína most az élvonalban van a zöld technológiák fejlesztésében pont ezért, mert elbaszták.... Afrikában visszautasították a szénderűmű építést , pont ezen okok miatt. Az hogy mi lesz a környezetvédelemmel nem rajtuk fog csak múlni hanem a magyar hatóságokon. Van a youtube propaganda meg lehet olvasni ozymandias fórumtárs beszámolóit, meg egy halom dolog amt nem látunk.

Csak a saját életemből annyi példát láttam amiért a sok felhozott érvet nem tartom helyesnek teljesen..... nem tudom, szívesen leírnám de nem teszem mert az egyik az bizony keményen büntetőjogi kategória lenne amit a magyar kisvállalat csinál, a másik meg túlzottan politikainak tűnne.
A svéd cég magyar leánya keményen környezetszennyező és egészségkárosító üzemz egyik (ez is baloldali prominensé, de tényleg nem ez a lényeg), a másik pedig egy baloldali képviselő jelölt mezőgazdasági vállalkozása aki nyugati bérekkel kampányolt, miközben csökkentette a fizetést vállalkozásába, a munka körülményeket meg hagyjuk, mert fejleszteni azt baszott az évek alatt, mert "100 an állnak a kapuban volt" évtizedekig.
Ez kinek a hibája? Akkor se tudnának nyugati fizetést kigazdálkodni ha az utolsó profitot szétosztanák, ahhoz fejleszteni kéne és kutatni keményen, hogy nemzetközi piacról áramoljon be a pénz a céghez.

Hány hektár az üzem? A napelemparkok nem fájnak? Látom hogy a legértékesebb szántók területén építik őket orrba szájba, nagyszüleim földjére is tettek ajánlatot, a településük legjobb termőterületéről beszélünk..... Mi fog alatta nőni? Mit fognak termeszteni, keresnek egy csicskást havi 150 ezerért meg egy kis borért legeltetni? A legtöbb ilyen pár hektár ott mit legeltetsz? Szóval lehet itt játszadozni, ökogazdaság meg hasonlók, háztáji, de ez lófasz, nem fogja felemelni a társadalmat, és az országot sem. Kis picsa ország vagyunk kis picsa termőterülettel, bele kéne törődni. Ennek ellenére a magyar mezőgazdaság az alappillére a nemzet sikerességének, enélkül semmik vagyunk jövő nélkül. Utálom én is a sok zöldmezős szart, és betonplaccot. Viszont amekkora területen ez az üzem termel ahhoz képest az ott termelhető mezőgazdasági kibocsátás még kerekítési hiba sem, ez a helyzet.
A magyar mezőgazdasági önellátás problémája nem termőterületi probléma hanem infrastrukturális, betakarítás után megy a termés ki az országból, feldolgozzák és visszajön drágán, vagy alapból drágán tárolják és még drágábban dolgozzák fel, itt kell hatékonyabbnak lennünk.
A talajvíz kérdésre nem tudom a választ nem értek hozzá, de mocsárrá változtatnánk több százezer hektárt termőterületet, miközben 100-200 hektár terület felhasználás/3% gdp kibocsájtású gyárat ellenzünk.

Legyen pénz, de ne az uniótól, de termeljük meg magunknak, de legyen környezetbarát, de olcsó is legyen de a fizetés is legyen sok. Nem fog menni.... elmondom a kulcsszót amit kerestek, kolonizáció, legyen ez klasszikus vagy modern, a klasszikust nem kell bemutatnom, a modern pedig az amikor olyan innovatív és alkalmazkodó vállalatok tömegét hozza az országod létre akik képesek mások által megtermelt profitot hazahozni, ezzel "indokolatlanul" magas béreket biztosítani a helyi lakosságnak, olcsó és minőségi infrastruktúrát biztosítva a mindennapi fogyasztás számára is. Amit működtetnek a vendégmunkások.
Egy elöregedő társadalom nem tud csodát tenni gazdaságilag a saját erejéből, nem csak a saját emberanyagunkat kell fejleszteni hanem olyan környezetet teremteni ahol a világ más tájainak nagy elméi is itt akarnak megvalósítani ötleteket. 9 millió magyar nem fog csodát tenni.... és igen, a nagy elmék mellet kell a bérrabszolga is, mert máskülönben nem lesz aki kitermelje az inaktívak ellátásához szükséges pénzt.

