Szimpatizánsok és fóbiások kávéháza

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Elegge sztereotip a valaszod... Ne haragudj, de szerintem Te csak attetelesen hallottal errol, de sosem voltal ott. Nem ismerted munka kozben az embereket. En is csak ezen az egy teruleten. De, ha egy teruleten sikeres volt, akkor lehetett volna altalanossagban is sikeres a viszony...
A Ferences Misszió mint olyan eredetileg a gimnáziumom projektje volt. Ennek megfelelően a sosem voltam ott azért nem egészen igaz. Mondhatni egyáltalán nem :)
 
K

Kopi2000

Guest
A Ferences Misszió mint olyan eredetileg a gimnáziumom projektje volt. Ennek megfelelően a sosem voltam ott azért nem egészen igaz. Mondhatni egyáltalán nem :)
Akkor meg tok felszinesek az ismereteid... bar lehet, csak ide irtal kutyafuttaban valamit... Megoszthatnad, milyen kornyezetben, hol mozogtal, mit tapasztaltal...
 
K

Kopi2000

Guest
Az én ismerősöm ottani magyarként csak rosszat mondott az ukránokról. Az oroszokkal azt mondta, neki baja sosem volt. Bőven háború előtti időkből az infóm, ez 20 éves kb.
Egyebkent az teljesen mas, ha valakinek valaki valamit mond ahhoz kepest, ha valaki latja egy csapatban dolgozni, egyuttmukodni az embereket egy olyan kornyezetben, ahol kb. 3:1 volt az ukran-magyar dolgozoi arany.... Kozepvezetoi szinten istobb magyarral, akik pld. korabban mar MO-on is szereztek 10 eves szakmai tapasztalatot....
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Akkor meg tok felszinesek az ismereteid... bar lehet, csak ide irtal kutyafuttaban valamit... Megoszthatnad, milyen kornyezetben, hol mozogtal, mit tapasztaltal...
Abban a környezetben, ahol te aki üzleti körökben mozgott nem nagyon valószínű.
Az egyszerű, ruszin, és magyar római és görögkatolikus népesség között, Nagyszőlősön, Nevetlenben és környékén. Nagyobb részt a hajdan volt Ugocsa vármegye területén.
A magyarok még csak csak elvoltak, bár már akkor se nagyon volt tanácsos a hivatalokban/szervek közelében magyarul megszólalni, a ruszinok már teljesen más tészta volt. Ők úgy voltak vele, hogy a Monarchiában ruszinok voltak, a Horthy korszakban ruszinok voltak, a Szovjet világban ruszinok voltak, az ukránok a létüket is tagadják.
A narancsos forradalom, és 14 után aztán a helyzet fokozatosan romlott.
Most nem tudom mi van ott, évek óta nem jutottam ki.
 
K

Kopi2000

Guest
Abban a környezetben, ahol te aki üzleti körökben mozgott nem nagyon valószínű.
Az egyszerű, ruszin, és magyar római és görögkatolikus népesség között, Nagyszőlősön, Nevetlenben és környékén. Nagyobb részt a hajdan volt Ugocsa vármegye területén.
A magyarok még csak csak elvoltak, bár már akkor se nagyon volt tanácsos a hivatalokban/szervek közelében magyarul megszólalni, a ruszinok már teljesen más tészta volt. Ők úgy voltak vele, hogy a Monarchiában ruszinok voltak, a Horthy korszakban ruszinok voltak, a Szovjet világban ruszinok voltak, az ukránok a létüket is tagadják.
A narancsos forradalom, és 14 után aztán a helyzet fokozatosan romlott.
Most nem tudom mi van ott, évek óta nem jutottam ki.
Oke, elismerem masnak mas jellegu tapasztalatat. Azert neha en is eljutottam, egyszeru munkavallalok csaladjaihoz, mert meghivtak. Lattam a kornyekbeli falvakat, a magyarorszagi viszonyokhoz kepest is jelentos szegenyseget, a monarchia idoszakaban epult kozepuleteket. De, ahogy lattam, az ukranokat ez a magyarokhoz hasonloan sujtotta....
 
