[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Az a srác mióta náci, akit hátulról szétvertek?
Tegnap olvastam -már meg nem mondom melyik portálon, hogy volt vmi köze hozzá.

1. Nyilván tudjuk, hogy háborúban a kiskatonának tarkólövés jár parancsmegtagadásért (mint ahogy az ukik csinálják, akiket az uki topicban védesz)
2. A fővárosukat védték az akkori elenségtől, joggal, védték a nőiket, gyerekeiket.. a kb. 100 ezer nemi erőszak elég ok volt szerintem az "ideológiához" (akik javarészt ukran szovjetek voltak (akiket védesz az uki topicban)
3. Nácizol itt mindenkit aki megemlékezne (akik bizonyítottan azok ma Urajnában, azokat meg véded az uki topicban)
4. "Nem kell nácinak lenni, /nácit játszani és akkor nem is bsznának szájba érte, hogy nackó vagy, például." .... tehát aki ősmagyar tarsolyt visel, az neked a nackó te .... aki a munkájába megy és hátulról csoportosan nappal félholtra verik magyarként Budapesten külföldiek, az szerinted a rendben lévő?

...
Nem igazán tudom, hogy éppen miről beszélsz, meg hogyan szedted ezeket így össze,
de rendkívül kedves egészségedre.
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
Hát. Egy vegán nem ébreszt félelmet/rossz érzést a társadalom nagyobbik részében.
Plusz nem akarja kiírtani a nem-vegánokat. Úgyszintén a kerékpáros.
Ne haragudj ha azt mondom, hogy sok millió ember meggyilkolása után nem tartom menőnek
ha valaki nácisat játszik.
Te direkt manipulálsz, vagy tényleg ennyire tájékozatlan vagy?
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
Tegnap olvastam -már meg nem mondom melyik portálon, hogy volt vmi köze hozzá.


Nem igazán tudom, hogy éppen miről beszélsz, meg hogyan szedted ezeket így össze,
de rendkívül kedves egészségedre.
Tehát mint mindig az érdemi vitában elvérzel, ahol a tények jelennek meg.
Az egész világképed defektes ember.
Szűklátókörű és elfogult vagy, ennyike.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Te olvasod is amit leírsz? Mondom hogy zavart vagy...
Erre írtam, hogy nemár hogy egy kategória.
Melyik része nem megy át?

Nem kell nácinak, túrázónak, hagyományőrzőnek, vadásznak, vegánnak, komcsinak, liberálisnak, feministának, buzinak, környezetvédőnek, motorosnak, kerékpárosnak, autósnak lenni - egyszerűbben szólva nem kell bármiféle dologgal bármiféle szimpátiát vállalni, és akkor nem is bsznának szájba érte.
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
871
4 851
93
Szerintem nem is az akkoriaknak szól a nácizás /bár nyilván voltak szép számmal azok is köztük/,
hanem azoknak, akik napjainkban kisajátították ezt a napot.
Kisajátítani egy napot? Azt mégis, hogy lehet? Sehogy!
Ha tegnap neked álló nap a Horst Wessel Lied-et kellett hallgatnod, arcodba horogkeresztes zászlók csapkodtak és még a pirítósod mellé is hitlerszalonnát vetettek, akkor van értelme ennek a kifejezésnek. És ez esetben jogodban áll feljelentést tenni személyi szabadság korlátozása, csendháborítás, magánlaksértés, és tiltott önkényuralmi jelképek használata miatt egyaránt!

