[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 239
33 731
113
JÓ HÍR!
A gáz tőzsdei ára: 51,7 Euro/MWh, 2021. szeptemberében volt utoljára, ilyen alacsony.
Hamarosan 50 Euro alatt lesz??

Más!
Valakinek már véget ért a háború:

még mindig ezt a szerencsétlen konvojt mutogatják. vólt ez a 2 már 16 kilőtt járműek 8 kilótt járműnek bemutatva.
most dronzgatva.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 830
30 458
113
13february2023_Military_Situation_in_region_of_Donbass.jpg

Ukránok Ámbrahámmal..
"Február 13-án az Orosz Külföldi Hírszerző Szolgálat (SVR) sajtóirodája felfedte, hogy az Egyesült Államok dzsihadista zsoldosokat toboroz terrortámadások elkövetésére Oroszország területén és a FÁK-országokban."
" Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt hősként kezelték, amikor február 9-én Brüsszelbe látogatott. Noha végtelenül dicsérték, az EU vezetőinek további katonai támogatásért folytatott lobbizása többnyire süket fülekre talált, annak ellenére, hogy szenvedélyesen, de hamisan könyörgött, hogy Ukrajna megvédi Európa keleti részét. határok."
" Az európai polgárok elégedetlenségüket fejezik ki Kijev támogatásának felelőtlen politikájával kapcsolatban. Egy nemrégiben megjelent online petícióban negyedmillióan szorgalmazták az Ukrajnának nyújtott segélyek leállítását. Valójában az elmúlt hónapokban figyelmen kívül hagyták az európaiak béke iránti vágyát az uniós tisztviselők, de egy bizonyos ponton ezen a helyzeten változtatni kell, különben példátlan legitimációs válság alakul ki. "
 

1valaki

Well-Known Member
2022. február 27.
438
3 310
93
JÓ HÍR!
A gáz tőzsdei ára: 51,7 Euro/MWh, 2021. szeptemberében volt utoljára, ilyen alacsony.
Hamarosan 50 Euro alatt lesz??

Más!
Valakinek már véget ért a háború:

A vérkommunista Moldova György egyik könyvének cime:Bün az élet.Most vonj párhuzamot kettőtök(nem Moldova,hanem a könyve) között,és azt fogod tapasztalni,hogy nem a végtelenbe fogtok találkozni,hanem a következő utcasarkon.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 987
82 904
113
még mindig ezt a szerencsétlen konvojt mutogatják. vólt ez a 2 már 16 kilőtt járműek 8 kilótt járműnek bemutatva.
most dronzgatva.
Lényegtelen jelenet egy háborúban. Százezrével halnak meg Zselé miatt az ukránok. Az is lényegtelen, mint a ÉÁ felrobbantása, vagy az USA katasztrófa. Nekik az a fő, hogy hullik az orosz tucatszámra. Az, hogy hullik a hohol is százezrével, az már nem jut el a mainstream ingerküszöbéig, csak az, hogy lelőttek egy ballont.

Amúgy meg úgyis mindjárt vége:

;)
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 689
113
Vovan és Lexus VS Mark Esper:

… az egyik védelmi miniszter volt Trump alatt. Ilyeneket mondott:
Az ukrán nép azt a piszkos munkát végzi, amelyet mi magunk itt, az Egyesült Államokban nem akartunk elvégezni, és ezért fogjuk továbbra is támogatni Önöket mindennel, amivel tudjuk, legyen szó lőszerről, fegyverekről, vagy hírszerzési értesülésekről
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 689
113
A legutóbbi pörölyös videó trollkodás volt (állítólag :oops:):
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Krími illetőségű Dmitrij Jakusenko csatlakozott a zenészekhez, feltehetően hogy mentesüljön a priuszán lévő emberölés következményeitől, majd 2 nap múlva le is lépett az egységéből Banderisztánba.

Pechére fogolycserében kiadták és már várta az igazságosztó bontókalapács.

