Környezetvédelem

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 435
25 084
113
"A történet a manipulált tájékoztatás és a korrupció miatti inkompetencia tankönyvi példája."

 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Na, érkeznek a darvak. Kimentem épp az udvarra, hallom ám, hogy itt vannak a légtérben. Pont felettünk, majd a környéken körözött egy kis csapatnyi. Számomra érdekes volt, mert tavaszonként 1-2 alkalommal szoktam csak hallani őket, általában este, olyat meg eddig nem is láttam, hogy feltételezem pihenőhelyet keresve köröznek.

(Helyileg Pécsett)
Egész télen lehetett látni őket. Mint ha már nem lenne olyan nagy szezonális vonulás.
Érdekes, hogy gyerekkoromban nem nagyon emlékszem daru vonulásra, inkább libák repkedtek, most meg az a ritkább.
Ősszel a falu mellett szerintem olyan több százas csoportban láttam darvakat.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 000
7 149
113

sebaj, kapunk mégtöbb beton védművet, még betegebb nádasokat és mégtöbb bedobált etetőanyagot egy olyan balatonba ahol már a ponty se ívik természetesen évek óta
A kommunizmusban nagyobb erőfeszítéseket tettek a környezet védelmének érdekében mint az azóta hatalomban megforduló pártocskák.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 059
10 184
113

sebaj, kapunk mégtöbb beton védművet, még betegebb nádasokat és mégtöbb bedobált etetőanyagot egy olyan balatonba ahol már a ponty se ívik természetesen évek óta
A kommunizmusban nagyobb erőfeszítéseket tettek a környezet védelmének érdekében mint az azóta hatalomban megforduló pártocskák.
Egy kis pontosítás: a ponty ívik szerintem, mert nem tud mást tenni, csak eredménytelenül.
Mivel nincsen megfelelő elöntött füves terület hozzá.
Mivel a Balatont a kissé rosszul értelmezett tisztítás miatt nagyon kevés tápanyag éri el, amikor algavirágzás van akkor azt a már leülepedett tápanyag keveredése okozza nagy vihar/szél esetén.
Mivel a ponty (és az összes őshonos) hal ivadékainak táplálékkonkurense a sok bazi nagyra növő busa, ami már le tud ívni nálunk, de a rosszul kezelt nevelő tavakból is elszökik a Balatonba.
Az ikrát és az ivadékot felfalja a törpeharcsa.
Ami meg megmarad azt fiatalon megzabálja kormorán 2 éves korában.

És igen, -horgászként- én korlátoznám hogy mivel lehet etetni a Balatonba, különösen az egyre terjedő bojlis horgászat miatt. Persze a horgásziparnak abban van a legnagyobb biznisz (távirányitós etetőhajó, motoros gumicsónak, százméteres zsinórok, horgászsátor, horgászfotel, zenélő kapásjelző, bojli és etetőanyag sok tízezerért) Én ennyit nem akarok elbaszni erre a hobbira se ennyi szart a vízbe dobálni, inkább elüldögélek a Dunaparton egy napot és nem fogok semmit, de így is elégedetten megyek haza. Nekem 24 óra peca kb 1 kg etetőanyag a Dunába, aminek a fele kukorica, de amiket most igazán drágán lehet venni azoknak brutális a fehérje tartlama, a halak meg arra vannak rágerjedve. És a bomló fehérjéből jön a nitrogén meg a foszfor...
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 227
4 582
113
Egy kis pontosítás: a ponty ívik szerintem, mert nem tud mást tenni, csak eredménytelenül.
Mivel nincsen megfelelő elöntött füves terület hozzá.
Mivel a Balatont a kissé rosszul értelmezett tisztítás miatt nagyon kevés tápanyag éri el, amikor algavirágzás van akkor azt a már leülepedett tápanyag keveredése okozza nagy vihar/szél esetén.
Mivel a ponty (és az összes őshonos) hal ivadékainak táplálékkonkurense a sok bazi nagyra növő busa, ami már le tud ívni nálunk, de a rosszul kezelt nevelő tavakból is elszökik a Balatonba.
Az ikrát és az ivadékot felfalja a törpeharcsa.
Ami meg megmarad azt fiatalon megzabálja kormorán 2 éves korában.