Szóval el lehet felejteni hogy tisztán a saját erőforrásinkból felemelkedünk, meg uniós pénzekből, és hasonló hülyeség. Kolonizáció, a legjobb lenne a klasszikus és modern keveréke.
Egyszer majd leírom talán, de pmc wagner+ szingapúr oktatási, tudományos és gazdasági vonala az amire gondolok, ezzel annyi pénzt lehetne behozni az országba hogy végérvényesen a szomszédaink elé kerülhetnénk.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 878
91 418
113
Érdekes ez. Annyi ellentmondással. Nehéz nem indulatokkal beszélni ezekről mikor az emberek annyira másként látják a dolgokat.
Abban mindenki egyet ért hogy mindenki nyugati fizetést akar, de ezt úgy csináljuk hogy ne gyárban, de ha van is gyár az ne külföldi bérrabszolgával hanem magyar bérrabszolgával, de az adjon német fizetést, de lebegjen mert ha nem lebeg akkor a földre kell építeni, ahol a dolgos földművesek csak úgy tülekednének a földekre dolgozni, természetesen nyugati fizetésért.
Srácok,ez így nem működik. Vagy meg lehet mutatni, hogy tudsz kigazdálkodni kisüzemi mezőgazdasággal nyugati fizetést a melósaidnak, vagy akármilyen helyi piacra szánt termékkel. A lehetőség mindenkinek adott, azt kurva egyszerű mondani hogy mi nem jó, és bezzeg így vagy úgy.
Konkrétan az akkugyárról. Nyilván úgy akarnak oda építeni valamit hogy tudják nincs hozzá elég víz, és az ország 2. legnagyobb városát, kormánypárti fellegvárát megmérgezik, vagy többnyire áll majd a termelés vízhiány miatt.... gondolkozzunk már.

Sokan azért utálják mert kínai, és azok megmérgezték a saját földjüket, ami igaz, de ugyan ez a Kína most az élvonalban van a zöld technológiák fejlesztésében pont ezért, mert elbaszták.... Afrikában visszautasították a szénderűmű építést , pont ezen okok miatt. Az hogy mi lesz a környezetvédelemmel nem rajtuk fog csak múlni hanem a magyar hatóságokon. Van a youtube propaganda meg lehet olvasni ozymandias fórumtárs beszámolóit, meg egy halom dolog amt nem látunk.

Csak a saját életemből annyi példát láttam amiért a sok felhozott érvet nem tartom helyesnek teljesen..... nem tudom, szívesen leírnám de nem teszem mert az egyik az bizony keményen büntetőjogi kategória lenne amit a magyar kisvállalat csinál, a másik meg túlzottan politikainak tűnne.
A svéd cég magyar leánya keményen környezetszennyező és egészségkárosító üzemz egyik (ez is baloldali prominensé, de tényleg nem ez a lényeg), a másik pedig egy baloldali képviselő jelölt mezőgazdasági vállalkozása aki nyugati bérekkel kampányolt, miközben csökkentette a fizetést vállalkozásába, a munka körülményeket meg hagyjuk, mert fejleszteni azt baszott az évek alatt, mert "100 an állnak a kapuban volt" évtizedekig.
Ez kinek a hibája? Akkor se tudnának nyugati fizetést kigazdálkodni ha az utolsó profitot szétosztanák, ahhoz fejleszteni kéne és kutatni keményen, hogy nemzetközi piacról áramoljon be a pénz a céghez.

Hány hektár az üzem? A napelemparkok nem fájnak? Látom hogy a legértékesebb szántók területén építik őket orrba szájba, nagyszüleim földjére is tettek ajánlatot, a településük legjobb termőterületéről beszélünk..... Mi fog alatta nőni? Mit fognak termeszteni, keresnek egy csicskást havi 150 ezerért meg egy kis borért legeltetni? A legtöbb ilyen pár hektár ott mit legeltetsz? Szóval lehet itt játszadozni, ökogazdaság meg hasonlók, háztáji, de ez lófasz, nem fogja felemelni a társadalmat, és az országot sem. Kis picsa ország vagyunk kis picsa termőterülettel, bele kéne törődni. Ennek ellenére a magyar mezőgazdaság az alappillére a nemzet sikerességének, enélkül semmik vagyunk jövő nélkül. Utálom én is a sok zöldmezős szart, és betonplaccot. Viszont amekkora területen ez az üzem termel ahhoz képest az ott termelhető mezőgazdasági kibocsátás még kerekítési hiba sem, ez a helyzet.
A magyar mezőgazdasági önellátás problémája nem termőterületi probléma hanem infrastrukturális, betakarítás után megy a termés ki az országból, feldolgozzák és visszajön drágán, vagy alapból drágán tárolják és még drágábban dolgozzák fel, itt kell hatékonyabbnak lennünk.
A talajvíz kérdésre nem tudom a választ nem értek hozzá, de mocsárrá változtatnánk több százezer hektárt termőterületet, miközben 100-200 hektár terület felhasználás/3% gdp kibocsájtású gyárat ellenzünk.