Én úgy olvastam simán elkapták, nem fogolycsere volt az...
Lényegtelen jelenet egy háborúban. Százezrével halnak meg Zselé miatt az ukránok. Az is lényegtelen, mint a ÉÁ felrobbantása, vagy az USA katasztrófa. Nekik az a fő, hogy hullik az orosz tucatszámra. Az, hogy hullik a hohol is százezrével, az már nem jut el a mainstream ingerküszöbéig, csak az, hogy lelőttek egy ballont.

Amúgy meg úgyis mindjárt vége:

;)
Ennyit a hoholok kb naponta elbuknak az utóbbi időben...
Vovan és Lexus VS Mark Esper:

… az egyik védelmi miniszter volt Trump alatt. Ilyeneket mondott:
Az ukrán nép azt a piszkos munkát végzi, amelyet mi magunk itt, az Egyesült Államokban nem akartunk elvégezni, és ezért fogjuk továbbra is támogatni Önöket mindennel, amivel tudjuk, legyen szó lőszerről, fegyverekről, vagy hírszerzési értesülésekről
Ezt tökre nem is gondoltam volna! Eddig azt hittem hogy ez a demokráciáról, a szabadságról és a hohol nép jólétéről szól! Azok a getzytolvaj orkok megvágták a felvételt és kiforgatták a szavait mint a szegény Mócártosnak! A jenkik sosem tennének ilyet egyetlen szövetségesükkel vagy barátjukkal sem!!!
Seymour Hersh amerikai újságíró szerint 2022 nyarán a NATO Baltops gyakorlata során amerikai búvárok robbanóanyagokat telepítettek az Északi Áramlat alá, amelyet a norvégok három hónappal később aktiváltak.

Ahogy a Pulitzer-díjas Hersh egy tájékozott forrásra hivatkozva a honlapján írja, 2022 nyarán a haditengerészet búvárai a Baltops 22 NATO-gyakorlat leple alatt távirányítós robbanószerkezeteket telepítettek, amelyek megsemmisítették az Északi Áramlat vezeték négy vonala közül hármat. három hónappal később. RIA News".

Elmondása szerint szeptember 26-án a norvég haditengerészet egyik repülőgépe ledobott egy szonárbóját, amelynek segítségével robbanószerkezeteket aktiváltak.

Joe Biden amerikai elnök a nemzetbiztonsági csapattal folytatott több mint kilenc hónapos titkos megbeszélések után döntött az Északi Áramlat szabotálásáról, Jake Sullivan amerikai nemzetbiztonsági tanácsadó részt vett a szabotázs előkészítésében – mondta Hersh.
Ugyan korábbi téma, de ezzel kapcsolatban azt valahogy mindig elfelejtik megemlíteni, hogy Szept 26-án robbant a két NS vezetékpár, majd 28.-án elkészült a norvég-lengyel Baltic Pipe... Pedig nem mellékesen utóbbit egyszerűen ráfektették az NS csőpárokra így aztán az esetleges javítást is akadályozza. Ha fordítva történt volna, szerintetek mekkora ajvékolást rendezett volna a gonosz ork terroristákról a teljes nyugati MSM és az itteni hiénakórus higivel meg zaporozseccel az élen? :)
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 471
19 129
113
Minden ilyen bemutató vetítés, cirkusz a népnek. De! mérhetetlen sok edzés van mögötte!
Az észak-koreai spec alakulatok pár éve még nagyon potens társaság volt. (Most nem tudom).
A '90-es évek elején egy törpetengeralattjárójuk zátonyra futott a dél-koreai vizeken, a tengerészek öngyilkosok lettek (vagy megölték őket), három spec katona meg nekivágott a demarkációs vonal irányának.
A fél dél-koreai hadsereg mega a belbiztonság vadászott rájuk, kettőt tűzharcban lelőttek, a harmadik a hírek szerint visszajutott (!!!) Észak-Koreába. Az MN-ben is oktatott két kiképző a rendszerváltásig (talán 2 évig voltak itt), cserébe magyar műszaki tisztek voltak kint.
Jutse Kyagsul oktatók voltak, Dzsang bácsi (ezredes) és Lee százados. Volt szerencsém egy cserekapcsolat révén néhány edzésükön részt venni. Azóta mindig mosolygok, amikor a KNDK harcosokat becsmérli valaki. Lee-ről annyit, hogy kétféle módon lehetett jellemezni: tömeggyilkos vagy nemzeti hős... Sok nagyszájú MN-est láttam nagyon kisfiúnak lenni (és persze én sem voltam kivétel...) Furkó ezredes (azt hiszem akkor még alezredes?) hozta őket.
De ez már nagyon régen volt, még a háború előtt... :(
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 395
8 606
113
Gyalogos szinten ráadásul én úgy tudom, az É-Koreaiak brutál kemények. Biztosan el vannak maradva a high techben, de azért az egy katonaállam, szívósak, fegyelmezettek, igénytelenek, kurva sokan katonának vannak nevelve egész életükben. Az az emberanyag nem tréfa, ami onnan ide jöhet adott esetben, szerintem sok nyugati elit katonának rá tudnák fagyasztani pl. épület vagy lövészárok harcászatban az arcára a mosolyt. Én hallottam még a szockó idejéből anekdotákat róluk, állítólag kemények mint a beton.