De az a nagy helyzet, hogy senkivel semmi efféle nem történt, és ha a hasonló vegzatúrákban neked sem volt részed, akkor ez a napkisajátítósdi csak elvont szómágia. Közéleti gaslighting, bullshit, ami tökéletesen alkalmas a szarkavarásra, az indulatok szítására, meg a hisztire. A szodomiták sem sajátítanak ki egyetlen nyári napot sem, az Andrássy utat sajátítják ki kb. fél napra a törvény adta keretek között. Akinek nem tetszik, az ne nézze ugyebár.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Kisajátítani egy napot? Azt mégis, hogy lehet? Sehogy!
Ha tegnap neked álló nap a Horst Wessel Lied-et kellett hallgatnod, arcodba horogkeresztes zászlók csapkodtak és még a pirítósod mellé is hitlerszalonnát vetettek, akkor van értelme ennek a kifejezésnek. És ez esetben jogodban áll feljelentést tenni személyi szabadság korlátozása, csendháborítás, magánlaksértés, és tiltott önkényuralmi jelképek használata miatt egyaránt!

De az a nagy helyzet, hogy senkivel semmi efféle nem történt, és ha a hasonló vegzatúrákban neked sem volt részed, akkor ez a napkisajátítósdi csak elvont szómágia. Közéleti gaslighting, bullshit, ami tökéletesen alkalmas a szarkavarásra, az indulatok szítására, meg a hisztire. A szodomiták sem sajátítanak ki egyetlen nyári napot sem, az Andrássy utat sajátítják ki kb. fél napra a törvény adta keretek között. Akinek nem tetszik, az ne nézze ugyebár.
Úgy lehet kisajátítani, hogy az emberek 95%-nak a neonáci parádé jut eszébe ha ez a hír bukkan fel.
Nem pedig a hadtörténelem iránt érdeklődő egyébként meg nyárspolgár apukák és kisfiaik társas túrázása.
És nyilván a résztvevők is csak véletlenül néznek ki úgy, viselkednek úgy, hallgatnak olyan dalokat de
egyébként mind abszolut elhatárolódnak a nemzeti szocializmustól.
Ja és ott vonulgatnak el pl a Maros utcai zsidó kórház mellett, ahol az elvtársaik mészárolták le az ottaniakat.

Szerinted tehát egy Pride ugyan olyan indíttatásból indul és egyenlő a kitörés napi 'megemlékezéssel' ?
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
871
4 851
93
Hát. Egy vegán nem ébreszt félelmet/rossz érzést a társadalom nagyobbik részében.
Plusz nem akarja kiírtani a nem-vegánokat. Úgyszintén a kerékpáros.
Ne haragudj ha azt mondom, hogy sok millió ember meggyilkolása után nem tartom menőnek
ha valaki nácisat játszik.
Neked egy gyilkossági kísérletről annyi a véleményed, hogy nem kellene nácinak lenni. Az nem zavar, hogy fényes nappal, a nyílt utcán embereket vernek agyon ránézésre. S hogy esetleg még csak náci sem volt a szerencsétlen? Hjaj, C'est la guerre...!
A fentiekkel arra szerettem volna rávilágítani, hogy ha egyszer rád is sor kerül és pár begőzölt indus rommá ver a parafasisakod miatt, akkor valószínűleg egészen másként fogod látni ezt a kérdést.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 688
113
Hát. Egy vegán nem ébreszt félelmet/rossz érzést a társadalom nagyobbik részében.
Plusz nem akarja kiírtani a nem-vegánokat. Úgyszintén a kerékpáros.
Ne haragudj ha azt mondom, hogy sok millió ember meggyilkolása után nem tartom menőnek
ha valaki nácisat játszik.
Bennem a vegánok hatalmas ellenszenvet ébresztenek, ha még biciklisták is, akkor duplán.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Neked egy gyilkossági kísérletről annyi a véleményed, hogy nem kellene nácinak lenni. Az nem zavar, hogy fényes nappal, a nyílt utcán embereket vernek agyon ránézésre. S hogy esetleg még csak náci sem volt a szerencsétlen? Hjaj, C'est la guerre...!
A fentiekkel arra szerettem volna rávilágítani, hogy ha egyszer rád is sor kerül és pár begőzölt indus rommá ver a parafasisakod miatt, akkor valószínűleg egészen másként fogod látni ezt a kérdést.
Parafasisakot nem hordunk indusföldön