W

Wilson

Guest
Te dobálod minden héten a legújabb csodákat,de valahogy sosem jön össze.
Ne fárassz már ezzel, már hónapok óta ezt csinálod, az ukrik kapnak egy nyugati fegyverrendszert én vagy más valaki az erről szóló hírt beteszi a fórumba akkor te vagy valamelyik másik orosz fan egyből el kezded csodafegyverezni , holott ilyet én egy percig sem állítottam de ez téged abszolút nem zavar és időröl időre ezzel a dumával jössz , elvileg felnőtt értelmes ember vagy, akinek családja van , őszintén kérdezem tőled neked tényleg szükséged van erre a Vackor csoport színvonalú trollkodásra?
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 938
48 710
113
Oke, elismerem masnak mas jellegu tapasztalatat. Azert neha en is eljutottam, egyszeru munkavallalok csaladjaihoz, mert meghivtak. Lattam a kornyekbeli falvakat, a magyarorszagi viszonyokhoz kepest is jelentos szegenyseget, a monarchia idoszakaban epult kozepuleteket. De, ahogy lattam, az ukranokat ez a magyarokhoz hasonloan sujtotta....
Milyen érdekes, amikor az ukránokról van szó, hirtelen milyen fontos kérdés lesz nálad, hogy bárkinek is van-e közvetlen tapasztalata velük.
Amikor nemrég arról kérdeztelek, hogy van-e orosz ismerősöd/rokonod, akik az OF területén élnek (azt boncolgatván, hogy a biztos infóidat a kinti elnyomásról honnan is szerzed), akkor itt ajvékoltál virtuálisan, hogy hál'istennek nincs, neked nem kell olyan.

De ha már itt tartunk, feltenném a kérdést mégegyszer: honnan tudod, hogy:
  • hogyan él az átlag orosz állampolgár az OF területén?
  • ki-hogyan van elnyomva az OF területén?

Őszintén érdekelne a válaszod.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 938
48 710
113
Wilson írta:
én vagy más valaki az erről szóló hírt beteszi a fórumba akkor te vagy valamelyik másik orosz fan egyből el kezded csodafegyverezni , holott ilyet én egy percig sem állítottam
Valóban, hiszen te csak híreket hozol.
Viszont a hozott hírekben híreszteli mindig valaki, hogy úgy hírlik, csodafegyver lesz az összes eddig átadott nyugati vas.

...tudom, csak hírek.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 642
888
113
Mit tudsz Te rólam, Te, szánalmas nyugat imádó barom. A politika, politikai tiszti beosztás mindig igencsak messze álltak tőlem, kimondottan technikai vonalon voltam végig a légvédelemben katonatiszt. Tiszta lelkiismerettel szereltem le. Úgy, hogy hátrébb az agyarakkal, nem őriztünk együtt libát.
Sokkal zűrösebb időszakban voltam katonatiszt, mint dudi. Tettük a dolgunkat 7/24-ben, ha kellett nélkülözve és védtük a szuverén, független Magyarországot, mikor megszűnt a VSZ és kivonultak a SZOVJETEK, ukránok, oroszok, meg a többi nemzetiség. Úgy gondolom, hogy pont eleget voltam katona, ezért nem vagyok vevő erre a NATO, nyugat seggnyaló dumára. Pont van elég tapasztalatom az utóbbi 32 évben, hogy ne higgyek benne.
A szovjetekhez meg mi kopogtattunk be először. Itt voltak (volt egy status quo, nyugaton is), kimentek volna (megkapták a parancsot), de volt egy szuezi válság és arról kellett a figyelmet ügyesen elterelni. '56 pedig a belső magyar vezetés ellen irányult, mert még az oroszok (nem rég írtak róla) szemében is túl erőszakos, durva és rosszul működő volt.
Na, én veled befejeztem.
A Leopard harckocsik szállítása pedig mindenképpen borítékolva volt, fog még menni Abrams, Leclers és más nyugati harckocsi is.
Mit ? Hát elég sokat mutat a felfogásodból a személyiségedből a " Te, szánalmas nyugat imádó barom". Nos örülök, hogy te a tények alpján nyugatimádónak állítasz be, pedig semmit sem tudsz. Bár amikor más hasonlót tesz irányodba, akkor már fennhangon számonkéred, ugye?