Nyilván vannak profi alakulatok ott, de gyanítom a nagy tömeg ott is hasonlóan szerencsétlen átlag, mint kb mindenhol máshol.

Az Amerikai Védelmi Minisztérium egy javaslatot készit hogy az Ukrajnában 2022 előtt aktívan működő, amerikai speciális műveleti csapatok – ( kommandósok és hírszerzők) újra aktivizálják magukat a speciális 2012-es műveleti terv végrehajtásának folytatására (meg szerintem sok másra is).

Erről a Washington Post írt részletesen:

Szerintem ezek az ügynökök, csapaotok most is ott vannak, csak lapítanak a parancs értelmében. Ukrajnába azért ilyen körülmények között nem lehet észrevétlenül embereket oda "visszatelepíteni" hiszen az idegenek egy ilyen helyzetben azonnal lelepleződnének.

Ez viszont azt jelentené hogy maga Amerika szolgáltatott most írásos bizonyítékot egy "szuverén" ország belügyeibe való beavatkozásról.
Nem kell meglepődni, ezen hálózatok felépítése kiépítése már vagy 100 évvel ezelőtt megkezdődött, ezért van az hogy az ukrán lakosság körében még ma is a dollár az istenített fizetőeszköz, Euróban nem kötnek pld ingatlan adás vételt (nem jellemző).

Sokat mondó, hogy ezt lehet csak így olvasni. Amúgy sima hírszerzésre és dezinfó ellen tevékenysége szerveznek be embereket az írás szerint. Tehát semmi durva. Viszont az oroszokról ilyet nem hallunk. Pedig sokkal durvábban nyomják ott, valószínűleg nem csak erőszakmentes tevékenységet.

KÖTELEZŐ OLVASMÁNY!!!

MI LESZ VELED EURÓPA?​

2023. február 13. Schmidt Mária
latoszogblog.hu/aktualis/mi-lesz-veled-europa/?fbclid=IwAR3Mu2lMOhRrHWnIMLRhQ5wAxQJYQ3ZzfjJ0LJp9na5-iyHqpFsssa_WpiE

Kevés lényeglátóbb írást olvastam az elmúlt néhány hónapban Európáról!

Schmidtre aligha érdemes időt fecsérelni. Én se tettem :D De azt láttam, hogy az usa cikkről szól, hogy az amcsik robbantottak. Az az érdekes, hogy - az írás szerint - az amerikaiak attól féltek, hogy az európaiak túlságosan hozzászoknak az olcsó orosz energiaforráshoz és ez függőséget, kiszolgáltatottságot okoz Oo-tól. És hogy Oo tele lesz pénzzel, amit fegyverekre költhet.

Pontosan az történt, amitől féltek az amerikaiak. A lehető legrosszabb forgatókönyv következett be.

Európa újfent nem volt képes okosan dönteni és lám egy háború ki is tört emiatt.

Hát, jobban mint az irâniák… :)
Volt egy videó, ahol a fejesek elött nem sikerült egy karate bemutató több próbâlkozás után sem.

Gondolom ezek után már csak a fejesek voltak fejesek :)