És igen, -horgászként- én korlátoznám hogy mivel lehet etetni a Balatonba, különösen az egyre terjedő bojlis horgászat miatt. Persze a horgásziparnak abban van a legnagyobb biznisz (távirányitós etetőhajó, motoros gumicsónak, százméteres zsinórok, horgászsátor, horgászfotel, zenélő kapásjelző, bojli és etetőanyag sok tízezerért) Én ennyit nem akarok elbaszni erre a hobbira se ennyi szart a vízbe dobálni, inkább elüldögélek a Dunaparton egy napot és nem fogok semmit, de így is elégedetten megyek haza. Nekem 24 óra peca kb 1 kg etetőanyag a Dunába, aminek a fele kukorica, de amiket most igazán drágán lehet venni azoknak brutális a fehérje tartlama, a halak meg arra vannak rágerjedve. És a bomló fehérjéből jön a nitrogén meg a foszfor...
Én pergetek. Nulla etetőanyag a vízbe, nulla etetőanyagos zacskó, csalis műanyag doboz marad utánam, és még folyamatosan mozgok is (partról horgászok, nincs csónakom). Ehhez képest az egyesületek döntő többsége nem engedi a gyerekhorgászoknak a pergetést (az országos horgászrend igen), pedig akkor is ki tudnánk menni a fiúkkal, ha nincs idő/lehetőség bevásárolni élő csalikat, mert hirtelen lett egy-két óra szabadidőnk...
Természetes vizekben lenne értelme korlátozni az etetőanyag-használatot, a maszek tavak halsűrűsége megoldja a túletetés problémáját.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 570
11 158
113
Amikor néhány vállalkozó és helyi polgármester fontosabbnak tartja magát és az üzletét, mint a védett természeti értékeket...



Ráadásul a Csíkvarsai-rét vizének részleges leengedése sérti a vízgazdálkodási törvény vonatkozó passzusát is, miszerint a természetvédelmi vízigények kielégítése megelőzi a gazdasági, turisztikai igények kielégítését.
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
944
2 630
93
Amikor néhány vállalkozó és helyi polgármester fontosabbnak tartja magát és az üzletét, mint a védett természeti értékeket...



Ráadásul a Csíkvarsai-rét vizének részleges leengedése sérti a vízgazdálkodási törvény vonatkozó passzusát is, miszerint a természetvédelmi vízigények kielégítése megelőzi a gazdasági, turisztikai igények kielégítését.
HVG.Ez sok mindent elárul.
 
W

Wilson

Guest
Vagy nem akarok.Pl. meg kell nézni, hogy kinek a tulajdonában van a HVG.És az JÓ ENBER (direkt) honnan szerezte a vagyonát(segítek:impexes komcsi szar alak)?
De ennek mi a köze ahhoz, hogy semmi értelme egy védett láprétről levezetni a vizet a Velencei-tóba? Ugyanis ezzel csak védett természeti értékeket károsítják míg a Velencei-tó vizszintjére semmilyen érdemi hatást nem gyakorolnak.
 
W

Wilson

Guest
Egy kis pontosítás: a ponty ívik szerintem, mert nem tud mást tenni, csak eredménytelenül.
Mivel nincsen megfelelő elöntött füves terület hozzá.
Mivel a Balatont a kissé rosszul értelmezett tisztítás miatt nagyon kevés tápanyag éri el, amikor algavirágzás van akkor azt a már leülepedett tápanyag keveredése okozza nagy vihar/szél esetén.
Mivel a ponty (és az összes őshonos) hal ivadékainak táplálékkonkurense a sok bazi nagyra növő busa, ami már le tud ívni nálunk, de a rosszul kezelt nevelő tavakból is elszökik a Balatonba.
Az ikrát és az ivadékot felfalja a törpeharcsa.
Ami meg megmarad azt fiatalon megzabálja kormorán 2 éves korában.