Bennem a vegánok hatalmas ellenszenvet ébresztenek, ha még biciklisták is, akkor duplán.
Mondjuk ja, a vegánok furák. Pogromozzuk meg őket :D
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
871
4 851
93
Úgy lehet kisajátítani, hogy az emberek 95%-nak a neonáci parádé jut eszébe ha ez a hír bukkan fel.
Nem pedig a hadtörténelem iránt érdeklődő egyébként meg nyárspolgár apukák és kisfiaik társas túrázása.
És nyilván a résztvevők is csak véletlenül néznek ki úgy, viselkednek úgy, hallgatnak olyan dalokat de
egyébként mind abszolut elhatárolódnak a nemzeti szocializmustól.
Ja és ott vonulgatnak el pl a Maros utcai zsidó kórház mellett, ahol az elvtársaik mészárolták le az ottaniakat.
Baromság. Ha nekem Zelenszkijről az jut eszembe, hogy egy drogos báb, vagy ha Putyinról az jut eszembe, hogy pszichopata zsarnok, akkor ők nekem kisajátították a napomat? Melyiket? Csak a mait, vagy már buktam az egész hetet?

Ismereteim szerint "a zemberek" 95%-a leginkább pont leszarja ezt a témát. Javaslom neked is:
Ha nem érdekel egy téma - ne foglalkozz vele.
Ha érdekel egy téma - járj utána, és akkor nem fogsz ennyi baromságot leírni, mint tetted most.
Fantazmagóriákon kívül semmit nem sikerült idepötyögnöd. "Parádé" egyáltalán nincs a kitörés túrán, azon három alkalommal, amikor én részt vettem rajta, egyetlen hagyományőrző katonai alakulat vonult ki alaki rendben, egy kb. 15-20 fős csapat, a Magyar Királyi Honvédség egyenruhájában. Zene akkor sem szólt. Nyárspolgárokkal szintén nem találkoztam, bár érzem ebben a kifejezésben a vak gyűlöletet, ami gondolom szintén a teljes tájékozatlanság jele. Megjegyzem, a Maros utcát egyáltalán nem érinti a túra útvonala.

Miért kellene elhatárolódni a nemzeti szocializmustól? Miért kellene bármitől elhatárolódni?
A ballib seggfejek végső meggyőződése, hogy egy társadalom csak akkor működhet jól, ha végül a valóság elemeit tisztán két részre lehet osztani: a kötelezőkre meg a betiltottakra.
Szerintem meg minden embernek joga van ismeretei és értékrendje alapján saját véleményt alkotni bármiről. A fasizmusnak is vannak érdemei és erényei, ahogyan a liberalizmusnak vagy a kommunizmusnak is vannak, voltak. És vannak fogyatékosságai, hibái, sőt, bűnei is. De attól, hogy engem pl. kifejezetten inspirál Hans-Ulrich Rudel, akit egy igazán kivételes embernek, valódi hősnek tartok, még gondolkodhatok így a Vörös Hadsereg, vagy akár a Brit Birodalom fegyveres erőinek egyes kiemelkedő tagjairól is hasonlóan - a magyarokról nem is beszélve. Attól, hogy lenyűgözőnek, felemelőnek, bámulatosnak tartom az Albert Speer és Hitler által megálmodott Germania fővárost, még mélyen elítélhetem (és el is ítélem) a milliók sérelmére elkövetett gyilkosságokat.

Határolódjon el! Tiltsák be! Semmisítsék meg! - a lincselő csürhe visongása ez, amely frusztrációit csak így képes levezetni. De ennek soha nem lesz vége, ellenségkép nélkül a ballib-woke vallás életképtelen. Ezért nem szabad nekik engedni. És ha a visítozás helyett egyes képviselőik gyilkosságokkal próbálkoznak, akkor jó időre be kell börtönözni őket.