Az, hogy kinek mit bír a lelkiismerete az egyénfüggő. Nos ha te a VSZ felbomlása idején katona voltál és esetleg tiszti beosztásban, akkor bizony neked a 70-es években kellett születned, amikor még azért számított, hogy ki, kinek a fia, az általad védett rendszerben.
Zűrösebb időszak? Egyelőre talán igen, de az is kimerült a mozgósításokban és kb ennyi volt az MH reakciója. Valóban, még nem repkedtek itt ukrán gépek a légtérbe amikor a határhoz mutatóba vezényeltek le katonákat és nem esett bomba sem, de sokkal másabb nem történt. Ja értem, szóval a mai katonák nem igazi katonák és nem tennék a dolgukat 7/24ben és nem kellene nélkülözniük ugye? Mellesleg nézzük már meg akkor mivel és mennyi eszközzel tudtak volna harcolni, cserébe ma ? Akkor jobban állt a honvédség, mint most. Bár az iszákos vörösék még ott ültek a páholyos helyeken.

Szuverén, független Magyarország? Talán a mesében.. sajnos. De legalább te meg páran elhiszik, sőt sokan azthiszik, hogy ma is az.

Az, hogy te mire vagy vevő az egy dolog. Bár neked ezek alapján az nyugat seggnyaló, hogy semmilyen konflikutsba nem voltunk belekényszerítve a NATO által, míg a VSZ / SZU által? Hány országnak / nemzetnek is állomásnak most itt állandó jelleggel saját felszereléssel, irányítással Magyarországon és régen? Ja hopsz..

Arról meg ne is beszéljünk, hogy hová kellett tervgazdaságban "befizetni" , mikor hurcoltak el embereket nagy számban. Lehet az én tudásom hiányos, de arra sem emlékszem, hogy a borzasztó nyugaton hány helyen KELLETT kitenni bizonyos vezetők képmását, KELLETT szobrotemelni nekik. Itthon pedig.. az életminőségről meg ne is beszéljünk.

Ja értem, a nyugathoz mi nem kopogtattunk be, ugye? Kimentek volna? De aranyos :) Mert olyan sok helyről kimentek, ugye?
Persze, a suezi válságot belelehet keverni, mert ugye sok Szovjet Budapesten kereste is azt a csatornát, mivel őket harcolni küldték és nem az fogadta őket, amire készültek. :) Persze, utólag bárki írhat bármit.. mondjuk annó akkor az divat is volt.. volt, hogy emberek tűntek el utólag a fotókról. De jó és igaz idő is volt, ugye? :)

Befejezheted, attól hogy sok dolgot nem tudsz / nem emlékszel rá vagy éppen szimaptizálsz vele az nem az én dolgom. De nem igazán szeretem amikor valaki gyalázza a nyugatot olyanokért, amiket az ő által védett oldal is elkövetett, csak arról nem beszélünk ugye, mert akkor bukna a dolog. :)


A harckocsi témát meg majd még meglátjuk. Sokan mondtak már itt tutira dolgokat, mégsem jött be.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: megazez and Bleroka
K

Kopi2000

Guest
Milyen érdekes, amikor az ukránokról van szó, hirtelen milyen fontos kérdés lesz nálad, hogy bárkinek is van-e közvetlen tapasztalata velük.
Amikor nemrég arról kérdeztelek, hogy van-e orosz ismerősöd/rokonod, akik az OF területén élnek (azt boncolgatván, hogy a biztos infóidat a kinti elnyomásról honnan is szerzed), akkor itt ajvékoltál virtuálisan, hogy hál'istennek nincs, neked nem kell olyan.

De ha már itt tartunk, feltenném a kérdést mégegyszer: honnan tudod, hogy:
  • hogyan él az átlag orosz állampolgár az OF területén?
  • ki-hogyan van elnyomva az OF területén?

Őszintén érdekelne a válaszod.
Nem erdekelnek az oroszok egy picit sem.... De, ti is feltesztek ide olyan videokat, lepusztult uzemekrol, amikben lepukkant munkasok dolgoznak, ugyhogy magatok cafoljatok a gazdag oroszorszag toposzt. Egyebkent a magyar-ukran egyuttelesrol irtam egy posztot, de remelen hogy magyar embereknek soha sem kell majd oroszokkal (tobbsegben) egy orszagban elni....
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 938
48 710
113
Nem erdekelnek az oroszok egy picit sem.... De, ti is feltesztek ide olyan videokat, lepusztult uzemekrol, amikben lepukkant munkasok dolgoznak, ugyhogy magatok cafoljatok a gazdag oroszorszag toposzt. Egyebkent a magyar-ukran egyuttelesrol irtam egy posztot, de remelen hogy magyar embereknek soha sem kell majd oroszokkal (tobbsegben) egy orszagban elni....
Továbbra is az a helyzet, hogy éltél bizonyos kijelentésekkel ("elnyomás", stb), és továbbra se adsz fogódzkodót, hogy mire alapozod.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 642
888
113
Egyébként a meggyőződésem, hogy az ukrán-magyar viszonyt az orosz, a magyar és az ukrán politikai machinációk egyaránt mérgezték...
Hogyne mérgezték volna? Az ember társaslény és közösségben él, ehhez van szocializálódva és egyébként egyedül nehezen is élne túl hosszútávon. Nem tudom, hogy te laktál-e vagy éltél-e együtt más nemzetiséggel, esetleg kultúrából származó emberekkel, én igen és nem heteket.