És igen, -horgászként- én korlátoznám hogy mivel lehet etetni a Balatonba, különösen az egyre terjedő bojlis horgászat miatt. Persze a horgásziparnak abban van a legnagyobb biznisz (távirányitós etetőhajó, motoros gumicsónak, százméteres zsinórok, horgászsátor, horgászfotel, zenélő kapásjelző, bojli és etetőanyag sok tízezerért) Én ennyit nem akarok elbaszni erre a hobbira se ennyi szart a vízbe dobálni, inkább elüldögélek a Dunaparton egy napot és nem fogok semmit, de így is elégedetten megyek haza. Nekem 24 óra peca kb 1 kg etetőanyag a Dunába, aminek a fele kukorica, de amiket most igazán drágán lehet venni azoknak brutális a fehérje tartlama, a halak meg arra vannak rágerjedve. És a bomló fehérjéből jön a nitrogén meg a foszfor...
Én pergetek. Nulla etetőanyag a vízbe, nulla etetőanyagos zacskó, csalis műanyag doboz marad utánam, és még folyamatosan mozgok is (partról horgászok, nincs csónakom). Ehhez képest az egyesületek döntő többsége nem engedi a gyerekhorgászoknak a pergetést (az országos horgászrend igen), pedig akkor is ki tudnánk menni a fiúkkal, ha nincs idő/lehetőség bevásárolni élő csalikat, mert hirtelen lett egy-két óra szabadidőnk...
Természetes vizekben lenne értelme korlátozni az etetőanyag-használatot, a maszek tavak halsűrűsége megoldja a túletetés problémáját.

Igen sajnos a komoly problémát okoz az élővizekben a horgászok által beszórt etetőanyagok környezetterhelése pedig lehetne ezt sokkal természetközelibb módon is csinálni én például imádok (a pergetés mellett) method feeder módszerrel kereső horgászatot folytatni a csatornákon/élővizeken (a fizetős intenzíven telepített műanyag horgász tavaktól mivel eleve írtózom így azokat messzire elkerülöm) így minimális etetőanyag használat mellett is eredményes tud lenni a horgászat, ami pedig a pergetés tilalmát illeti a gyerekhorgászok esetében az egyesületeknél, azt én egy nagy öngólnak tartom, mivel az a gyerekhorgász aki pergető módszerrel fog halat szinte 100 százalék, hogy örökre megfertőződik a horgászat "vírusával".
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 570
11 158
113
Én hülye vagyok és nem értem.
Eddig sem volt, most mitől lesz? Ha meg nincsen víz mitől nőnének ezek a szarok?
Nem ördögtől való ötlet.
Eleve szárazságtűrő fajokat kell telepíteni, amik amúgy is előfordulnak oázisokban. Allan Savory bebizonyította, hogy a száraz sivatagos területeket is be lehet népesíteni növényzettel. Ennek az a lényege, hogy nagyszámú legelő állat adott területen járatásával kedvező(bb) feltételek (trágyázás, vizelettel nitrogénpótlás) alakulnak ki a növényzet megtelepedéséhez, fejlődéséhez. A növények az életfolyamataik során vizet párologtatnak, minél több növény él egy területen, annál több víz kerül így a légkörbe, mely eső formájában visszahullik a földre. Ez igazából egy öngerjesztő és nagyrészt önfenntartó folyamat, csak a kiindulás igényel masszív emberi beavatkozást.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 570
11 158
113
Vagy nem akarok.Pl. meg kell nézni, hogy kinek a tulajdonában van a HVG.És az JÓ ENBER (direkt) honnan szerezte a vagyonát(segítek:impexes komcsi szar alak)?
OK, tegyük fel, hogy így van.

DE ennek mégis mi a frász köze van egy Natura 2000-es természetvédelmi terület részleges lecsapolása körüli problémákhoz? Ez egy természetvédelmi kérdés, nem politikai.