Egy egészséges társadalomban nem kell betiltani semmit és nem kell elhatárolódni semmitől, mert egy egészséges társadalomban soha nem lesznek marginális kisebbségnél többen azok, akik tényleg gázkamrákban szeretnének cigánygyerekeket meggyilkolni, sem azok, akik tényleg vallásos embereket szeretnének kőbányákban halálra dolgoztatni, sem azok, akik tényleg óvodás gyerekeket szeretnének gendersemleges torzszülöttekké nyomorítani.
És egészséges attól lesz egy társadalom, hogy el meri hinni magáról, hogy nem fog megsemmisülni sem 200 kalapácsfejű nácitól, sem 300 magamutogató pederasztától.

Szerinted tehát egy Pride ugyan olyan indíttatásból indul és egyenlő a kitörés napi 'megemlékezéssel' ?
Hasonló nézeteket valló, hasonló világképpel rendelkező, hasonló érzéseket megélő emberek (egyébként kis létszámú) csoportja az év egy-egy napján meg akar mutatkozni közterületeken. Nincs különbség, mindössze annyi, hogy a sokféle csoportosulás némelyike ellenérdekelt csoportosulásokban ellenérzéseket, indulatokat válthat ki.

És itt érünk vissza a topik témájához: A Rendőrség feladta ezen megmozdulások rendjének biztosítása a törvény adta keretek között. Ha a pederaszták rázzák a valagukat az Andrássy-n, akkor a rendőröknek elsősorban a széljobbos ellentüntetőket kell kordában tartaniuk, ha széljobbos arcok indulnak túrázni a budai hegyekbe, akkor pedig az antifa ellentüntetőket kell tőlük elrekeszteni. Ennyi.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Baromság. Ha nekem Zelenszkijről az jut eszembe, hogy egy drogos báb, vagy ha Putyinról az jut eszembe, hogy pszichopata zsarnok, akkor ők nekem kisajátították a napomat? Melyiket? Csak a mait, vagy már buktam az egész hetet?

Ismereteim szerint "a zemberek" 95%-a leginkább pont leszarja ezt a témát. Javaslom neked is:
Ha nem érdekel egy téma - ne foglalkozz vele.
Ha érdekel egy téma - járj utána, és akkor nem fogsz ennyi baromságot leírni, mint tetted most.
Fantazmagóriákon kívül semmit nem sikerült idepötyögnöd. "Parádé" egyáltalán nincs a kitörés túrán, azon három alkalommal, amikor én részt vettem rajta, egyetlen hagyományőrző katonai alakulat vonult ki alaki rendben, egy kb. 15-20 fős csapat, a Magyar Királyi Honvédség egyenruhájában. Zene akkor sem szólt. Nyárspolgárokkal szintén nem találkoztam, bár érzem ebben a kifejezésben a vak gyűlöletet, ami gondolom szintén a teljes tájékozatlanság jele. Megjegyzem, a Maros utcát egyáltalán nem érinti a túra útvonala.

Miért kellene elhatárolódni a nemzeti szocializmustól? Miért kellene bármitől elhatárolódni?
A ballib seggfejek végső meggyőződése, hogy egy társadalom csak akkor működhet jól, ha végül a valóság elemeit tisztán két részre lehet osztani: a kötelezőkre meg a betiltottakra.
Szerintem meg minden embernek joga van ismeretei és értékrendje alapján saját véleményt alkotni bármiről. A fasizmusnak is vannak érdemei és erényei, ahogyan a liberalizmusnak vagy a kommunizmusnak is vannak, voltak. És vannak fogyatékosságai, hibái, sőt, bűnei is. De attól, hogy engem pl. kifejezetten inspirál Hans-Ulrich Rudel, akit egy igazán kivételes embernek, valódi hősnek tartok, még gondolkodhatok így a Vörös Hadsereg, vagy akár a Brit Birodalom fegyveres erőinek egyes kiemelkedő tagjairól is hasonlóan - a magyarokról nem is beszélve. Attól, hogy lenyűgözőnek, felemelőnek, bámulatosnak tartom az Albert Speer és Hitler által megálmodott Germania fővárost, még mélyen elítélhetem (és el is ítélem) a milliók sérelmére elkövetett gyilkosságokat.