Alapvetően ha te a faludban más nemzetiségű ember is él és nem festik az ördögöt a falra, hogy "ő" vagy az "ő fajtája" csinál "ellened" a "te fajtád" ellen folyamatosan valami áskálódó, provokáló dolgot akkor megbékélsz és elfogadod .. pont nem fog érdekeleni az , hogy ő most milyen nyelvet beszél, mert rájössz, hog békében is tudtok élni egymás mellett és nem akar neked ártani csak úgy (persze ennek feltétele bizonyos alapvető normák betartása, de rendes emberekről beszélnük). Ugye a politikai tényezők pedig ezt a vonalat próbálják machinálni, mert ha viszont tudnak nemzetiség ellen gerjeszteni akkor az nagy figyelmet fog elvonni. Horvátországban, Szlovéniában és Ausztriába miért nem voltak olyan magyarellenes dolgok, mint a többi országban? Sőt, tovább megyek , nekem kb 2017ben, mikor Kassa környékén voltam 1 nemzetközi project miatt , akkor semmi problémám nem volt a szlovákokkal, tök normálisan eltudtunk beszélgetni és még akartak is magyarul tanulni, mert sok szlovák elkezdett divatból magyarul tanulni.


Ideig - óriáig lehet fújni egymásra, de ha nem tesz ténylegesen az egyik a másik ellen, akkor az utálat átmegy elfogadásba, együttélésbe és megbékélésbe. Ha mondjuk 1 szlovák lenne a szomszédod, aki mondjuk szlovákul beszél, de az együttélés szabályait betartja, csinálja a saját dolgát.. rendszeresen eljár dologzni, rendben tartja a portáját ugyanúgy él, mint te csak mondjuk szlovák a kultúrája amivel téged nem bánt, akkor téged sem zavarna, sőt lassan nagyon hasonló lenne a kapcsolatod, mintha magyar lenne a szomszédod. Viszont ha mondjuk nem lesz áram, közvilágítás vagy nem takarítják a jeges utakat és elmondja a szolgálató vagy állam, hogy áhh mi szeretnénk a szolgálatást nyújtani, de a szlovákok nem jöttek be dolgozni, mert nem dolgoznak a magyarnak vagy Szlovákiához akarnak tartozni .. stb. akkor téged is bosszantana a dolog és a másik ellen fordulsz, hogy direkt veled akar szemétkedni és nem arra fogsz figyelni, hogy lehet nem is így van, vagy más oka van.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 938
48 710
113
Mire, menj fel a netre, fogsz talalni magadtol is, nem engem kell csesztetned. De aki suket es vak akar lenni, az nem fog sem latni, sem hallani....
Tudod azért kérdezem, mert nekem első kézből van infóm arról, milyen az élet ott. Csak ezért kérdeztelek, hogy te honnan tájékozódsz amikor ilyen kijelentéseket teszel.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 323
113
... a szuverén, független Magyarországot, mikor megszűnt a VSZ és kivonultak a SZOVJETEK, ukránok, oroszok, meg a többi nemzetiség. Úgy gondolom, hogy pont eleget voltam katona, ezért nem vagyok vevő erre a NATO, nyugat seggnyaló dumára. Pont van elég tapasztalatom az utóbbi 32 évben, hogy ne higgyek benne.
'56 pedig a belső magyar vezetés ellen irányult, mert még az oroszok (nem rég írtak róla) szemében is túl erőszakos, durva és rosszul működő volt.
Na, én veled befejeztem.
Szuverén, független, miközben egy idegen ország csapatai voltak bent.
A VSZ nem egy opció volt -ellentétben a NATO-val.
56-ban meg addig volt elég a reformizmus, amig a SU nem akarta leverni.
 
Status
Not open for further replies.