Legyen pénz, de ne az uniótól, de termeljük meg magunknak, de legyen környezetbarát, de olcsó is legyen de a fizetés is legyen sok. Nem fog menni.... elmondom a kulcsszót amit kerestek, kolonizáció, legyen ez klasszikus vagy modern, a klasszikust nem kell bemutatnom, a modern pedig az amikor olyan innovatív és alkalmazkodó vállalatok tömegét hozza az országod létre akik képesek mások által megtermelt profitot hazahozni, ezzel "indokolatlanul" magas béreket biztosítani a helyi lakosságnak, olcsó és minőségi infrastruktúrát biztosítva a mindennapi fogyasztás számára is. Amit működtetnek a vendégmunkások.
Egy elöregedő társadalom nem tud csodát tenni gazdaságilag a saját erejéből, nem csak a saját emberanyagunkat kell fejleszteni hanem olyan környezetet teremteni ahol a világ más tájainak nagy elméi is itt akarnak megvalósítani ötleteket. 9 millió magyar nem fog csodát tenni.... és igen, a nagy elmék mellet kell a bérrabszolga is, mert máskülönben nem lesz aki kitermelje az inaktívak ellátásához szükséges pénzt.

Szóval el lehet felejteni hogy tisztán a saját erőforrásinkból felemelkedünk, meg uniós pénzekből, és hasonló hülyeség. Kolonizáció, a legjobb lenne a klasszikus és modern keveréke.
Egyszer majd leírom talán, de pmc wagner+ szingapúr oktatási, tudományos és gazdasági vonala az amire gondolok, ezzel annyi pénzt lehetne behozni az országba hogy végérvényesen a szomszédaink elé kerülhetnénk.
Nálam sokkal szebben, okosabban.
Kettő részt kiemelek

Viszont amekkora területen ez az üzem termel ahhoz képest az ott termelhető mezőgazdasági kibocsátás még kerekítési hiba sem, ez a helyzet.

kolonizáció, legyen ez klasszikus vagy modern, a klasszikust nem kell bemutatnom, a modern pedig az amikor olyan innovatív és alkalmazkodó vállalatok tömegét hozza az országod létre akik képesek mások által megtermelt profitot hazahozni, ezzel "indokolatlanul" magas béreket biztosítani a helyi lakosságnak, olcsó és minőségi infrastruktúrát biztosítva a mindennapi fogyasztás számára is. Amit működtetnek a vendégmunkások.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 376
8 984
113
Az a kérdés, hogy a kenyeret miből tudod megvenni. Mezőgazdasági munkából vagy autóipari fizetesből?
Annál az akkumulátor gyárnál nem mindegy, konkrétan milyen minőségű termőföldre van telepítve, másrészt a leendő dolgozók minél nagyobb létszámban magyar állampolgárok kellene, hogy legyenek még akkor is, haez a munkabéren felül többletköltségekkel jár. Itt gondolok képzésre, utaztatásra, lakhatási támogatásra, stb.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 376
8 984
113
Még ha így is lenne, kár hogy Magyarországon a GDP emelkedés, nem egyenesen arányos az életszínvonal emelkedéssel!


Sőt, időnként fordítottan, lsd. most!
Ilyen körülmények között, az önsorsrontással lenne egyenlő, ha ilyen giga víznyelő beruházásokat támogatnánk 88 milliárd forinttal.
Mondjuk ennyi pénzből az öntözést igen nagy területen meg lehetne oldani, növelve a mezőgazdaság termelékenységét, ezzel a GDP-t!
Az pedig végképp nem szimpatikus, hogy ebben az országban ha valamit eldönt valami agyament baromfi, akkor mindenáron keresztülveri a népen, akiknek ebből csak a negatívumok jutnak!
Pontosan tudod te is, hogy ez régebben még rosszabb volt. Ha ezt tagadod, magadnak hazudsz.
 
Status
Not open for further replies.