Határolódjon el! Tiltsák be! Semmisítsék meg! - a lincselő csürhe visongása ez, amely frusztrációit csak így képes levezetni. De ennek soha nem lesz vége, ellenségkép nélkül a ballib-woke vallás életképtelen. Ezért nem szabad nekik engedni. És ha a visítozás helyett egyes képviselőik gyilkosságokkal próbálkoznak, akkor jó időre be kell börtönözni őket.

Egy egészséges társadalomban nem kell betiltani semmit és nem kell elhatárolódni semmitől, mert egy egészséges társadalomban soha nem lesznek marginális kisebbségnél többen azok, akik tényleg gázkamrákban szeretnének cigánygyerekeket meggyilkolni, sem azok, akik tényleg vallásos embereket szeretnének kőbányákban halálra dolgoztatni, sem azok, akik tényleg óvodás gyerekeket szeretnének gendersemleges torzszülöttekké nyomorítani.
És egészséges attól lesz egy társadalom, hogy el meri hinni magáról, hogy nem fog megsemmisülni sem 200 kalapácsfejű nácitól, sem 300 magamutogató pederasztától.


Hasonló nézeteket valló, hasonló világképpel rendelkező, hasonló érzéseket megélő emberek (egyébként kis létszámú) csoportja az év egy-egy napján meg akar mutatkozni közterületeken. Nincs különbség, mindössze annyi, hogy a sokféle csoportosulás némelyike ellenérdekelt csoportosulásokban ellenérzéseket, indulatokat válthat ki.

És itt érünk vissza a topik témájához: A Rendőrség feladta ezen megmozdulások rendjének biztosítása a törvény adta keretek között. Ha a pederaszták rázzák a valagukat az Andrássy-n, akkor a rendőröknek elsősorban a széljobbos ellentüntetőket kell kordában tartaniuk, ha széljobbos arcok indulnak túrázni a budai hegyekbe, akkor pedig az antifa ellentüntetőket kell tőlük elrekeszteni. Ennyi.
Iróniát valóban nehéz kiolvasni. Magyarázni meg nem fogom.
A probléma ott van szerintem, hogy a szélsőséges urak és hölgyek nem Albert Speer vagy Rudel
miatt vonulgatnak.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 226
4 578
113
Ha a pederaszták rázzák a valagukat az Andrássy-n, akkor a rendőröknek elsősorban a széljobbos ellentüntetőket kell kordában tartaniuk, ha széljobbos arcok indulnak túrázni a budai hegyekbe, akkor pedig az antifa ellentüntetőket kell tőlük elrekeszteni. Ennyi.
Ezzel egyetértek, annyi kiegészítéssel, hogy nem minden prideos pederadzta, és nem minden kitörés-napi túrázó szélsőjobbos. Ezek nagy általánosítások. De a rendezvények biztosítása rendőri feladat.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 972
113
Plusz nem akarja kiírtani a nem-vegánokat.

Nono!
Azért vannak nagyon durva "vérvegánok", akiknek nem kéne sok.
Pár éve valami főzőműsornyertes nőcit akartak meglincselni, mert azt írta az orcakönyvére, hogy a megunt húsvéti nyulakat szívesen átveszi táplálkozás céljára...
Konkrétan a gyerekei halálát kívánta egyik-másik faszkalap.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 703
28 137
113
Nono!
Azért vannak nagyon durva "vérvegánok", akiknek nem kéne sok.
Pár éve valami főzőműsornyertes nőcit akartak meglincselni, mert azt írta az orcakönyvére, hogy a megunt húsvéti nyulakat szívesen átveszi táplálkozás céljára...
Konkrétan a gyerekei halálát kívánta egyik-másik faszkalap.
Én az ilyen militáns vegánokat csak vegántálibnak hívom, bár ahogy az események mutatják az afgán társaik legalább valamilyen szinten tárgyalóképesek